Има ли манияци на маркови дрехи ?

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Има ли манияци на маркови дрехи ?

Мнениеот simonb » 23 05 2012, 15:10

Има ли манияци (пристрастени) към марковите дрехи ,болни хора които не могат да облекат нещо евтино или китайско (макар че вече почти всичко се прави именно в Китай) ? Що за глупост е това да носиш немислимо скъпи дрехи (говоря за бедният нашенец) който няма два лева за ядене ама се облякъл с Адидас (имам наблюдения че това е любимата марка на 'бедняците' които са отделяли от залъка си за да си го купят. Не ми се пише повече, мисля че схванахте за какво говоря...
и снимки на новите ми гуменки за 6 лв. Със скъсани дънки стоят много добре (спортно елегантен стил). :)
Изображение

Изображение
Моята колекция:
Восток Амфибия Blue Diver
Восток (LIP)
още една Молния (с влак и римски индекси)
Casio G-SCHOK DW-6900 (Made in Japan)
Aretta (правоъгълен ,швейцарски)
Tom Tailor (quartz) с дата
и не на последно място Будилник Слава (механичен).[/b]
Аватар
simonb
Маниак

Re: Има ли манияци на маркови дрехи ?

Мнениеот mitadoc » 23 05 2012, 15:38

Ии,как съм се минал.Моите са на Firefly за 19.90 лв от Intersport.Значи съм маниак на марковото. :))
Шегата настрана,купувам си дрехи,когато имам нужд аот тях,но пазарувам разумно - гледам за разпродажби примерно.Просто не обичам да давам много пари за дрехи. ::drinks::
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Groot » 23 05 2012, 15:42

Честно казано се обръщам към марки, които поне съм чувал, защото другото е загуба на пари за мене. Особено що се отнася до маратонки и обувки. А и Марковите останалите стоки (особено спортните) малко по малко се доближават по цени, именно защото всичко се прави на едно и също място.

Точно гуменки за 6лв опитах преди време - издържаха ми 30 минути на краката и им падна подметката.
Предпочитам да давам по повече пари, но по-нарядко от колкото да не мога да разчитам на нищо. Наскоро пак си взех маратонки от някаква незнайна марка за 60 кинта. Ами след месец и нещо и вече не приличат на нищо. Не че това се случва само на кучите марки, ама е по-трудно да стане с някой адидас за 100лв (намален, щото не бил тазгодишен модел), който ще го нося цяло лято без да мръдне. И като теглиш чертата парите, които даваш са същите, но адидаските са по-удобни и по-надеждни. Само трябва да преглътнеш външния вид :)
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот nikif1 » 23 05 2012, 15:50

Аз съм фена на........не съм толкова богат,че да си взимам метнета.......давам 200лв. за маратонки и ги нося 2 години,по-добре от това за 2 години да скъсам 5 чифта от по-40лв. :)
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
nikif1
МОДЕРАТОР

Мнениеот Groot » 23 05 2012, 16:13

То е и малко условна границата между маркови и.. останалите.
Някои хора наричат маркови - топ 3 на марките в дадена сфера - Адидас, Пума и Найк да речем. Но във всяка сфера има поне още 20 значими и качествени марки, които просто не попадат под този знаменател... Има и ментаци. Не мисля, че simonb говори за ментетата като алтернатива на "марковите" стоки. Има и български марки, които (изненада) всъшност са китайско производство и драпат с големи крачки към цените на големите играчи. Не може български боклук, в който не са вложени нито мисъл, нито разработки, тестове технологии и т.н. да ми струва 60 кинта, а Пумата или адидас-а, намален да струва 120лв и да изкара 3 пъти повече и през този период да е 10 пъти по-удобен.

Не ме разбирайте погрешно - не съм против родното производство, нито съм против незнайните марки. Против съм да слагам на краката си, нещо правено на око, от хора, които нямат представа от ергономичност и ортопедичност, които са купили най-евтините материяли на света от които след това краката се спарват и миришат.

Гуменките на снимката са подходящи ако единственото ти ходене е от колата до офиса и обратно. И това не са от ония яки гуменки дето би правеха преди 20 години, когато Адидаските пак бяха най-популярната и издържлива обувка не случайно.
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот nikif1 » 23 05 2012, 16:29

И аз това имам предвид....... ::thumb::
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
nikif1
МОДЕРАТОР

Мнениеот miroman » 23 05 2012, 16:33

А купувате ли си маркови дрехи втора употреба?

Аз лично нямам скрупули по отношение на втората употреба - нали новото след две-три-пет носения ще стане вече употребявано? И предпочитам да си купя маркова риза (поне в половината случаи, когато съм си купувал, са били нови, неносени, а в останалите случаи - изключително запазени) за 20-25 лв, отколкото да си купя българска за 30. Носил съм и двата вида и съм убеден, че в марковата дреха освен материал, са вложени много мислене, проби, дизайн и т.н. Сигурен съм, че всеки, който е носил например риза La Coste или панталон Trusardi, ще потвърди, че са направени с чудесна кройка и от отлични материали.

Тук не намесвам боклуците на килограм, досега си купувам само от подбрани магазини.

А за новите - не отричам, че има и случаи, в които евтина дреха е качествена. Но това пък иска много-много търсене и обикаляне. Накрая като сложиш и загубеното време, и нещата пак се изравняват.
------- Моите турбийони -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon | WUS 2012 Tourbillon Project
-----------
Вечният календар е направен, за да може един път на 4 години да глеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът е направен, за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът е направен, за да го гледаме непрекъснато.
Аватар
miroman
Маниак

Мнениеот stoicho » 23 05 2012, 16:48

Аз пък гледам да си взимам български дрехи, не са лоши и са евтини.
За обувка гледам да не правя много компромиси, има стари модели маратонки които се намират спокойно за под 90-100 лева.Български/Китайски обувки отдавна ги забравих.
stoicho
Активен

Мнениеот vova_bg » 23 05 2012, 19:41

Всяка жаба да си знае гюла, както тука има хора на които часовник за 4-5 бона и ем скъп така има хора тука които могат да си го позволят, ас предпочитам така наречените маркови дрехи не зареди да се надуя, а по простата причина че са по здрави, и от по качествени материали от евтините Марки. И ако човек знае кога и къде да пазарува излизат колкото китайските щайги, аз дрехи почти никога пазарувам във БГ винаги когато сам във Чужбина си всима дрехите от там стига да има SALE. Има една приказка Евтиното излиза скъпо.
vova_bg
Активен

Мнениеот taipan » 23 05 2012, 23:46

miroman написа:А купувате ли си маркови дрехи втора употреба?

Аз лично нямам скрупули по отношение на втората употреба - нали новото след две-три-пет носения ще стане вече употребявано? И предпочитам да си купя маркова риза (поне в половината случаи, когато съм си купувал, са били нови, неносени, а в останалите случаи - изключително запазени) за 20-25 лв, отколкото да си купя българска за 30. Носил съм и двата вида и съм убеден, че в марковата дреха освен материал, са вложени много мислене, проби, дизайн и т.н. Сигурен съм, че всеки, който е носил например риза La Coste или панталон Trusardi, ще потвърди, че са направени с чудесна кройка и от отлични материали.

Тук не намесвам боклуците на килограм, досега си купувам само от подбрани магазини.

А за новите - не отричам, че има и случаи, в които евтина дреха е качествена. Но това пък иска много-много търсене и обикаляне. Накрая като сложиш и загубеното време, и нещата пак се изравняват.

има и друго нещо, във втората употреба има много нови стоки. с етикетите барабар не носени, само пробвани. аз съм на мнение, че по-скъпото е по-качествено. разбира се стоки които са ширпотреба като маратонки, тениски, анцузи, се произвеждат във виетнам,китай... там е ясно. но има и т.нар. маркова стока, която цената е доста по-висока. тя е предназначена за западния пазар и не пише made in china, made in taiwan. пише in italy... примерно. със сигурност качеството е по-добро, високо, като кройка , дизайн, и т.н.
например: Disquared, Marithe, LV, които са по-висок клас. аз лично съм на мнение, че скъпото е по-хубаво. предпочитам да ходя с мокасини, или обувки, не толкова с маратонки. аз нямам и богат избор, защтоо копитата ми са големи. ::angry::
и като казвам, че марковите стоки са по-качествени моят опит го показва, не знам за други... аз обичам да ходя с ризи... определено марковите ми дрехи, обувки са изкарвали по-дълго от не такива. иначе имам една китайска тениска, дето жена ми я донесе от гуанджоу. от 2007г. я имам, избеля от пране по яката, нося я само като домашна, и я крия , за да не ми я нареже и изхвърли вече, ама ми е много удобна и си я обичам.
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот cenzor » 23 05 2012, 23:52

Гуменки и дънки = спортно-елегантен стил.... :clap: :shock: :lol:
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот taipan » 24 05 2012, 00:09

cenzor написа:Гуменки и дънки = спортно-елегантен стил.... :clap: :shock: :lol:

мдааа....
според мен спортно елегантен вид е дънки, или ленен панталон, риза, кафеви мокасини, един хубав на ръката, с кожа...
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот cenzor » 24 05 2012, 00:49

taipan написа:
cenzor написа:Гуменки и дънки = спортно-елегантен стил.... :clap: :shock: :lol:

мдааа....
според мен спортно елегантен вид е дънки, или ленен панталон, риза, кафеви мокасини, един хубав на ръката, с кожа...

Да, нещо в този стил е много близо до спортно-елегантния вид. Обувки (велур, набук), дънки, риза, ленено сако. :thumbup:
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот aleandro » 24 05 2012, 01:13

Колеги, 90% от шивашките фирми в България работят на "ишлеме" за големи и недотам големи европейски имена в модния бизнес. Истината е, че голяма част от производството отдавна се изнесе към Китай, Тайланд, Индия, Балканите (най-вече България) заради евтината работна ръка. Виждал съм в склада на български производител две еднакви ризи - едната с българския етикет (цена 30 лв.), а другата с етикет на известна марка и надпис "made in EU" готова за износ (цена 80 EUR). Себестойността на официална риза 100% памук е около 10-20 лв., а в МОЛ-а може да я намерите за 100 лв. и нагоре, но под чужда марка. Аз лично подминавам с усмивка витрините, на които са изложени дънки за 200 лв. и блузи за 250 лв., защото знам, че скъпото вече не означава задължително качество. Скъпото означава престиж и имидж, а в много случаи и показност. Това важи не само за дрехите, а и за почти всичко, което ни заобикаля.
aleandro
Напредващ

Мнениеот Yassen » 24 05 2012, 05:46

За костюми/ризи и особено обувки не жаля пари. По-удобни обувки от Бруно Магли не съм носил. Имам чуството, че цял ден съм с маратонки.

За всичко останало съм като Митко - търся разпродажби. Също така пазарувам през познати-продавачи за да хвана още по-големи намаления. Онзи ден си харесах едни очила за 150$, пратих модела на един познат и като ги взема ще ми кацнат на 70-75$. На 10 мин от мен има един аутлет, който е пълен с т.нар. factory магазини на марки като Пума, Лакост, Ралф Лаурен, Бенетон, Дизел и т.н. За 2-300$ пълниш две торби с дрехи, за които по моловете ще ти отрежат главата. Определено не разбирам как има хора, които дават по 3-400 лева за Дизел дънки примерно ей така все едно са намерили парите пред вратата на магазина.
Аватар
Yassen
Почитател

Мнениеот blr » 24 05 2012, 13:07

Не робувам на марка/марки, но се стремя да си купувам качествени дрехи. С годините съм установил кои марки предлагат максимум качество за цената и ми допадат като стил и купувам главно от тях. Не бих ги нарекъл маркови. Mexx, Levi's, Camel, CAT за мен са примери такива брандове, в повечето случаи. Дрехи си купувам почти само от чужбина, където има повече избор, магазините са по-добре уредени и цените са малко по-ниски. В България, трудно се намират неща, които не са по местната мода и това ме дразни. Не разбирам от мода, но според моите лични вкусове, хората в България се обличат грозно и това не е въпрос на пари.
Нямам много дрехи и честно казано, не ми доставя удоволствие да ходя, меря, избирам... Обичам чистите и добре изгладени дрехи.
blr
Почитател

Мнениеот sci » 24 05 2012, 13:41

Аз се отказах да нося много евтини дрехи преди няколко години и съм много доволен от това си решение. Сигурен съм, че съм спестил доста пари от тогава насам. Повече от половината ми дрехи и обувки са от една марка - просто съм си я установил като стилна, удобна и надеждна и не търся друга. Качеството е прилично, цените са в средния клас. За дрехите е Andrews, а за обувките - Ecco. Пример - имам ризи на Андрюс на по 4-5 години, които се носят и перат всяка седмица, и още са напълно ОК - без износване, накъсване и т.н. От обувките Ессо не съм изхвърлил нито един чифт - просто преминават в графата "за носене из двора" ако външния им вид вече не е много ОК. За разлика от blr обаче, аз чакам да си дойда в БГ, за да си купя някой нов Андрюс, т.е. си обновявам гардероба 1-2 пъти годишно :)
sci
Маниак

Мнениеот taipan » 24 05 2012, 13:48

sci написа:Аз се отказах да нося много евтини дрехи преди няколко години и съм много доволен от това си решение. Сигурен съм, че съм спестил доста пари от тогава насам. Повече от половината ми дрехи и обувки са от една марка - просто съм си я установил като стилна, удобна и надеждна и не търся друга. Качеството е прилично, цените са в средния клас. За дрехите е Andrews, а за обувките - Ecco. Пример - имам ризи на Андрюс на по 4-5 години, които се носят и перат всяка седмица, и още са напълно ОК - без износване, накъсване и т.н. От обувките Ессо не съм изхвърлил нито един чифт - просто преминават в графата "за носене из двора" ако външния им вид вече не е много ОК. За разлика от blr обаче, аз чакам да си дойда в БГ, за да си купя някой нов Андрюс, т.е. си обновявам гардероба 1-2 пъти годишно :)

Andrews са качествени. Имам много техни ризи и много си ги обичам. Съгласен съм, че хората в България се обличат зле!! Нямат вкус, модата тук е по-скоро я окачествявам като "МОДА" !
Пример е последната мода при завършилите гимназия, такива чудеса видях , че направо ми става зле. А модата в прическите с вафлите, бухналите като превтасало тесто в главите, кичетата и рошавите перчеми тип португалски футболист или чалгар в БГ, все още са шик тук и фешън! ::huh::
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот blr » 24 05 2012, 14:15

sci написа:За разлика от blr обаче, аз чакам да си дойда в БГ, за да си купя някой нов Андрюс, т.е. си обновявам гардероба 1-2 пъти годишно :)

А, и аз не изключвам българските дрехи. И аз съм доволен от ризите на Andrews и Adelly и ги купувам. Напоследък обаче цените скочиха доста. Наскоро поазарувах ризи в София и по-качествените такива, бяха по 50-65 лв.
blr
Почитател

Мнениеот SHARKY » 24 05 2012, 21:31

Споделям религията на miroman. Понеже съм фен на качествените и маркови дрехи, пазарувам втора. В български магазин не стъпвам откакто преди десетина години, когато отидох да си купувам костюм, ми казаха, че съм нестандартен / 184/90/, котато панталона ми падаше, а сакото ми беше късо в ракавите /ебаси стандарта -130/120/. След това съм си купил сигурно 10 костюма, сред които Бос, Томи, Ст.Оливър, Ерменеджилдо, които интересно защо ми заспаха /при това без да се налага да оставам панталона да ми го подкъсяват, нещо което не мога да разбера, в българските магазини/, десетки ризи и спортни панталони и т.н. Искам само да поясня, че във втора, масово се появяват дрехи с етикет, т.е. необличани изобщо.
Аватар
SHARKY
Маниак

Следваща

Назад към Всичко останало