Липсващо стъкло с ринг джобен часовник

Имате проблем с часовник или просто въпрос и няма кого да попитате?
Попитайте разбирачите!
Отговори
Gancho_
Напредващ
Регистриран: 03 02 2011, 01:11

Липсващо стъкло с ринг джобен часовник

Мнение от Gancho_ » 11 03 2019, 22:59

Здравейте,днес закупих този джобен часовник,опитвах се да намеря повече информация относно марка,модел и механизъм ,но смея да твърдя , че не останах много удолетворен от резултата.Може би и търсенето ми бе повече насочено към това дали е златен или позлатен.Като крйно го платих за златен🙂🙂🙂
Часовника има липсващо стъкло.До колкото разбирам стъклото лежи на златен пръстен и този пръстен се защипва на самата каса.Мислите ли ,че това може да бъде възтановено и естествено как би могло да стане.
И още един въпрос,мислите ли че този часовник,би имал пазар като такъв в това си състояние,а не само като злато.Знам ,че въпроса ми е много глупаво зададен,но аз в случая търся мнение и евентуално някой ако има интерес.Благодаря за вниманието.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Re: Липсващо стъкло с ринг джобен часовник

Мнение от Seikosha » 11 03 2019, 23:27

Като си го купил за златен, да си го носиш със здраве :) Самият часовник представлява определен колекционерски интерес, защото все пак това е марка на Жорж Фабре Жако , малко преди, а и едновременно с производството на вече новата му марка Зенит. Много добре запазен, но с механизъм който е в ниският клас,подобно на другата му марка Диоген. Липсата на безела със стъклото е изключително затормозващ, а колкото до златото, на вторият капак покриващ механизма е ясно написано Duble Plaque ,мисля ,че е ясно за какво става въпрос. На златен часовник,винаги има маркировка за злато, не само карата (750 пр.) ,но и щампа ,в случая трябва да има глава в профил с венец. Такива ми ти работи Ганчо.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Gancho_
Напредващ

Мнение от Gancho_ » 11 03 2019, 23:58

Това за златото много неприятно ме изненада😬😬😬😬

jungleraver
Активен
Регистриран: 27 04 2016, 11:32

Мнение от jungleraver » 12 03 2019, 00:14

Така ще е друже, докато не започнете първо да питате, после да купувате, всяка седмица изскача някой със “удар” подобен на твоя.

Gancho_
Напредващ

Мнение от Gancho_ » 12 03 2019, 00:44

Може ли да поговорим по сериозно,,защото и парите са сериозни,капаците са тънки и маркирани с 14 к,да вярно няма 0.585 но няма и някъде паднала позлата,като изключим халката отгоре,но тя дори по цвят не отговаря на капаците,стопих един прешлен от кюстека и го проверих златен е,до сега четох за маркировките и всякакви закони за златния стандарт от 1887 от шейцария, но до колкото разбирам часовника не е швейцарски.Най вероятно ще ме обвините ,че търся под вола теле,но силно се надявам да е златен.Някой друг с мнение.
Double plateau не означава ли двоен капак,а не двойна позлата.

nevenbekriev
Маниак
Регистриран: 19 08 2011, 17:25

Мнение от nevenbekriev » 12 03 2019, 08:34

Абе, що плашите човека, часовникът отвсякъде има вид на златен. Това Double Plateau се отнася само до механизма и значи това, което на руски е 'двойной ролик', на английски 'double roler', а на български - просто 'плато'. Детайлът, който стои на долната част на оста на баланса...
За ринга - мога да ти направя от месинг и да го дадеш някъде да ти го позлатят. Ще бъде гарантирано перфектен. От злато - може и да ти го направи някой, но вероятността да стане добре е малка. Защото златарите обикновено не са стругари, а по технологията, по която се прави по принцип, никой не работи. Ще се опитат да го отлеят, но от опит знам (защото идват при мен след това), няма да излезе нищо накрая.

Gancho_
Напредващ

Мнение от Gancho_ » 13 03 2019, 22:26

Пратих Ви съобщение

nevenbekriev
Маниак
Регистриран: 19 08 2011, 17:25

Мнение от nevenbekriev » 15 03 2019, 08:40

На мен ли? Нямам получено...

Gancho_
Напредващ

Мнение от Gancho_ » 15 03 2019, 09:19

Странно,изпратих Ви 2 съобщения,като второто,бе съкратено копие на първото и го пратих ,защото първо леко се усъмних ,че не ми отговаряте,но това си е лично ваше право и уважавам решението Ви,но после като се порових видях ,че няма съобщение в изходящата ми поща и реших отново да Ви пиша с риск да Ви досадя,но пък се й извиних,ако сте видели първото съобщение.И второто съобщение не се появи в изходящата ми поща и помислих ,че са ми ограничени възможностите в форума ,защото и нови мнения нямаше по темите и с риск пак да сгафя нещо,написах имате лично съобщение в темата,после тръгнах да го трия ,но имаше поле защо го правя,и аз се замислих,че докато обясня....и го оставих.(не че сега не го направих)
Ако съм нарушил някои правила на форума и съм предизвикал ограничаване на правата ми във форума съм го направил неволно и се извинявам за което.Благодаря.О889201636.

Gancho_
Напредващ

Мнение от Gancho_ » 15 03 2019, 09:26

Ще си позволя публикувам отговор от запитване за часовника,не го правя да обиждам някого и да се съмнявам в компетентността му.Щом съм член на форума ,смятам ,че тук има много по знаещи и можещи от мен хора,на които никога не бих подложил качествата им на съмнение,просто смятам ,че различните мненията подкрепени с доводи,обогатяват форума и биха били полезни в бъдеще.Поздрави на всички и хубав уикенд.

Hello,

I had a look at the photos of the Billodes watch you've emailed to us, and I'm pleased to say that it is genuine. In order to get a second opinion, I also ran it across an acquainted collector of watches made by brands belonging to Georges Favre-Jacot, Billodes among them. According to her, the K14 hallmark is not that common, but legitimate, and does appear on Billodes watches by GF-J. This one has a rather heavy case, and these were at the upper end of what Billodes/Georges Favre-Jacot had to offer. It does - however - appear that the bow has been replaced with a gold-plated one - you can see the wear to the plating, caused by the chain having rubbed against it. It's not a major problem, though.
The entire watch has been manufactured circa 1900-1910 - the serial number, which can pinpoint the year of production, is on the baseplate of the movement, under the dial (so, you'd have to have the dial detached in order to see it).
It's a pity that the watch is missing the bezel/ring. If you find a good jeweller, presumably you can have a new ring made for it. However do keep in mind that it might be costly, and this concerns both the material and the services of an expert craftsman alike. Still, it's a nice and not particularly common watch, so if you intend to wear it and enjoy it, I believe it is worth a try.

Regards,

Michał Kolwas from WahaWatches

Отговори

Върни се в “Проблеми и въпроси”