Breitling за ремонт-струва ли си?

Имате проблем с часовник или просто въпрос и няма кого да попитате?
Попитайте разбирачите!
Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Re: Breitling за ремонт-струва ли си?

Мнение от Seikosha » 17 10 2020, 22:13

Хубаво е ,че SHARKY даде този линк, а е хубаво ,че phil05 ги събра двата за сравнение. Така още по- лесно се вижда ,че обсъжданият часовник е реплика и то не от добрите. Освен наблюдение и сравняване, тука трябва може би и някакво разсъждение и причинно-следствена връзка. Интересното е ,че при такова едно по-задълбочено сравнение и изследване, може да се окаже ,че и при оригинала не всичко е супер, нали в детайлите бил дявола :)
Във висшата математика през която навремето минах като БТР през тръстика ,имаше едно съждение което съпоставимо донякъде с този случай би изглеждал - "Ако имаме два еднакви на вид предмета (часовника) и двата имат сходни донякъде несъвършенства, или дефект да го кажем някакъв и единият от тях е оригинален - то и другият е такъв. Разбира се хипотезата допуска логично и друг вариант.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
ZeroReverse
Активен
Регистриран: 27 06 2014, 20:41

Мнение от ZeroReverse » 17 10 2020, 23:11

Seikosha написа:
17 10 2020, 22:13
Хубаво е ,че SHARKY даде този линк, а е хубаво ,че phil05 ги събра двата за сравнение. Така още по- лесно се вижда ,че обсъжданият часовник е реплика и то не от добрите. Освен наблюдение и сравняване, тука трябва може би и някакво разсъждение и причинно-следствена връзка. Интересното е ,че при такова едно по-задълбочено сравнение и изследване, може да се окаже ,че и при оригинала не всичко е супер, нали в детайлите бил дявола :)
Във висшата математика през която навремето минах като БТР през тръстика ,имаше едно съждение което съпоставимо донякъде с този случай би изглеждал - "Ако имаме два еднакви на вид предмета (часовника) и двата имат сходни донякъде несъвършенства, или дефект да го кажем някакъв и единият от тях е оригинален - то и другият е такъв. Разбира се хипотезата допуска логично и друг вариант.
Ще дадеш ли конкретни причини поради които мислиш че е менте? Какво точно в часовника те навежда на това?

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 18 10 2020, 01:31

Хм, като ли го очаквах. Мислех си ,че всеки ще може при интерес да стигне до своята истина, на мене ми отне повече от ден да се кьоря и да сравнявам, да правя догадки и умозаключения. Като се има предвид недоброто качество на снимката на спорният часовник и оттам проблеми при по-голямо увеличение и като се има предвид ,че е едно да гледаш нещо на 20 инчов монитор като имаш възможност да манипулираш и филтъиращ една снимка, а същото да можеш да го покажеш после като снимков файл със същите параметри във форума. Отиде ми неделята и биля, но смятам да направя каквото мога, щом съм се цопнал в една не чак толкова моя река.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rumo71
Маниак
Регистриран: 06 01 2015, 14:55

Мнение от rumo71 » 18 10 2020, 10:24

Без да се заяждам, но толкова съждения без конкретика....да бях пуснал сутрешният блок по някоя тв сигурно повече щях да разбера ( за часовника де).
Изплюй камъчето де. Тъй и тъй си се кьорил, спести ни го на нас :)
Някой поиска снимка на капака, ок да увеличим гадателите
Изображение

Понадран е, като чели някой е циклил паркета с него. Но въпреки това релефа се е запазил напълно и всико е ясно четимо и 20г покъсно.
При първото хващане в ръка може би единственото, което ми направи впечатление за солидна изработка беше катарамата ( която са жалост тук не се вижда ).

Пс: Съжалявам, че и тази не е добре снимана, но трябваше вече да пътува.
Пък и така ще има по-голямо поле за полет на мисълта с всиките му условности...

monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Мнение от monopola » 18 10 2020, 10:47

За механизма май е рано да се каже, ама аз смятам, че часовника е оригинален, поне външно. В ония години Брайтлинг въобще не са кой знае какво, реплии тогава надали някой ще се е мъчил да им прави, а по-късно баш на тоя модел не мисля. Само заради жълтия цифер си заслужава да се възстанови каквото може и да си го носи човек :) Ще дебна обявата ::drinks:: ::drinks::
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Мнение от monopola » 18 10 2020, 10:50

А ето какво имало във форума :)
viewtopic.php?t=31049

Стоян е снимал и механизма даже, според мен си е същия, качеството на снимките е доста различно само.
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

rumo71
Маниак

Мнение от rumo71 » 18 10 2020, 11:11

Не предполагах, че ще се вглеждам, при условие че си платих на часовникар да го прави....
Обаче от тоя линк дето си дал на капака на колегата под номера на модела А20048 има още 2...а на моят е един поне доколкото си виждам на собствената снимка) сериен номер или каквото и да е там

Опс..
И на този от хроно 24 е само с 2 надписа. Сигурно не е определящо Що ли се заглеждам...
Изображение

Потребителски аватар
ZeroReverse
Активен

Мнение от ZeroReverse » 18 10 2020, 11:25

Този от обявата на колегата, изглежда че просто има гравирана дата под референтния номер. Аз не виждам 90те години да се правят толкова качествени и близки реплики, още повече пък на точно този модел Брайтлинг. В понеделник/вторник ще го чекна при Иван Янакиев за всеки случай и ще пиша резултата.

Потребителски аватар
Puzo
Маниак
Регистриран: 18 10 2016, 09:37

Мнение от Puzo » 18 10 2020, 15:31

Аз пък не една, ами тамЪн през 3 Висши математики минах, както Майк Тайсън през Майкъл Спинкс през 1988 г, но въпреки това смятам, че часовникът е оригинален!
Много е важно да се види има ли вътрешен антирефлекс часовника! Също така да се види стъклото му сапфир ли е! Нека предположим, че външният антирефлексен слой е премахнат, но ако има и външен слой, и упоменатите в предното изречение неща, то часовникът е оригинал 200%!
90-те години реплики със сапфир и антирефлекс, не знам да е имало!
Часовникът просто е в лошо състояние и има работа по него!
Последна промяна от Puzo на 18 10 2020, 17:03, променено общо 1 път.
КОГАТО СИ МЪРТЪВ, ТИ НЕ ЗНАЕШ, ЧЕ СИ УМРЯЛ. ТРУДНО И ТЕЖКО Е САМО ЗА ДРУГИТЕ. АБСОЛЮТНО СЪЩОТО Е И КОГАТО СИ ТЪП! ;)

rumo71
Маниак

Мнение от rumo71 » 18 10 2020, 16:08

За рефкекса не знам, но както се вижда целият е дран, дран, неодран :)) а само по стъклото нямаше нищо. Няма как да не е сапфир

Потребителски аватар
multisync
Активен
Регистриран: 08 01 2014, 23:47

Мнение от multisync » 18 10 2020, 17:29

Не съм спец, но може да помогне на някой който разбира повече...В ляво е оригинал, в дясно е въпросният часовник:

Изображение

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 19 10 2020, 13:23

Ставало е въпрос във форума, по снимки и то от различен ъгъл не се сравняват часовници, или менте и часовник. И то в различно състояние, със снимки с различно качество. Като нищо оригинал излиза като недоправено менте. Особено механизми, там само часовникар. В 90 % от случаите снимките вършат работа, щото ментето си е менте. Но останалите 10% стигат да стане цирк :))

То може снимки, ако всичко е ясно, примерно ако пише Braitling. Може и ако е ясно, че ментакът няма как да се справи с нещо, значи по скоро е оригинал. Като в случая с прословутия капак.
rumo71 написа:
18 10 2020, 10:24
...
Някой поиска снимка на капака, ок да увеличим гадателите
Изображение
...
Пък и така ще има по-голямо поле за полет на мисълта с всиките му условности...
Въпреки иронията и пренебрежението, за този капак 3 пъти стана въпрос . Хората тук не случайно питат. Щом според теб са гадания и полети на мисълта, тогава защо питаш в първия пост?
Някакъв вариант само машината да е швейцарска, а като цяло да си е менте. Има ли такива изпълнения на тези?
Точно на капака се дънят най много, най вече на Брайтлингите. На половината ментаци има грешни букви, а и да са верни, ни шрифтове, ни място, нищо не им е в ред. Пишат каквото им дойде, реф. номера също. А ако има и земно кълбо и карта, Аляска ще я видиш някъде до Африка, ако я познаеш Африка. Да не говорим за точност и копие на гравирането в детайли. А тук всичко си е на място, независимо от това че се сравняват някакви снимки. Независимо и от разликите в цифрите и номерата под реф. N във времето, те ги променят.

Точно според капака, часовникът ти по скоро е оригинален, както написах и преди. Няма кой да го направи така по онова време, както написаха и други. Освен ако не е някое чудо. Сега още повече. Както и формите размерите детайлите и пропорциите на касата и лъговете отзад. Колкото и да са лоши снимките. Ако го беше снимал малко по сериозно в началото, щяха да се спестят половината "гадания".

За механизма не знам, според мен си е ОК. Но нали ставаше въпрос за касата.

Слагам снимки от темата, въпреки че не се сравняват снимки ;)

Изображение

Изображение

По темата - струва си разбира се, зависи кой ще го прави. Под струва си имам предвид часовника, а не колко ще струва. Това друг въпрос.

Потребителски аватар
ZeroReverse
Активен

Мнение от ZeroReverse » 19 10 2020, 14:25

Aз купих часовника от колегата, който подходи много коректно и ми даде възможност да отида на часовникар при желание. На моя глава и отговорност, не го направих защото на живо часовника е очевадно оригинален. Детайлите са където трябва, логото е перфектно, капака е ок, сапфира още си има антирефлекса и то в доста добро състояние. Да часовника като цяло е в лошо състояние и има много работа по него, но определено си е оригиналка. Ето малко снимков материал.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Сега бих искал да пренасоча темата в друга посока - къде бихте ми препоръчал ида за възстановяването? Има страхотни отзиви от колегата hemingway във форума, чудих се дали да не го оставя при Иван Янакиев защото там си ходя по принцип, но все за някакви дреболии. Може би другаде? Ще съм благодарен ако някой с опит в такива процедури сподели акъл :D Ако предпочитате да не се обсъжда публично, може и на лично.
Последна промяна от ZeroReverse на 21 10 2020, 15:22, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 19 10 2020, 15:13

Нюх,и набит поглед, :)
Докато гледаме картинки,и се чудим какви щуротии да измислим,само и само да не се окаже оригинален,часовника попадна в истински фен,който ще се погрижи за реставрацията
Така се действа :thumbup:
Успех
###
На новите снимки изглежда много по добре

Потребителски аватар
ZeroReverse
Активен

Мнение от ZeroReverse » 19 10 2020, 16:49

otof написа:
19 10 2020, 15:13
Мерсиии! Като му дойде времето, ще пиша за един хубав каиш. Само нещата до там да минат безболезнено :))

rumo71
Маниак

Мнение от rumo71 » 19 10 2020, 17:37

otof написа:
19 10 2020, 15:13
Нюх,и набит поглед, :)
Докато гледаме картинки,и се чудим какви щуротии да измислим,само и само да не се окаже оригинален,часовника попадна в истински фен,който ще се погрижи за реставрацията
Така се действа :thumbup:
Успех
###
На новите снимки изглежда много по добре
Затова и му го пратих на него, на почочената от него цена. Без пазарлъци и разправии:
Защото е бърз, защото рискува и защото е фен, който да си по прави с желание.
Уважавам всичките тези качества ::up::

Успех с реставрацията!

Отговори

Върни се в “Проблеми и въпроси”