Полиране на титан

Имате проблем с часовник или просто въпрос и няма кого да попитате?
Попитайте разбирачите!
rumo71
Маниак
Регистриран: 06 01 2015, 14:55

Re: Полиране на титан

Мнение от rumo71 » 17 01 2021, 13:04

Те тия са си направо инструменти и са за машина.
Аз по съвета на otof и Дон жуан се въоръжих с 3 вида на размер шкурки, от тези дето са на гъбички.
4 дена търкам ( в интерс на истинсата само след 2-3 тръквания и първите драскотини изчезват, толкова е меко) - веднъж по дължина на звената и докато търкам ми се вижда ок, ама като го изкарам на слънце и святкат финните драскотини
Свалям веригата и с друг размер шкурка търкам по широчина. На място пак ок, ама ма часовника и навън пак забележки. И така търкам без да мъркам...днес вече последно мисля да беше с най-едрата от всички гъбички. Харесва ми и от разстоянието, от което се гледа нормално часовник е ок, ..а добре, че няма и слънце :) Спирам с това търкане

Изображение

Това е. Като знам какво беше...
Лошото е че и надписа garmin не е хич релефен и след още малко обработка ще изчене нацяло

Потребителски аватар
-MommaBear-
Маниак
Регистриран: 15 03 2019, 15:34

Мнение от -MommaBear- » 17 01 2021, 13:30

rumo71 написа:
17 01 2021, 13:04
[...]
Колега, това страдание го страдам с теб от началото на темата и така и не разбирам -- какъв е смисълът от упражнението? Ако е толкова мека веригата, като я полираш/почистиш от следите от носене, ще я прибереш ли? Или просто не искаш да има следи, оставени не от теб? Наистина не разбирам.
Знаеш...

rumo71
Маниак
Регистриран: 06 01 2015, 14:55

Мнение от rumo71 » 17 01 2021, 14:22

Страданието в душата, от това което виждат очите ми е много по-голямо.
Другото не е страдание, а занимавка и опит да се възстанови нещо в максимлно добър вид, което пак носи удовлетворение.
Няма да я прибера и ще си я нося с още по-голям кеф.
Това е единственият часовник от стотиците, който съм носил или виждал, и който да ми харесва с верига. На всички други съм ги свалял веднага и оп със силикон. Тук има и фабричен силикон, при това в любимият ми оранжев цвят, но неее искам си я тая верига. Съвсем друга и уникална е визията и усещането с нея.

Изображение
Така е заводска

Изображение
( това е преди днешната манипулация)

Ако имаш предвид, че пак ще се надраска, да най-вероятно ще е така. Но когато имаш вече правилният начин и материал за "полиране" не е никакво страдание, а приятно занимание.
Да и не искам да има следи не от мен. Силно избягвам 2-рата ръка неща, точно щото много хора ги носят мърляшки и дори не се постарават да ги докарат в приличен вид. И това ми причинява силен дискомфорт.

Не мислех, че е толкова трудно за разбиране, а дори че повечето потребители са като мен

dreamer
Новобранец
Регистриран: 03 06 2019, 21:20

Мнение от dreamer » 07 04 2021, 22:56

Dremel 461, 463 или 462 - гумени полиращи накрайници. Чуден сатенен финиш.
Има и по-големи гумени накрайници формата на диск.

jungleraver
Почитател
Регистриран: 27 04 2016, 11:32

Мнение от jungleraver » 08 04 2021, 14:05

Във връзка с търсения "сатен" финиш, смятам, че това би било интересно:
https://facebook.com/WetBlastingStudio/

Отговори

Върни се в “Проблеми и въпроси”