Търся потр. ръководство за Orient SK Crystal 21 jewels

Имате проблем с часовник или просто въпрос и няма кого да попитате?
Попитайте разбирачите!

Търся потр. ръководство за Orient SK Crystal 21 jewels

Мнениеот Никола_Дорев » 13 11 2015, 19:07

Колеги,
сега Ви занимавам с друг мой проблем. Преди известно време придобих Orient SK Crystal 21 jewels. Предполагам, че интересуващите се от малко по-ретро модели го познават добре. Търся си потребителско ръководство към него (може и на английски), защото бих искал да науча за работата и поддръжката му колкото се може повече.
Който може да помогне е добре дошъл!
"Panta rei, panta kineitai kai ouden menei" Heraclitus
Аватар
Никола_Дорев
Активен

Re: Търся потр. ръководство за Orient SK Crystal 21 jewels

Мнениеот Никола_Дорев » 15 11 2017, 12:55

Здравейте!
Макар никой да не взе отношение по тази тема, аз продължих да търся такава информация и я намерих.
Хубав ден!
Аватар
Никола_Дорев
Активен

Мнениеот otof » 15 11 2017, 13:05

Който търси-намира..
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот Никола_Дорев » 15 11 2017, 14:18

Така е, колега, така е!
Но малко, наистина малко помощ "къде", или "какво", или "как" да се търси, а най-добре и трите (както в един анекдот - "... и трите, дядо попе, и трите...") може да спести на търсещия време, нерви и трето, но не по важност - средства. Аз инвестирах от първите две неща и си свърших работата. Мисля си, че смисълът от форум като този е да помага в такива случаи. Не си ли съгласен?
Аватар
Никола_Дорев
Активен

Мнениеот marind » 15 11 2017, 14:23

Никола_Дорев написа:Така е, колега, така е!
Но малко, наистина малко помощ "къде", или "какво", или "как" да се търси, а най-добре и трите (както в един анекдот - "... и трите, дядо попе, и трите...") може да спести на търсещия време, нерви и трето, но не по важност - средства. Аз инвестирах от първите две неща и си свърших работата. Мисля си, че смисълът от форум като този е да помага в такива случаи. Не си ли съгласен?

::up:: А защо не го пуснеш в темата, така ще си полезен на други. Не си ли съгласен? :wink: ::drinks::
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот Seikosha » 15 11 2017, 18:07

Колега Дорев,а идвало ли ти е на ума,че просто никой няма информация за този часовник,та се чувстваш някак пренебрегнат? Особено като се имат предвид интересите на повечето от колегите към по-ново производство, е съвсем резонно да я нямат и ти искаш значи някой да свърши твоята работа и да ти я поднесе наготово. Все пак тука не става да пуснеш тема и да натиснеш копчето за бързо реагиране. В този раздел винаги се е помагало на хора които търсят помощ, но не винаги е възможна, а това ,че сам си открил отговорът на въпросите е още по-добре,така човек добива и опит и знания и става все по-малко зависим от другите. Само не знам какво точно имаш предвид под потребителско ръководство за този часовник и какво точно си намерил,може би устройството на механизма на баналният калибър 469 на базата на Сейко 7005 Друго за ръководене не се сещам,пък то и няма. Часовник като часовник,подобен на милионите други Ориент и Сейко от преди 30-40 години. Така че ползвай и уточняващи въпроси. :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "
Seikosha
Маниак

Мнениеот Puzo » 15 11 2017, 19:45

marind написа:
Никола_Дорев написа:Така е, колега, така е!

::up:: А защо не го пуснеш в темата, така ще си полезен на други. Не си ли съгласен? :wink: ::drinks::

Така е, колега Дорев, пусни го в темата ще сме ти благодарн, включително и аз. Това е часовникът, с който съм израснал и ме е изградил като личност. 12 години на ръката ми в радост и тъга, сватби, погребения, празненства, цехове и т.н... Даже се учудвам, че си намерил ръководство, но ако го споделиш ще е супер! :) ::up::
Беше време турско, дойде време мижитурско. ;)

Радой Ралин
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот marind » 15 11 2017, 20:50

Puzo написа:Това е часовникът, с който съм израснал и ме е изградил като личност.

Бре, тоя часовник ще да е голяма работа :)) ::drinks::
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот Puzo » 15 11 2017, 20:54

marind написа:
Puzo написа:Това е часовникът, с който съм израснал и ме е изградил като личност.

Бре, тоя часовник ще да е голяма работа :)) ::drinks::

Искам да кажа, че съм преживял много неща с него. :) Ами голяма работа... колко съм разбирал... Автомат - голяма работа ами... :) ::drinks::

Радой Ралин
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот Никола_Дорев » 16 11 2017, 12:22

Seikosha написа:Колега Дорев,а идвало ли ти е на ума,че просто никой няма информация за този часовник,та се чувстваш някак пренебрегнат? Особено като се имат предвид интересите на повечето от колегите към по-ново производство, е съвсем резонно да я нямат и ти искаш значи някой да свърши твоята работа и да ти я поднесе наготово. Все пак тука не става да пуснеш тема и да натиснеш копчето за бързо реагиране. В този раздел винаги се е помагало на хора които търсят помощ, но не винаги е възможна, а това ,че сам си открил отговорът на въпросите е още по-добре,така човек добива и опит и знания и става все по-малко зависим от другите. Само не знам какво точно имаш предвид под потребителско ръководство за този часовник и какво точно си намерил,може би устройството на механизма на баналният калибър 469 на базата на Сейко 7005 Друго за ръководене не се сещам,пък то и няма. Часовник като часовник,подобен на милионите други Ориент и Сейко от преди 30-40 години. Така че ползвай и уточняващи въпроси. :)

Мога да напиша много и прилично хапливи забележки на този коментар, с цялото уважение към автора му, но ще го спестя, защото смятам, че ще стане неприятно отстрани. Нищо лично, Сейкоша! :)

Понеже не виждам как да кача pdf файл тук, ще дам линк, а който знае как и ЖЕЛАЕ, нека го качи тук от мое име.

http://www.orient-watch.com/support/manuals/

На страницата, която ще се отвори, най-долу има 3 колони с pdf файлове. Насочвате се към първата, най-лява. На "Е" търсите "ЕМ [469]". Файлът започва с по-обща част, след което следват раздели със специфична информация за определени модели. Търсите "болднатите" загалвия с име като това на самия файл. Те касаят дискутираният тук модел. През настолен компютър Ви се отваря файла в отделен подпрозорец и можете да го разгледате без да го сваляте. През мобилен телефон (поне при моя Lenovo) автоматично изтегля файла, когато кликнете отгоре. И сайтът, и ръководството са на АНГЛИЙСКИ ЕЗИК... Надявам се да Ви е интересно.
Хубав ден!
Аватар
Никола_Дорев
Активен

Мнениеот Seikosha » 16 11 2017, 16:33

И къде видя в тези характеристики точно SK Crystal 21 jewels ? Има описание на функциите на няколко механизма,както ти писах ,че най-много това да намериш. Без ден и дата , с дата, с дата и ден и с календарите и как се сменят и настройват. Има и данни за заводските допуски и резерва на главната пружина с едно навиване. Толкова. Всичко туй касае механизма с определен калибър, а не определен модел на Ориент.Написваш на Гугъл търсачката Orient movement 469 и ще научиш всичко за него. А ти искаш ръководство за модел. За това когато се пита за един часовник , е хубаво да се покаже негова снимка,включително и на задният капак, че ако не се назове калибъра,барем да се види по надписите отзад какъв е и ако има уточняващи въпроси какво се пак се търси,някой който знае ,да вземе отношение, а не да обвиняваш форума ,че не ти били спестили време и мъки,че и средства, за какви средства става въпрос ,не ми е ясно :roll: И още нещо - форумът за нищо не ти е длъжен,той не е безплатна уикипедия ,а сбор от живи хора, каквото повикало-такова се и обадило,място за сръдни няма,нищо лично ::cool::
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "
Seikosha
Маниак

Мнениеот Puzo » 16 11 2017, 18:24

Може да е нищожна, но разлика между 46941 и 46943 със сигурност има. ;) Първият е по-стар, но и нещо друго тънко има според мен.
Изображение
Изображение

Радой Ралин
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот Никола_Дорев » 21 11 2017, 03:59

Колега, ако горната снимка е на твоя модел, явно в момента не е с оригиналните си коронки или поне аз мисля така. При моя модел са малко по-различни...
Изображение

Изображение

Изображение

По предложението на колегата Seikosha, макар и пост фактум прилагам снимки на модела, който притежавам и за който търсех "ръководство"...
Аватар
Никола_Дорев
Активен

Назад към Проблеми и въпроси