Часовник REX

Имате проблем с часовник или просто въпрос и няма кого да попитате?
Попитайте разбирачите!

Часовник REX

Мнениеот malkiam » 27 11 2017, 11:23

Изображение

Изображение

За автентичността му съм сигурен.
Часовника си работи перфектно, но бих желал малко да се освежи.
Тоест почисти и евентуално да му се смени стъклото, защото има няколко драскотини.
Някаква ориентировъчна сума колко би могло да ми струва това, а кой би могъл да ми помогне?
Нямам представа какъв е механизма, не смея да го отворя, доколкото ми е известно никога не е отварян...
malkiam
Новобранец

Re: Часовник REX

Мнениеот otof » 27 11 2017, 12:17

Хубаво е да се отваря от време на време,да му се проветри маслото
От къде си ?
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот malkiam » 27 11 2017, 12:47

По принцип от София.
Този е истински работи си повече от 50 години перфектно. Не мисля, че е работа за всеки да го отваря.
malkiam
Новобранец

Мнениеот nevenbekriev » 27 11 2017, 19:08

Никога не е бил отварян, 50 годинки...
Това е като кола, която е изминала 500 000 км без никога да и се сменя маслото. Много по-добре е да е бил отварян, примерно на 5 години веднъж.
Не е никаква ценност, в смисъл до 50 лв., няма да се изчисти много циферблата, по-вероятно е при насоятелен опит за почистване да се затрие непоправимо. Ако е семеен спомен, пази го като такъв. Ако ще го навиваш често, занеси го на профилактика - трябва да се почисти и смаже механизма. Иначе се износва, нищо че върви...
nevenbekriev
Маниак

Мнениеот Seikosha » 27 11 2017, 19:31

Наистина е на поне 50г. от средата на 60-те. И ,ако не е почистван през тези години,вероятността да работи перфектно,граничи с нула и това ,че работи нищо не значи,просто работи на инат и вътре хвърчат стружки. :)) Като му гледам и коронката и стрелките,бая ръжда трябва да има и вътре. Лошото на тези,а и на безкрай други марки от среден и нисък клас са касите,които са хромирани,но качеството не е добро и много скоро придобиват вид на древногръцки артефакт :) Този часовник е изцяло за реставрация ,а иначе се отваря много лесно и без да има опасност , вземаш една голяма шивашка ножица ,или шублер,слагаш един найлон върху капака ,стискаш остриетата на ножицата и ги наместваш в два срещуположни отвора като натискаш леко да не се изметнат и въртиш бавно обратно на часовниковата стрелка колкото да се раздвижи,после лесно се развърта. :)

П.П. Я, Невен вече писал каквото трябва. Циферблата може да стане по-добър ,но не и като нов ;)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "
Seikosha
Маниак

Мнениеот Seikosha » 27 11 2017, 19:49

От едно торбе изскочи един такъв. Машината му е хубава - Фелса 465N

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "
Seikosha
Маниак

Мнениеот malkiam » 28 11 2017, 11:18

Благодаря за инфото. Честно казано не нося часовник. Спомен е! Бих го реставрирал, стига да не е безумно скъпи.
И ще си седи така, но поне да има малко по добър вид. За хрома не го мисля имам познат бижутер, той прави чудеса, но това е все пак излишно. Ще проверя механизма и ще се опитам да го засека
malkiam
Новобранец

Назад към Проблеми и въпроси