Проблем с Casio WL-500

Имате проблем с часовник или просто въпрос и няма кого да попитате?
Попитайте разбирачите!

Проблем с Casio WL-500

Мнениеот batiaro » 27 12 2017, 19:22

Здравейте.
Имам часовника Casio WL500,който си работи вече 14 години,но вчера реших да го отворя и да го почистя от гадостите,които са се натрупали за толкова години.Уплътнението му обаче се е втвърдило от годините и се счупи.Буквално се счупи на две.Рових в интернет и намерих уплътнение,но цената му е неземна-11 паунда с доставката.Писал съм на няколко места,но намирането на такъв модел уплътнение е трудна работа,защото часовника вече е стар модел.Стават уплътнения и от DB E 30,но и неговата цена е същата,а намирането му е същата греда.Та въпроса ми е дали ще мога да го запечатам с някакъв силикон и има ли значение какъв точно?Дали при тази интервенция със силикона ще се запази водонепроницаемостта на часовника,защото до сега за 14 години никога не е пускал вода.Нито на море,нито по друг повод.
Не ме разбирайте погрешно.Харесвам си часовника и съм изключително доволен още повече,че няма нужда от смяна на батерия,но 11 паунда за едно уплътнение ми се виждат безумна цена.
Послепис:Бих се радвал ако ме насочите към некой сервиз или часовникар,който предлага резервни части за Касио и специално уплътнения,защото написах сума имейли и звънях телефони по повечето касиовски сайтове в България,но такова уплътнение е неоткриваемо.
Втори послепис:часовника е същия като от аватара ми.
Аватар
batiaro
Новобранец

Re: Проблем с Casio WL-500

Мнениеот disco_volante » 27 12 2017, 19:55

От кой град си? В по-хубавите часовникарски ателиета разполагат с голям избор О-пръстени.
disco_volante
Активен

Мнениеот batiaro » 27 12 2017, 20:12

От Добрич съм,но тук изборът е много ограничен.
Аватар
batiaro
Новобранец

Мнениеот disco_volante » 27 12 2017, 21:46

viewtopic.php?f=23&t=29227

Обади се на този човек. Ако може да ти реши проблема - пращаш му го с Еконт, прави, каквото сте се разбрали и ти го ввръща обратно.

Препоръчвам него, защото ползвам услугите му от много време и съм го занимавал със страшни простотии - винаги е намирал решение.
disco_volante
Активен

Мнениеот batiaro » 15 01 2018, 16:31

Проблема е решен.Намерих уплътнението на сравнително приемлива цена от 5 лева в сайта на Watches.bg.Не ги рекламирам,просто останах изненадан,че имат налично такова уплътнение при положение,че дори в Касио.бг ми казаха,че вече не се предлагало.Ако ви се наложи да търсите някоя част за вашия часовник Касио се обръщайте към тях,имат много налични части и продават на приемливи цени.
Все още не съм тествал часовника дали ще е водонепроницаем,но мисля да пробвам теста с топлата вода.Понеже му разглобявах бутоните,за да ги почистя и да смажа о-пръстените ме притеснява да не влезе вода от там.Макар,че са оригиналните и бяха здрави,знам ли,може нещо да не съм направил както трябва.Дано ремонта да е успешен,ще споделя как съм се справил с водозащитата.
Аватар
batiaro
Новобранец

Назад към Проблеми и въпроси