Конденз под стъклото

Имате проблем с часовник или просто въпрос и няма кого да попитате?
Попитайте разбирачите!

Конденз под стъклото

Мнениеот stoycho_v » 30 12 2017, 22:55

Здравейте,модела на часовника ми е https://watchesbg.com/chasovnik-casio-awg-m100s-7ae-g-shock?tag=G-SHOCK&sort=p.price&order=ASC&page=13
Както не на един модел от g shock серията и на моя при излизане на студеното се замъглява стъклото.Часовника е гаранционен и взет от хит младост .Като питах в магазина на тик так тайм за този проблем часовникаря вика да съм го държал под ръкава на топло.Най много ще го отворят да поседи и евентуално да се изпари.Тук прочетох обаче за продухване с азот,тестване в барокамера.Неща които ме съмнява че ще направят.Та да попитам по компетентните тук какво биха ме посъветвали.Ако не го пипам и си остане така има ли вероятност да се повреди и спре след време.Имам и g shock 5610 но няма проблем със запотяване отвътре.Благодаря предварително и весело посрещане на новата година!
stoycho_v
Новобранец

Re: Конденз под стъклото

Мнениеот otof » 30 12 2017, 23:09

Повечето нови модели имат тази 'екстра',
В сервиза едва ли ще са полезни,фабрично не са се справили от Casio
Всъщност,нищо му няма,но е досадно
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот Puzo » 30 12 2017, 23:49

Мдааа, проблем, заради който си съсипах часовника преди 10 години... Досадно си е, но честно казано се учудвам за нов часовник... ::huh::
Как го реших проблема ли? Ами честно казано никак и скоро го установих. :(
Та преди години, единственият ми тогава часовник започна да се изпотява. От студено на топло и обратно, и също така като си миех ръцете или ги мокрех. Откъде да знам аз тогава, хлапетия, че сигурно е от уплътненията, но не само...
Всъщност проблема беше и в "дебелата" каса. Ръката ми топла, навън студено и спасение няма... В един период беше зверско изпотяване и не се виждаше часа. Грозно, грознооо.... :wtf: :thumbdown:
На това Касио прдполагам също му е доста висок корпуса... Хубаво те е посъветвал часовникаря, а за това продухване не знам, сигурно действа. Аа няма да казвам какви методи използвах, че ще ти прилошее... :)) Както опоменах по-горе съсипах си часовника. И даже скоро го носих, вече стегнат, реставриран, безупречен и се изпоти отново, че беше студено.... Значи явно при мен оправия няма... Но все пак часовниците нямат нищо общо де. ;)
Моят е дрът, пък твоя нов. Сигурно с продухване ще стане. А дали може да спре? Ами ако попадне вода в електрониката - да. :( Моят е механичен, при теб е друго.
Последна промяна Puzo на 30 12 2017, 23:52, променена общо 1 път
Беше време турско, дойде време мижитурско. ;)

Радой Ралин
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот stoycho_v » 30 12 2017, 23:52

Благодаря,да досадно е,но повече ме интересуваше дали механизма ще се повреди,и точно защото мисля че няма да му направят кой знае какво в сервиза не ми се иска да го отварят.Гледайки клипче как сглобяват тези за 5к g shock се чудя дали и при него би имало подобно явление.И изобщо не трябва ли да е по стриктен този контрол.За касио часовници за 5-600лв може да са дребни ама в Бг не вземаме всички по 4к заплата на програмист все пак
stoycho_v
Новобранец

Мнениеот Puzo » 30 12 2017, 23:57

stoycho_v написа:Благодаря,да досадно е,но повече ме интересуваше дали механизма ще се повреди,и точно защото мисля че няма да му направят кой знае какво в сервиза не ми се иска да го отварят.Гледайки клипче как сглобяват тези за 5к g shock се чудя дали и при него би имало подобно явление.И изобщо не трябва ли да е по стриктен този контрол.За касио часовници за 5-600лв може да са дребни ама в Бг не вземаме всички по 4к заплата на програмист все пак

Редактирах си мнението. :) Ако не попадне влага в платката и електронните компоненти може би няма да спре, но щом се касае за електроника, няма гаранция за нищо. От опит го знам.
Беше време турско, дойде време мижитурско. ;)

Радой Ралин
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот stoycho_v » 02 01 2018, 17:29

[imgИзображение][/img]
ето колко се замъглява на студеното :(
stoycho_v
Новобранец

Мнениеот Martin36 » 02 01 2018, 18:16

Имах същия модел, но с черен циферблат. Взех го март месец и го продадох май. Карал съм с него колело през март сигурно на температура по- малка от 10 градуса и дъжд и нямаше никакъв конденз. В твоя вероятно има влага. Доста ми се струва запотено. Според мен не е лошо да се отвори и да се изсуши.
Martin36
Активен

Мнениеот SHOCK » 28 01 2018, 16:35

Аз имах същият проблем с едно GW-9200 носих го на ляво на дясно по часовникари и нищо. Реших да го отворя и съсипах хубавата машина. След време ми обясни по компетентен часовникар че това зависи по кое време е сглобяван часовника ако е бил по влажен климата при сглобяване остава някаква минимална влага и за това прави този конденз. Не проблем. Някой сервизи го разглабят и го изсушават с кварцова лампа ( не пробвай стопих един от вътре и ремонта беше скъпичък ::crap:: ) моят съвет е ако си го правиш сам отваряш го най-добре лятото и го оставяш на слънце. Слънцето го напича изсушава го и няма да го повреди от вътре. Иначе този конденз дето се получава няма да повреди часовника само дето дразни окото. Успех ::up::
SHOCK
Напредващ

Мнениеот stoycho_v » 03 02 2018, 13:36

Благодаря,занесох си го в магазина в Хит.Конденза не пречи,и няма проблем е отговор на запитване към касио.Все пак ми го отвориха.При последния сняг януари нямаше замъгляване при излизане на стиденото.Часовника си работи и няма проблеми ::drinks::
stoycho_v
Новобранец

Назад към Проблеми и въпроси