Каква качествена батерия за Certina и откъде?

Имате проблем с часовник или просто въпрос и няма кого да попитате?
Попитайте разбирачите!
Отговори
Sozy
Напредващ
Регистриран: 04 10 2010, 13:14

Каква качествена батерия за Certina и откъде?

Мнение от Sozy » 15 04 2019, 20:16

Здравейте колеги, след почти 7 години вярна служба моята Сертина има нужда от подмяна на батерията, модела се води DS Caimano и изглежда ето така:

Изображение

Бихте ли ми казали каква е батерията и откъде да поръчам качествена такава, която да изкара поне 3 години, ще ми я постави моя часовникар.
Четох в менюъл-а но не казват каква е като модел.

strong
Маниак
Регистриран: 08 01 2013, 23:36

Re: Каква качествена батерия за Certina и откъде?

Мнение от strong » 15 04 2019, 21:13

Здравейте,според мен вашия часовникар да отвори часовника и ще види точно каква трябва да бъде батерията.Ако е добър часовникар ще знае от къде да я поръча.Всичко това може и вие сам да свършите,ако имате малко технически умения.На самата батерия има Марка и номер по които в Гугъл ще я откриете.Успех колега.

Sozy
Напредващ

Мнение от Sozy » 16 04 2019, 00:04

Благодаря, аз не се наемам да го отворя, а часовникаря ми предлага батерии от по 3 лева, които карат в най-добрия случай 2 години, точно затова исках нещо качествено, ако мога да намеря, като оригиналната още по-добре.

Sozy
Напредващ

Мнение от Sozy » 23 04 2019, 19:08

Малко да ъпдейтна инфото, смених батерията оригиналната беше на Сони, сега пак съм с такава на Сони за 6 лева и типа на батерията е както следва: 371 SR920SW, Silver това в случай, че на някой му потрябва случайно, тъй, като аз рових яко но не можах д анамеря никъде с каква батерия е този часовник, преди да го занеса за смяна.

Отговори

Върни се в “Проблеми и въпроси”