Tissot powermatic 80 спира

Имате проблем с часовник или просто въпрос и няма кого да попитате?
Попитайте разбирачите!
Отговори
galio.afk
Новобранец
Регистриран: 04 08 2019, 18:08

Tissot powermatic 80 спира

Мнение от galio.afk » 04 08 2019, 18:16

От два месеца имам въпросния модел на Тисот. Проблема е че часовника спира след като го сваля обикновенно след няколко часа. Нося го 12 часа дневна смяна и след работа обикновено около 20-23 часа спира. Пончкога изкарва няколко дена без проблем. Понякога закъснява дори на ръката ми. Забелязах че спира най често в този диапазон и че ако превъртя стрелките до 1 часа без да го нося или навивам изкарва още доста време без да спре. Веднъж го занесох на ремонт в магазина , от там ми казаха че трябва да го нося много и че не трябва да използвам коронката за да го навивам понеже и това бях пробвал след като е спирал. Казаха ми че се навивал само като го нося а коронката в краен случай ... Върнаха ми го седмица по късно без обяснение, но и без промяна още на същия ден беше спрял даже.
В мен ли е грешката ? Пише че издържа до 80 часа аз го нося 12 часа после 24 не после пак 12 е на ръката ми за нощна смяна и после 48 не е . Като често и в почивката го слагам. Но той спира няколко часа след като го сваля ? Проблемите са от самото начало.

Потребителски аватар
Kuonyy
Маниак
Регистриран: 03 01 2014, 15:51

Re: Tissot powermatic 80 спира

Мнение от Kuonyy » 04 08 2019, 19:40

Отнеси го на друг часовникар.
Вариант две - този механизъм, поне моя часовник с такъв, е с пластмасов ротор. Ако не ти е много динамична работата и нямаш резки ръкомахания и т.н. вероятно не може да се навие до степен, че да изкара пълния си резерв.

galio.afk
Новобранец

Мнение от galio.afk » 07 08 2019, 21:33

Ами носих го 4 дена почти нон стоп освен като спя. Нямаше проблеми и почнах да си мисля че проблема е бил че не го нося достатъчно. Работя динамична работа с резки движения на ръцете. Днес се пробрах в 20:20 от работа , свалих го оставих го на бюрото и в 21:00 беше спрял. Взех го разкалтих го само веднъж и си тръгна отново ... Сега съм сигурен че проблема е в часовника а не в мен. Той е в гаранция и няма да го нося на друг часовникар, ще го върна в магазина пак и ако се потрети проблема ще искам да го заменян. Нз каква им е практиката на Класик но се надявам да нямам проблеми.

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 07 08 2019, 22:31

Абсолютно точно решение и друго не си и помисляй, Часовника е с проблем ,може да е в автоматичният модул,но може и главната пружина да изпуска. Би било интересно ,ако го навиеш ръчно, какво ще покаже, най-малкото единият от вариантите ще отпадне.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

galio.afk
Новобранец

Мнение от galio.afk » 08 08 2019, 00:40

Преди първия път да го занеса на ремонт го навивах и ръчно няколко пъти но ефект нула , двайсе врътки след 10-15 мин спираше. Ето в момента 00:40 часа аз го побутнах да тръгне в 21:00 и от тогава не съм го пипал седи си на бюрото и си бачка. Нз защо беше спрял в 21:00 при положение че има заряд в пружината очевидно!

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 08 08 2019, 03:57

Ми ще хвърляме боб, белким разберем :roll:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Проблеми и въпроси”