Tissot powermatic 80 спира

Имате проблем с часовник или просто въпрос и няма кого да попитате?
Попитайте разбирачите!
galio.afk
Новобранец
Регистриран: 04 08 2019, 18:08

Tissot powermatic 80 спира

Мнение от galio.afk » 04 08 2019, 18:16

От два месеца имам въпросния модел на Тисот. Проблема е че часовника спира след като го сваля обикновенно след няколко часа. Нося го 12 часа дневна смяна и след работа обикновено около 20-23 часа спира. Пончкога изкарва няколко дена без проблем. Понякога закъснява дори на ръката ми. Забелязах че спира най често в този диапазон и че ако превъртя стрелките до 1 часа без да го нося или навивам изкарва още доста време без да спре. Веднъж го занесох на ремонт в магазина , от там ми казаха че трябва да го нося много и че не трябва да използвам коронката за да го навивам понеже и това бях пробвал след като е спирал. Казаха ми че се навивал само като го нося а коронката в краен случай ... Върнаха ми го седмица по късно без обяснение, но и без промяна още на същия ден беше спрял даже.
В мен ли е грешката ? Пише че издържа до 80 часа аз го нося 12 часа после 24 не после пак 12 е на ръката ми за нощна смяна и после 48 не е . Като често и в почивката го слагам. Но той спира няколко часа след като го сваля ? Проблемите са от самото начало.

Потребителски аватар
Kuonyy
Маниак
Регистриран: 03 01 2014, 15:51

Re: Tissot powermatic 80 спира

Мнение от Kuonyy » 04 08 2019, 19:40

Отнеси го на друг часовникар.
Вариант две - този механизъм, поне моя часовник с такъв, е с пластмасов ротор. Ако не ти е много динамична работата и нямаш резки ръкомахания и т.н. вероятно не може да се навие до степен, че да изкара пълния си резерв.
I don't know where I am, but I'm not lost.

galio.afk
Новобранец

Мнение от galio.afk » 07 08 2019, 21:33

Ами носих го 4 дена почти нон стоп освен като спя. Нямаше проблеми и почнах да си мисля че проблема е бил че не го нося достатъчно. Работя динамична работа с резки движения на ръцете. Днес се пробрах в 20:20 от работа , свалих го оставих го на бюрото и в 21:00 беше спрял. Взех го разкалтих го само веднъж и си тръгна отново ... Сега съм сигурен че проблема е в часовника а не в мен. Той е в гаранция и няма да го нося на друг часовникар, ще го върна в магазина пак и ако се потрети проблема ще искам да го заменян. Нз каква им е практиката на Класик но се надявам да нямам проблеми.

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 07 08 2019, 22:31

Абсолютно точно решение и друго не си и помисляй, Часовника е с проблем ,може да е в автоматичният модул,но може и главната пружина да изпуска. Би било интересно ,ако го навиеш ръчно, какво ще покаже, най-малкото единият от вариантите ще отпадне.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

galio.afk
Новобранец

Мнение от galio.afk » 08 08 2019, 00:40

Преди първия път да го занеса на ремонт го навивах и ръчно няколко пъти но ефект нула , двайсе врътки след 10-15 мин спираше. Ето в момента 00:40 часа аз го побутнах да тръгне в 21:00 и от тогава не съм го пипал седи си на бюрото и си бачка. Нз защо беше спрял в 21:00 при положение че има заряд в пружината очевидно!

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 08 08 2019, 03:57

Ми ще хвърляме боб, белким разберем :roll:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

galio8285
Новобранец
Регистриран: 24 09 2017, 23:34

Мнение от galio8285 » 02 01 2020, 01:36

Два пъти ходи на ремонт и двата пъти ми се връща след седмица без обяснение. Казват че докато е гаранционен не казвали какво е правено по часовника и какво му е имало... Стига да беше оправен понеже той си продължава да спира когато си поиска понякога и на машинката която го върти докато не го нося. На 31 го носих цял ден и вечерта до 4 сутринта на 1 ви, след което го оставих до мен и след 3 часа беше забил вече. ::crap:: Сега ще го занеса за трети път и след това мисля че е редно да се обърна към защита на потребителите и д апоискам да бъде замен.

Потребителски аватар
ostap
Маниак
Регистриран: 10 07 2013, 18:06

Мнение от ostap » 02 01 2020, 10:20

galio8285 написа:
02 01 2020, 01:36
Казват че докато е гаранционен не казвали какво е правено по часовника и какво му е имало...
Ти сериозно ли??! :wtf: От къде е купен часовника?
Изображение

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 02 01 2020, 14:19

galio8285 написа:
...
Казват че докато е гаранционен не казвали какво е правено по часовника и какво му е имало...
...
Сега ще го занеса за трети път и след това мисля че е редно да се обърна към защита на потребителите и д апоискам да бъде замен.
...
Тези още щом си го чул това, трябваше да им кажеш, че искаш да ти го сменят с нов. И че не ти трябва гаранция, а часовник. Не да го носиш по 2 пъти да го оправят гаранционно и пак да не работи. Купил си швейцарски механичен часовник. А ти ще го носиш трети път. Няма смисъл. Или им го кажи още сега, може пък да се стегнат и да го направят третия път.

Имат ли собствен сервиз, или го дават някъде? В сайта им не се споменава нищо за гаранционен и извънгаранционен сервиз. Разбира се, че трябва да ти кажат какво и къде е правено, ако е правено нещо. Така не се продават такива часовници, особено ако си им отишъл в магазина и си го купил от магазин, а не от интернет.

Но нищо чудно накрая да ти кажат, че си го изтървал. Можеш да продължиш смело с тях, но ако нещо не върви и не ти се разправя повече, няма страшно. Ако ти харесва часовника и държиш на него, зарежи ги, забрави за тая безсмислена гаранция и го дай на някой добър майстор да го види и ще ти го направи. Ще ти излезе по евтино, отколкото разправии с месеци.

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 02 01 2020, 15:04

ostap написа:
02 01 2020, 10:20
galio8285 написа:
Ти сериозно ли??! :wtf: От къде е купен часовника?
Смях,бате. :shock:
Daydreamer

galio8285
Новобранец

Мнение от galio8285 » 02 01 2020, 18:07

Магазина е Класик във Варна на центъра , че предния пост е изтрит.

ISDP
Почитател
Регистриран: 15 06 2016, 04:58

Мнение от ISDP » 02 01 2020, 18:26

phil05 написа:
galio8285 написа:
...
...
Сега ще го занеса за трети път и след това мисля че е редно да се обърна към защита на потребителите и д апоискам да бъде замен.
...
Тези още щом си го чул това, трябваше да им кажеш, че искаш да ти го сменят с нов. И че не ти трябва гаранция, а часовник. Не да го носиш по 2 пъти да го оправят гаранционно и пак да не работи. Купил си швейцарски механичен часовник. А ти ще го носиш трети път. Няма смисъл. Или им го кажи още сега, може пък да се стегнат и да го направят третия път.

Имат ли собствен сервиз, или го дават някъде? В сайта им не се споменава нищо за гаранционен и извънгаранционен сервиз. Разбира се, че трябва да ти кажат какво и къде е правено, ако е правено нещо. Така не се продават такива часовници, особено ако си им отишъл в магазина и си го купил от магазин, а не от интернет.

Но нищо чудно накрая да ти кажат, че си го изтървал. Можеш да продължиш смело с тях, но ако нещо не върви и не ти се разправя повече, няма страшно. Ако ти харесва часовника и държиш на него, зарежи ги, забрави за тая безсмислена гаранция и го дай на някой добър майстор да го види и ще ти го направи. Ще ти излезе по евтино, отколкото разправии с месеци.
Абе да... Защо да не се занимава с тях. Трябва да си търсим правата.

Аз бих започнал с КЗП. и представителя за България. Ако не друго поне ще им тровя живота до последно

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 02 01 2020, 19:13

Така е, и аз рекох да действа смело с тях, но ако нещо не върви разправията, да не съжалява и да си оправи часовника при свестен майстор. Да не стане те да му тровят живота. Могат да му го сменят с нов, или да му го оправят перфектно само ако си държат на името като магазин и търговец, дано да са такива. Защото може да почнат с лупата ето тука има драскотина, вече сте го издраскали, не можем да го сменим. Или изпуснали сте го. Или какво пише в общите им условия. И аз бих се разправял до дупка и не бих чакал до втория, да не говорим трети път.

ISDP
Почитател
Регистриран: 15 06 2016, 04:58

Мнение от ISDP » 02 01 2020, 20:27

Реално няма какво да изгуби колегата. Часовника така или иначе не работи . В най-лошия случай ще си го оправи сам. Ама през това време.... гонка до дупка . В смисъл такъв преживяваш, че са ска**няци и си уплътняваш свободното свободното време :)

Успех на колегата

Франко
Активен
Регистриран: 27 07 2018, 21:26

Мнение от Франко » 02 01 2020, 22:05

От чисто любопитство - кой точно е модела на часовника?

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 02 01 2020, 23:29

ISDP написа:
02 01 2020, 20:27
Реално няма какво да изгуби колегата. Часовника така или иначе не работи . В най-лошия случай ще си го оправи сам. Ама през това време.... гонка до дупка . В смисъл такъв преживяваш, че са ска**няци и си уплътняваш свободното свободното време :)

Успех на колегата

То така, ама някой път не остава свободно време даже и за спорт, да не говорим за точно такъв спорт. Достатъчно се разправяме и гоним до дупка да си търсим други по важни права. Да си купиш часовник е да си купиш часовник и да му се радваш, не да се занимаваш с такива дивотии. Независимо кой крив кой прав. И аз ще се разправям разбира се, ако няма друг вариант, как може.

Преди няколко години бях по луд. Купувал съм си през годините два три пъти нов часовник от магазин тук. Веднаж си купих един, който ми беше много на сърце, и то от магазин с добро име и добър сервиз. И от магазина право познай къде. Еми изоставаше във всички позиции и не ми се слушаше в магазина, че въпреки това е бил в коск - моск. Поне да беше на плюс. И хич не ме интересуваше гаранцията, да не говорим да ходя пак в магазина, или в сервиза да ги занимавам с мойте глупости. Въпреки, че може би щяха да му обърнат внимание. И майсторът, където отидох ми го донастрои малко на плюс, но както трябва, държа го при него 2 дни да го види и различно навит, и след малко време, не само в различни позиции. Съмнявам се, че в гаранционния сервиз щяха да му обърнат толкова внимание, ако изобщо му обърнат внимание. Май изобщо не го гледах после как върви нататък. Но все пак си бях купил нов часовник, какъвто трябва да е и както може да е.

За часовник който ми харесва, има майстори, на който се доверявам. А не магазини, незнайни сервизи, гаранции, защита на потребителите, разправии вместо радост, връщане по няколко пъти не знам на кого и къде да го правят. И да не се знае кой и какво е правил, и накрая пак нищо. Абсурдно е, според мен.

Може и този магаизин в темата, и сервизът, и майсторите да са си ок и цялата история да е с по - различни цветове, но въпреки това историята е абсурдна според мен и предпочитам да не се стига до такива. Затова не бих си купил часовник онлайн от продавач, който не познавам, или му нямам пълно доверие.

А този е купен от магазин, не от интернет, затова пиша в темата.

Scandinavian
Маниак
Регистриран: 11 03 2011, 14:28

Мнение от Scandinavian » 03 01 2020, 13:45

Аз също съм носил нов часовник на регулировка, че +17 сек/ден за ЕТА 2824 си е кощунство, при теб обаче случая е друг, вероятно става дума за дефектен механизъм (или част) и дразнещото е как продавачът се прави на луд и те разкарва, ако може по 5 пъти да го даваш и да ти го връщат уж оправен, но и на мен ми се е случвало с телефони.......за съжаление тука е така, "кръв повръщам пари не връщам".
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2

galio8285
Новобранец

Мнение от galio8285 » 03 01 2020, 15:40

Ами часовника ми е много на сърце затова и направих всичко възможно да повярвам че е наред. След като още в дена на сватбата ми беше спрял а него ден го купих реално, няколко часа по рано. Общо взето един ден не е бил окей. Когато го занесох за пръв път ми се скараха че не го нося достатъчно и че аз съм виновния. За това и започнах много да го нося, че и си продадох другия че нямаше смисъл от него вече. Но промяна никаква затова си закупих машинка да го навива когато спя. Но след като и с нея няма промяна го занесох за втори път, този път по учтива продавачка. Та като си го взех пак не ми казаха какво му е имало макар изрично да питах без да го правя на проблем. Даже ми подариха кейсче за часовника в което беше пристигнал. Но той беше спрял в кейсчето още като си го взимах. Пружината държи но спира леко да го размърдаш може да искара още много часове или пък да спре след 2 мин. В момента е на машинката за навиване и е спрял. Не го нося вече понеже ме е страх да не го одраскам нещо преди да го занеса пак. Вторник 7 ми ще го занеса и ще пиша какво се случва. Този път ще настоя че искам да ми бъде подменен. Страхувам се че втория път като го занесох имаше лека драскотина която аз не бях забелязал, тя с лупя я видя и писа че има лек белег на 10 часа в първия протокол нямаше. Не той даже не се вижда с просто око.
Не желая да се карам след като си е гаранционен смятам че трябва да о оправят там. Аз и да го продам мога реално, все пак е почти чисто нов в гаранция със доказан произход, но ще набутам някой друг. А и точно такъв часовник исках беше голяма драма докато ми намерят точно този модел с тази разцветка.

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 03 01 2020, 23:39

Scandinavian написа:
03 01 2020, 13:45
Аз също съм носил нов часовник на регулировка, че +17 сек/ден за ЕТА 2824 си е кощунство, при теб обаче случая е друг, вероятно става дума за дефектен механизъм (или част) и дразнещото е как продавачът се прави на луд и те разкарва, ако може по 5 пъти да го даваш и да ти го връщат уж оправен, ...
...
За настройка и регулиране ясно, но ако става въпрос за дефект и някакъв ремонт, хептен не бих го дал в магазина само заради гаранцията и да не знам къде и какво ще го правят. Това исках да кажа. Поне да кажат кой им е сервиза, или ателието и после какъв е бил проблема и какво е направено, с информация за отклонението от вибрографа след последна настройка. Така работят свестните магазини. В добрите отиваш сам в сервиза на магазина и там говорят директно с тебе. Справка Гюлиан и Беша. Не стига ли, че са му развалили настроението, вместо да го зарадват. Ако не искат така, да му го сменят с нов часовник, както е дошъл от фабриката. Това е искал да купи и си е купил колегата, а не гаранция на хартия и разправии.

Говорим до определено ниво часовници. AP и Патек можеш да ги дадеш и в магазина да го пращат където трябва, ама и това нещо не ми харесва ::angel::.

ПП. Допълнено после, да не е в отделен пост. Някъде писах за една каишка, не за часовник! поръчана и доставена от магазин в Швейцария. Оказа се, че ми е къса. Писах им, че не ми става, казаха, че ще поръчат по дълга. Нямаше как, прежалих парите за още една, че беше специална за часовника при лъговете. После пъувах и без това натам, минах да я взема новата и въобще не стана въпрос да я плащам. Казват разбира се, че ще ви я заменим, нали другата не ви става. Нищо, че беше доставена, монтирана и пробвана на ръката. Е така се работи.
Последна промяна от phil05 на 04 01 2020, 01:59, променено общо 2 пъти.

Torro
Маниак
Регистриран: 07 10 2012, 17:05

Мнение от Torro » 03 01 2020, 23:47

Чувал съм, тук правистите могат да кажат повече, че след трети неуспешен гаранционен ремонт можеш да претендираш да ти сменят часовника с чисто нов.

Отговори

Върни се в “Проблеми и въпроси”