Нов или автентичен Полет/Стрела/Seconda 3017 или 3133

Имате проблем с часовник или просто въпрос и няма кого да попитате?
Попитайте разбирачите!
Отговори
Потребителски аватар
Никола_Дорев
Активен
Регистриран: 25 05 2015, 17:51

Нов или автентичен Полет/Стрела/Seconda 3017 или 3133

Мнение от Никола_Дорев » 05 08 2019, 15:05

Здравейте, колеги!
Смятам, че ми дойде времето и възможността за придобиване на механичен хронограф, в частност руски с ръчно навиване.
На какво да обърна внимание (освен добрият външен вид, работещ или поне изглеждащ добре баланс, надписите на циферблата и маркировката на механизма /каквато отсъства при една 40-милиметрова версия, съдържаща Seagull ST 19/)?
Отворен съм за всякакви градивни и конструктивни мнения, съдържащи конкретни съвети.
Оставам на разположение и ще се постарая да взема отношение към всеки коментар.
Хубав ден на всички!
"Panta rei, panta kineitai kai ouden menei" Heraclitus

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Re: Нов или автентичен Полет/Стрела/Seconda 3017 или 3133

Мнение от trk2 » 05 08 2019, 17:30

Най-добре автентичен, но предполагам трудно се намира в добро състояние. Тук има хора с по няколко екземпляра, предполагам че би могъл да им направиш прилично предложение за някой от екземплярите след третата бройка :)
Колкото до репликите най- много ми е интересна тази с 3133 и без дата. Досущ като оригинала, само че има и 42 мм диаметър, но никак не са евтини. видях втора ръка в чешкия форум.
Колкото до Сиигъл от него би станало чудесен Фарнкен. Т.е. да си сглобиш стрела с NOS части, само трябва да намериш 45 минутно колело.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Отговори

Върни се в “Проблеми и въпроси”