моля препоръчайте съвестен часовникар

Търсите или искате да разкажете за определен часовникар, сервиз или магазин - пишете тук.
Потребителски аватар
kokokoz
Маниак
Регистриран: 17 01 2011, 18:39

Re: моля препоръчайте съвестен часовникар

Мнение от kokokoz » 25 05 2016, 23:05

магазин ИМПУЛС
жк.ЛЮЛИН-3 кооперативен пазар,търговски център САН МАРИНО 23
ХРИСТО ЛОЗАНОВ
http://chasovnici.net/
не е методи но е 100 пъти по добър от божо а и цените също са му като на божо!
отлично оборудване,чиста и качествена работа!лично аз съм ползвал поне 10 пъти услугите за разни японци и нисък и среден клас швейцарци!
ползвайте го и ще останете повече от доволни!гарантирам!

Потребителски аватар
KDelchev
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 16:54

Мнение от KDelchev » 26 05 2016, 09:32

За съжаление и аз, като колегата от Бургас имам горчив опит с часовникаря на Старата поща. Преди 3 години някъде, помолих жена ми /понеже аз съм много ангажиран и постоянно пътувам/, да му закара един кварц за смяна на батерия. Освен, че нищо не свършил /не можал да го отвори/, ами го върна с адските драскотини и подбит заден капак ::angry::

Toshiro
Маниак
Регистриран: 26 06 2014, 12:23

Мнение от Toshiro » 27 05 2016, 09:42

Торро, в разказа си сравняваш две различни неща. Едното е висока цена за услуга профилактика и ремонт на часовник от култова марка, а другото е ниска цена за оправяне на бакията ти :))

Torro
Маниак
Регистриран: 07 10 2012, 17:05

Мнение от Torro » 27 05 2016, 17:37

Toshiro, може би нещата наистина са несъвместими, но и двамата визирани часовникар ми обърнаха внимание, за което съм благодарен. Просто исках да кажа и нещо положително за Божидар, че много се нахвърлиха върху него, ха, ха. Божидар заряза другата си работа и ми помогна да разреша възникналия нелеп проблем. С поста си исках да покажа, че всеки може да сгреши, но не трябва да се правят кардинални заключения. Да, Божидар прави грешки, все пак не мога да кажа, че е лош часовникар.
Иначе и аз съм чувал добри думи за часовникаря от кооперативния пазар на Люлин, но живея в другия край на София и той ми е много далеч, за това нямам лични впечатления.

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак
Регистриран: 17 01 2011, 18:39

Мнение от kokokoz » 27 05 2016, 17:54

Torro написа:Toshiro, може би нещата наистина са несъвместими, но и двамата визирани часовникар ми обърнаха внимание, за което съм благодарен. Просто исках да кажа и нещо положително за Божидар, че много се нахвърлиха върху него, ха, ха. Божидар заряза другата си работа и ми помогна да разреша възникналия нелеп проблем. С поста си исках да покажа, че всеки може да сгреши, но не трябва да се правят кардинални заключения. Да, Божидар прави грешки, все пак не мога да кажа, че е лош часовникар.
Иначе и аз съм чувал добри думи за часовникаря от кооперативния пазар на Люлин, но живея в другия край на София и той ми е много далеч, за това нямам лични впечатления.
колега! при божидар по скоро грешка би било да пооправи нещо на 50% а за !100% то това вече си е божествено чудо!
той просто не става за часовникар!
ако започна да ти говоря технически и с примери то мога и цял месец да ти доказвам защо аз съм прав в преценките си!
на първо четене на една от снимките се вижда как е оставил непокрито маслото си до като работи! а това е недопустимо тъй като там като попаднат дребни прашинки и след това в часовника ти! и после следва......................
и най колегиален съвет към теб и твоите часовници! просто една разходка до люлин ще е единствено и само в твоя полза! ::drinks::

Torro
Маниак
Регистриран: 07 10 2012, 17:05

Мнение от Torro » 27 05 2016, 21:14

Всъщност много отдавна се каня да посетя ХРИСТО ЛОЗАНОВ и да се запозная с него, но все отлагам, защото нямам път в тази посока. Явно е пропуск, който трябва да отстраня.
Харесвам часовниците, като инженерно произведение, а и като произведение на изкуството, но ,да си призная, не разбирам много от часовникарство. Най-много да пипна лостчето за настройване на точността или да извадя механизма, за да почистя касата, стрелките или циферблата от прашинки и то само на съветски часовници. А, най-сложната манипулация, която съм правил е да сменя баланса на Востоков механизъм и на механизъм на Мълния. Никога не съм разглобявал часовникова машина и не смятам да го правя. Не знам как се прави профилактика и какви са особеностите на техниката на труда. Ако дам часовник за профилактика и часовникаря ми каже, че я е направил аз вярвам, защото и представа си нямам как да проверя думите му. Вярвам, че хората по принцип сме добри и честни, ако щете ме смятайте за наивен. Не съм глупав и това, че имам такава вяра не значи, че е лесно човек да ме излъже, а и имам възможност да налагам възмездие на лъжците.
Колега "kokokoz", инженер съм и вярвам на техническите предписания и методики, така, че ако някой ми покаже правилата при извършване на интервенции върху часовников механизъм, то ще следя те да се спазват.
Правил съм профилактика на машини на Миота, Сеико, Ориент, Полет ,Восток и Мълния при Божидар и след тях часовниците са работили и продължават да работят точно и безпроблемно. Преди време правих и профилактика на една Омега Хронограф Автоматик, която бързо продадох, но човекът , на който я продадох е мой познат и още не се е оплакал, че има нещо нередно /дано да не се случи да се оплаква/. Надявам се да са спазени правилата, но както по-горе писах, не мога да знам със сигурност.
Не съм защитник на Божидар, писал съм, че е имало случаи да се дразня и да съм недоволен, но след, като имам толкова профилактирани часовници от него, които работят изрядно, нямаше как да не кажа няколко думи в негова защита.
Чета темата с интерес, защото е добре да знам към кого да се обръщам, а и да имам избор, при възникнали проблеми с часовниците ми.
Поздрави на всички почитатели на форума!

Потребителски аватар
Vesire
Маниак
Регистриран: 26 08 2011, 08:45

Мнение от Vesire » 22 06 2016, 14:21

Изображение

Някой ползвал ли е услугите на ателието, отзиви ?
Намира се в центъра в близост до Софийския Университет, по Васил Левски преди да завиете по Цариградско, от лявата страна има една пресечка ул.Аксаков.

Olajidebt
Напредващ
Регистриран: 22 03 2015, 03:31
Контакти:

Мнение от Olajidebt » 25 06 2016, 15:25

Всеки ден минавам от там за работа, но не съм влизал. До колкото разглеждах витрината, май само кварцови има на изложба, а за какъв е не знам. Часовникарят е на стара възраст от това което видях, но нещо на мен не ми вдъхва особено доверие. Наистина не знам не съм посещавал.

abadon
Напредващ
Регистриран: 21 09 2014, 23:15

Мнение от abadon » 08 08 2016, 09:09

Валентин на Центална гара. Преместил е ателието и сега се намира на изхода на метрото станция Централна гара- посока Княгиня Мария Луиза.

Zhivko
Напредващ
Регистриран: 10 04 2017, 19:57

Мнение от Zhivko » 05 07 2017, 12:44

За мен Божо е магьосник!Направил ми е повече от 100 часовника и никакви оплаквания.
Изображение

Изображение

UserName
Новобранец
Регистриран: 21 05 2010, 19:20

Мнение от UserName » 17 07 2017, 14:43

Привет момчета!

Имам един Seiko Prospex, който качва по 15 секунди на 24 часа. Очевидно трябва настройка на механизма, а най- вероятно и обслужване. Самият часовник не е нищо особено, но има голяма стойност за мен. Може ли да ми препоръчате място където ще ми го настроят, почистят и !херметизират! отново?

Намирам се в София. Качеството и отношението са преди цената.

Благодаря ви предварително.
Последна промяна от UserName на 17 07 2017, 15:45, променено общо 1 път.

Toshiro
Маниак

Мнение от Toshiro » 17 07 2017, 14:48

15 секунди са супер за този механизъм (стига да не е 6R*), особено ако ги държи стабилно. Винаги ли е вървял така? Как реши, че е за обслужване

UserName
Новобранец
Регистриран: 21 05 2010, 19:20

Мнение от UserName » 17 07 2017, 15:24

4R36 е механизма. Няма нищо друго освен избързването, което да ме кара да си мисля, че е за обслужване. От нов си е така и не се влиае от нищо. Пробвах да го оставям обърнат не та не.

В watchuseek четох, че се постига +/- 2секунди на 24 часа, та си мислех, че моят е доста зле.

Barking Dog
Маниак
Регистриран: 10 02 2016, 11:29

Мнение от Barking Dog » 17 07 2017, 15:28

В заводските допуски е и както каза колегата по-горе, много по-важно е да ги държи стабилно. Не е лошо да кажете и в кой град се намирате за да могат колегите да ви насочат към часовникар. Там с един прглед ще се прецени дали има нужда от интервенция или не.
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.

Потребителски аватар
Puzo
Маниак
Регистриран: 18 10 2016, 09:37

Мнение от Puzo » 17 07 2017, 16:48

Още едно положително мнение да напиша и тук за Христо Лозанов. Наистина съвестен часовникар!
6 часовника ми е правил до момента от нисък, среден до висок клас (ако калибър 552 на Омега спада към високия клас) и все съм бил доволен! А и комуникацията с него е много приятна.
Когато си мъртъв, ти не знаеш, че си умрял. Трудно и тежко е само за другите. Абсолютно същото е и когато си ТЪП! ;)

Toshiro
Маниак

Мнение от Toshiro » 18 07 2017, 08:20

UserName написа:4R36 е механизма. Няма нищо друго освен избързването, което да ме кара да си мисля, че е за обслужване. От нов си е така и не се влиае от нищо. Пробвах да го оставям обърнат не та не.

В watchuseek четох, че се постига +/- 2секунди на 24 часа, та си мислех, че моят е доста зле.
Лично мнение - не го човъркай часовничето излишно за няма и две минути на седмица и то така, че да си винаги навреме! Отзад на капака има сериен номер, който казва дата на производство. Ако не са минали едни 5 години и върви все така е наистина супер.

merkel
Новобранец
Регистриран: 07 04 2018, 15:58

Мнение от merkel » 07 04 2018, 16:04

Колеги,едно знам-ползвал съм услугите на Божидар и никога не съм бил доволен,но все си викам ще му узрее главата ма на-гола вода е и там не стъпвам,ама никога !!!

Pine
Новобранец
Регистриран: 11 04 2018, 01:38

Мнение от Pine » 11 04 2018, 01:58

Хм, мислех да ползвам услугите на Божидар, но след прочетеното явно няма да се случи. Имам няколко часовника за профилактика и ремонт. В ниския клас са, но имат голяма сантиментална стойност за мен и парите нямат особено значение, важно е качеството. По-интересно ми стана обаче, че в темата беше предложен ето този човек: http://www.christowatches.com/bg/remont ... vnici.html. На същият преди повече от 3 години, подведен от добрата визитка в сайта му, изпратих за реставрация часовник Zentra. Часовникът не беше нищо особено, но ми харесваше и исках да си го реставрирам. Чаках няколко месеца, но никакъв отговор. Писах мейли ( пазя си ги ), звънях по телефона и отново нищо. Започна да ми излиза с номера, че нямал време, бил ходил за часовници, каквото и да значи това и прочие абсурди оправдания! В крайна сметка се отказах. Изключително непрофесионално отношение! А самият часовник така и не получих обратно!

penchod
Активен
Регистриран: 24 01 2013, 00:06

Мнение от penchod » 10 06 2018, 22:46

kokokoz написа:магазин ИМПУЛС
жк.ЛЮЛИН-3 кооперативен пазар,търговски център САН МАРИНО 23
ХРИСТО ЛОЗАНОВ
http://chasovnici.net/
не е методи но е 100 пъти по добър от божо а и цените също са му като на божо!
отлично оборудване,чиста и качествена работа!лично аз съм ползвал поне 10 пъти услугите за разни японци и нисък и среден клас швейцарци!
ползвайте го и ще останете повече от доволни!гарантирам!
Да кажа, за да се знае. Написаното в цитата не е вярно. Цените не са еднакви, при Христо е почти 2 пъти по-скъпо. Освен това до момента съм много доволен от Божидар, за Христо не мога да кажа, той успешно ме отблъсква като клиент, явно има много работа.

Chavdarov
Новобранец
Регистриран: 11 08 2018, 15:44

Мнение от Chavdarov » 13 08 2018, 11:47

При Божидар работата е много зле, върна ми часовника надран по циферблата и целия опрашен. Може да има и доволни, но май работата е 50 на 50. На никой не препоръчвам да стъпва там.
/Сега разбирам "kokokoz" ::crap:: /

Отговори

Върни се в “Часовникари, магазини, сервизи”