въпрос за смяна на стъкло на swatch

Търсите или искате да разкажете за определен часовникар, сервиз или магазин - пишете тук.
popayo
Маниак
Регистриран: 23 08 2010, 13:46

Re: въпрос за смяна на стъкло на swatch

Мнение от popayo » 08 02 2019, 00:16

Вече му предложих варианта, решението остава негово.
🍻

movx2000
Новобранец
Регистриран: 02 02 2019, 12:32

Мнение от movx2000 » 08 02 2019, 14:35

Здравейте,

Отказах се да търся вариант за ремонт на часовника, явно наистина съм изтеглил късата клечка с него. Жалко, защото беше изключително точен, и разчитах много на него. В работата ми ми трябваше надежден часовник. На телефон от опит знам, че не мога да разчитам 100% за часа.

Ще си купя нов, но честно казано нямам още идея какво да избера. Единственото, което знам е, че няма да е с механично задвижване, а кварцов, и трябва да е водоустойчив поне доколкото ако застана под душа с него или вляза в басейн да не стане проблем от това.
Този, макар да го дават само 3 атмосфери, издържаше.
Но случаен удар в колче, ограничаващо паркирането на коли на тротоара му видя сметката на стъклото.
Ако има някъде да се продава същият модел, бих си го купил отново. Иначе - вероятно не бих избрал вече марката Swatch, заради това, че единственият им сервиз за България е на Цар Симеон в София, а с тях не искам да имам работа повече.

Някой случайно от вас спомня ли си ателие "Урал" в София? Това беше много отдавна, още по време на соца. Намираше се на сегашният булевард "Мадрид", тогава беше "Заимов".

P.S.
Сега погледнах, понеже стана въпрос. Под 6 часа пише SWATCH AG 1999.
Значи е от 1999 година, а аз го купих през 2000 година, нормално е да е така. Явно са били прави от Цар Симеон, казаха че след 2001 моделите им се сменя стъклото, и са с друг механизъм.
Според мен е като в първата снимка на popayo. Безелът се сваля и излиза целият механизъм със стъклото.
Може и да си поиграя да го сваля този безел. А следващия е от 2001 и той явно е без проблем за смяна на стъкло.
Стъклото не е заедно с механизма.
Сега съжалявам, че като бях в Женева не си купих нов часовник. Хем в един магазин на swatch ми предложиха, но нищо от това, което беше изложено не ми хареса естетически. Бяха с някакъв ужасен уж модернистичен дизейн. Но нищо, което бих сложил на ръката си.

Потребителски аватар
tzetz
Маниак
Регистриран: 08 04 2013, 13:53

Мнение от tzetz » 10 02 2019, 01:01

Ето един такъв същия на цена от 25 паунда с доставка до Англия.
От там, я Гъбко (www.gabco.org) я джиджи биджи (www.ggbg.bg) ще ти го докарат до местен спиди или еконт за към 6 лв. (Важно е да пишеш на продавача да ти посочвa ИД номера на пратката и да си промениш съответно и регистрацията на сайтовете за пазаруване по модела на куриера).
https://www.ebay.co.uk/itm/SWATCH-IRONY ... GTR=1#shId
Има и един американски, дали не е и от по-новите, но там доставката е по=скъпа - най-добре е ако имаш приятел да ти го донесе...
https://www.ebay.co.uk/itm/Swatch-Cool- ... ctupt=true

Джиджи биджи карат и от америка за 12 долара на килограм+ 20% ДДС, като пак даваш техен склад там и доставките идват по-бавно от USPS, разбира се пък е по-евтино.
Дано намериш това, което търсиш. Успех! ::drinks::
Да оставим шаха на мира, да пием по бира!

movx2000
Новобранец

Мнение от movx2000 » 12 02 2019, 09:09

Благодаря, но
по-скоро гледах това:
https://www.ebay.co.uk/itm/SWATCH-IRONY ... %7Ciid%3A1

Само че циферблата не е същият цвят.
Втора употреба часовник няма да си купя със сигурност. При това не става въпрос за скъп часовник.
Аз започнах да се заглеждам в по-скъпи и по-хубави.
Досега не обръщах внимание защото този, който имах ми вършеше работа и ми беше достатъчно.

Колкото до тези фирми, които доставят неща, джиджибиджи, преди време се опитах да ги ползвам за нещо, но бяха несериозни, не отговаряха на запитвания, бяха некомуникативни, не мисля, че ще се занимавам с тях отново.
13 паунда за доставка от Лисабон не са толкова много, че да си заслужава да се разправям с посредници.

popayo
Маниак

Мнение от popayo » 12 02 2019, 09:30

Вземи си нещо което наистина ти харесва и ще носиш.
Моят първи суоч изкара 9 години преди да се предаде, и си мислех, че е много време. Ти си го носил почти 19г, и все още си е Ок . Вземай си пак модел на марката, ако ти е по вкуса.Но по скоро нов модел, тези залежали ако са били с оствени батерии в тях има вероятност да е протекла батерията в меанизма, виждал съм изядена контактна пластина .
Успех с покупката.

movx2000
Новобранец

Мнение от movx2000 » 13 02 2019, 08:15

Хм.. мерси за препоръката. Не се бях сетил за това, че може да протече батерията. Всъщност не съм виждал батерия за часовник протекла никога.
От друга страна, ако е протекла батерията в часовника, ще върна часовника на търговеца като рекламация, и той ще ми върне парите.

Което ме подсети, че имам един много стар часовник Ориент, който не ми харесва особено, но бих искал да ми кажете дали е оригинален или менте, ще кача снимки.
Сетих се по повод батерията, в него беше стояла с години и не е протекла.

popayo
Маниак

Мнение от popayo » 19 03 2019, 21:30

Ако все още си следиш темата
https://bazar.bg/obiava-24160169/swatch ... -made-60lv

watch1111
Активен
Регистриран: 23 10 2017, 08:51

Мнение от watch1111 » 31 03 2019, 10:30