Покупка и доставка от Amazon.DE

Търсите или искате да разкажете за определен часовникар, сервиз или магазин - пишете тук.
Отговори
Потребителски аватар
bogdanb
Маниак
Регистриран: 31 10 2009, 21:28

Покупка и доставка от Amazon.DE

Мнение от bogdanb » 18 02 2019, 23:15

Здравейте колеги,
купувам рядко от Амазон, в повечето случаи съм ползвал адрес за доставка в съответната държава, но този път ми предложиха доставка за 10-ина евро и си казах - "какво толкова".
Накратко купих един Citizen na 05.02. Според тракинг информацията трябваше да бъде доставен до БГ на 13-ти и до там.
При покупката настоях да добавят телефонния ми номер към адреса, нито някой ме е търсил. нито нищо.
В един момент в тракинг менюто излезе следното : "Was expected by Wednesday, 13 February
We're sorry your parcel is late. Please contact Amazon for the next steps."
Писах им, получих цял ферман с темплейти в който основното е че пратката няма тракинг номер и нямат идея с кой куриер ще се достави.
Получих уверения че е организирана "back up delivery date" на 21-ви.
Чувствам се глупаво, чакам нещо което ще се достави незнайно от кого, нямам тракинг номер за да го проследя.
Имате ли идея с кого доставя Deutche Post DHL? Или някой ако е купувал от Немския Амазон?

P.s. Говорих с човек от Рапидо, които поемат част от доставките за България, опита се да намери пратка по име на получател, нo за съжаление без резултат.
Все по-странни теми виждам във форума...

Потребителски аватар
negat1ve
Маниак
Регистриран: 23 02 2010, 17:20

Re: Покупка и доставка от Amazon.DE

Мнение от negat1ve » 19 02 2019, 00:28

Ползвал съм Deutche Post DHL - това са немските пощи и дойде в Български Пощи. Препоръчаните пратки имат леко ограничен тракинг номер - дава информация кога пратката излиза от страната изпращач и когато влиза в тази крайна дестинация. Ако няма никакъв трекинг и все пак е пощенска пратка предполагам не ти остава друго освен да чакаш и редовно проверяваш пощенската си кутия за покана за получаване на колетна пратка в местната поща. Нещо като безплатния шипинг на Алиекспрес с китайските пощи - не подлежът на проследяване, просто чакаш. От Германия не би трябвало да се забави повече от седмица дори да е най-обикновенна пощенска услуга.

Между другото непотърсените пощенски пратки ги връщат на изпращач след известен период. Да не би пък да е това?
Удоволствието от ниската цена преминава бързо при ниско качество!

Потребителски аватар
alxg
Активен
Регистриран: 17 01 2015, 13:21

Мнение от alxg » 19 02 2019, 20:22

Поръчвал съм доста пъти от Amazon.de
До сега пратките ми са идвали или с куриер (не знам точно кой, тъй като ми ги оставят на рецепция, доакто ме няма), или в пощенски клон.
Щом нямаш телефон - лошо. Напоследък лелките от пощите са свикнали да зънят и така да уведомяват за колет, вместо обичайния разнос на хартиени известия. Може би най-добрият вариант за теб би бил да отидеш в локалния си пощенски клон и там да провериш на място.

Потребителски аватар
bogdanb
Маниак

Мнение от bogdanb » 19 02 2019, 22:56

Благодаря на колегите, опитали се да помогнат. В кварталната поща, няма нищо.
Остава успокоението, че изрично помолих CS support а да поставят тел ми номер до адреса. Ще чакам и това е.
Относно Али Експрес - благодаря за разяснението, просто си припомням че наистина по евтините продукти пристигат с обикновена ( не препоръчана поща ), но всичко по-скъпо, което съм поръчвал пристига с тракинг номер. Едно е да купуваш кейс за Айфон, друго е часовник, примерно.

rumo71
Маниак
Регистриран: 06 01 2015, 14:55

Мнение от rumo71 » 20 02 2019, 09:38

Ако беше избрал бърза доставка за 10 евро отгоре щеше да дойде за 2-3 дена у вас и да си го подносил. Ама с бавните е така - пращат се по пощи и понякога се бавят много, но идват.
Само за парите не се притеснявай, те и затова са №1 продавач, понеже имат най-добрата услуга за защита. Няма разправии, диспути и чакане, като е при пейпал, али и пр.
Пишеш ли им, че е надхвърлен срока за доставка, дори и да не си ги искаш пак ще ти ги върнат.
Или ще ти предложат да ти го пратят отново.
Тогава може да ги получиш и 2-та и ако се скатаеш, даже ще си имаш 2, като си платил 1.
Няколко пъти ми се е случвало да ми върнат парите и след време като пристигне пратката, понеже си падам по-честен, от колкото трябва им пиша да ми чарджат акаунта отново със съответната сума.

Но според мен ще дойде, само провервай през някой ден в пощата, че и там да е дошъл, ако е по-голям клон ги затрупват.

Потребителски аватар
bogdanb
Маниак

Мнение от bogdanb » 20 02 2019, 23:00

Благодаря ;) ти не е толкова до пари, но нали знаеш като чакаш нещо а то се бави, започваш да го искаш още повече.

hdbox
Напредващ
Регистриран: 04 10 2019, 12:56

Мнение от hdbox » 29 10 2019, 18:38

Ще използвам тази тема, за да си задам въпроса, който е свързан с плащане към продавач от Amazon.de
Днес след обяд, направих поръчка и която платих с карта(както знаете, в този сайт не може да се плаща с пейпал). Преди малко виждам, че продавача, ми е пратил мейл, с който ме уведомява, че превода ми, не може да бъде извършен, защото давало грешка 2045. При проверка на сметката ми, през онлайн банкирането, виждам, че сумата която трябва да получи въпросния продавач, вече е блокирана.
Та, каква е тази грешка 2045 и блокирана сума от сметката ми, означава ли, че вече е преведена, или просто са я подготвили за превод, но все още не е осъществен такъв?

rumo71
Маниак

Мнение от rumo71 » 29 10 2019, 19:55

Щом е блокирана значи ще замине. Няма къде да ходи :)
Амазон си дърпат парите, когато пратят или в деня на пращането и нокога не пишат и не мрънкат за пари .
Но ако е търговц, продаващ в амазон ( които аз силно избягвам) то може да ти върти номера.
Не му плащай повече и ако не праща артикула пишеш до амазон съпорта.

И пак казвам не купувай от 3-ти продавачи в амазон, особенно ако не е отметнато, че амазон изпраща и поема отговорността за пратката.
Или трябва да пише нещо такова Sold by Sundried Ltd and Fulfilled by Amazon.
Продавача е Sundried Ltd, другото е от Амазон

hdbox
Напредващ

Мнение от hdbox » 29 10 2019, 20:32

Всъщност, пише, че продавача е магазин. Проблема обаче, дали утре ще ми приеме плащането? Защото към момента на поръчката ми, часовника беше 214 евро (от много време дебна за такава промоция) но тази промоция се задържа съвсем кратко, няколко чеса по-късно, стана отново на 699 евро. Та, затова си мисля, дали нарочно не са приели плащането, нямайки желание да продават на тази цена.

rumo71
Маниак

Мнение от rumo71 » 29 10 2019, 20:40

Няма значение, че е магазин, те са така, ама какъв и от къде ги взима никой не знае.
Плащането като е направено днес, нали си имаш ордър статус- там всичко си пише. И с каква доставка е?
Дай някакъв линк да видим за какво става въпрос

ISDP
Почитател
Регистриран: 15 06 2016, 04:58

Мнение от ISDP » 30 10 2019, 07:35

Направо пиши на съпорта, и им кажи копираи емаила от тия и да си се оправят. Хич дей се занимава ти

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

hdbox
Напредващ

Мнение от hdbox » 30 10 2019, 13:55

Отказах поръчката. Така или иначе, поради някакви причина, банката все още държи сумата блокирана. Сега се надявам, изобщо де не ги преведе...

hdbox
Напредващ

Мнение от hdbox » 30 10 2019, 15:45

Да обясня на кратко за какво точно става дума.
Въпреки доброто име на Амазон, все пак има външни търговци, които използват платформата им за измами.
Ето конкретния случая, обява за часовник на цена три пъти по-ниска от реалната.
Плащам с карта, както е описно, но продавача твърди, че дава грешка и превода не може да се извърши. Изтъквайки тази причина, той ми праща емейл в който пише че иска директно плащане с превод на ИБАН. Така плащането не минава през системата на Амазон, съответно не може да станат страна по казуса и да вземат мерки при евентуалната измама.

Ето и съобщението на продавача до мен:
Message from seller Echo3:

Hallo,

Unser Versuch, Ihre Zahlung zu bearbeiten, wurde abgelehnt.
Der angegebene Grund war: Interner Fehler 2045 - Prozessor abgelehnt.
Sie müssen den Vorgang mit der unten angegebenen Zahlungsmethode abschließen:

Banküberweisung

Die Einzahlung in Höhe von EUR 214,00 muss über das unten angegebene Amazon Europe Payments-Konto erfolgen:

Kontobezeichnung: IGNACIO SIERRA MARTIN
IBAN: ES20 0182 9465 6102 0916 1924
Swift / BIC-Nummer: BBVAESMMXXX
Bank Name: BBVA, S.A.

Als Referenz verwenden Sie bitte Ihre Bestellnummer.

rumo71
Маниак

Мнение от rumo71 » 30 10 2019, 20:07

Най-добре е да го докладваш на амазон.

Той и без друго нищо нямаше да ти прати. Това е току-що регистрирал се продавач без никакъв рейтинг. Поне гледай, дали има някакви отзиви за него
Само, че човек като види, че нещо е без пари и се хвърля сам на въдицата. Точно на това разчитат и такива търговци.

Сега сумата ти предполагам ще стои блокирана още по-дълго в банката, според зависи от политиката им може и за цял месец.

hdbox
Напредващ

Мнение от hdbox » 30 10 2019, 20:30

Докладвах го на съпорта. Те от своя страна ми пратиха, копие от мейла който се му писали. Писах и на продавача, че отказвам поръчката, но той все още не я е анулирал. Иначе, да парите са блокирани, а може би той нарочни не ги е приел, защото минават през системата на Амазон. Явно негова схема е, тази която съм описал по-горе, номера с грешка при плащането и искане за директен превод по негови сметка.
Странното е, че този има 400 страници с обяви на различни продукти, но никой не е писал отзив за него, нито лош, нито положителен.

hdbox
Напредващ

Мнение от hdbox » 31 10 2019, 16:52

Сега е коректно, след като вчера понахраних Амазон, че имат пробойни с външни търговци, да каже и какво се случи днес.
Преди малко от съпорта ми пратиха меайл, с който ме уведомяват, че са премахнали обявата на търговеца, анулирали са моята поръчка и общо взето се се погрижили, както за мен, така за продавача. Най-същественото което казват е, че ако до 5-7 дни, търговеца не ми върне парите, те ще ще ги възстановят в пълен размер.
Мисля, че това обяснява, защото са №1 в Света!

Отговори

Върни се в “Часовникари, магазини, сервизи”