Цени на Rolex в БЕША ?

Търсите или искате да разкажете за определен часовникар, сервиз или магазин - пишете тук.
alpinab
Новобранец
Регистриран: 29 07 2016, 14:27

Re: Цени на Rolex в БЕША ?

Мнение от alpinab » 02 10 2020, 10:16

Нямам Ролекс но ми е голям мерак да закупя първия си такъв.

Преди няколко дни се "престраших" и без заявен час просто отидох и влезнах. Голямо събитие за моята скромна личност. Изглеждам като нормален средностатистически БГ чичко. Евтино облечен с маратонки, джинси и някакво спортно черно яке. Носейки часовник за 50лв.
Персонала нито за секунда не прояви някаква наченка неприязън или високомерие към мен. Бяха наистина дружелюбни. Всички бяха изправени до мен и отговориха на редицата ми въпроси. Всички изглеждаха просто брилянтно. Все едно бях в бутик на някоя от главните улици в Женева. Евала на собсвеника за организацията на екипа му.

И да, предложиха ми и кафе и вода. Отказах естествено, чак толко любезност ме кара да се чувствам неловко.

За цените, поне тези, който имаха налични метални бяха 1 към 1 с цените обявени с уеб страницата им. Нямат налични отстъпки, поне не и за мен.

П.С. Ако направя крачката към първият ми Роли, ще се похваля.

Поздрави!

Потребителски аватар
ostap
Маниак
Регистриран: 10 07 2013, 18:06

Мнение от ostap » 02 10 2020, 10:53

Какво имаше налично в стомана? За продаване, защото на много места има "демонстрационни", които са само за показване :))
Изображение

alpinab
Новобранец
Регистриран: 29 07 2016, 14:27

Мнение от alpinab » 02 10 2020, 11:19

1 бр. Само дата 41мм.

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 02 10 2020, 11:41

ostap написа:
02 10 2020, 10:53
Какво имаше налично в стомана? За продаване, защото на много места има "демонстрационни", които са само за показване :))
:)) Предстааш ли си...Влизаш и питаш: Тук имате ли часовници за продаване? :lol:

Като Джеръм К. Джеръм с немския разговорник в магазина за обувки. Вие имате ли обувки за продаване? :) И оня побеснял, аз за какво мислите че стоя тук...

Потребителски аватар
alxg
Активен
Регистриран: 17 01 2015, 13:21

Мнение от alxg » 09 01 2021, 20:54

alpinab написа:
02 10 2020, 10:16

Преди няколко дни се "престраших" и без заявен час просто отидох и влезнах. Голямо събитие за моята скромна личност. Изглеждам като нормален средностатистически БГ чичко. Евтино облечен с маратонки, джинси и някакво спортно черно яке. Носейки часовник за 50лв.
Персонала нито за секунда не прояви някаква наченка неприязън или високомерие към мен. Бяха наистина дружелюбни. Всички бяха изправени до мен и отговориха на редицата ми въпроси. Всички изглеждаха просто брилянтно. Все едно бях в бутик на някоя от главните улици в Женева. Евала на собсвеника за организацията на екипа му.

И да, предложиха ми и кафе и вода. Отказах естествено, чак толко любезност ме кара да се чувствам неловко.

За цените, поне тези, който имаха налични метални бяха 1 към 1 с цените обявени с уеб страницата им. Нямат налични отстъпки, поне не и за мен.

Поздрави!
Странна работа е тази Беша
Аз влязох само няколко месеца след вас с ясното намерение да купя часовник.
Първо в магазина изглежда нямаше никой освен охраната, която като ме видя застана до заключената вратата и ме гледаше без да ми отваря десетина секунди докато се събере вътре персонала.
С влизането ме посрещнаха 2-3 костюмирани момчета с Хълкове, което моментално ме накара да се почувствам по-низш :lol:
Не ми беше предложено нищо за пиене като на колегите (дори в Гюлиан ми предлагат, по дяволите), а на въпросите ми отговаряха с лека неухота. И това като се има предвид, че изрично се бях изтупал за посещението :lol:
Когато вече на въпроса ми колко се чака за съб ми отговориха "много" се изнервих и си излязох. Не бях дошъл за съб, просто ми беше интересно.
Е, върнах се след няколко дни, просто защото нямах избор и поръчах желания часовник. Предплащам си го аз и се сещам да питам какво се случва ако докато чакаме да дойде часовника, Ролекс решат да ъпдейтнат точно този модел. "Еми ще получите новия" вика едното момче. Хубаво, пич, ама аз може да не искам по-голям диаметър часовник, с друг механизъм и на друга цена :? Този отговор ме потресе.
И друго ми направи лошо впечатление - когато ги попитах за наличност на модела, който исках, едното момче провери и каза на другото "след месец идва един за клиент, но не е капариран". На мен ми поискаха обаче 30% капаро. Е, не е готино, за едни да е без капаро, а за други със :/
Като цяло не съм възхитен.

Потребителски аватар
SHARKY
Маниак
Регистриран: 29 01 2012, 20:09

Мнение от SHARKY » 10 01 2021, 00:03

Леле, и всичките тези вълнения за един средностатистически часовник, който даже ще го чакам да дойде няколко месеца, срещу капаро :))
Поне да беше GS.

Потребителски аватар
Swiss M.
Маниак
Регистриран: 19 08 2014, 16:20

Мнение от Swiss M. » 10 01 2021, 00:17

И в същото време само 1 от уважаваните търговци тук, продава 13 часовника от въпросната марка в този момент... Ролекс са изключителен бизнес ::drinks::
Ако пипнеш паралакс, лекувай с огледална скала, или бий Омегата, където я хванеш!

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак
Регистриран: 24 07 2013, 20:17

Мнение от alex_slav » 10 01 2021, 13:53

Аз влизах преди няколко години в този магазин, не знам дали не е ставало дума назад или в друга тема.
Бях сам, по спомен със сиимастър на ръката. Пробвах някакъв часовник, не помня какво беше-по спомен Таг.

Като цяло се държаха типично за нашенско поведения, леко надменно и с голямо самочувствие, все едно са хванали Господ за шлифера.
Когато ми обявиха, че при покупката на часовника ще имам намаление или подарък не помня на очила Таг, леко им отговорих, че не ме интересуват, понеже имам добра марка.
На този ми отговор, откровено се ухили, все едно съм с ментак за 50лв и се правя на много умен, макар да не знаят какво имам-понеже беше зима и не бях с тях.

С две думи, аз лично не съм очаквал нещо повече от тях, за мен това е нормално за България. Сигурно, ако вляза окичен със злата, нагло държание, което се цени у нас, с още хора, с някоя силиконка до мен и пр, ще се държат по различен начин.

За сравнение съм влизал в много магазини за скъпи часовници в Европа, най-вече в Швейцария и дори в Япония и никога не е имало и помен от надменност, наглост или нещо от сорта, типично на нашите велики продавачи и хора като цяло.

Потребителски аватар
ostap
Маниак

Мнение от ostap » 10 01 2021, 14:32

alex_slav написа:
10 01 2021, 13:53
Аз влизах преди няколко години в този магазин, не знам дали не е ставало дума назад или в друга тема.
Бях сам, по спомен със сиимастър на ръката. Пробвах някакъв часовник, не помня какво беше-по спомен Таг.

Като цяло се държаха типично за нашенско поведения, леко надменно и с голямо самочувствие, все едно са хванали Господ за шлифера.
Когато ми обявиха, че при покупката на часовника ще имам намаление или подарък не помня на очила Таг, леко им отговорих, че не ме интересуват, понеже имам добра марка.
На този ми отговор, откровено се ухили, все едно съм с ментак за 50лв и се правя на много умен, макар да не знаят какво имам-понеже беше зима и не бях с тях.

С две думи, аз лично не съм очаквал нещо повече от тях, за мен това е нормално за България. Сигурно, ако вляза окичен със злата, нагло държание, което се цени у нас, с още хора, с някоя силиконка до мен и пр, ще се държат по различен начин.

За сравнение съм влизал в много магазини за скъпи часовници в Европа, най-вече в Швейцария и дори в Япония и никога не е имало и помен от надменност, наглост или нещо от сорта, типично на нашите велики продавачи и хора като цяло.
Колега, бъркате магазините: Беша, за който става дума в темата предлага само Ролекс и Тюдор. По скоро при Вас става дума за Гюлиан или Джулиани (все ги бъркам) ::drinks::
Изображение

Svetlio
Почитател
Регистриран: 01 11 2010, 15:48

Мнение от Svetlio » 10 01 2021, 15:30

А има ли и други магазини, в които предлагат безплатно чайче? Поне да ги въртя като ходя там, за да няма нищо подозрително ::angel::

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак
Регистриран: 24 07 2013, 20:17

Мнение от alex_slav » 10 01 2021, 22:46

ostap написа:
10 01 2021, 14:32
alex_slav написа:
10 01 2021, 13:53

Колега, бъркате магазините: Беша, за който става дума в темата предлага само Ролекс и Тюдор. По скоро при Вас става дума за Гюлиан или Джулиани (все ги бъркам) ::drinks::
Така е, магазина е точно до Беша, на ъгъла.

Потребителски аватар
klon
МОДЕРАТОР
Регистриран: 17 08 2011, 13:14

Мнение от klon » 11 01 2021, 01:50

alxg написа:
09 01 2021, 20:54
alpinab написа:
02 10 2020, 10:16

Поздрави!
Странна работа е тази Беша
Аз влязох само няколко месеца след вас с ясното намерение да купя часовник.
Първо в магазина изглежда нямаше никой освен охраната, която като ме видя застана до заключената вратата и ме гледаше без да ми отваря десетина секунди докато се събере вътре персонала.
С влизането ме посрещнаха 2-3 костюмирани момчета с Хълкове, което моментално ме накара да се почувствам по-низш :lol:
Не ми беше предложено нищо за пиене като на колегите (дори в Гюлиан ми предлагат, по дяволите), а на въпросите ми отговаряха с лека неухота. И това като се има предвид, че изрично се бях изтупал за посещението :lol:
Когато вече на въпроса ми колко се чака за съб ми отговориха "много" се изнервих и си излязох. Не бях дошъл за съб, просто ми беше интересно.
Е, върнах се след няколко дни, просто защото нямах избор и поръчах желания часовник. Предплащам си го аз и се сещам да питам какво се случва ако докато чакаме да дойде часовника, Ролекс решат да ъпдейтнат точно този модел. "Еми ще получите новия" вика едното момче. Хубаво, пич, ама аз може да не искам по-голям диаметър часовник, с друг механизъм и на друга цена :? Този отговор ме потресе.
И друго ми направи лошо впечатление - когато ги попитах за наличност на модела, който исках, едното момче провери и каза на другото "след месец идва един за клиент, но не е капариран". На мен ми поискаха обаче 30% капаро. Е, не е готино, за едни да е без капаро, а за други със :/
Като цяло не съм възхитен.
Изобщо не мога да повярвам на написаното :) :crazy:
В Беша съм влизал облечен като цървул и като джентълмен , винаги са се отнасяли еднакво с мен.
Записвал съм се и съм купувал часовници от там. Питал съм, ако трябва да се чака - има ли нужда от капаро, всеки път съм получавал категоричен отрицателен отговор...

За Съб се чака, ама кефа е голям ::drinks::

Потребителски аватар
alxg
Активен

Мнение от alxg » 11 01 2021, 12:15

Ами нямам полза да ви лъжа, не е като да отварям конкурентен Ролекс бутик и да се опитвам да срина конкуренцията :lol:
Няма да крия, че до сега не съм им бил клиент и не знам дали това или нещо друго е причината за отношението и за капарото, което ми беше поискано. Първото няма как да докажа, за второто мога да покажа фактурата и хвърчащата бележка, която ми дадоха, ако има много невярващи :)

Jovan
Новобранец
Регистриран: 28 11 2020, 22:59

Мнение от Jovan » 11 01 2021, 18:53

Здравейте , понеже аз си ходя и без това като цървул :) защото ми е удобно ,бях преди празниците в Беша , посрешнаха ме подобаващо , не съм се чувствал и за секунда зле . Купих си съб и почучих подаръче :) доволен съм от тях , фактурата не е на листче и няма нищо не сериозно от при тях. Явно нещо не сте се разбрали . Успех

Потребителски аватар
alxg
Активен

Мнение от alxg » 11 01 2021, 20:45

Аз никъде не съм казал, че фактурата е била на листче - прочети ми отново мнението.
Иначе съм абсолютно сигурен, че всичко е точно както казваш. И ти блгодаря, че специално се регистрира за да ни уведомиш :thumbup:

Потребителски аватар
ayl
Почитател
Регистриран: 02 01 2016, 13:11

Мнение от ayl » 11 01 2021, 21:13

Че не са читави, е ясно. Това може да бъде видяно не само от тези, които са влизали в такива магазини на запад. Тук, в България изхождайки от моя опит, най-гостоприемни бяха в Роял Хаус, след това в Беша и най-долу в класацията - Гюлиян.
Мен най-много ме дразни пълния им отказ да дадат отстъпка, нещо което при който и да е друг го има. Велики са вярно (в маркетинга, по другите линии знаете мнението ми), ама чак пък толкова! Все едно да идеш при дилъра на Мерцедес и да не ти дадат отстъпка щото са велики.
Поръчвайте събове и батмани, носете си ги, аз за тия пари къде по-стойностни часовници бих си купил.

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 12 01 2021, 01:38

Винаги е интересно като се пише за Беша :), който откъдето го дръпне различно, както си знае. Нейсе, то така и с всичко друго, то само Беша да беше ;)
Що пък да дават задължително отстъпка? (въпреки че и аз, като е за часовник винаги си правя устата и още как ::angel::). Защото Таг, или някой друг, или всички дават? Каква е тая малко унизителна и за двете страни дивотия, да не кажа тъпотия и уловка с тия отстъпки, пише 2000, ама то се знае, че не е 2000, я дай да видим колко е, и няма угодия, вместо да си гледаме часовника? Ние сме ги научили така и после пак сме недоволни, а те обирджии и търгаши.

Щом могат, определят цена и не дават отстъпки, какво толкова? Че да е толкова отблъскващо.

Аз пък преди няколко години си купих от Беша нов Съб стомана с отстъпка и няма да кажа каква :shock: :)). Че тъкмо бяха пристигнали два след дълго нямане и ми ги дадоха и двата ей така, да отида отсреща до Светльо в Оварас да ги види на вибрографа, че да си избера по - убавия :lol:, споменавал съм го. Без да им оставя никакви пари. Май онемяха хората, зеха си акъла, сигурно затова ми ги дадоха и двата, отгоре на отстъпката :)). Тихо сега, нищо не съм казал :shh: . Сигурно защото бях с една малко неугледна тишъртка връз дънките.

Но все пак друго време беше с цените и чакането.

Потребителски аватар
ostap
Маниак

Мнение от ostap » 12 01 2021, 01:58

Преди 10-тина години получих много добра отстъпка в Беша за стомана, много се чудих и накрая си купих от един съседен магазин нещо за същите пари, но с повече хорология ::angel:: . След няколко години продадох "хорологията" с 50% загуба, ако бях предпочел съба, сега щях да съм с 50% горница. И те така те... ::drinks::
Изображение

Отговори

Върни се в “Часовникари, магазини, сервизи”