Мнението ви за K&K Time Studio?

Търсите или искате да разкажете за определен часовникар, сервиз или магазин - пишете тук.
seymor
Напредващ
Регистриран: 28 03 2013, 14:20

Re: Мнението ви за K&K Time Studio?

Мнение от seymor » 21 01 2021, 03:10

Пито платено и е точно да се го оправят защото е след тяхната намеса и работа по часовника сервизиране, херметизиране и т.н
Тоест за два месеца съм направил две рекламации на работата им .Нищо, че ми идва малко в повече нямам лоши помисли към никой .

Потребителски аватар
george2502
Маниак
Регистриран: 04 01 2013, 14:24

Мнение от george2502 » 21 01 2021, 09:19

Явно всеки си има опита с К&К.
Моят пък е много положителен. Супер професионална работа, много коректно отношение, обърна ми се внимание на всеки въпрос. В хода на работата се наложи да се поръчват непредвидени части, нямаше искане за допълнителни пари или мрънкане, просто ми звънна и ме уведоми защо ще има забавяне спрямо срока, имам си гаранция.
Каквото се бяхме разбрали, това се случи - професионално извършена услуга и толкова.
Дали е евтино или скъпо - всеки си решава за себе си, аз съм правил скъп часовник и за мен въпросният ремонт беше малък процент спрямо стойността му. Всеки сам си прави сметката.
Veni, vidi, пиши ЛОКО СФ и да си одим.

Потребителски аватар
alxg
Активен
Регистриран: 17 01 2015, 13:21

Мнение от alxg » 30 01 2021, 12:20

Предлагам в подобни теми да описваме и периода, в който сме ползвали услугите, да не стане като в темата за Беша: Отишъл някой и му извадили веднагически събовете, че и отстъпка му направили...нищо, че било преди четвърт век.
Та и тук някои хора сме били доволни от услугите на К§К до преди няколко години. Въпросът е, че в момента е мазало и хората изреваха последната година.

Потребителски аватар
george2502
Маниак
Регистриран: 04 01 2013, 14:24

Мнение от george2502 » 30 01 2021, 22:26

alxg написа:
30 01 2021, 12:20
Предлагам в подобни теми да описваме и периода, в който сме ползвали услугите, да не стане като в темата за Беша: Отишъл някой и му извадили веднагически събовете, че и отстъпка му направили...нищо, че било преди четвърт век.
Та и тук някои хора сме били доволни от услугите на К§К до преди няколко години. Въпросът е, че в момента е мазало и хората изреваха последната година.
Правилно, колега! Редно е да се дават повече детайли.
Моят опит е от първата половина на 2020 г. Пак казвам, мой личен опит и е бил със собственика.
Veni, vidi, пиши ЛОКО СФ и да си одим.

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 30 01 2021, 22:46

Дойде време и аз да си изкажа мнението, гледам всеки си го праска в темата, та да не остана назад. Така и така онази тема с отзивите от търговията тук я осакатиха и изтриха доста от интересното от последните няколко часа, затова реших да пренасоча усилията си тук.

Мнението ми е следното : никога не съм ги използвал К&К,защото не се е налагало. Следователно не знам дали са добри или не. Надявам се да съм бил полезен на всички. :lol:
Daydreamer

Потребителски аватар
ayl
Почитател
Регистриран: 02 01 2016, 13:11

Мнение от ayl » 31 01 2021, 09:11

blr
Маниак
Регистриран: 12 05 2012, 15:43

Мнение от blr » 31 01 2021, 21:07

mitadoc написа:
30 01 2021, 22:46

Мнението ми е следното : никога не съм ги използвал К&К,защото не се е налагало. Следователно не знам дали са добри или не. Надявам се да съм бил полезен на всички. :lol:
На мен, това мнение ми беше изключително полезно, благодаря!

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 31 01 2021, 21:17

blr написа:
31 01 2021, 21:07
mitadoc написа:
30 01 2021, 22:46

На мен, това мнение ми беше изключително полезно, благодаря!

Винаги съм се старал да съм от полза. :)
Daydreamer

Потребителски аватар
diksanal
Маниак
Регистриран: 03 09 2012, 21:32

Мнение от diksanal » 10 02 2021, 22:47

Тук интересно било доста...
Рядко влизам във форума вече,но реших да напиша и аз малко.Понеже събирам винтажи предимно,та съм ползвал услугите на Калоян преди 2-3 години.Казвам Калоян, защото съм кореспондирал с него,а кой е правил часовниците,не знам...Особенно единия омега коаксиал хронограф бе мокрен,и беше трагичен,но след сервиза не личеше и едно петънце по машината и болчетата.
Другото по интересно бе,със закупуването на един брайтлинг.Обадих се на Калоян,че ще дойде продавача да го огледа часовника,и ми звънна,че си струва/понеже не съм от София/.
И тук интересното,драги читатели-понеже часовника струваше 2500лв,а аз имах в момента 1500,исках да го капарирам,и другите 1000 след три дни.Но Калоян ми каза,аз ще го платя,не е проблем,другите когато можеш!И го купи от мое име,и то без да ме познава,нито виждал дори!Колко от Вас биха направили това?
После правих два опита да се видим,но все безуспешни,та и до ден днешен не съм го виждал,а само по вайбър за някоя консултация веднъж-дваж годишно.
И двата часовника работят перфектно,а и не знам друг да дава две години Писмена гаранция за работата си?От мен това-бъдете здрави!
"Той е богат или беден според това, което е, а не според това, което има."
Бийчър.

Pesho13
Новобранец
Регистриран: 10 12 2018, 15:18

Мнение от Pesho13 » 12 03 2021, 15:46

Моят кратък опит: купих втора ръка един Baume&Mercier, който има нужда от полиране и профилактика, но не бързам много, много. Минах покрай К&K и влязох да видя. И беше сърдитата лелка от предишните мнения и имаше друга жена вътре. Е лелята на всеки въпрос казваше "не знам, трябва да го оставите и ще ви направим картон за ремонт".....Колко ще струва приблизително "не знам", колко време ще отнеме "не знам", какви пари ще струва самата диагностика и подобни завършваха с "не знам, оставете го и ще му направим карта за ремонт". И то с един назидателен тон, като сервитьорите едно време. Представям си ако бях влязъл с някое Candino сигурно с метлата от входа щеше да ме почне.

Svetlio
Почитател
Регистриран: 01 11 2010, 15:48

Мнение от Svetlio » 15 03 2021, 15:03

Абе добре че я има тази тема, все пак помага на хората да се ориентират в картинката. И аз съм мислил да ходя в студиото, ако ми се наложи да ремонтирам, например, лонжина...

Сега вече знам. Отивам, надзъртам - ако дебелата леля е там, бягам и идвам в друг ден. Или на друго място.

terziyskident
Новобранец
Регистриран: 09 06 2015, 16:38

Мнение от terziyskident » 07 04 2021, 11:12

Ще споделя мойте първи и единствени впечатления.Занесох за обслужване любимия часовник Steinhart appolon chrono.След 2 седмици казаха ,че е готов.Взех го и още на място забелязах ,че при издърпване на короната циферблата мърда.Опитаха се да ме убедят ,че е нормално.Оставих го за 10 мин и вече не мърдаше.Във вкъщи видях надраното по задния капак от инструментите за отваряне . Сигурно също е нормално,но можеше поне да го полират и прикрият.За самото обслужване на механизма нищо не мога да кажа ,може да е перфектно направен.Тези дребни неща доста ме издразниха и дали ще си занеса по-скъпия часовник при тях НЕ.
И едно малко петънце смазка може би също да добавим.
Изображение

Изображение
Изображение

Отговори

Върни се в “Часовникари, магазини, сервизи”