РЕСТАВРАЦИЯ И РЕМОНТИ НА РЪЧНИ И ДЖОБНИ ЧАСОВНИЦИ

Търсите или искате да разкажете за определен часовникар, сервиз или магазин - пишете тук.

Re: РЕСТАВРАЦИЯ И РЕМОНТИ НА РЪЧНИ И ДЖОБНИ ЧАСОВНИЦИ

Мнениеот horizon21 » 20 02 2017, 03:40

Благодаря на г-н Атанасов за добре свършената работа!
Добре ми обясни какво е направил по часовника и защо. Като любител, информацията ми беше полезна и интересна. Сърдечна препоръка от мен!
Аватар
horizon21
Новобранец

Мнениеот Giggio » 19 03 2017, 11:17

Благодарност и възхищение за Жоро Атанасов! Преди години намерих едно Tissot visodate без стъкло и секударник, с безобразно мръсен и издран циферблат. Но пък стара и рядка машина от 50-те. Жоро го направи като от завода, при това имаше одисея с намиране на части... ще кача снимки при първа възможност. Голямо Браво!
Ако намерите куфарче, от което се чува тиктакане, отцепете района и ме викнете...
http://clockwiser.wordpress.com/
Аватар
Giggio
Активен

Мнениеот dandy » 07 04 2017, 11:50

Още едно позитивно мнение за г-н Атанасов :) Благодаря му, че въпреки огромната си заетост се зае да вдъхне живот на два часовника със сантиментална стойност, личен спомен. Изключителен професионализъм в работата, който личи от всеки завършен проект.
dandy
Новобранец

Мнениеот Puzo » 05 05 2017, 18:46

Позитивно мнение имаше и от мен, ама уви... Г-н Атанасов е "доста ангажиран"!
Интересно, че преди Алексндър Греъм Бел да изобрети телефона, е имало и други начини за комуникация. В 21-ви век май пак има?
Нека си представим хипотетично как един човек без GSM (познавам такива), или пък глухоням, решат да изпратят скъп, луксозен часовник за ремонт, като печалбата Ви, г-н Атанасов, ще е много голяма! Ами жалко, няма как да Ви ги пратят и кореспондират с Вас... Те нямат телефон! Е, аз нямам чак толкова скъпи часовници, но и аз не ползвам телефон и щях да Ви пращам и други за реставрация и ремонти. ЩЯХ... Ще търся други алтернативи, Вие губите клиенти. А клиентът винаги има право, винаги! ;) :) Колкото и да е ангажиран човек, за мен няма разлика да каже "ало" и да напише 5 приказки по пощата! "Брей, аз съм търговец, пари изкарвам от него, просто комуникацията е друга, ще го загубя иначе.." Ще си го кажете това някой ден, но клиентът вече ще е намерил друг да му свърши работа!
Да не говорим, че и на предния часовник, който пращах му се появиха проблеми, но да си затворя очите. Сега за друго говорим. :) Здраве да има. Както се казва: Има Хора, има и хора!
Беше време турско, дойде време мижитурско. ;)

Радой Ралин
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот Toshiro » 05 05 2017, 20:10

По принцип следя отзиви и ме интересуват подобни теми, но не разбрах проблема в случая. Човека си е написал в началото на темата как да бъде търсен. А относно
Puzo написа:Колкото и да е ангажиран човек, за мен няма разлика да каже "ало" и да напише 5 приказки по пощата!
наистина ли го мислиш?
Puzo написа:Да не говорим, че и на предния часовник, който пращах му се появиха проблеми, но да си затворя очите.
И това така казано е супер безсмислено.
Toshiro
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 05 05 2017, 20:20

Клиентът НЕ винаги има право.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот Puzo » 05 05 2017, 20:28

Toshiro написа:По принцип следя отзиви и ме интересуват подобни теми, но не разбрах проблема в случая. Човека си е написал в началото на темата как да бъде търсен. А относно
Puzo написа:Колкото и да е ангажиран човек, за мен няма разлика да каже "ало" и да напише 5 приказки по пощата!
наистина ли го мислиш?
Puzo написа:Да не говорим, че и на предния часовник, който пращах му се появиха проблеми, но да си затворя очите.
И това така казано е супер безсмислено.

Колега, за съжаление не по мое желание не ползвам телефон от известно време и комуникирам по други начини!
По принцип бях пратил преди няколко месеца един много стар часовник на г-н Атанаасов. Тогава по телефон комуникирахме все още. Полирането и позлатата се получиха перфектно, евала! Доволен съм. Наложи се и смяна на оста на баланса, 70 годишен часовник, нормално. Добре де, но от скоро време почна да остава с 5-6 минути на денонощие... Той е от колекция, не го нося, но въпросът е принципен! В последствие започнах да не ползвам телефон, а да пиша тук. Пак казвам - НЕ ПО МОЕ ЖЕЛАНИЕ! Да, ама тук не получавам отговори... Няма лошо, с мен и без мен - просто един клиент по-малко! ;) Ами ако съм глухоням, пак да кажа и имам Патек Филип за 100к, искам да го пратя и да обсъждаме, к'во правим? От мен биха се спечелили много пари.
Има ли желание, има и начин, всичко друго е нежелание и оправдание! ;)

П. С. Не получих и писмена гаранция... Друг уважаван часовникар, за 6 часовника - 6 документа имам с подпис и печат! ;)

Радой Ралин
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот cenzor » 06 05 2017, 00:29

Само да кажа, че по телефона си говорил с бай Георги, а тук във форума пише и чете синът му, Петър а.к.а. hemingway.
С друго думи - Георги Атанасов вероятно няма и идея, че пишеш нещо тук. :wink:
За другите неща, които си изписал, сигурно има истина в тях, но така поднесено :wtf: , нищо не ти се разбира.

П.С. И аз съм правил часовник при бай Георги, също открих проблем след време - отстраних си го на друго място. Не ми се занимаваше да го изпращам по куриер.
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот Puzo » 06 05 2017, 09:01

DrFrancky написа:Клиентът НЕ винаги има право.

Ами възможно е, но много рядко - не знам какво имаш предвид. Мен такава ми е работата, контролен орган съм и работя по закони и наредби, включително Закон за защита на потребителите. Е, клиентът винаги има право, освен някои изключения може би.

Радой Ралин
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот pstoiloff » 25 06 2017, 00:58

Здравейте, прясно нов съм във форума, и имам питане за това, възможна ли е реставрация, няма стрелки, има механизъм, не знам дали работи. Изображение

Изображение

Изображение
pstoiloff
Новобранец

Мнениеот Spitfir3 » 25 06 2017, 01:35

При такова описание и снимков материал едва ли би могъл да ти отговори и най големият специалист. А според мен, правилният въпрос е - Даже и да е възможна реставрация, тя заслужава ли си?
Разбира се, всеки сам преценява дали си заслужава или не, но ако няма някакъв сантимент, реставрацията на подобен часовник е безмислена, според мен.

pstoiloff написа:Здравейте, прясно нов съм във форума, и имам питане за това, възможна ли е реставрация, няма стрелки, има механизъм, не знам дали работи. Изображение

Изображение

Изображение
Vulnerant omnes, ultima necat !
Аватар
Spitfir3
Маниак

Мнениеот pstoiloff » 25 06 2017, 01:45

За часовника знам само, че е бил на дядо ми, и съм го наследил. Нямам представа за марка и прочие.
pstoiloff
Новобранец

Мнениеот stepona555 » 25 06 2017, 01:51

реставрацията е напълно възможна , преппоръчително е замяната на механизма и всичко друго с оригинални части от друг подобен донор , за цената на труда не мога да коментирам но частите са 5- 6 лева , колкото е струвал и този часовник като нов.
Понеже има ново мнение , дядо ви трябва да е бил доста млад предвид съвременния кварцов механизъм
stepona555
Маниак

Мнениеот DoctorPhill » 25 06 2017, 13:59

Г-н Атанасов е забележителен професионалист и ми е съживявал много часовници .Той е изключително натоварен , но много коректен .
Естествено ,че не би се занимавал да чете форума .Относно точността на старите часовници е смешно да се разчита ,че ще работят като кварц .
Колкото и да е възстановен ,почистен и смазан механизма ,има общо износване ,позиционно чувствителни са и тн.
Идеята е да работят за да им се радваш няколко пъти в годината ,за по няколко часа .
May the bridges I burn light the way .
Аватар
DoctorPhill
Почитател

Мнениеот Puzo » 25 06 2017, 15:15

Offtopic: покажи
Прав си, колега! С Доксата ми от 40-те е точно така. г-н Атанасов я направи като нова отвън, но иначе изостава доста, но карай - тя си е за колекция. ;) От друга страна, обаче Омегата ми от 60-те с 552 работи с +5 секунди за 24 часа.. Явно Омега си е Омега просто. :)

Радой Ралин
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот Puzo » 24 07 2017, 17:34

Бих искал да поднеса извинения до г-н Атнасов, ако случайно съм го обидил с нещо! Няма как да очаквам чудеса от 70 и горница годишен часовник. Механизмът не би работил по-добре и просто му се отразяват климатичните условия!
Зимата в големите студове изоставаше с 2 минути на ден, но сега го навих за пръв път от няколко месеца и за два дена е избързал със смайващите 5 секунди! ::huh:: Огромна разлика от преди и сега, но предполагам е нормално за такъв дядка, като този часовник! :)) Що се отнася до касата, часовникът е като нов! :)

Радой Ралин
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот diksanal » 25 07 2017, 16:31

Puzo написа:Зимата в големите студове изоставаше с 2 минути на ден, но сега го навих за пръв път от няколко месеца и за два дена е избързал със смайващите 5 секунди!

Есента му капни от някаква зимна добавка за масло, и всичко ще е ок. :lol:
"Той е богат или беден според това, което е, а не според това, което има."
Бийчър.
Аватар
diksanal
Маниак

Мнениеот tri4koto » 31 08 2017, 23:20

Приемат ли се поръчки за реставрация?
tri4koto
Напредващ

Мнениеот hemingway » 02 09 2017, 18:57

Малко занемарих темата си, но все по-малко свободно време ми остава, а и нали ни изкараха семейство идиоти :) -
аз не съм пишел, синът ми пишел, аз не съм знаел какво ми пишат и т.н.

След пълен сервиз на Breitling for Bentley, съжалявам че не заснех и процеса на почистване на машината, но другият път.

Преди:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

След:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
hemingway
Маниак

Мнениеот senna » 02 09 2017, 19:22

Не отдавай такова значение на всяко упражнение в епистоларика. :) Тези, които трябва отдавна са оценили майсторството и уменията.
Прекрасна работа с възхитителен краен резултат! :clap: :clap: :clap:
Респект!
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Часовникари, магазини, сервизи