Royal House Sofia

Търсите или искате да разкажете за определен часовникар, сервиз или магазин - пишете тук.
Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Re: Royal House Sofia

Мнение от trk2 » 14 07 2014, 18:14

mitkui написа:Понеже живея в Бургас и рядко имам път към София ,още не съм минавал през магазина на Роял Хаус.
Иначе JLC-то ми е фаворит.Убийствен дизай ,съчетан с премиум марка.
Цената му от официалният им сайт в УСА е :
http://www.jaeger-lecoultre.com/US/en/w ... 368420#/t1
А това е Италиански търговец/в Хроното го намерих/ :
http://www.orologitorino.biz/orologio-d ... rd_id=1066
:)
Браво намерил си добра цена, според мен едва ли ще намериш някъде по-ниско
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

mitkui
Активен
Регистриран: 10 08 2010, 14:39

Мнение от mitkui » 14 07 2014, 21:02

Големият въпрос е дали мога да им се доверя,тъй като не са официален представител. :)
orisomegaiwcrolex

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 14 07 2014, 23:17

Часовника е оригинален, но гаранцията няма да важи. А при тези механизми доставката на части ако се наложи е доста трудна. Може да питаш някой часовникар или пък колегата Оскар, мисля че на него му се беше наложило да чака част. интересно дали я е дочакал http://strelki.info/viewtopic.php?f=56& ... 20#p111280
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

mitkui
Активен

Мнение от mitkui » 15 07 2014, 19:18

Как разбирате ,че продават оригинални часовници? По реномето им в Хроното ли?
Проверих ,че на JLC гаранцията им е 2 години .Т.е. ако купиш такъв от неоторизиран продавач се молиш да няма производствен дефект , нали така? После си плащаш така или иначе. :) До сега и двата ми часовника съм ги купувал
от оторизирани дилъри ,така че ми е малко трудно да се реша на такава покупка.
orisomegaiwcrolex

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 15 07 2014, 19:48

От пръв поглед - интуиция и това което си казал също е довод.
Има си телефони, адрес, банкова сметка- може да се провери при желание.

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Мнение от ivanovnov » 16 07 2014, 16:58

Затова предложих Гърция :) и официалните магазини там. Има си ги на сайтовете на марките, срещаш се с продавачите, не е далече за посещение и накрая си тръгваш с часовника на ръката и се кефиш по пътя, не чакаш куриери, не се притесняваш дали е добре опакован и така. Цените са по-ниски от при нас :)
...go forward...

mitkui
Активен

Мнение от mitkui » 16 07 2014, 22:42

Прав си за Гърция .Пролетта проверявах цената на един Longines в Солун и цената беше с 1000 лв. по-ниска от тази която ми обявиха в Бг. :)Гледам обаче че JLC нямат представител в Солун.Здраве да е ,ще му мисля. :)
orisomegaiwcrolex

Потребителски аватар
ayl
Активен
Регистриран: 02 01 2016, 13:11

Мнение от ayl » 31 01 2019, 08:50

Точно преди 2 седмици купих часовник от тях. И преди съм пазарувал там и впечатленията са, че са коректни, компетентни и дават отстъпки. В конкретният случай ми предложиха 15% отстъпка и крайната цена се различаваше от най-ниската за модела в Хроно24 със 700 евро. Е аз поне не съм от този тип, който ще поеме рисковете в сивите сайтове за такава сума.

blockcho
Новобранец
Регистриран: 19 04 2019, 15:04

Мнение от blockcho » 19 04 2019, 15:29

Здравейте, колеги, нов съм по регистрация във форума, но го следя от доста време. По една или друга причина съм бил в Royal House Sofia. В магазина има голямо разнообразие на модели. Нямам никакви забележки относно обслужването им - ако трябва да бъда честен не е толкова добро, колкото в Беша (официалният дилър на Ролекс), но въпреки това е на доста добро ниво! Направиха ми лошо впечатление с политиката си за цени. Мерих няколко модела на Panerai, IWC и JLC. След като поисках цени за няколко часовника ми беше предоставена 15% отстъпка на всеки от тях. Интересно за мен беше, че след тези 15% отстъпка крайната цена на всеки часовник излизаше точно с близо 100 евро над обявената официална цена в сайта на производителя. Ако решите да си купувате часовник от там просто проверете цените на моделите, които харесвате предварително.

Отговори

Върни се в “Часовникари, магазини, сервизи”