Диран Бояджиян-Часовникар

Търсите или искате да разкажете за определен часовникар, сервиз или магазин - пишете тук.

Re: Диран Бояджиян-Часовникар

Мнениеот stoian_zs » 26 04 2017, 09:46

Преди около 2 месеца и половина след предварителна уговорка изпратих за ремонт Seagull m172s с неработеща ретроградна дата. Въпросния часовникар бързо вдигна ръце и каза „счупено, колело, нямам части“. На последващия ми въпрос какво може да се направи, къде може да се търси колело, може ли да се направи и т.н. не последва отговор, а направо известие от Еконт за пратка. Аз леко се ядосах, че дори не ми каза, че се отказва от ремонта а директно връща часовника, но хора всякакви… Изненадата дойде като отворих пакета от Диран – 3 швейцарски часовника (два автоматика, единия от които хронограф и един с ръчно навиване). Два броя Baume&Mercier и един Victorinox. След бърза справка с ebay -7000лв общо втора ръка за трите, най-нормалната реакция сигурно би била да си изключа телефона, ако трябва да си сменя номера и т.н., но не го направих. Г-н Бояджиян се обади с небивалици как кола с бесни перничани (където по грешка бил изпратил моя часовник) тръгнала с винкелите за Варна за саморазправа. Как до края на деня трябвало часовниците да са при него и т.н. направо сълза и смях. Аз го успокоих, казах че нямам намерения да задържа пратката, стават грешки, но в знак на добра воля очаквам да се занимае с моя часовник, да го ремонтира. Той ме увери „човек, какво говориш това е най-малкото, което мога да направя ако трябва нов ще ти купя…“, викам „не споко, ремонтирай моя и сме квит“. Върнах часовниците, дори Диран дойде лично до Бургас още същия ден, не изчака да ги изпратя по куриер (може да се е притеснявал да не се откажа, в правото си е). От тук нататък започна голямото мълчание… На моите запитвания какво става или нямаше отговор или бързо и лаконично „няма части“. И така повече от два месеца – нищоооо. Докато преди няколко дни при поредно мое запитване последва отговор връщам ти часовника последвано от дежурното обяснение с което часовникарите обясняват несполуките си, относно „китайските боклуци“. Изчаках да дойде преди да напиша тези редове ( да не би чакането все пак да си е заслужавало ) но уви не – два месеца на вятър, часовника така и не е ремонтиран и просто подобно на първия случай ми го връща и приключва случая с хепи енд за него.
В тази връзка относно темата със сигурност не мога да препоръчам въпросния часовникар. Отношението му към клиента е смайващо нагло и безхаберно оценявам го на ТВЪРДА НУЛА. Рядко съм се срещал с толкова некоректни типове. Съдейки по моя часовник и професионалните му умения не изглеждат да са на много по-високо ниво. Оставам с впечатление, че нищо друго освен „неговите проектчета“ не му е на ниво и не се прави с мерак и желание.
stoian_zs
Новобранец

Мнениеот diran » 26 04 2017, 11:44

stoian_zs написа:Преди около 2 месеца и половина след предварителна уговорка изпратих за ремонт Seagull m172s с неработеща ретроградна дата. Въпросния часовникар бързо вдигна ръце и каза „счупено, колело, нямам части“. На последващия ми въпрос какво може да се направи, къде може да се търси колело, може ли да се направи и т.н. не последва отговор, а направо известие от Еконт за пратка. Аз леко се ядосах, че дори не ми каза, че се отказва от ремонта а директно връща часовника, но хора всякакви… Изненадата дойде като отворих пакета от Диран – 3 швейцарски часовника (два автоматика, единия от които хронограф и един с ръчно навиване). Два броя Baume&Mercier и един Victorinox. След бърза справка с ebay -7000лв общо втора ръка за трите, най-нормалната реакция сигурно би била да си изключа телефона, ако трябва да си сменя номера и т.н., но не го направих. Г-н Бояджиян се обади с небивалици как кола с бесни перничани (където по грешка бил изпратил моя часовник) тръгнала с винкелите за Варна за саморазправа. Как до края на деня трябвало часовниците да са при него и т.н. направо сълза и смях. Аз го успокоих, казах че нямам намерения да задържа пратката, стават грешки, но в знак на добра воля очаквам да се занимае с моя часовник, да го ремонтира. Той ме увери „човек, какво говориш това е най-малкото, което мога да направя ако трябва нов ще ти купя…“, викам „не споко, ремонтирай моя и сме квит“. Върнах часовниците, дори Диран дойде лично до Бургас още същия ден, не изчака да ги изпратя по куриер (може да се е притеснявал да не се откажа, в правото си е). От тук нататък започна голямото мълчание… На моите запитвания какво става или нямаше отговор или бързо и лаконично „няма части“. И така повече от два месеца – нищоооо. Докато преди няколко дни при поредно мое запитване последва отговор връщам ти часовника последвано от дежурното обяснение с което часовникарите обясняват несполуките си, относно „китайските боклуци“. Изчаках да дойде преди да напиша тези редове ( да не би чакането все пак да си е заслужавало ) но уви не – два месеца на вятър, часовника така и не е ремонтиран и просто подобно на първия случай ми го връща и приключва случая с хепи енд за него.
В тази връзка относно темата със сигурност не мога да препоръчам въпросния часовникар. Отношението му към клиента е смайващо нагло и безхаберно оценявам го на ТВЪРДА НУЛА. Рядко съм се срещал с толкова некоректни типове. Съдейки по моя часовник и професионалните му умения не изглеждат да са на много по-високо ниво. Оставам с впечатление, че нищо друго освен „неговите проектчета“ не му е на ниво и не се прави с мерак и желание.

По-нагъл, безочлив и неприятен човек от теб не съм срещал от години.
Разказа историята, но много удобно скри някой детайли около нея, като факта, че беше взел часовниците на 3-ти ( трети) Март, а грешката направена от служителя на Еконт стана ясна на 7-ми Март когато собственика на часовниците беше отишъл да си търси часовниците в Перник. Като през тези четири дни аз не знаех че е станала грешка.
За сметка на това ти не ми се обади че си взел чужди часовници (четири) дни и за капак на всичко си пуснал за продажба единия от тях. (Собственика на часовнила го намери обявен).Първите три часа не си вдигаше телефона и го изключи накрая пак го пропусна май.
И какво въобще обяснение искаш след като на чист Български език ти казах, че няма части около 15 пъти.
Какъв отговор очакваш на въпроса" Ти тези части в аптеките ли ги търсиш".
И все пак си изпълни потресаващата заплаха, че ще ме оплюеш във форума и какво сега ???
Сигурно си щастлив
Последна промяна diran на 26 04 2017, 11:57, променена общо 1 път
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот kokokoz » 26 04 2017, 11:51

споко бе арменец! :))
знаем се тук! наистина ли мислиш,че историята му ще има декиш?? още като прочетох бях сигурен,че има нещо премълчано!а то се оказа нещо мнооого сериозно!мрънкащите човечета в нашата държава са повече от китайците............ :lol: :lol:
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот stoian_zs » 26 04 2017, 12:09

Нямах намерение повече да се занимавам с теб, но предвид лъжите които написа съм длъжен да отговоря:
ЛЪЖА номер 1: Ако намериш от мен където и да е обява за някои от тези часовници, ПРЕВЕЖДАМ ТИ ЦЯЛАТА СУМА (която съм искал за тях) веднага. Разписвам се моментално на това, заявявам го пред всички. Ако исках да направя така, кое по дяволите ме е накарало да си променя решението и да ти върна часовниците?!?!?!
ЛЪЖА номер 2:
„Първите три часа не си вдигаше телефона и го изключи накрая пак го пропусна май.“
На 7-ми след празниците ми звънна в 13:11ч. бях служебно зает и не можах да вдигна, върнах ти обаждане в 13:19ч. 8-9 мин. по късно!!! Искаш ли разпечатката на М-тел? Къде са тези три часа, че даже и съм си изключил телефона - НАГЛА ЛЪЖА, която лесно се доказва.
Признавам прегрешение номер 3 – така е от 3-ти до 7-ми (по време на празниците) чаках да ми се обадиш и не те потърсих аз първо. Виновен съм, съди ме строго затова посипвам си главата с пепел.
Как живееш със себе си направо не знам?!?!?!
"По-нагъл, безочлив и неприятен човек от теб не съм срещал от години." - това ми е под нивото да го коментирам!
stoian_zs
Новобранец

Мнениеот diran » 26 04 2017, 12:14

stoian_zs написа:Нямах намерение повече да се занимавам с теб, но предвид лъжите които написа съм длъжен да отговоря:
ЛЪЖА номер 1: Ако намериш от мен където и да е обява за някои от тези часовници, ПРЕВЕЖДАМ ТИ ЦЯЛАТА СУМА (която съм искал за тях) веднага. Разписвам се моментално на това, заявявам го пред всички. Ако исках да направя така, кое по дяволите ме е накарало да си променя решението и да ти върна часовниците?!?!?!
ЛЪЖА номер 2:
„Първите три часа не си вдигаше телефона и го изключи накрая пак го пропусна май.“
На 7-ми след празниците ми звънна в 13:11ч. бях служебно зает и не можах да вдигна, върнах ти обаждане в 13:19ч. 8-9 мин. по късно!!! Искаш ли разпечатката на М-тел? Къде са тези три часа, че даже и съм си изключил телефона - НАГЛА ЛЪЖА, която лесно се доказва.
Признавам прегрешение номер 3 – така е от 3-ти до 7-ми (по време на празниците) чаках да ми се обадиш и не те потърсих аз първо. Виновен съм, съди ме строго затова посипвам си главата с пепел.
Как живееш със себе си направо не знам?!?!?!
"По-нагъл, безочлив и неприятен човек от теб не съм срещал от години." - това ми е под нивото да го коментирам!

Ще ме караш да публикувам цялата кореспонденция между нас.
Какво ниво си мислиш,че имаш точно Ти.
Поредния Интернет тигър.
Ей нагла работа.
Учуден бил защо съм тръгнал от Варна за Бургас веднага и може би съм му нямал доверие.Как ли да имам довериена човек който ми казва ще ти върна часовниците ако оправиш моя. Условия поставя.
Ти като видя часовници които не са твои и струват повече от теб самия какво си помисли, че си спечелил от тото-то ли??? И продължаваш да си мислиш, че можело и да не ми ги върнеш и ти на добра воля си ги върнал, на видиш ли аз добрия.
Ти на кой свят живееш, реална представа имаш ли за света около теб
Просто нямам думи.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 26 04 2017, 12:41

Ако получиш нещо чуждо погрешка трябва ВЕДНАГА да се свържеш с изпращача. Всичко друго е КРАЖБА!
Най-лесно е още в Еконт да го върнеш, имаш адреса на изпращача. На всички вече ни е ясно как си видял бърза печалба ама не ти се е получило. Сега се опитваш да изкараш човек който цяла България познава като некоректен. Няма да ти се получи обаче, ние знаем кой е Диран и как се държи с клиентите си.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот bankov89 » 26 04 2017, 15:27

DrFrancky написа:Ако получиш нещо чуждо погрешка трябва ВЕДНАГА да се свържеш с изпращача. Всичко друго е КРАЖБА!
Най-лесно е още в Еконт да го върнеш, имаш адреса на изпращача. На всички вече ни е ясно как си видял бърза печалба ама не ти се е получило. Сега се опитваш да изкараш човек който цяла България познава като некоректен. Няма да ти се получи обаче, ние знаем кой е Диран и как се държи с клиентите си.

Сега и аз да кажа, че напълно споделям мнението като собственик на часовниците и потърпевш в цялата история. Грешка и сбъркана пратка от Еконт-факт! Но че колегата stoian-zs e трабвало да реагира своевременно и на момента в Еконт е правилната постъпка, защото отлагането на комуникация ми костваше страшно много неприятни емоции и притесения както на мен така и на Диран.
bankov89
Маниак

Мнениеот mitadoc » 26 04 2017, 16:46

Кофти за нервите, радвам се,че всичко се е наредило.

Колега stoian_zs, като няма части - чакаш. Всички сме чакали в определени моменти за определени часовници.За китайските е по-трудно,защото не са толкова масови механизмите им все още тук в България. Какво ли ти обяснявам,навярно са ти го казали 100 пъти вече...
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот DrFrancky » 26 04 2017, 18:26

mitadoc написа:Кофти за нервите, радвам се,че всичко се е наредило.

Колега stoian_zs, като няма части - чакаш. Всички сме чакали в определени моменти за определени часовници.За китайските е по-трудно,защото не са толкова масови механизмите им все още тук в България. Какво ли ти обяснявам,навярно са ти го казали 100 пъти вече...

За чакането е ясно. Като съответния човек няма части - чакаш. Ако не ти изнася го заявяваш на момента и ти връщат часовника. Никой не е длъжен да ти отремонтира часовника. Както ти си избираш часовникар, така и той може да си избере кой да му е клиент. Но въпроса не е в това. Въпроса е че той след явен опит за кражба се опитва да орезили човека, който го е хванал. Никой няма как да ме убеди, че след като е видял какво му е пратено и не го е върнал незабавно не си е помислил за бърза печалба. Ако си нормален човек, звъниш на изпращача веднага и ги пускаш обратно. Няма ден, няма два. Даже часове са много.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот marind » 26 04 2017, 19:18

stoian_zs написа:Аз го успокоих, казах че нямам намерения да задържа пратката, стават грешки, но в знак на добра воля очаквам да се занимае с моя часовник, да го ремонтира....
...викам „не споко, ремонтирай моя и сме квит“...

Ма ти верно си ебати наглеца!!! А най-лошото е, че дори не осъзнаваш какво си направил! Извиваш му ръцете, за нещо, за което Диран няма грам вина - не може да намери части! Квит щели да бъдат?!
Какви хора има, нямам думи просто!!! ::angry::
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот BorisDimitrov » 26 04 2017, 19:46

За Диран, мога да кажа само хубави работи, имам удоволствието да го познавам, поправял ми е някои неща и винаги се е справял повече от перфектно!!! Поличателя не мисля да го коментирам, защото рискувам да получа БАН
Аватар
BorisDimitrov
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 26 04 2017, 19:59

Според мен този крадец трябва да бъде баннат а коментарите му затрити.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот gordanz » 26 04 2017, 21:31

Offtopic: покажи
stoian_zs написа:Бояджиян се обади с небивалици как кола с бесни перничани (където по грешка бил изпратил моя часовник) тръгнала с винкелите за Варна за саморазправа.

Ти ако ги беше взел щеше да видиш какво щеше да те сполети, яко винкел :Д ::yahoo::
Omega Speedmaster Japan Special
Rolex Air king
Zenith Elite
Brass Mechanical - Made by Diran Boiadzhyan
Girard Perregaux Sea Hawk II Няма го вече :(
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas
Аватар
gordanz
Почитател

Мнениеот ItCanBidon » 27 04 2017, 23:42

Ясно е,че сега наглеца ще го изядем със се дрехите НО ,Банков,моля те кажи МЪЖКАТА наистина ли си видял часовника си на обява за продан,за да преценим наистина ли е нагъл или е адски нагъл :)
ItCanBidon
Активен

Мнениеот diran » 28 04 2017, 07:14

Аз не смятам за необходимо повече да се занимаваме с въпросния. Какво значение има вече.
Предпочитам да се занимавам и чета за неща носещи положителни емоции, а не такива цигании и панаири. Прекалено внимание му се обърна и темичката ми заприлича на другарски съд.
И ще помоля модератор ако сметне за необходимо да я разчисти.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот bankov89 » 28 04 2017, 10:06

ItCanBidon написа:Ясно е,че сега наглеца ще го изядем със се дрехите НО ,Банков,моля те кажи МЪЖКАТА наистина ли си видял часовника си на обява за продан,за да преценим наистина ли е нагъл или е адски нагъл :)

Аз наистина не мога категорично да кажа, въпреки че имах някои съмнения. За мен най-важното е че всичко се нареди и в крайна сметка бяха върнати. Иначе като цяло действително не мога да разбера постъпката на колегата взел пратката, която не му принадлежи и накарал Диран да се вдигне от Варна до Бургас да го издирва, както и че не е потърсил контакт с него доста продължително време докато се усетим, че има грешка с пратките и са разменени.
bankov89
Маниак

Мнениеот krs1bg » 08 09 2017, 09:36

И моите благодарности към Диран за козметичния ремонт на часовника ми Tag Hauer Autavia. Много добре свършена работа и обслужване.
Кирил
krs1bg
Новобранец

Мнениеот trk2 » 08 09 2017, 13:03

krs1bg написа:И моите благодарности към Диран за козметичния ремонт на часовника ми Tag Hauer Autavia. Много добре свършена работа и обслужване.
Кирил

Сложи снимка да му се порадваме!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот vikir » 24 09 2017, 13:53

Благодаря Ви!
Аватар
vikir
Активен

Мнениеот mr_martin » 03 10 2017, 18:41

Още един положителен отзив от клиент на г-н Бояджиян. Много любезен и отзивчив. За пръв път ползвам негови услуги и съм много доволен. Благодаря Ви!
mr_martin
Новобранец

ПредишнаСледваща

Назад към Часовникари, магазини, сервизи