Христо Лозанов-часовникар, ателие "Импулс"
- kokokoz
- Маниак
- Мнения: 4471
- Регистриран: 17 01 2011, 18:39
- Местоположение: софия
-
Forsaken1980
- Почитател
- Мнения: 325
- Регистриран: 15 12 2015, 19:40
Re: Христо Лозанов-часовникар, ателие "Импулс"
Засякох моя Seiko,отклонението,което даде при мен е -6/24,което си е направо постижениеhremko написа:Благодаря за всички положителни отзиви. Знам, че не винаги нещата се получават така, както ми се иска, но не всеки часовник може да стане перфектен( или инвестицията толкова се оскъпява, че е почти безсмислено). Обикновено часовници на 30–40 години трудно могат да паднат под 5 секунди на 24 часа, поради амортизацията, но една точност от 10-15 секунди е напълно постижима ( говоря за часовници среден клас), което е напълно в нормите дадени от производителя. Това го споделям, защото някои клиенти имат високи очаквания, но все пак трябва да бъдем реалисти.
- senna
- Маниак
- Мнения: 3176
- Регистриран: 02 03 2010, 22:11
Re: Христо Лозанов-часовникар, ателие "Импулс"
След последният Ви пост, темата си я слагам в "любими" при тези на Tosunbei (ака Костадин).hremko написа:Здравейте на всички,... ... ...
Като се появи друг интересен часовник пак ще го кача.
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
- ivanovnov
- Маниак
- Мнения: 3302
- Регистриран: 20 08 2012, 12:29
- Местоположение: София/България
Re: Христо Лозанов-часовникар, ателие "Импулс"
Благодаря Ви за снимките, много ми е интересно да ги разглеждам, една от любимите ми теми е тази на колегата @tosunbei, следя и Вашата с интерес. 
...go forward...
-
hremko
- Напредващ
- Мнения: 88
- Регистриран: 28 01 2010, 12:09
- stdenev
- МОДЕРАТОР
- Мнения: 8850
- Регистриран: 29 09 2009, 15:55
- Местоположение: София
Re: Христо Лозанов-часовникар, ателие "Импулс"
Значи да разбирам, че е готова.
Благодаря, Христо.
Утре ще дойда да видя на живо как е станала.

Благодаря, Христо.
Утре ще дойда да видя на живо как е станала.
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
-
hremko
- Напредващ
- Мнения: 88
- Регистриран: 28 01 2010, 12:09
Re: Христо Лозанов-часовникар, ателие "Импулс"
Здравейте, днес ще кача няколко снимки от процеса на сглобяване на класиката Сейко , механизъм 7S26А.

Ето така трябва да бъде разглобен всеки един часовник за чистене.





Това е лагера на баланса. Вижда се къде точно се слага капката масло на камъка. След това се захлупва с другата част (шатона) отгоре.




Ето така трябва да бъде разглобен всеки един часовник за чистене.





Това е лагера на баланса. Вижда се къде точно се слага капката масло на камъка. След това се захлупва с другата част (шатона) отгоре.



- diksanal
- Маниак
- Мнения: 1532
- Регистриран: 03 09 2012, 21:32
- Местоположение: П-ще
Re: Христо Лозанов-часовникар, ателие "Импулс"
На цифера пише 4r16 Христо.Иначе ротора е от 7S26А-имаше такъв из форума със сменен ротор по незнайни причини и явно е този.
"Той е богат или беден според това, което е, а не според това, което има."
Бийчър.
Бийчър.
- stdenev
- МОДЕРАТОР
- Мнения: 8850
- Регистриран: 29 09 2009, 15:55
- Местоположение: София
Re: Христо Лозанов-часовникар, ателие "Импулс"
Да този е.
Дадох го на Христо да го профилактира и му благодаря за свършената работа.
Дадох го на Христо да го профилактира и му благодаря за свършената работа.
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
- diksanal
- Маниак
- Мнения: 1532
- Регистриран: 03 09 2012, 21:32
- Местоположение: П-ще
Re: Христо Лозанов-часовникар, ателие "Импулс"
Браво на майстора,а и аз ще чакам тези дни,едно сейко преобразено от там.
"Той е богат или беден според това, което е, а не според това, което има."
Бийчър.
Бийчър.
-
hremko
- Напредващ
- Мнения: 88
- Регистриран: 28 01 2010, 12:09
Re: Христо Лозанов-часовникар, ателие "Импулс"
Да, точно така. Ротора е сменен, но по инерция съм преписал калибъра от ротора. Не че има някаква съществена разлика в калибрите.
-
hremko
- Напредващ
- Мнения: 88
- Регистриран: 28 01 2010, 12:09
- Georgi_G
- Активен
- Мнения: 157
- Регистриран: 06 01 2015, 18:01
- Местоположение: София
Re: Христо Лозанов-часовникар, ателие "Импулс"
Чакаме и снимка на полиран! 
-
hremko
- Напредващ
- Мнения: 88
- Регистриран: 28 01 2010, 12:09
Re: Христо Лозанов-часовникар, ателие "Импулс"
Здравейте, качвам няколко снимки на тотално реставрирано Сейко - 6138 - хронограф. Ремонт на механизма, нови бутони - старите липсваха, полиране стъкло и корпус, и нова каишка. Жалко, че не го снимах преди ремонта, но не предполагах, че ще стане толкова добре.




Има няколко дълбоки наранявания, които няма как да излязат, защото ще се наруши геометрията на корпуса или стъклото, но като цяло е добре.




Има няколко дълбоки наранявания, които няма как да излязат, защото ще се наруши геометрията на корпуса или стъклото, но като цяло е добре.
- diksanal
- Маниак
- Мнения: 1532
- Регистриран: 03 09 2012, 21:32
- Местоположение: П-ще
Re: Христо Лозанов-часовникар, ателие "Импулс"
И това сейко е онова?
Браво на майстора за майсторлъка,и не на последно място за отношението!
Защото за първи път ползвам услугите на Христо,и трябваше да се поръчат бутони от нета,и тук нямаше-нямам време,ще трябва капаро и подобни,а само мъжка приказка-правим ли го-да,и точка.
Жив и здрав бъди майсторе!
Браво на майстора за майсторлъка,и не на последно място за отношението!
Защото за първи път ползвам услугите на Христо,и трябваше да се поръчат бутони от нета,и тук нямаше-нямам време,ще трябва капаро и подобни,а само мъжка приказка-правим ли го-да,и точка.
Жив и здрав бъди майсторе!
"Той е богат или беден според това, което е, а не според това, което има."
Бийчър.
Бийчър.
-
banata
- Новобранец
- Мнения: 24
- Регистриран: 16 05 2016, 14:34
Re: Христо Лозанов-часовникар, ателие "Импулс"
И аз да се вкюча към фен клуба на Христо. Много съм доволен от работата му!
Ще помоля и другите доволни (или недоволни) да напишат по-една добра (критична) дума за
него тук: https://goo.gl/maps/VZ7Af4mtxkD2 , за да могат и хората, които не четат форума
да го намерят, когато имат нужда от такива услуги!
Оставайте със здраве!
Ще помоля и другите доволни (или недоволни) да напишат по-една добра (критична) дума за
него тук: https://goo.gl/maps/VZ7Af4mtxkD2 , за да могат и хората, които не четат форума
да го намерят, когато имат нужда от такива услуги!
Оставайте със здраве!
-
blr
- Маниак
- Мнения: 809
- Регистриран: 12 05 2012, 15:43
Re: Христо Лозанов-часовникар, ателие "Импулс"
Ехаа, същото НЛО, като моето!hremko написа:Здравейте, качвам няколко снимки на тотално реставрирано Сейко - 6138 - хронограф. Ремонт на механизма, нови бутони - старите липсваха, полиране стъкло и корпус, и нова каишка. Жалко, че не го снимах преди ремонта, но не предполагах, че ще стане толкова добре.
Има няколко дълбоки наранявания, които няма как да излязат, защото ще се наруши геометрията на корпуса или стъклото, но като цяло е добре.
Ще го донеса и аз някой ден за профилактика, чудесна работа!
- mitadoc
- Маниак
- Мнения: 13921
- Регистриран: 19 09 2010, 12:43
- Местоположение: Острова
Re: Христо Лозанов-часовникар, ателие "Импулс"
Намерете му някой безел. Иначе браво за труда.
Daydreamer
-
nilro
- Маниак
- Мнения: 1097
- Регистриран: 11 06 2015, 22:51
Re: Христо Лозанов-часовникар, ателие "Импулс"
И, аз пак да похваля Христо. Скоро ситизена NY0040 падна/бутнах го от бара и се изплющя по гръб на паркета работеше си, но от луминесцентния материял явно се бяха откъртили от удара прашинки, които полепнаха по стъклото и цифера. Занесох го вибрографа показа около -2,3 минути. Христо е разглобявал механизма напълно като за профилактика друго не знам какво е правил, но сега си дава същото отклонение, както преди около - 4,5 сек. Почисти го много добре, въпреки, че го измъчих да го отваря още три пъти понеже под стъклото все оставаше нещо, което и него го дразнеше. Занесох му и едно Мако за полиране на стъкло и смяна уплътнение, стана кат ново и естествено тест за водоустойчивост. Човека е сериозен. Рядко срещам такива вече Жив и здрав да си Христо!
ED ECCO UNA PROFANIA COMPLETA
- ivanovnov
- Маниак
- Мнения: 3302
- Регистриран: 20 08 2012, 12:29
- Местоположение: София/България
Re: Христо Лозанов-часовникар, ателие "Импулс"
Здравейте, следя темата с интерес, но вече искам да споделя и преки впечатления.
Ползвах услугите на г-н Лозанов и съм много доволен, отнесе се с внимание към часовника, който му оставих, беше ми изключително приятно да се запозная и да си поговоря с него, трогнат съм от вниманието и отношението, което прояви към мен.
Оставих за профилактика една Марина, с механизъм Seagull ST 36, основно ми правеше впечатление, че няма ясен резерв след навиване, изкарваше между 30 и 60 часа, различно, освен това като се навиваше, коронката не се въртеше много плавно. В момента след направената профилактика, часовникът изкара над 65 часа с едно навиване, коронката се върти плавно и направо е удоволствие да се навива. Скоро ще проверя и като точност как се движи
Благодаря Ви, господин Лозанов
Ползвах услугите на г-н Лозанов и съм много доволен, отнесе се с внимание към часовника, който му оставих, беше ми изключително приятно да се запозная и да си поговоря с него, трогнат съм от вниманието и отношението, което прояви към мен.
Оставих за профилактика една Марина, с механизъм Seagull ST 36, основно ми правеше впечатление, че няма ясен резерв след навиване, изкарваше между 30 и 60 часа, различно, освен това като се навиваше, коронката не се въртеше много плавно. В момента след направената профилактика, часовникът изкара над 65 часа с едно навиване, коронката се върти плавно и направо е удоволствие да се навива. Скоро ще проверя и като точност как се движи
Благодаря Ви, господин Лозанов
...go forward...












