Регулиране на Восток 2415/2416

Търсите или искате да разкажете за определен часовникар, сервиз или магазин - пишете тук.

Регулиране на Восток 2415/2416

Мнениеот blr » 09 10 2016, 17:24

Здравейте съфорумци,

Не бях влизал от доста време. Радвам се да ви видя отново.
Наскоро пак ме удари съчмата за Амфибия/Командирски и се сдобих с ето това:

Изображение

Часовникът ми харесва много на външен вид и за първи път идва с удобна и сравнително качествена кожа. Както повечето си събратя обаче не е особено точно регулиран при производителя. Отклонението му е около +60 с/ден. От опит с няколко такива механизма знам, че могат да работят доста по-точно. Бихте ли препоръчали часовникар в София, който няма да го гледа като отпадък само защото е руски и ще свърши работата с необходимото внимание. Не държа на чудеса, просто да го вкара в нормални рамки +/- 10-20 с/ден би ме задоволило напълно.

ПП; При Божидар повече не бих отишъл.

Благодаря предварително.
blr
Почитател

Re: Регулиране на Восток 2415/2416

Мнениеот Kuonyy » 09 10 2016, 22:31

Методи на Позитано, Христо в Люлин. За вторият има тема точно под твоята.
Аватар
Kuonyy
Маниак

Re: Регулиране на Восток 2415/2416

Мнениеот Torro » 10 10 2016, 23:01

Часовникът е нов и първо се опитай да го поносиш малко да се разработи. Имам същият и го купих нов, но чак 60сек. отклонение за 24ч. не ми се е получавало. Заводският допуск е -20 ... + 60сек/24ч. така, че формално нямаш проблем с часовника. Можеш и сам да го регулираш, ако се навиеш да опиташ. Не е нещо осбено сложно, но без виброграф трябва малко търпение , за да постигнеш добри резултати. Има теми и видео в нета как става. Часовникът /механизмът/не е нещо сложно и специално и мисля, че можеш да се справиш. Все пак, ако предпочиташ да не отваряш и пипаш часовника всеки един часовникар може да настрои часовника да работи в по-разумни граници.
Torro
Маниак

Назад към Часовникари, магазини, сервизи