Издирвам часовникар за смяна на стъкло на Амфибия 1967

Търсите или искате да разкажете за определен часовникар, сервиз или магазин - пишете тук.

Издирвам часовникар за смяна на стъкло на Амфибия 1967

Мнениеот miroman » 20 10 2016, 00:30

Здравейте,

Попадна ми Амфибия 1967, с проблем в стъклото. Най-вероятно оригиналното е дефектирало (известен проблем за този модел) и е подменено. Странно защо и как, но "новото" е с два дефекта:

Изображение Изображение

На живо трудно се забелязва, по-скоро като отражение в циферблата. Но бих искал да го сменя със здраво. Ровейки из нета, в WUS попаднах на поста на сънардник (очвидно живеещ извън БГ):

I went to a shop in Sofia, Bulgaria and they will create a new glass based on specs. Wait time is 1 month and cost was 70 BGN (35 Euro). It will not have the 200M rating (but less), but I don't care for that as long as the glass doesn't crack by itself. I'll post pics when I have an update.

и после в темата:
I got my watch a few days back. For 70 leva (35 Euro), I think I got a good glass replacement. It's not even at the bottom and acts as a magnifying glass when looked at an angle. I was told it will keep some water resistance, but probably not 200m. Not that I will test it. Here are a few pictures:
Изображение Изображение Изображение

Значи някъде в София могат да го направят :). Писах на човека, но последният му пост там е от април тази година, и отговор нямам.
Та молбата ми е - може ли да поразпитате къде може да е това?

Поздрави, Миро.
------- Моите турбийони -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon | WUS 2012 Tourbillon Project
-----------
Вечният календар е направен, за да може един път на 4 години да глеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът е направен, за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът е направен, за да го гледаме непрекъснато.
Аватар
miroman
Маниак

Re: Издирвам часовникар за смяна на стъкло на Амфибия 1967

Мнениеот trk2 » 20 10 2016, 10:42

Защо несложиш оригинално?
Или махни това огледай какво представлява гнездото поръчай си подходящо и готово.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот miroman » 20 10 2016, 11:31

trk2 написа:Защо несложиш оригинално?
Или махни това огледай какво представлява гнездото поръчай си подходящо и готово.

Оригиналното е някакво закалено минерално, затова се чупи без причина, най-вероятно от вътрешно напрежение.
А поставянето било трудно, не за любител.
Всъщност най ми допада идеята да се сложи акрил (плексиглас), има и кой да го изработи, поставянето също предполагам ще е по-лесно (защото плексигласът се огъва).
И все пак бих искал да го направи професионалист.

Поздрави.
------- Моите турбийони -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon | WUS 2012 Tourbillon Project
-----------
Вечният календар е направен, за да може един път на 4 години да глеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът е направен, за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът е направен, за да го гледаме непрекъснато.
Аватар
miroman
Маниак

Мнениеот Nachev » 20 10 2016, 11:36

Аз също бих се възползвал, ако се намери.

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
Аватар
Nachev
Напредващ

Назад към Часовникари, магазини, сервизи