Цени на Rolex в БЕША ?

Търсите или искате да разкажете за определен часовникар, сервиз или магазин - пишете тук.
Потребителски аватар
ayl
Почитател
Регистриран: 02 01 2016, 13:11

Re: Цени на Rolex в БЕША ?

Мнение от ayl » 17 02 2018, 18:56

Абе говоря ви за Гюлиян...

Pfote2
Маниак
Регистриран: 23 07 2011, 07:53

Мнение от Pfote2 » 17 02 2018, 18:57

Отстъпки по телефона не бих очаквал от когото и да е. Отстъпките са като почнеш да купуваш. При мене въпросната отстъпка беше от много над 7 на гладки 6 плюс безплатно удължаване на веригата с две членчета, от които в същност едното го монтираха и бутилка 1/2 литър истинско шампанско от вдовицата ... с марката на часовника на етикета. А на място кафе и минерална вода. И то преди да почне сделката. За любезността да не говорим. След таквоз кой ще ти отиде баш на Витошка. От какъв зор? Да го поучават на какво викали часовник! Ама пусто желание да види човек, че "и у нас са станали хора". Пък те неспасяеми!

Потребителски аватар
KDelchev
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 16:54

Мнение от KDelchev » 17 02 2018, 19:20

Моето скромно мнение е, че всичко е субективно.
В Беша, не съм ходил, но в магазините на Гюлиян и E&S, да. Веднъж в Гюлиян, попадам на едно момиче, ама много в час, изкефих и се, няма да влизам в подробности, а другия път, един мъж, не можа да ми отговори на почти нищо, само плямпаше празни приказки, колко добре ми стоят, как се издигаш в обществото с имидж, как щели да те гледат в ръката хората и т.н и т.н глупости, абе пълната шитня, даже се изнервих по едно време. В Е§S Варна, същата работа, на третия въпрос, и след поредното: "ами... ъъъъъ...трябва да попитам", дойде неква по-старша /или управителка ли, не зная/, и пак случката, като от Гюлиян по-горе, ама поне беше наясно с от калибрите на марката, която продаваха в момента. Обаче пък, в същия магазин на фирмата в София, след като едно девойче се запъна в началото, и повика помощ, дойде друга мацка, е...ама кеф ти да прави, да си говориш с човек, който е наясно. Може би, и тя се изкефи, защото, въпреки че споменах, че АП, ми е пълен мираж от бюджетна гледна точка, но пък мечта, все пак ми направи удоволствието, да ми изкара да меря един Роял Оук Офшор /съжалявам, че не се снимах тогава ::crap:: /

Та, така, затова казвам, че е субективно на този етап, защото има и 2, ама има и 200.

Докато, работодателите в тази страна /важи за всички/, не осъзнаят, и не започнат да инвестират ресурс: финансов и времеви, в персонала си, с адекватни обучения /продуктови най-вече, защото аз се занимавам с търговия, и най-тъпото е, някой да не знае, какво точно продава, да не познава конкуренцията си в детайли, и да не може да обори възраженията на клиент, когато се окаже по-знаещ в материята от него/, както и търговски такива, на етикет, сървис и т.н и т.н, винаги ще има подобни противоречиви мнения за нашите магазини.
В чужбина, са на светлинни години, дори магазини, при които Хамилтън /да не се обидят сега някои хора, аз съм върл фен на бранда,но понеже темата е, за други марки/ , е флагмана, като бранд.
Последна промяна от KDelchev на 17 02 2018, 19:52, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак
Регистриран: 24 07 2013, 20:17

Мнение от alex_slav » 17 02 2018, 19:43

Аз нямам толкова претенция за знания, колкото до държание от персонала. Все си мисля, че продавачите не ринат с лопата пари и ме съмнява да имат часовници за по 10к и нагоре, че да гледат най-нагло и тежкарски клиентите, за които и идея нямат какви са.
Е да в България, ако влезе някой врат с 500гр ланец, сигурно ще му се кланят, ама те надали купуват много, само пози.

Потребителски аватар
KDelchev
Маниак

Мнение от KDelchev » 17 02 2018, 20:21

alex_slav написа:Аз нямам толкова претенция за знания, колкото до държание от персонала. Все си мисля, че продавачите не ринат с лопата пари и ме съмнява да имат часовници за по 10к и нагоре, че да гледат най-нагло и тежкарски клиентите, за които и идея нямат какви са.
Е да в България, ако влезе някой врат с 500гр ланец, сигурно ще му се кланят, ама те надали купуват много, само пози.
Колега, ще си позволя, да не се съглася напълно с теб, но те разбирам напълно, какво имаш предвид. Иначе, да така е, ако някъде се държат с теб високомерно, или с каквото и да е неуважително отношение, и аз не бих купил, дори не бих влезнал отново там. Затова по-горе писах, че трябва да се инвестира в тоя персонал, те хората, не са виновни, ами шефчетата, къде не им се дават пари за инвестиция в човешки ресурс. Ами, дай им яко продуктови обучения, тестове след това, заплата според пърфомърнса на всеки, адекватен ъпдейт с иновациите в индустрията, чести търговси обучения, сървис, и ако дори щеш, дори и командировки в чужбина, та да попият успешните практики на колегите си. Еми, така става, според мен, а другото е: "с трици - маймуни";
Та, отношението, според мен, е само една малка частица от пъзела....

Потребителски аватар
KDelchev
Маниак

Мнение от KDelchev » 17 02 2018, 20:27

KDelchev написа:
alex_slav написа:Аз нямам толкова претенция за знания, колкото до държание от персонала. Все си мисля, че продавачите не ринат с лопата пари и ме съмнява да имат часовници за по 10к и нагоре, че да гледат най-нагло и тежкарски клиентите, за които и идея нямат какви са.
Колега, ще си позволя, да не се съглася напълно с теб, но те разбирам напълно, какво имаш предвид. Иначе, да така е, ако някъде се държат с теб високомерно, или с каквото и да е неуважително отношение, и аз не бих купил, дори не бих влезнал отново там. Затова по-горе писах, че трябва да се инвестира в тоя персонал, те хората, не са виновни, ами шефчетата, къде не им се дават пари за инвестиция в човешки ресурс. Ами, дай им яко продуктови обучения, тестове след това, заплата според пърфомърнса на всеки, адекватен ъпдейт с иновациите в индустрията, чести търговси обучения, сървис, и ако дори щеш, дори и командировки в чужбина, та да попият успешните практики на колегите си. Еми, така става, според мен, а другото е: "с трици - маймуни";
Та, отношението, според мен, е само едно парче от целия пъзел....

Pfote2
Маниак

Мнение от Pfote2 » 17 02 2018, 21:15

Е, то веднъж се ходи - и това е впечатлението. Няма да ходя няколко пъти - белки намеря някой свестен тезгяхтар. А и на охраната кой да и каже да си охранява, а да не асистира и да не подсказва на продавача, защото на единия работата му е една, пък на другия друга. А и клиентът има нужда от дискретност.
В интерес на истината аз влязох втори път. Около час след това да питам за нещо - трябвало да се поръча. Еди колко си седмици. Пък аз знам къде го има веднага. Та така. И втория път дори следите от любезност, налице все пак първия път, бяха изчезнали. Какъв клиент съм аз, дето само ще им губи ценното време! Пък и ланец нямах.

dimoyanushev
Маниак
Регистриран: 16 07 2012, 18:51

Мнение от dimoyanushev » 17 02 2018, 21:33

Аз от последните 2 страници, разбрах че никой от пишещите по темата не е влизал или не знае какво е Беша, но не им харесват отношението и цените :) . Да кажа собствен опит, нито съм с 500 грама ланци нито парадирам с нещо. Ходил съм няколко пъти там (не съм купувал за сега) всеки път отношението е на най високо ниво. Никога не е имало високомерие под никакви форми. Цените са с около 10/15 % по високи от най ниските в хроно24 в Европа но когато започнеш разговора за цени, нещата се променят и в край на сметка стигнахме до цена която не се намира дори и от Интернет търговци със спорни репутации. Факт е че търговците в БГ трябва да вложат повече в персонал но точно пък Беша добре се справят.

Pfote2
Маниак

Мнение от Pfote2 » 17 02 2018, 22:32

Аз нали се застраховах, казвайки, че нито знам, нито съм ходил съзнателно в нещо, което се казва БЕША и трябваше да видя днес в Интернет какво е БЕША. А и въобще не специфицирах за кой магазин става дума, защото не съм и гледал в кой магазин влязох. Но пък знам в кой няма да вляза повече. Загубено време.
И явно сме силни в писането, а в четенето малко по-малко.

dimoyanushev
Маниак

Мнение от dimoyanushev » 17 02 2018, 22:51

Аз пиша в тема която се казва "Цени на Rolex в БЕША ?" и говорех конкретно за цените там. Много е лесно да се каже че всичко в БГ е гадно и не става. Много неща не са наред в държавата, но стига вече излишни спекулации. Купете си часовника от друга държава с 50 евро по евтино, нека там платят данък на 6000 евро защо да спечели търговеца в БГ. Той ви мами ,за това е взел магазин на Витошка, там е само за хора с ланци. С тези 50 евро ще платят на онзи там охранителя. С това негативно мислене и оплюване на всичко в БГ дълго време ще се чудим защо в БГ е по гадно и скъпо.

dimoyanushev
Маниак

Мнение от dimoyanushev » 17 02 2018, 23:00

Казвате че не сте човек който не парадират а в същото време искате някакво "Отношение " ама по специално ако може. Какво повече отношение получавате по света, никой не ви бръсне за нищо. Там сте имигрант и не им дреме за вас, но сте за малко и ако ви вземат паричките са ОК.

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак
Регистриран: 24 07 2013, 20:17

Мнение от alex_slav » 17 02 2018, 23:11

dimoyanushev написа:Казвате че не сте човек който не парадират а в същото време искате някакво "Отношение " ама по специално ако може. Какво повече отношение получавате по света, никой не ви бръсне за нищо. Там сте имигрант и не им дреме за вас, но сте за малко и ако ви вземат паричките са ОК.
Да се смея ли да плача ли стана работата.
Понеже видно не разбираш за какво става дума, ще ти помогна. Ние не търсим по-специално отношение, дори напротив. Само, че реално го получаваме, ама с обратен ефект и знак, нагло отношение, незнание, лоши обноски и т.н., ама явно за тебе тези неща са нормални, вероятно смяташ, че в чужбина всички са педали и смотани, усмихват се, но зад гърба ти говорят, тия неща съм чувал много и много пъти.
Ще е много по-добре, ако нищо не правят и не говорят, ама на, те си имат репертуар, а как се смях, че продавача обяснил, как ще се вдигне реномето на клиента, като си купи ей тоя часовник..

monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Мнение от monopola » 18 02 2018, 00:05

Абе да ви кажа, че точно в Беша аз лично никога не съм се чувствал неприятно. Влизал съм доста пъти, лятото ми се е случвало като съм с колелото да го спра отпред и да вляза, нито съм им някакъв важен клиент, нито нищо. Обясняват, показват, меря, пробвам, чак ми е странно дали сте били в същия магазин. Единият колега пише, че не знае кое е Беша, ми това е дилъра на Ролекс в България и темата е за него, не знам какво общо имат другите магазини. Ценовата политика на Ролекс и доста ясна и отстъпките са доста ясни, няма как да се мине определено ниво и да е редовна покупката. Охрана е съвсем нормално да има в такъв магазин, ако не е в мол или летище. Струпване на клиенти няма как да има вътре, затова е затворена вратата. Дилърът в България е малък на фона на немските, вероятно не е нужно да обяснявам защо. Цените на Ролекс в Беша са същите като цените във всеки дилър на марката по света. Няма и как да са други, това е Ролекс. Единственото което е различно, че за да сложат цената в лева еврото го смятат на 2 лева, а не на 1.95. Мръсници :)
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

dimoyanushev
Маниак

Мнение от dimoyanushev » 18 02 2018, 00:30

И да се смееш и да плачеш не си реалист и заблуждаваш хората. Има 10 /12 години по света а сега пътувам почти всеки месец някъде по Европа. Отиди в Германия да си наемеш апартамент , нали си Европеец :) или виж какво ти пише на визата за Сащ и куп примери ще ти дам. Знаеш ли че за един средно интелигентен Американец ,България е в Африка. Тези който знаят за България и Българите, те по скоро знаят за крадци ,мошеници и цигани. Какъв си там за тях и защо ти се радват в магазина на Ролекс??? Развалихме темата с глупости. Цените на Беша са по високи но подлежат на коментар. Хората се държат както ги предрасположиш да се държат (не само по магазините).

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 18 02 2018, 01:19

dimoyanushev написа:И да се смееш и да плачеш не си реалист и заблуждаваш хората. Има 10 /12 години по света а сега пътувам почти всеки месец някъде по Европа. Отиди в Германия да си наемеш апартамент , нали си Европеец :) или виж какво ти пише на визата за Сащ и куп примери ще ти дам. Знаеш ли че за един средно интелигентен Американец ,България е в Африка. Тези който знаят за България и Българите, те по скоро знаят за крадци ,мошеници и цигани. Какъв си там за тях и защо ти се радват в магазина на Ролекс??? Развалихме темата с глупости. Цените на Беша са по високи но подлежат на коментар. Хората се държат както ги предрасположиш да се държат (не само по магазините).
За съжаление някои от нещата са вярни. Но има и невярни. От личен опит казвам, да не дърпам дявола за опашката,но не съм имал проблеми с националността си в Англия. ::drinks::

В България съм влизал преди много години в Беша, бяха мили,спомням си Стоян Денев гледа един Съб ( зелен), аз зяпах Тюдор Блек Бей ( червен).

В Англия е различно, посрещат те с кафе, чай, вода, дребни сладки и те настаняват да зяпаш,каквото искаш. Отстъпки не се правят,защото се купува много и дори се чака с година или две понякога. ::drinks::
Това е за стоманените модели, златни не съм гледал. Който го интересуват цени, да пита - ще му ги кажа веднага, защото ги има онлайн. При курс на паунд 2,20 лв, може и да е изгодно за някои от вас.
Daydreamer

dimoyanushev
Маниак

Мнение от dimoyanushev » 18 02 2018, 01:48

Като познаваш Българина, ако даваха кафе и бисквити безплатно щеше да заприлича на кафене :)

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 18 02 2018, 01:59

dimoyanushev написа:Като познаваш Българина, ако даваха кафе и бисквити безплатно щеше да заприлича на кафене :)
:oops:
Daydreamer

pepopepo
Почитател
Регистриран: 23 09 2013, 20:08

Мнение от pepopepo » 18 02 2018, 02:03

Само да Ви кажа под секрет .... кафето в Беша е по-добро от повечето кафенета на Витошка, а също и отношението и персонала!

Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Мнение от senna » 18 02 2018, 12:36

pepopepo написа:Само да Ви кажа под секрет .... кафето в Беша е по-добро от повечето кафенета на Витошка, а също и отношението и персонала!
:thumbup:

От Беша съм купувал веднъж, преди години, не беше Ролекс. :))
Колкото пъти съм влизал, отношението е било професионално и на ниво. Самият собственик, освен такъв, е и известен майстор часовникар от едното време. Отдавна не практикува май. Разговорът с него си струва обаче, и човек може да научи много! Колкото до цените, със сигурност няма да платите тази обявена на етикета, ако решите да купите часовник от там, но не бива да се очаква цена, като в Хроното или Джомата. Все пак това е официален дилър със собствен магазин и сервиз за след продажбено обслужване. ::drinks::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

blockcho
Новобранец
Регистриран: 19 04 2019, 15:04

Мнение от blockcho » 19 04 2019, 15:47

От личен опит смея да твърдя, че отстъпка в Беша може да вземеш само в два случая. Ако купуваш златен Ролекс (от скъпите модели) или ако си им бил клиент преди. Факт е, че е много трудно да намериш наличен спортен модел на Ролекс, а какво остава и отстъпка да ти направят за него. За класическите им модели знам само, че имат доста от тях налични в бутика, но не съм се интересувал и не знам дали дават отстъпка за тях. Цените са такива каквито във всички дилърства на Ролекс (има ги обявени в сайта им). Обслужването е много добро и честно казано не мога да повярвам на колегите, които казват, че са се държали зле с тях там. Ако не сте били клиенти на бутика преди и искате да си купите рядко срещан модел (например зелен Събмаринър или стоманена Дайтона) - просто забравете дори да го имат наличен няма да го получите. Тези модели се предлагат само на ВИП клиентите им по простата причина, че дилърствата не искат часовниците им да бъдат препродавани на вторичен пазар за по-висока цена след това. Не мога да не добавя, че при мен цената се сметна от евро в лева по курс 1.95583, а не по 2.

Отговори

Върни се в “Часовникари, магазини, сервизи”