Подмяна на Тритиеви елементи - къде?

Търсите или искате да разкажете за определен часовникар, сервиз или магазин - пишете тук.

Подмяна на Тритиеви елементи - къде?

Мнениеот zax5bg » 10 12 2017, 17:48

Колеги, както знаете в някой марки часовници ( Vostok Europe, Luminox...) поставят малки колбички с тритий вместо супер луминова или фосфор. Единственият проблем е че постепенно интензитетът намалява и животът на този тип "осветление" е около 20 години.
Имам модел на около 10 години и вече определено почти не се виждат маркерите, особено оранжевият който се намира на 12ч.
(Част от отговорът ми към колега от форума)
"Моделът е произведен от английска фирма.Свързах се с тях, но за съжаление вече не произвеждат въпросният модел.Отказват сервиза защото ако нещо се обърка нямат резервни части.Относно трития пък отказват да продадът на частни лица или сервиз,който няма сертификат за работа с такива елементи. Дадоха ми адрес на швейцарската фирма,която им е доставчик. След контакт с тях,получих същия отказ.Все пак чоекът от Швейцария каза че ще препрати молбата ми към фирма в Тайван която може и да ми предложи някакво решение".

Къде в България и евентуално за каква сума може да се подменят или закупят въпросните елементи?

Явно няма информация или никой от колегите неможе да помогне, ще пробвам с поговорката :

"Ако имаш работа - най добре да си я свършиш сам"

Днес звънях на K&K Time studio понеже забелязах , че сервизират някой от гореспоменатите марки .Предложиха да погледнат часовника и ако тръбичките са като на Vostok Europe, да поръчат.Утре ще намина и ще споделя резултата.

Доста са заети и ще могат да се заемат след празниците ,но часовника е в техните ръце.Основният проблем, както ми обясниха е в отстраняването ( отлепването) на старите контейнери и също намирането на точния размер нови.Обнадеждаващото е че вече са правили замяна на един контейнер,но на модел който официално представят.Понеже моят часовник е непопулярна марка у нас - труда и вниманието ще са различни.
За сега това е единствената надежда за мен и предполагам за повечето от вас,който имат подобни часовници.
Когато получа повече информация ще допълня поста.

Междувременно ако все пак някой от вас се е сблъсквал с този казус,нека сподели мнения и резултати. Едва ли съм единствения собственик на часовник с тритий.....
zax5bg
Новобранец

Назад към Часовникари, магазини, сервизи