Juliany/ Джулияни!!!! ВАЖНО

Търсите или искате да разкажете за определен часовникар, сервиз или магазин - пишете тук.

Re: Juliany/ Джулияни!!!! ВАЖНО

Мнениеот kokokoz » 05 09 2011, 19:39

светльо е готин!върши си чудесно работата! ::up:: мераклия е и курсовете в манифактурата на омега си казаха своето! ::up:: ::up:: но да не спамим на колегата темата! :)
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот mitadoc » 05 09 2011, 21:22

shtora написа:
kokokoz написа:по принцип в оварас ги мързи и да дишат!не че не знаят,абе определено са си за подмяна!не мога да се начудя как още стария чакър ги търпи! ::angry:: ...

Държа да отбележа, че всяко мое посещение в Оварас на Витошка е свързано с учтиво и услужливо отношение от страна на персонала. Винаги съм се чувствал добре посрещнат и съм излизал доволен въпреки, че не съм похарчил четирицифрена сума за нов часовник при тях, а само съм носил за обслужване стара OMEGA. Услугите, които получих бяха на високо ниво, вниманието - също, а часовникът ми получи повече, отколкото предполага сделката.

Е,ти си бил с Омега,аз с Хоя - може би затова не са ме харесали.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 06 09 2011, 15:25

mitadoc написа:Аз се бях изумил на едно магазинче до Шератон(ако не се лъжа) в една пресечка - имаше ИВЦ

Е, да де това е магазина на съборна- Роял хаус, не останах впечатлен от познанията на продавачката, трябваше да чета допълнително вкъщи, че Береге правят ръчно циферблата и т.н.,... та тя не беше чувала за Сиигъл дори.
За Оварас на Витоша писах вече, момичета си казват, че нищо не разбират от механизми. Мита ти сигурно си влизал за омегата на джеймс бонд, хареса ли ти?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот kokokoz » 06 09 2011, 15:57

то и аз не бях чувал за сиигъл до като не влезнах във форума! но вече знам за което съм благодарен на теб и други колеги! ::up:: ::drinks:: иначе познанията на персонала се простират само за предлаганите от тях марки!
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот mitadoc » 06 09 2011, 22:12

trk2 написа:
mitadoc написа:Аз се бях изумил на едно магазинче до Шератон(ако не се лъжа) в една пресечка - имаше ИВЦ

Е, да де това е магазина на съборна- Роял хаус, не останах впечатлен от познанията на продавачката, трябваше да чета допълнително вкъщи, че Береге правят ръчно циферблата и т.н.,... та тя не беше чувала за Сиигъл дори.
За Оварас на Витоша писах вече, момичета си казват, че нищо не разбират от механизми. Мита ти сигурно си влизал за омегата на джеймс бонд, хареса ли ти?

За нея влизах,да.Но след като разбрах,че батеройката е 3800 лв,а ЕТА-та е 6400 лв,си казах да си *§€% майката. ::drinks::
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Solaris » 14 09 2011, 14:08

Джулияни и аз влязох в един от магазините им - имаше 2 продавач-консултанта жени. Едната ме обслужи страхотно докато другата мляскаше и си оправяше ноктите, което мен лично не ми хареса особено... да не говорим за пренебрежителното отношение. Но като цяло ми отговориха на въпросите и останах доволен до някъде - питах за Тисо Le Locle автоматите с римски цифри ако се сещате, че и ми предложиха лимитираните серии, които бяха от по 5-6 000 лв. Но обслужването може и да е по-добро. Тайпан хич не им цепи басма дето се казва в провинцията, те трябва да се отнасят с уважение към който и да е клиент - да не говоря за работното време.

Искам да похваля Роял Хаус - не знам на кого е собственост но ме посрещнаха страхотно аз вече мисля, че съм го споменавал това тук но тръгнах да влизам отвориха ми вратата, предложиха ми да седна, да разгледам от какво се интересувам ме попитаха аз казах само от Бреге и ги попитах само това ли са моделите, които са изложени на витрината отвън и те казаха да - казах им може ли да погледна нещо по класическо - Дамата, която ме обслужваше беше невероятна даде ми спецификации, от какво са направени корпусите и какви други предлагат. Един класически Бреге с изнесен секундарник и ръчно нарисувани арабски цифри за около 15 000 евро мисля, че беше - естествено те знаеха, че не мога да си позволя този часовник та аз съм момче на 20 години с костюм но ме пуснаха и ме обслужиха.

И отново да се върна на темата не коректното отношение може да повлияе много сериозно на магазина сега като сподели това мнение тук не мисля, че ще ги посетя аз много държа на обслужването !
Изображение
Аватар
Solaris
Почитател

Мнениеот shtora » 14 09 2011, 21:29

Solaris написа:...естествено те знаеха, че не мога да си позволя този часовник та аз съм момче на 20 години с костюм но ме пуснаха и ме обслужиха...

Така се създават мечтите. Кой знае, може един ден да можеш да си го позволиш и тогава усещането, което е останало в теб след това посещение може да наклони везните.
shtora
Маниак

Мнениеот Solaris » 15 09 2011, 18:39

Кой знае наистина но определено не седя по цял ден мечтаейки за The Watch :D иначе всичко можем да се съгласим, че имат страхотен финиш тези часовници но тези цени граничат със здравия разум или Не здравия разум и аз вече не знам как да се изкажа.

Но въпроса бе до това, че няма значение какъв часовник ти предлагат стига обслужването да е добро. Ако е добро обслужването според мен много повече хора ще си купуват, които ще се чувстват много по-сигурно и комфортно настроени а не с мисълта, дай да отида и до другите магазини там може да е по-ниска цената ;) това ми бе мисълта.
Изображение
Аватар
Solaris
Почитател

Мнениеот taipan » 15 09 2011, 19:59

Гена, има 20г. дето могат да си го позволят, те и бентли за 300 бимберици си позволяват, и им подаряват брайтлинги, на килограм. :((
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот ZENOWATCH » 11 10 2011, 19:02

Преди няколко години си купих часовник ,, Tissot ,, от магазина на Джулиани, който се намира на Раковски. След известно време се наложи да сменя батерията и занесох часовника в сервиз на Tissot в Англия, кадето живея в момента. За мое голямо учудване се оказа, че часовника е реплика. Явно наред с оригиналните часовници продава и по някоя друга реплика и аз съм бил един от "късметлийте" сдобил се с такава.
Аватар
ZENOWATCH
Напредващ

Мнениеот Pfote2 » 11 10 2011, 19:11

Свинщина.
Pfote2
Маниак

Мнениеот trk2 » 11 10 2011, 19:15

ZENOWATCH написа:Преди няколко години си купих часовник ,, Tissot ,, от магазина на Джулиани, който се намира на Раковски. След известно време се наложи да сменя батерията и занесох часовника в сервиз на Tissot в Англия, кадето живея в момента. За мое голямо учудване се оказа, че часовника е реплика. Явно наред с оригиналните часовници продава и по някоя друга реплика и аз съм бил един от "късметлийте" сдобил се с такава.

Ако някой е избрал, часовник с механизъм на Селита от Джулиани, моя съвет е преди да го купите да потърсите визуално през прозрачното дъно логото на производителя.
Изображение
Последна промяна trk2 на 13 10 2011, 07:31, променена общо 1 път
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот mitadoc » 11 10 2011, 21:04

ZENOWATCH написа:Преди няколко години си купих часовник ,, Tissot ,, от магазина на Джулиани, който се намира на Раковски. След известно време се наложи да сменя батерията и занесох часовника в сервиз на Tissot в Англия, кадето живея в момента. За мое голямо учудване се оказа, че часовника е реплика. Явно наред с оригиналните часовници продава и по някоя друга реплика и аз съм бил един от "късметлийте" сдобил се с такава.

Като идваш към БГ - отиди и им го тресни у главата. ::crap::
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Junghans » 12 10 2011, 00:39

Това не го вервам, ако знаеш колко часовника се очаква от него да продаде тази година....едва ли му минава през ума за реплики! Смени си часовникаря, може пък другият да те пита от къде си го взел този оригинал, че в Англия само реплики :)
Колега TRK2, моля те без да се обиждаш но ти като един виден и най вече вещ критик-часовникар, на всяко гърне мерудия да си, че и тук си се изцепил. Как така си имал съмнения и чак сега ни споделяш, ами какво стана с пътеписите ти, нима са непълни? Виж какво отново чисто приятелски, такива твърдения са много сериозни и не беше лошо да ги споделиш с управителя на място. Защото това твоето взе да ми омръзва, само вървиш и това било такова, онова било онакова.....на мой часовник имало не знам си какво а се оказа, че още четири след него такива продадохме, от онези трето качество или за източна Европа ли бяха можеш да ме поправиш. Виж какво не е зле да си мериш приказките, че някой може и да те шамароса някой ден за такива, ако много разбираш и можеш купи си нещо по което точиш лиги а не Кетайче и да ми разправяш как от него по хубаво нямало.
Извинявам се на колегите за острия тон, но на колегата много му стана!
The brand Junghans is synonymous with high quality standards at the best value. JUNGHANS was, is, and will be THE future German watch brand.
Junghans - The German Watch
ИзображениеИзображениеhttp://junghanswatches.bg
Аватар
Junghans
Маниак

Мнениеот trk2 » 12 10 2011, 09:32

Изтрито от автора на 13.10.2011г.
Последна промяна trk2 на 13 10 2011, 08:40, променена общо 2 пъти
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Junghans » 12 10 2011, 13:40

Колега,
Това което исках да ти кажа, ти отново не си разбрал а първосигнало си тръгнал да ми обясняваш някой неща . Казвам ти го в прав текст: Моля те преди да хвърляш обвинения се убеди, че нещата наистина стоят така, според мен, ти нямаш необходимите познания. Подобна забележка ти е правена и от друг колега. Мислиш ли, че голяма и успешна фирма като Джулияни ще си позволи да продава часовници с нередовни механизми. Знаеш ли какво означава да си вносител на Тисо, аз знам на мен какво ми костваше, проучване, срещи....и накрая след всичко това аз бивам проверяван, било с предизвестие, било без. Не се съмнявайте, че вносител като Джулияни ще си позволи да вкара менте в магазина и по този начин да си ритне сам стола. Има и още една съществена причина това да не е така, просто всеки производител изисква продажби а тези времена на никого не са му в повече и вносителя не би продавал ментета. Това което ти си можел да направиш е да информираш и искаш среща с човека, който отговаря за магазина и обсъдиш видяното. Предполагам, че се е случило както обикновено, ти си се извинил с дребна забележка за това, че си там а не можеш да си купиш нищо. Не го приемай като заяждане, но напоследък те приемам като жълт хроникьор, копи пейст и някое мнение, което дразни.
Моля те не ме наричай приятел, не мога да бъда с човек като теб такъв, Моля те не ме поучавай как се прави бизнес, защото ти според мен нямаш необходимата практика, компетенции и освен всичко казано съм горд от това, че от 16 годишен се издържам сам и съм я докарал до тук, без чужда помощ. Не ми скачай е глупости за мутри, не е нужно да си такъв за да шамаросаш някой, като го осъдиш примерно. Ти това го знаеш по добре. Искам да ти кажа, че всички ние трябва да се отнасяме по сериозно към подобни хвърлени думи в пространството, понеже сме тръгнали към Европа и искаме или не ние сме европейци или поне имаме претенции за такива, иначе си оставаме при алъш-вериша.
Няма да ти отговарям на глупавите задявки за качеството което представям на Български пазар, но е хубаво да се замислиш върху казаното по горе.
Хубав ден на всички
The brand Junghans is synonymous with high quality standards at the best value. JUNGHANS was, is, and will be THE future German watch brand.
Junghans - The German Watch
ИзображениеИзображениеhttp://junghanswatches.bg
Аватар
Junghans
Маниак

Мнениеот fivegood » 12 10 2011, 21:55

И на мен ми се струва невъзможно Джулиани да продават реплики. Споделих го лично с хора от форума, но понеже набра темата скорост да го направя и тук. Не бих го допуснал, за която и да е фирма от този ранг дори и в България.
Между другото циферблата ми дойде много бързо, а от Джулиани бяха много коректни, експедитивни и любезни.
Аватар
fivegood
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 13 10 2011, 07:38

Юнгханс, извинявай, че иронично те нарекох приятелю. Направих го в отговор твоите съвети, които самия ти си квалифицирал като “чисто приятелски”. Всъщност ти си прав за някой неща, затова смекчавам тона и ще се огранича с някой добронамерени препоръки.
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот sg777 » 28 08 2012, 13:18

Здравейте всички,
Четох всички мнения по темата и ми се иска да споделя личния си опит с въпросната фирма. За съжаление не е никак добър. Извинявам се на всички - мнението ми е за Гюлиян, а не за Джулияни. Объркването ми се получи от близостта на двата им магазина на "Раковска".
И така, сагата започна 10-ина години назад с покупката от Гюлиян на един титаниев, кварцов Citizen, който отговаряше на тогавашното ми финансово състояние. За мен си беше доста добра инвестиция и смятах да карам дълго с него. Беше си с нормалната гаранция от 2 години. За съжаление проблем се появи на първото сверяване на часовника при смяната на лятното време със зимното. Короната се или вадеше изцяло, или се спираше на смяна на датата, но не можеше да се застопори на позицията в която да спре часовника, така че той да се свери. Или поне аз не можах колкото и да опитвах. Разбира се при наличието на гаранцията, веднага отидох в магазина и помолих да се отстрани проблема. Отговора беше че проблем няма, те ще сверяват часовника 2 пъти в годината когато го занеса при тях. Колкото и да опитвах да ги убедя че това не е приемливо нито удобно, ефект нямаше. Часовникаря в магазина просто го направи пред мен и отказа да вземе часовника за ремонт. Така и му мина гаранцията и аз ходих 2 пъти годишно при тях за сверяване. Приех това като неудобно и неприятно, но си казах "Случва се, може би хората не могат да се справят, или нямат частите и т.н.". Сега часовника го носи майка ми (все още работи перфектно), но я посъветвах да отиде при Божидар Тодоров за поправката на този проблем.
След около година може би, купих на дъщеря си отново от Гюлиян един кварцов Casio. Отново с 2 години гаранция. Той даде дефект с бързото изяждане на батерията. Каквато и батерия да сложехме, каквато и гаранция да имаше тя, часовника я гълташе за максимум една година. Отново се опитах да обясня на специалистите в Гюлиян, че има проблем, но те ме убеждаваха че това си е в границите на нормалното и нямало какво да се направи. Незабравима за мен беше репликата на часовникаря им: "Ами така е, като си купувате евтини часовници", като че ли съм го купила от някой друг, а не от тях! Хайде, казах си, не е болка за умиране, ще сменяме по-често батерии и така ще караме.
Това не ми стигна, ами преди 7 години (вече като лоялен и редовен клиент на Гюлиян) купих за подарък на мъжа ми нов титаниев кварцов Citizen 100 метра water resistant, и познайте! На първото къпане (не говорим за плуване и гмуркане) часовника се напълни с вода. Занесохме го на поправка в Гюлиян и те ни увериха че това можело да се случи, понеже много бил стоял на витрината им, стар модел бил (а когато го купувахме, това не беше споменато ни най-малко), но те щели така да го оправят че нищо нямало да му личи. Така го оправиха и подсушиха, че след 12 месеца му се изтри златото от чертичките показващи часовете на циферблата и механизма ръждяса. Отново получихме отказ за ремонт от Гюлиян. Нямало вече такива модели и части за тях. А часовника вървеше (и още върви) точно. И той ще бъде занесен на Божидар Тодоров в най-скоро време.
Но и това не е краят! Миналата година (и това, кълна се, е ще е последния път когато ще имам вземане-даване с тази фирма) купих нов часовник за рождения ден на мъжа ми. Той си беше харесал отново титаниев, двуцветен Citizen, Eco-Drive, 100 m water resistant отново. Отидохме на море в Гърция и проблема с пълненето с вода се оказа на дневен ред отново. Този път поне беше плувал в морето с часовника, но това е част от условията за експлоатация при 100 m water resistant. Имайки предвид опита ни с предишния му часовник, веднага поискахме този да бъде сменен с нов, или да ни се върнат парите, а не да бъде сервизиран. Имаме това право в едномесечен срок от покупката и си го потърсихме от Гюлиян. Отказаха да ни върнат парите, поискаха да сменят часовника, но понеже нямали друга бройка от този модел (отново ни се каза, че вече е стар модел, вече изчерпан), може ли да е с друг модел? Казахме че може, но да е със същите характеристики - титан със злато, Eco-Drive (или идентична технология на друга марка), поне 10 bar, дори бяхме съгласни да доплатим ако новия е по-скъп. Нямали както се оказа. Тогава настояхме отново да си получим парите. Отказаха ни отново с обяснението че ще поискат същия модел, но друг часовник от производителя. Съгласихме се. Получихме го след повече от месец. Имаше нов номер на задния капак и получихме и нова гаранционна карта. Познайте каква ни беше изненадата когато това лято отидохме на почивка на планина и часовника на мъжа ми се запоти отвътре! Тогава го заразглеждахме много подробно на ярка слънчева светлина и забелязахме, че под циферблата на определени места има петна от вода, които прозираха под седефа. Освен това видяхме че задния капак е с леко по-светъл сив цвят на титана от самия часовник. Изпотяването се появяваше когато се качим на по-голяма надморска височина, а като слезем на по-ниско изчезваше. Казахме си че ще го занесем отново (още е в гаранция) за ремонт като се приберем от почивка. Стана ни пределно ясно че сме били излъгани и че това не е нов часовник, а същия който купихме миналата година и се наводни. Ние с мъжа ми не сме скандалджии и ни е много неприятно от такива разправии и 2 седмици след връщането ни от почивката още не бяхме занесли часовника при Гюлиян, когато той просто спря! Eco-Drive, нов, в гаранция! Нямам думи да изразя колко съм бясна! Това беше подарък и би трябвало да носи радост, а вместо това го гледаме и двамата и се ядосваме на поразия. Ще отида вероятно тази събота в магазина им на "Раковска", но не очаквам да ми решат проблема. Този път обаче няма да оставя нещата да отминат. Ако се налага ще изпратя цялата история до Комисията за защита на потребителите и ако и те не могат да ми помогнат ще се свържа с адвокат и ще заведа дело. Това отношение е безобразно! А и исках да спомена още, че миналата година при споровете за връщане на парите и подмяната на часовника, получихме същото пренебрежително и нагло отношение от управителя, за каквото говори колегата в магазините на Джулияни.
Имам и още един страх и той е свързан с факта че имам един кварцов Maurice Lacroix, Calypso, който е купен от Германия преди почти 2 години и трябва да се сервизира (секундната стрелка прескача по 4 секунди накуп, което не е нормално), а официални представители и носители на гаранцията в България са Джулияни. Направо не знам какво да правя. Плаша се от възможността да им дам да го отворят!
Разбирам, че не сме купували от тях часовници за по 5000 лева, но все пак са (или поне бяха официални представители) на Citizen и би трябвало да се отнасят както трябва в рамките на гаранционните условия.
Последна промяна sg777 на 28 08 2012, 14:31, променена общо 1 път
sg777
Новобранец

Мнениеот sci » 28 08 2012, 13:52

Не знаех, че Джулиани продават Casio и Citizen. Купувал съм две механични Tissot-а от тях, в рамките на гаранцията не съм им ги давал, като дойде време за обслужване, сигурно ще ги дам на доверен часовникар така или иначе.
А за Maurice Lacroix-а - мисля, че това прескачане през 4 секунди е функцията EOL, която така индикира, че батерията е за смяна. За смяна на батерия не бих се кахърил толкова - всеки часовникар с поне една здрава ръка може да го направи.
sci
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Часовникари, магазини, сервизи