Juliany/ Джулияни!!!! ВАЖНО

Търсите или искате да разкажете за определен часовникар, сервиз или магазин - пишете тук.

Re: Juliany/ Джулияни!!!! ВАЖНО

Мнениеот Sir Tomaz » 28 08 2012, 13:55

:((
Изображение
Аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнениеот trk2 » 28 08 2012, 14:06

Направо ми се изправи косата докато четох- никога няма да си купя нещо от тях, жалко все пак това е един от основните вносители в България.
Комисията няма да Ви помогне много, но все е нещо, успех.
За другия часовник SCI e прав, батерията е за смяна.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот sg777 » 28 08 2012, 14:11

Ако е само батерията на Мориса - е много успокоително, благодаря ;)
А колкото до продажбата на Citizen и Casio и аз съм изненадана че ги няма на сайта им. Когато ги купувахме ни уверяваха че те са официалните представители.
sg777
Новобранец

Мнениеот trk2 » 28 08 2012, 14:15

да не ги бъркате със съседния магазин който се казва Гюлиян
там едно време имаше евтини часовници , сега след ремонта не знам как е
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Pfote2 » 28 08 2012, 14:16

всеки часовникар с поне една здрава ръка може да го направи.
Може, но не и оная фирма на Раковски - като се отива от Дондуков към пожарната от лявата страна. Там сменяха на жена ми, на белия долче вита, батерията. Спря след няколко месеца. Мисля, че бях писал даже тук. А я смени арменецът на техническия щанд, навътре, от дясната страна. Иначе възпитан и любезен мъж. После жена ми си смени батерията във Виена. Даже чак в Лондон да беше, щеше да си струва повече, защото щеше да си издържи двете години. Така че, уважаема SG777, прати го някъде и не рискувай. А и във форума има часовникари, които споменаваш поименно. Иначе пак ще те четем тук! Самото четиво е превъзходно! И трогващо. Опитвам се да съчувствам, но като ти гледам българския и стила ти си задавам въпроса - защо се занимаваш с примати и доказано недоброжелателни индивиди. Успех.
Pfote2
Маниак

Мнениеот Scandinavian » 28 08 2012, 14:18

Продават всичко Джулиани, Seiko 5...явно Citizen, а и други германо-азиатски часовници съм виждал, но ме съмнява да имат реплики.
Отношението към колежката е нелепо и аз не бих се занимавал с тях повече. Моя съвет е Maurice Lacroix-а да не го давате там, след като сте се попарили вече, или с колет на производителя или при наш доверен часовникар като например Божо, на мен също ми изглежда EOL (end of life) функцията, при която секундарника прескача през няколко секунди, да те уведоми, че батерията е пътник.
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2
Scandinavian
Маниак

Мнениеот sg777 » 28 08 2012, 14:22

Знаете ли, може и да сте прав, и да говоря за Гюлиян. Преди да напиша коментара си потърсих и на двата сайта (Гюлиян и Джулияни) кои са са вносителите, но на нито единия няма Citizen, а моите спомени клонят към Джулияни... Ще проверя отново по местоположението и изгледа на магазините им, защото ще е ужасно гадно да съм съсипала репутацията на този когото не трябва! Ако все пак е Гюлиян, ще поправя постинга си.
Благодаря
sg777
Новобранец

Мнениеот Sir Tomaz » 28 08 2012, 14:23

Аз пък не вярвам на всичко, което се пише - 5 ситизена по 100 м. водоустойчивост пуснали вода в банята и при плуване, сменяли ги, пък не ги сменяли, само задни капаци сменяли, пък реплики продавали, пък се чакало, пък не знам какво, толкова противоречив пост не може да ми направи сериозно впечатление... пък като 3 пъти толкова проблеми защо за 4-ти купуваш от там... нещо не можах да схвана
Изображение
Аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнениеот sg777 » 28 08 2012, 14:48

За реплики не говоря, citizen-ите са 3, а не 5, и да, вярно че звучи мазохистично да се натресеш 4 пъти (включително Casio-то) по един и същ начин, но все пак говорим за период от 10-ина години. Очаква се да има развитие в положителна посока, но като гледам май е в отрицателна. А моето лично мнение е, че внасят часовници, които са стояли по витрини на други магазини, или са взети по-евтино именно защото се знае че имат тези "дребни" дефекти, и се знае че са поостарели модели, но ги продават тук в България като абсолютно редовни и на по-височки цени от Европа :). Именно и поради тази причина уплътненията им са скапани още с покупката и пускат вода, а не поради начина на употреба. Едно такова уплътнение, особено на часовник без винт на капачката и на короната трябва да се сменя на всеки 2 години.
Няма да купувам повече часовник от България. Вече има доста повече опции пътуване и за намиране на нещо наистина качествено в Европа, където такива лъжи са невъзможни.
И нека пак кажа - говоря за Гюлиян, а не за Джулияни. Извинявам се за първоначалната си грешка.
Благодаря на всички за мнението Ви за Мориса. Радвам се че най-вероятно е от батерията.
sg777
Новобранец

Мнениеот miroman » 29 08 2012, 21:58

Съжалявам за оф-топика, но какво общо с темата имат последните 10-15 поста?
------- Моите турбийони -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon | WUS 2012 Tourbillon Project
-----------
Вечният календар е направен, за да може един път на 4 години да глеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът е направен, за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът е направен, за да го гледаме непрекъснато.
Аватар
miroman
Маниак

Мнениеот kokokoz » 29 08 2012, 23:22

miroman написа:Съжалявам за оф-топика, но какво общо с темата имат последните 10-15 поста?

коригирано!
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот phil05 » 30 08 2012, 01:58

Гата-гата-гатанка...

Разхождал се един (не съм аз) по известна софийска центраална улица и хоп – магазин за часовници, един от няколко един до друг. Я да вляза да позяпам?
Хоп-вътре сервиз с не един, не двама, не трима, а четирима часовникари накуп, кои по – млади, кои по - на възраст.
На ръката на този един разхождащия се – хубав автомат известна марка.
- Правите ли тази марка, можете ли да го проверите как е?
- Ооо, зле, нестабилен ход, малка амплитуда, проблеми с мъртвата точка...
- Какво трябва да се направи?
- Ами трябва да го отворим да проверим първо какво му е.
- Добре, вижте и кажете първо какво трябва да се прави и колко ще струва. Кога ще може да знам?
- ами в други ден ще се обадим.
Оставил разхождащия се часовника и си тръгнал. Споделил обаче на другия ден с приятел – и приятелят му казал – вземи си часовника веднага обратно оттам.
Отишъл разхождащия се да си прибере часовника. И се почнало:
-Няма го колегата, който го е приел и работи по него.
-Нищо аз ще си го взема и така, заминавам, не сме се разбрали да го работи. Ако го е прегледал, какво дължа за прегледа. После ще каже какво е видял. Ако не го е гледал - друг път ще го донеса да го гледа.
- Ама то така не може, трябва да му се обадим, може да е правил нещо.
- Ми обадете му се, но се разбрахме нищо да не прави, само да каже.
Звън – звън разговор
- колегата каза че е работил по часовника – по автомата и го е настройвал, дайте 160 лева и можете да го вземете.
- ама изрично се разбрахме да не прави нищо и само да каже какво ще прави и колко ще струва.
- ми не знаем, елате утре да говорите с колегата да се разберете.
След което промяната във вида и настроението на разхождащия се е довело до бързо подаване на часовника през прозорчето – ама вземете си часовника и елате да се доразберете с колегата.
Гатанка –кой е този магазин и сервиз?
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот stdenev » 30 08 2012, 02:25

:)) :)) :)) :))
Мдаааааааа....
ИЗРОДИ.
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 30 08 2012, 10:35

много лесна задачка, я кажи ти на другия ден ходи ли да се разбереш с "колегата" :)
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 30 08 2012, 11:37

не съм аз, казах. Как ще е ходил, какво да слуша нататъка такива...То ясна работата. Този човек май никога не е ходил на часовникар, защото не го интересува и не му се радва на чаосвника, колкото аз бих, носи си часовника да му показва колко е часа и смята че часовникът му върви добре. Казах му къде да отиде, ако иска, вече ходил и са му казали, че часовникът му върви перфектно и че онези или са сбъркали, като са задали нещо във вибрографа, или през завита корона са го слушали на микрофона та давал ужким нестабилна работа.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Lamer » 31 08 2012, 12:38

Бандата часовникари са страхотни. Влизам веднъж да разгледам и евентуално да харесам някоя каишка. Питам един брадат тип зад гишенцето, как стоят нещата с каишките. Той ме поглежда презрително и ме пита "за какъв часовник".
Показвам му жалкия си Зенит, той се обръща към едно младо момче и му казва "виж там, ако ти се занимава".
Няма такива самодоволни тупани. Нямаха, съответно и една каишка, като за пред хора. Какво правят там четирима, от какво живеят? Явно от такива "удари", какъвто колегата описва.
Аватар
Lamer
Маниак

Мнениеот phil05 » 01 09 2012, 21:39

А, бях забравил, като разхождщия се от гатанката ми попитал нещо - според самия него смислено - може би същият с брадата се ударил или хванал беше за главата и се обърнал на другата страна. А се предполага, че разхождащият се - нали е само клиент - може и нищо да не разбира и е естествено да зададе глупав според въпросните специалисти въпрос...
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот taipan » 02 09 2012, 08:39

phil05 написа:А, бях забравил, като разхождщия се от гатанката ми попитал нещо - според самия него смислено - може би същият с брадата се ударил или хванал беше за главата и се обърнал на другата страна. А се предполага, че разхождащият се - нали е само клиент - може и нищо да не разбира и е естествено да зададе глупав според въпросните специалисти въпрос...

Няма глупав въпрос!! Въпросителната форма предполага, че човек иска да научи нещо... , той не разбира и задава въпрос на компетентен. Да искаш да научиш, да питаш не е глупаво и срамно. Просташко и комплексарско е да се присмиваш на хората, да се подиграваш на въпросите им
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот phil05 » 02 09 2012, 23:00

Да не би да не е станало ясно - и аз именно това исках да кажа.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Sir Tomaz » 07 09 2012, 17:10

Ами затова вместо Джулияни ползвайте услугите на Гюлиян, лично аз съм доволен от тях - обслужването специално. Посрещат те, обръщат ти внимание, любезни са, като е необходимо проверяват и ти се обаждат по телефона да ти кажат.. онзи ден с един приятел ни тестваха часовниците безплатно за водоустойчивост, няколко пъти ми сменят патенти без пари.., веднъж нямаха такива патенти каквито ми трябваха и свалиха от нов часовник от витрина и смениха моите... отзивчиви са и съм с добри впечатления от обслужването и персонала - основно в магазина на витошка, магазина в мол карфур и централният на раковска. От джулиани и аз нямам добри впечатления, но от Гюлиан съм доволен и препоръчвам.
Изображение
Аватар
Sir Tomaz
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Часовникари, магазини, сервизи