Аудиофили

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите
Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Re: Аудиофили

Мнение от phil05 » 16 04 2018, 23:25

franka написа:Потресаващо. Как звучи това , спрямо съвременни аналози? Ако имаш впечатления .
То зависи и нататък компонентите и озвучителните тела. А най вече кой колко и какво чува, какво му харесва да чува и каква музика слуша. Но както споменах, мек и приятен звук и според мен нищо не му липсва. Както каза един приятел: ма той няма високи и изведнъж се умълча и се заслуша... :)

Потребителски аватар
RuKo
Маниак
Регистриран: 04 02 2011, 12:23

Мнение от RuKo » 17 04 2018, 10:11

С брат ми преоткриваме старите авто усилватели на Сони и по-точно високите им класове, едно време поради липса на технологии са ги правили с скъпи компоненти и материали и сега слагат в джоба си доста премиум модерни усилватели.
Та в този ред на мисли, някой има ли от групата да си играе с авто озвучаване

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 17 04 2018, 20:45

senna написа:Айдеее, пак имаме "Сезам, отвори се!". Ей, това твоето мазе, а бетер Пещерата на Али Баба. :)) ::drinks::
Мазето кайш? Добре, че ме подсети, че бях оставил да свети... ::crap:: ::drinks::

Изображение

Малко Накамичи дизайн :). Звук няма как...

Изображение

Прави едни номера, та ме развеселява :)) ::drinks::

https://www.youtube.com/watch?v=tHp3gpED-Cg

Torro
Маниак
Регистриран: 07 10 2012, 17:05

Мнение от Torro » 20 04 2018, 17:52

Ле лее, владетелят на касетите - "Накамичи". Само съм чувал/чел/ за тях, но никога не съм ги виждал , още по-малко чул как свирят, на живо тези декове. Мога само да си сваля шапката и да замълча...
Последна промяна от Torro на 20 04 2018, 19:15, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 20 04 2018, 18:14

Звука казваш ::angel::. Мдаа...тук болните мозъци достигат невероятни състояния, достойни за много задълбочени изследвания на най добрите психолози и психиатри :)). Като например легендите, че на тези Накамичита трябва да си запишеш най хубавите плочи с върхов грамофон, за да ги чуеш още по - добре :). Но има нещо вярно. Аудио - то като схемотехника, елементи и изпълнение е страхотия, и като звук също. Като добавиш и тая механика и лентодвижещ механизъм, който почти елиминира касетата и се оправя с лентата и контакта с 3-те глави като ролков магнетофон висок клас ::up::. Първото нещо което разкарва, е глупавото кеченце с пружинката, дето притискаше лентата към главата за по добър контакт ::angry::, воденето на лентата е съвсем друго. Такива работи ::drinks::

Потребителски аватар
Lamer
Маниак
Регистриран: 22 02 2010, 19:39

Мнение от Lamer » 15 05 2018, 18:32

В търсене на Граала или на акъла :yawn:
ИзображениеLeema Xone by Peter Evtimov, on Flickr
Тeзи Leema Xone се оказаха изключително своенравни и непокорни животни. Едва с Creek 5350 (почти) и най-вече с Roksan Caspian "свирнаха". С всичко останало резултатът беше почти катастрофален, включително Naim Nait 5i, Arcam Diva A85, Audiolab 8000A MKII и какво ли още не. Epos M22 пеят с всичко, дори с дебели тояги. С Naim пеят най-добре, все пак, дори по-добре от колкото с Creek, нищо, че са под една шапка. Поне аз така ги чувам.
Изображениеroksan,naim&arcam a85 by Peter Evtimov, on Flickr
ИзображениеCreek 5350 by Peter Evtimov, on Flickr

Потребителски аватар
Anthony
Маниак
Регистриран: 23 01 2014, 13:07

Мнение от Anthony » 16 05 2018, 13:45

Пичове, какво мислите за Dali Zensor 5AX? За човек без мега аудио претенции, като заместител на някой soundbar добре ли ще е? И ще имат ли нужда от subwoofer или достатъчен бас вадят? Нямам възможност да ги чуя, ще трябва да ги поръчвам онлайн. WhatHiFi имат ревю, което прочетох и уж ги хвалят, ама предпочитам да ви чуя вас.

Потребителски аватар
Lamer
Маниак
Регистриран: 22 02 2010, 19:39

Мнение от Lamer » 16 05 2018, 14:42

Трудно може да се отговори на такъв въпрос. Колко бас е достатъчен? Активните Сензори не съм ги слушал, пасивните за цената си са екстра. На мен басът им ми е достатъчен. На друг може да не е. Веднага се сещам за един такъм.
Във всеки случай Dali са по-скоро музикални, от колкото басовити. Ако трябва яко думкане, марките са други Cerwin vega, JBL примерно. С активния вариант се лишаваш от "удоволствието" да смениш 50 усилвателя, 70 колонни кабела :lol:
За кино ли ще се ползват или за музика?

Потребителски аватар
Anthony
Маниак
Регистриран: 23 01 2014, 13:07

Мнение от Anthony » 17 05 2018, 09:58

Аз не съм фен на мега силния бас, не съм негър все още :D Иначе точно затова искам да взема активни колони, за да се лиша от изброените от теб удоволствия по смяна на хиляда други неща :lol:
Ще се ползват най-вече за телевизия, филми и музика, като източник ще е блутут или интернет - spotify например. Сега имам един soundbar на Sony, уж от висок клас, но не съм доволен. Има безжичен subwoofer и като бас е добре, но иначе звукът е слаб. Аз вече и филми гледам на стерео, нещо ми писна съраундът, не знам защо. Та си мисля много за тези Сензори, като subwoofer мога да добавя в последствие ако има нужда ::drinks::

Torro
Маниак
Регистриран: 07 10 2012, 17:05

Мнение от Torro » 17 05 2018, 22:18

Много се вълнувам от реализирането на качествено звучене, но ...
... не чувам.
Това е жестоката истина. Все пак чета за различни инженерни постижения в тази сфера, ама това е различно и не бих си позволил да давам съвети.
До колко обаче хората, които пишат и дават мнения наистина чуват? Възхищавам се на чуващите, но доста почитатели също трябва да си признаят, че имат някои проблеми с чуването.
От друга страна наслаждаването на музиката е лично изживяване и е важно на слушащият да му е приятно, пък дори и да няма най-качественото звучене, или пък да има някакъв проблем със слуха.
Най-важна е личната наслада!

Отговори

Върни се в “Други хобита”