Извличане на злато от електроники.

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите

Извличане на злато от електроники.

Мнениеот kuhataleika » 09 06 2018, 10:50

Здравейте колеги, чували ли сте за "Извличане на злато от електроники." gold recovery for scrap. От скоро се запалих и мисля да пробвам тази работа, още съм в процес на събиране на платки киселини и т.н. Бих искал да разнищим темата, има ли някой пробвал или по-запознат с тези неща? Как става магията и има ли смисъл дори да се занимавам, в кои електроники има най много златно покритие и т.н. Четох че и в старите руски часовници имало доста златен прашец. Ще се радвам ако се отзове някой по-компетентен и обменим опит :)
Аватар
kuhataleika
Активен

Re: Извличане на злато от електроники.

Мнениеот penchod » 11 06 2018, 11:28

За технологията не съм на ясно, но най много злато имаше в старата, руска, индустриална, изчислителна техника. Доколкото знам обаче такива неща вече практически не се намират. Преди 20 години беше бумът, тогава в предприятията имаше още много от това оборудване.
penchod
Активен

Мнениеот Seikosha » 13 06 2018, 17:41

Всички тези мераклии дето стопиха касите на милиони съветски часовници в царската вода, от алчност и лакомия,хаир да не видят. Да окепазиш нещо което струва 40-50лв., за да изкараш злато за 10лв. е пълно безхаберие, да не говорим за по-ценни колекционерски екземпляри които така са си заминали от невежеството на "златарите" То пък голямото хоби това ::cool::
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "
Seikosha
Маниак

Мнениеот phil05 » 13 06 2018, 17:53

::thumb:: :clap:

От алчност и лакомия не са видели хаир още изначално, от бъхтането и разправиите с това, че то не е лесно. Вместо да вземат да направят нещо, или поне да го запазят и поправят, вместо да го съсипят. По този начин и нататък, де що хванат. То да е само с часовниците...Не ги мисли, те сами са се наказали, ние все ще намерим за какво да се хванем.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот otof » 13 06 2018, 18:19

Не съм чул някой да топи жълти каси напоследък,
Което не е прибрано в колекции,виси в продавалника,ама не става за топене,че продавача има Гугъл,и много знае
Всяко нещо с времето си,в случая,колегата е позакъсял с начинанието,има-няма двайсе години
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот penchod » 13 06 2018, 20:16

otof написа:Не съм чул някой да топи жълти каси напоследък,
Което не е прибрано в колекции,виси в продавалника,ама не става за топене,че продавача има Гугъл,и много знае
Всяко нещо с времето си,в случая,колегата е позакъсял с начинанието,има-няма двайсе години

Обикалят по битака. Няколко пъти съм взимал часовници, за да не ги вземат те, а няколко пъти те са вземали под носа ми. Сълзи ми избиха в очите, като обясняваха на магнолията, колко злато имало в делукса автоматик и що му давали толкова пари, ама можело да му оставят карантията, та и от нея да изкара нещо и това за почти нов часовник.
penchod
Активен

Мнениеот otof » 13 06 2018, 20:28

В такъв случай греша,
Света свършва-глупоста не...
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот Seikosha » 13 06 2018, 23:38

Аз писах за минало време, свършило - бешало, вече не останаха,макар ,че брашнян чувал все пуска по нещо. За одрани, с полуопадала позлата разбирам, но всеки който е шарил из продавалниците да купува части и механизми, знае какви минт машинки с непипнати циферблати излизат,направо неупотребявани, е , как на таквози нещо касата му да е ошмулена. :roll: И сега ти да видиш,като пусне някой на търг хубав читав и запазен позлатен часовник, като гарги налитат отгоре му. Аз понеже съм старо куче си траех, "спасявах" и трупах...трупах,като една катеричка в хралупата :))
Seikosha
Маниак

Мнениеот senna » 14 06 2018, 00:45

Милионер в зелено си станал, викаш! :)) ::drinks::

Човек, ако тръгне по реките с легенчето, по има вероятност нещо да "извлече". Ма нали сме нация техническа... ::crap:: :((

Аз пък четох, че на Ролексите, стрелките и маркерните вложки са от чисто злато. Плътно даже, не прашец. Така и от киселини ще се пести даже. Само ток за стопилката. ::up::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот Seikosha » 14 06 2018, 02:31

Милионер каиш :)) Всичко което имам е сигур на половината от цената на един часовник на Ст. Денев например,или на някой от най-евтините на Оскар. Аз скъпи часовници нямам,скъпите отидоха за образованието на внуците, за мене останаха интересните,тези които обичам, като сиренето и топлият хляб :)
Seikosha
Маниак

Назад към Други хобита