За феновете на пишещите средства

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите
valk0v
Новобранец
Регистриран: 15 10 2018, 09:25

Re: За феновете на пишещите средства

Мнение от valk0v » 13 03 2019, 21:43

Химилка. Може ли и препоръка за сайт, от който да поръчам - penshop.bg удачен ли е (оригинални ли продуктите)?

Потребителски аватар
Lamer
Маниак
Регистриран: 22 02 2010, 19:39

Мнение от Lamer » 13 03 2019, 21:50

https://penshop.bg/?gclid=CjwKCAjw1KLkB ... oUQAvD_BwE От този съм пазарувал доста пъти вече и нямам никакви оплаквания.
http://pen.bg/bg/ тук изборът е по-голям като цяло, но не съм купувал нищо.
Правилно се ориентирате към химикалка или ролер. Писалката е твърде ангажираща за човек, без конкретен интерес в тази област и остава неоценена.
https://www.oplus.bg/ Тук също са доста отзивчиви, но предлагат основно Parker. Тези дни имаше интересни промоции в https://www.orangecenter.bg/, не зная дали са валидни още.

Потребителски аватар
Lamer
Маниак

Мнение от Lamer » 17 03 2019, 17:59

Я малко да разкрася темата
Изображениеm1 by Peter Evtimov, on Flickr

Изображениеm2 by Peter Evtimov, on Flickr

Изображениеn28 by Peter Evtimov, on Flickr

Изображениеn26 by Peter Evtimov, on Flickr

Изображениеn4 by Peter Evtimov, on Flickr
Изображениеn8 by Peter Evtimov, on Flickr

Изображениеn17 by Peter Evtimov, on Flickr

Потребителски аватар
ivo p
Маниак
Регистриран: 20 09 2014, 11:31

Мнение от ivo p » 18 03 2019, 01:29

Много хубави.

Аурората определено е нещо с характер. Изкушава ме.

Иначе- пишеш ли с италик или рядко, струва ми се, че Монблан е доста широк, другия изглежда по за ежедневно писане.

Потребителски аватар
Lamer
Маниак

Мнение от Lamer » 18 03 2019, 11:04

Aurora като цяло са нещо различно, спрямо останалите. Тяхното М е еквивалентно на Монбланското или Дюпонското F. В тази връзка Aurora Talentum, 14K, M писец е доста по-приятна за писане от Aurora Optima 75 anniversario 18K F писец, която откровено драска. С нея трябва да се пише бавно, да се търси ъгъла внимателно. Твърде натоварващо ми идва. Иначе е много красива.
Монбланите рязко се увеличиха. Вече имам два F ,М и OB /според руснаците, вероятно са прави/или В. Продължавам да не долюбвам М, за сметка на това F са ми таман. Montblanc 32 сякаш ми е любимата писалка за писане до момента. С дебелия писец много странно се развиха нещата. Когато започнах да пиша за първи път, почеркът ми се промени сериозно. При това, не към лошо :) Все едно не съм го писал аз, определено ми хареса.
От известно време се заглеждам по старите писалки. Вече казах за Montblanc 32, другият сериозен фаворит е Parker 75
Изображениеn21 by Peter Evtimov, on Flickr
Това са инструменти за писане, Паркъра има изумителна система за настройка на ъгъла на перото спрямо захвата. Това на снимката всъщност е скала, не е следи от клещи, както си помислих, когато го видях за първи път :lol: Изобщо старите писалки са правени с идеята да се пише, много да се пише. Сегашните са по-скоро аксесоар, с който да се драсне един подпис. То пък кой ли ще напише "Война и мир" или "Парижката Света Богородица" с писалка в наши дни. Имате ли подобни наблюдения?

Иво, оправи ли повредената писалка?

Потребителски аватар
Lamer
Маниак

Мнение от Lamer » 21 04 2019, 11:28

Едно ново попълнение в семейството на Montblanc-Boheme Noir
Очарователна писалка, доста различна от останалите, които имам. Писец F, изключително приятна за писане.
Изображениеpen22 by Peter Evtimov, on Flickr

Писецът се прибира в корпуса и я прави много малка и удобна за носене.
Изображениеpen21 by Peter Evtimov, on Flickr
Изображениеpen27 by Peter Evtimov, on Flickr
Изображениеpen28 by Peter Evtimov, on Flickr
Изображениеpen29 by Peter Evtimov, on Flickr
Изображениеpen30 by Peter Evtimov, on Flickr
Изображениеpen31 by Peter Evtimov, on Flickr
Оникс на клипса
Изображениеpen19 by Peter Evtimov, on Flickr
Изображениеpen20 by Peter Evtimov, on Flickr
Изображениеpen32 by Peter Evtimov, on Flickr
Изображениеpen33 by Peter Evtimov, on Flickr
Изображениеpen24 by Peter Evtimov, on Flickr
Изображениеpen23 by Peter Evtimov, on Flickr

Pfote2
Маниак
Регистриран: 23 07 2011, 07:53

Мнение от Pfote2 » 21 04 2019, 14:44

Браво, чудесна колекция!
---
Има една от Лами със скриващи се перо и клип - Диалог 3.
Аз имам предния модел от титан, на който само перото се скрива, 14 каратно, частично платинирано перо, тялото от титан. Но като цяло не е много успешна ми се струва. Засъхва ако не пишеш с нея една-две седмици, а и веднъж ми изтече. Не е като другите. Но пък е с фантастично перо F, което не само че пише, ами и не драска.
https://www.lamy.com/de/lamy-dialog-3/
Тази от Монблан ми изглежда по-сигурна. Честита! Още повече, че струва над 1.000 (хиляда) лева.

Pfote2
Маниак
Регистриран: 23 07 2011, 07:53

Мнение от Pfote2 » 21 04 2019, 15:01

Сигурно съм го писал и преди това, защото ми е любима тема и се извинявам за евентуалното повторение.
Та. Като ходите в Музеите на Ватикана се спрете в сувенир-шопа. В лявата витрина са изложени невероятни писалки от италиански майстори - правени от тах за Ватикана. Вероятно уникати. И понеже са много скъпи и никой не ги купува, ги намаляват с много. И човек може да си купи съвършена писалка на нормална цена от около 300 - 400 Евро. Обикновено има по 5-6 екземпляра, различни.

ShadyM2
Новобранец
Регистриран: 01 03 2019, 12:29

Мнение от ShadyM2 » 13 05 2019, 11:53

Някой продава ли писалка Kaweco sport ?
Да пише на лично .

Отговори

Върни се в “Други хобита”