Алкохол...

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите

Алкохол...

Мнениеот Groot » 12 05 2010, 20:29

Тъй като не пия професионално... демек за пари, спокойно мога да кажа, че алкохола ми е хоби... и то може би най-старото ми такова :).

Ето малко от историята ми - като по-малък пиех само бира. От 9-ти клас започнах да пия предимно водка, защото излизаше по-евтино и по-ефективно. Тогава започна и интереса към виното тъй като излязоха мераклийското и механджийското... които са убийствени буклуци, но тогава не се гледаха такива неща. Малко след 12-ти клас спрах с твърдия алкохол, защото започна да ми се гади от него. На няколко пъти съм палил цигара за да ме хване по-добре, а и до сега сравнително редовно ползвам наргиле паралелно с пиенето. Прекарах 2 години IT поддръжка в един от големите софийски магазини, което изискваше смени от 5:30 сутринта. За да може да се легне и да се заспи към 6:00, когато вече работа няма, 2-те бири бяха нещо задължително, тъй че и сутрешното пиене не ми е чуждо.
В момента наблягам на Бира (каквато и да е) и Вино (Керацуда, тъй като е с винтова капачка и е доста удобно :) ). Взех си преди 3 дни уиски и си го къркам но много бавно (30-40 грама на ден) тъй като все още ми се гади от твърдия алкохол.

Вие какво пиете? Как го пиете? С кого го пиете?
Аватар
Groot
Маниак

Re: Алкохол...

Мнениеот makiaveli » 12 05 2010, 20:57

Хаха интересна тема. В 9-ти клас май всички са били пияници :D а и мойто даскало както беше точно до Борисовата градина сами преценете как ни минаваха следобедите. Иначе от пиенетата бирата си класика през лятото (Шуменско или Старопрамен), през зимата винцето най-влиза (нямам претенции, но да кажеш Черга). Иначе най-мразя водката, защото това си е най-вредния алкохол (ако изобщо има полезен такъв :D ) . Добри комбинации са уиски с кола и мента със спрайт (и двете с много лед са култови за през лятата). Тая нова година пресуших Moet Chandon и ми е малко гузно :D за тия пари щях часовник да си купя :D
http://www.havearchitects.com
Architecture | Interiors | Property management
Аватар
makiaveli
Активен

Мнениеот mospec » 12 05 2010, 21:12

А я разкажете най голямото си безпаметно напиване :wtf:
Изображение
Аватар
mospec
Маниак

Мнениеот sci » 12 05 2010, 21:35

По темата пиене, мога да ви кажа само един кратък виц:

Влиза при доктора човек, с подпухнали очи, няколко асфалтови екземи и миришещ на джибри. Докторът го поглежда и иронично подмята:
- Така, такааа, виждам, че сте любител на алкохола.
- Моля ви се, докторе, няма да се обиждаме! Аз съм професионалист!

:)
sci
Маниак

Мнениеот fivegood » 12 05 2010, 21:40

Влиза друг при доктора с много треперещи ръце и след като вижда това състояние доктора веднага започва с въпросите:
- Много ли пиете?
- Не. Половината го разливам.
:lol:

ПС: Абе сега се сетих че и един друг разлива вече ... :lol:
Последна промяна fivegood на 12 05 2010, 22:03, променена общо 1 път
Аватар
fivegood
МОДЕРАТОР

Мнениеот omegaqq » 12 05 2010, 21:44

Малеееее, к'ви пианици сме се сббрали тука .... не е истина! Дайте направо да преименуваме форума на: "Форум на анонимния алкохолик".
Да се върнем на мен обаче. Като ученик в средното посмуквах вино и бира, но никога заедно. После като студент к'вот се сетите и то в големи количества. После мерака ми да пия поотмина, а и работата ми е такава, че просто няма как да пия(не съм шофьор). Позволявам си вечер по 20-30гр. домашна ракия (най ми върви с пушена сланина)отлежала в дъбово буре през зимата или по една бира лятото. Рядко пия вино защото в магазинната мрежа се продават предимно ментета, не че няма и хубави вина ама са цифра.
Аватар
omegaqq
МОДЕРАТОР

Мнениеот Groot » 13 05 2010, 16:33

:). Знаех си, че не съм сам...
mospec, моето супер сериозно безпаметно мапиване беше на практика първото ми пиене на твърд алкохол. Изпих една водна чаша водка почти на екс... детска му работа :).
А преди около година изпих едно шише мента и от тогава не близвам този вид алкохол... губят ми се моменти, което при мен е голяма рядкост.
О и още едно - ходихме с огромна компания познати - около 100 човека на Паничище и там засякохме една група шофьори от градски транспорт. Пих до 4 часа сутринта със шофьорите, щото моите изпокапаха... шофьорите пият доста :).
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот makiaveli » 13 05 2010, 17:28

Мойто пък беше на една екскурзия в Гърция (11 клас беше). Та от тази екскурзия 3-тия ден тотално ми се губи :silent: . Алкохола който имахме беше някакво менталиво гръцко вино - 1.5 евро бутилката и Мери Джейн от България, та с нещо такова ще да съм се напил :lol: . Иначе тая екскурзия си беше alcoholiday :D
http://www.havearchitects.com
Architecture | Interiors | Property management
Аватар
makiaveli
Активен

Мнениеот ..... » 13 05 2010, 18:46

Обичам да пия предимно уиски или водка.Бирата също я уважавам.Моето сериозно напиване беше преди 3 години.Изпих кило и половина домашно червено вино.Моменти не ми се губят обаче не можех да ходя до края на деня :lol: :lol: :lol: :lol:
Моята Колекция:
Seiko SKX779-Black Monster
Seiko 5 6319-5021
Seiko 5 7009-3130 A2
Seiko 5 7009-876A
Vintage Seiko Chronograph 6139-7002 JDM
Vintage Poljot Automatic 2616.2H 23 jewels
Vintage Poljot 2614 17 jewels
Vintage Gold Plated Poljot 2614.2H 17 jewels
Vintage Tissot Seastar Automatic 2481
Vintage Tissot Seastar Automatic ЕТА 2836-2
Swiss Army Classic Quartz Watch
Casio MTP-1240-2ADF
TCM Digital and Analog watch

Изображение
Изображение
Аватар
.....
Маниак

Мнениеот mospec » 13 05 2010, 19:34

Е някой да си признае че се е нарязал и аз с едно вино менада на фирмено парти на спектрумнет одарих около 5 чаши другите не ги помна ако е имало :lol: цял ден ми беше като в магла .Поначало не пия или само по празници.
Изображение
Аватар
mospec
Маниак

Мнениеот simonb » 14 05 2010, 19:28

Любимото ми е да шорам уиски Jim Beam ,ама много скъпо ми идва, та се принудих да си произвеждам Червено Вино, понеже нашите пращат Пражоли от село, а те с уиски не вървят, та купувам си Грозде Мерло по 55 ст./кг. правя си Виното и който се облаже от моето Вино ме споменава и ме търси постоянно..;) Качеството му е на ТТ (Тера Тангра за тези които не разбират от вино) от 8-9 лв/бутилката, а на мен ми излиза 1 лв./литъра, ама поне знам че не ПИЯ ХИМИЯ. Ето снимка:
Изображение
Моята колекция:
Восток Амфибия Blue Diver
Восток (LIP)
още една Молния (с влак и римски индекси)
Casio G-SCHOK DW-6900 (Made in Japan)
Aretta (правоъгълен ,швейцарски)
Tom Tailor (quartz) с дата
и не на последно място Будилник Слава (механичен).[/b]
Аватар
simonb
Маниак

Мнениеот Groot » 14 05 2010, 20:11

И сега ако не пратиш едно шише на бедния админ... :)
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот kagebista » 26 05 2010, 23:21

mospec написа:А я разкажете най голямото си безпаметно напиване :wtf:

Майка ми купи от хранителен Кореком натурален сок касис. Делихме го с брат ми, ама поне съм лакомия и моето на един дъх. А брато като аристократ си джурка още от чашата. Гадно ....... исках още. Гледам на балкона една стъклена бутилка ЛОЗИНА затапена с капачка. Е ко да се прави - ще се поя с предшественика на лимонадата. Ама понеже от лакомия не виждам че вътре не е зелено, А бяло като течност ....... та на екс дотам където почва дебелото на бутилката. Глътнах на 2 пъти, ама па на втората глътка усетих RAKIA домашна при това - демек крепка и яка. Бил съм първи или втори клас. Запалил съм моментално и комшията по описание на нашите едвам ме е свалил от строежа непосредствено срещу нас тогава. Стана рано сутринта и добре, че не е бързал за работа та брат ми да намери някой чичко дето може нависоко да се катери и да сваля маймуни............. :mrgreen:
Изображение
Аватар
kagebista
Маниак

Мнениеот Garud » 30 05 2010, 23:58

:clap: невярвах да откиря такава тема тук, къде го чукаш, къде се пука :thumbup:
И аз започнах с пиенето от рано 15-16 годишен - то не бяха облъци (мастика с мента), гаражни водки модел "Венец" и "Стадион", едва ли сте ги чува ли. Бирата тогава не я харесвах, беше ми горчива. Наблягах на уиски. Също така много домашна ракия и вино, качествени обаче. Като студент обърнах на водка: Докторс, номер 5, Флирт и много пещерска ракия, от тогава не пия водка и пещерска ракия :roll: В момента предпочирам домашна ракия и вино, също джин и оргомни количества бира :crazy:

П.С. Друг път ще разкажа за най-голямото си напиване, малко е страшничко даже.
Името на доблестния мъж се определя от делата му.
Аватар
Garud
Напредващ

Мнениеот Groot » 31 05 2010, 00:05

Очаквам с интерес историята :).
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот Genev » 31 05 2010, 00:57

Ударила ме е лигнята и се вдъхнових.
Какъв алкохол не пиете? Споделете от какъв алкохол ви става лошо само като чуете името му вследствие на тежки спомени или просто вкус.
Айде да съм първи. :D

Водка. Доста са хората ненавиждащи я. Според мен всичко идва от това, че много хора като деца са консумирали евтините чист спирт водки и в комбинация с не достатъчния им опит са си патили здраво от това. Аз съм един от тях. :D

Мента. Защо ми трябваше да те пия? Два пъти съм пил сериозно мента и двата пъти не съм могъл да си спомня какво ми се е случило и повръщах. Това са и единствените случаи в които съм бил толкова пиян...

Ракия. Свързана е с първото ми безпаметно напиване изобщо. До тогава си мислех, че никога не повръщам от алкохол и че много държа на пиение. Господи колко съм бил заблуден. :D Бях много пиян от мента, бира с мента, бира и някакъв много евтин "коняк", когато приятелят ми в когото пиехме ми каза: "братооо знаам къдее баашаа ми държи ракиятаа" и залитайки се качи на някакъв стол от който не падна само по чудо и свали литър и половина шише с ракия. Това е и последният ми спомен. Казва, че сме го изпили цялото преди майка му да ни намери в безсъзнание и оповръщани на пода в тях. :crazy:
...
Аватар
Genev
Почитател

Мнениеот bat'Petzo » 23 06 2010, 22:00

Аз съм от тези дето забравят напълно ,и не мога да разкажа за напиванията си,
защото знам само от разкази на други.
Последна промяна bat'Petzo на 15 11 2011, 01:10, променена общо 2 пъти
Аватар
bat'Petzo
Почитател

Мнениеот NikonFan » 23 06 2010, 23:54

Аз със алкохола съм по следния начин:

есен-зима -> предимно само червено вино. Предпочитани сортове шираз или мерло. Произход - предимно Австалия и Чили.

Лято - водка и бира. Предпочитани марка водка - Iceberg и Absolut. Бира - превъзходната Старопрамен а когато няма такава - Стела.

Никога не съм обичал скоч или уиски - това до преди година. Не знам защо и как но започна много да ми харесва. Пия много по малко, сравнително рядко и
определено съм избирателен. Малко марки ми допадат.

А за пиенето в 11-12 клас и около тези години ... имало е случаи когато цял ден ми се губи от количествата Слънчев Бряг (бренди) което сме пили..... Тогава нямаше хубав алкохол (е,само в Кореком) а и да е имало не сме могли да си позволим. Другите ми алкохолни постижения са в почти 3 годишната ми казарма но това е друга тема.
---------------------------------------------
Omega Seamaster Chronometer, co-axial GMT
Citizen Promaster Carbon Eco-drive
Tissot 2000 Olimpic Edition

Изображение
Аватар
NikonFan
Активен

Мнениеот penmark » 24 06 2010, 00:38

Лятото
-бира - студена с прясна цаца или пържени картофи
-ракия - студена с шопска салата

Зимата
-червено вино със сухо мезе
-ракия с млечна салата
-бира рядко и задължително тъмна
Изображение
Аватар
penmark
Маниак

Мнениеот max_0911 » 24 06 2010, 12:41

Само добри /доколкото мога да си позволя финансово/червени вина и подходящи мезета, и зиме и лете....
Аватар
max_0911
Активен

Следваща

Назад към Други хобита