Алкохол...

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите
Потребителски аватар
Junghans
Маниак
Регистриран: 13 02 2010, 00:13

Re: Алкохол...

Мнение от Junghans » 04 08 2010, 23:07

стъкло 330мл. или наливна за мен! опитайте да обясните на германец в какви двулитровки се продава бира в БГ и следете изражението му :)
The brand Junghans is synonymous with high quality standards at the best value. JUNGHANS was, is, and will be THE future German watch brand.
Junghans - The German Watch

Потребителски аватар
cm600
Напредващ
Регистриран: 09 10 2010, 10:02

Мнение от cm600 » 24 10 2010, 22:10

Както казва Хемингуей в една от книгите си: "Хубавото уиски е едно от най-хубавите неща в живота" - мнение което напълно споделям :angel: По принцип предпочитам Ирландското (чисто, ледът и водата само развалят вкусът и аромата), но понякога изневерявам с чичко Джак ;) Скоча го предпочитам смесен с амарето, за да се смекчи малко :shifty:
You just can't have too many Seikos!

Потребителски аватар
Groot
Маниак
Регистриран: 27 09 2009, 17:22

Мнение от Groot » 26 10 2010, 20:49

В момента сърбам някакво испанско червено вино "Castro" с винтова капачка (както пише на една от керацудите "Сега с нова технология - винтова капачка" :) ) на култовата цена от 2.20 за литър :).

Потребителски аватар
omegaqq
МОДЕРАТОР
Регистриран: 13 02 2010, 15:28

Мнение от omegaqq » 26 10 2010, 21:23

Явор написа:В момента сърбам някакво испанско червено вино "Castro" с винтова капачка (както пише на една от керацудите "Сега с нова технология - винтова капачка" :) ) на култовата цена от 2.20 за литър :).
На тая цена ще да е хапсилютно менте!

Потребителски аватар
Groot
Маниак

Мнение от Groot » 26 10 2010, 22:05

Потвърждавам... ама много хубаво влиза... :)

Orient
Напредващ
Регистриран: 29 11 2009, 16:05

Мнение от Orient » 18 11 2010, 14:22

от къде ли да почна :D
аз започнах 8 клас, със домашно вино ,от тогава до сега що алкохол е изпит :D
най ми допада уискито ,виното,бирата,с една дума всичко без домашна ракия,защото от нея имам лоши спомени :D
Seiko 5 cal. 6309
Orient cal. 46941
Casio EF 506
Casio G Shock GW-M5610
Casio PRO TREK PRG-270
Casio PRO TREK PRT-60
Seiko A 258-5000

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак
Регистриран: 17 01 2011, 18:39

Мнение от kokokoz » 22 02 2011, 14:31

моето първо напиване е на 4 годинки! с топене на пръстче във вино на няква нова година!после съм скачал на кревата,паднал съм под него и съм заспал! после на 18 години на един купон,пиене на коняк,след това една кака ми пусна!!и след секса яко пак коняк!при повторния ми опит да я полазя съм изчезнал в небитието,заспал съм върху нея!и последното е 2007 в созопол!в една дискотека ако мешане на уиски,водка и шотове!дори и на 4 крака ми беше прекалено трудно да се предвижа!накрая съм докопал една улична лампа и съм я прегърнал!едвам са ме домъкнали до вкъщи!:)))))иначе наблягам на домашни ракии,производство на дедото,червено вино пак на дедото и яко салати и мезета!:)))))бира от време на време и то само лятото!

Потребителски аватар
drbojo
Активен
Регистриран: 05 01 2011, 01:42

Мнение от drbojo » 24 02 2011, 21:59

Биричката си е благина, няма по-добро питие.Не че не обичам твърд алкохол, най-вече домашна ракия,разните му там шотландски и ирландски подобия, с които непракъснато ме засипват, са ок. ама друго си е ракийката.А относно разфасовката, нямам никакви притеснения от 2-литровата бутилка бира.Не и давам възможност да се стопли, а и никакъв шанс да остане зян.А цената и е колкото на 11/2кенче, което си е супер.Вярно кофти изглежда, но затова пък вкъщи си имам чудни халби, от които с кеф си я консумирам.Лошо влияе обаче на фигурата, съотношението хоризонтала/вертикала започва да придобива неприятни стойности, което ме притеснява. ::drinks::
"Светлината работи... Гравитацията работи... С всичко друго трябва да рискуваме."

Потребителски аватар
Groot
Маниак

Мнение от Groot » 25 02 2011, 09:24

Ти наистина си Доктор май ;). В малко професии могат да се оплачат от засипване със шотландски и ирландски питиета :) :).

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Мнение от trk2 » 25 02 2011, 10:34

Интересна тема,
Аз съм почитател на мастиката. В камерата държа узо Полмари, препоръчително е с колет от Гърция. В ресторанта обикновено си поръчвам жълта френска мастика.
Ракията – гроздова, сливова и кайсиева по-рядко е алтернатива за салата ми. Не знам дали да не направя отделна тема за салатите :)
Абсента не знам защо е забранен на запад, но ние тука зимата смело слагаме пелин във виното и не ми е известно някой да си е резнал ухото.
Като стана въпрос за виното обичам да експериментирам с различни производители. Последно много ми хареса сицилианския ширас докато бях в Италия. Иначе тук наблягам на Катарджина, харесвам комбинацията каберне совиньон и рубин. Имаме един приятел, който прави превъзходно вино
Уискито го предпочитам меко- Бушмилс, че ирландците го дестилират три пъти, но и шотлонците имат удачни попадения- Глен Моланги 10г. Както вече сте разбрали аз не робувам на блендове. Мисля че най- добре е човек да си вземе уиски от Великобритания в бъчвичка и да си точи от килера, голяма благинка е.
Тука мога да говоря, с часове по скоро обаче съм любопитен да ми кажете, дали човек като е пил може да сглобява часовници. Аз не съм часовникар, веднъж обаче смазвах вентилаторчето на видеокартата. При сглобяването най- накрая трябваше да сложа една миниатюрна метална скоба (зегерка) на оста и немога и немога дни наред, докато една вечер не се върнах пиян от дискотека и я сложих от раз.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Groot
Маниак

Мнение от Groot » 25 02 2011, 11:19

И на мен ми се е случвало пил да мога да свърша нещо пипкаво, което иначе ме тормози.. а и някак си смелост ти идва :)

Потребителски аватар
nikif1
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 22:43

Мнение от nikif1 » 25 02 2011, 11:23

А аз съм "пас" с алкохола.......някоя друга бира лятото на плажа(най-много 2)... :)
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 25 02 2011, 11:46

nikif1 написа:А аз съм "пас" с алкохола.......някоя друга бира лятото на плажа(най-много 2)... :)
+1
Не ми се услажда изобщо.100 мл концентрат или максимум 3 бири-това е за деня,случва се 3-4 пъти годишно. ::bad::
Daydreamer

Потребителски аватар
penmark
Маниак
Регистриран: 05 06 2010, 10:00

Мнение от penmark » 25 02 2011, 22:18

И аз не пия..... много. :)) Най-много по 2 бири по 2 литра. :))
Вино червено с пържоли или със сухо мезе.
Ракия/Виски с млечна салатка също много обичам.
Изображение

vova_bg
Активен
Регистриран: 09 12 2010, 01:30

Мнение от vova_bg » 25 02 2011, 23:22

trk2 написа:Интересна тема,
Аз съм почитател на мастиката. В камерата държа узо Полмари, препоръчително е с колет от Гърция. В ресторанта обикновено си поръчвам жълта френска мастика. ::up:: Иначе тук наблягам на Катарджина ::up::

Пернод уникално ммммммм когато него го няма случайно в некои Ресторант пия или Ricard или Пломари.
Катарджина Carpe Diem едно от най доброто Вино което сам пил . Wiskey Chivas Regal 12y.o. ::drinks::

Потребителски аватар
drbojo
Активен

Мнение от drbojo » 27 02 2011, 11:05

Явор написа:Ти наистина си Доктор май ;). В малко професии могат да се оплачат от засипване със шотландски и ирландски питиета :) :).
За съжаление наистина съм :) А колкото до засипването, май малко съм се поизхвърлил, но наистина в България това някак си се е превърнало в стандартната форма на благодарност към лекаря - алкохол и бонбони.И после били алкохолици, еми какво да го правя тоя алкохол ::angel::
"Светлината работи... Гравитацията работи... С всичко друго трябва да рискуваме."

Потребителски аватар
omegaqq
МОДЕРАТОР
Регистриран: 13 02 2010, 15:28

Мнение от omegaqq » 27 02 2011, 13:44

drbojo написа: ....
И после били алкохолици, еми какво да го правя тоя алкохол ::angel::
Подарявай и на нас ни се пие безплатен алкохол :)) .
trk2 написа: ....
Тука мога да говоря, с часове по скоро обаче съм любопитен да ми кажете, дали човек като е пил може да сглобява часовници. Аз не съм часовникар, веднъж обаче смазвах вентилаторчето на видеокартата. При сглобяването най- накрая трябваше да сложа една миниатюрна метална скоба (зегерка) на оста и немога и немога дни наред, докато една вечер не се върнах пиян от дискотека и я сложих от раз.
Не става сглобяването на часовници. До една бира(500 ml) не ми влияе. Сложа ли обаче и една ракиика просто не ми се получава.

Потребителски аватар
drbojo
Активен

Мнение от drbojo » 27 02 2011, 17:35

Подарявай и на нас ни се пие безплатен алкохол :))
Като посъбера някоя и друга бутилка ще се обадя в темата.Тъкмо и жената да не мърмори че пълня шкафа в хола. :)) Лошото е, че покрай кризата има отлив и в това направление.

Потребителски аватар
Groot
Маниак

Мнение от Groot » 28 02 2011, 12:36

Абе що няма такава практика и на админите от благодарност да им се праща алкохол... никога не е късно да започнем таз прекрасна традиция.. :)

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак
Регистриран: 17 01 2011, 18:39

Мнение от kokokoz » 28 02 2011, 17:19

Явор написа:Абе що няма такава практика и на админите от благодарност да им се праща алкохол... никога не е късно да започнем таз прекрасна традиция.. :)
::drinks::

Отговори

Върни се в “Други хобита”