Автомобили - кой с какво се движи?

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот phil05 » 22 01 2018, 17:16

wheezy написа:...
Изкарах няколко почивки в Испания, там човек може често да види по улиците нови малки коли, а не толкова често - стари и големи. А тук, като има човек 5000 лв, си купува БМВ, ама поне 5та серия, той е с голяма душа, не може да кара малка кола. И после отиваме на приказките "а бе аз знам един, цял живот е монтьор, казал ми е - тая кола няма чупене, новите боклуци електрониката им се разваля" :))

Peace out съм по темата :)

Така е, по други места. Горките швейцарци са най зле, не само карат малки коли, ами не са и задължително нови :) тази снимка от центъра в Берн я бях сложил някъде, ей ги там наредени отзад.

Изображение

Далеч съм от мисълта да правя реклама на стар автомобил, още повече на 300 000 км. Ставаше въпрос кой кого прецаква и кой сам се прецаква на пазара 2-ра ръка. И аз я купих тая 3-ка нова. И 2-3 други автомобила също, то зависи. Сега въртя 2 автомобила, дето си мислех, че са на по 10 години, а те през това време станали на 14 :)), ама почти само аз съм си ги карал.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот ISDP » 22 01 2018, 18:20

И е така и не е така. Като съм 2 метра с жена и дете как да се набутам аз жената, детето количката на детето и целия багаж в поло?

Колкото до новата кола си е нова кола - спор да няма. Ама всеки според чергата му

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
ISDP
Почитател

Мнениеот phil05 » 22 01 2018, 18:37

ISDP написа:И е така и не е така. Като съм 2 метра с жена и дете как да се набутам аз жената, детето количката на детето и целия багаж в поло?

Колкото до новата кола си е нова кола - спор да няма. Ама всеки според чергата му

Абе най добре да знае човек и 2, и 200, после е по лесно и не му дреме. И с нова и стара и голяма и малка. И аз съм към 1,90 и бях години наред горд и щастлив с полското Фиатче 126, изключително коварен автомобил, че имахме изобщо кола тогава! Цялата фамилия, с жената и двамата близнака отзад, че и куп багаж между седалките. Че багажникът отпред освен гумата, събираше един чифт обувки. Как сме се събирали и как съм се сгъвал не знам, но бяхме щастливи и обикаляхме България като отвързани.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот ISDP » 22 01 2018, 18:46

Тук не споря. Факт е че може.
Просто изразявам мнение, че не всеки може да си позволи нова кола и не всеки които кара голяма кола си я е купил просто ейтака. Аз карам дърт мерцедес и си се кефя. Мога да си позволя да карам нова кола но не го намирам за нужно и рентабилно за мен да го правя. Какъв е смисъла да робувам на кола за 80к или за 50 или за 30. Прага ми за кола е 15к мах. Мисълта ми е така ... не е нужно да слагаме всички под общ знаменател. Разни хора .. разни идеали.
Аз за сабеси съм избрал тоя вариант Е320 2004 и ми е добре. Не ми е тясно, мога да си позволя да я карам - правяго редовно и си я поддържам редовно.

ISDP
Почитател

Мнениеот wheezy » 22 01 2018, 18:59

ISDP написа:Прага ми за кола е 15к мах. Мисълта ми е така ... не е нужно да слагаме всички под общ знаменател. Разни хора .. разни идеали.

Извинявай, ако съм те обидил задочно, изобщо не ми е това целта. Разбира се, че всеки си прави каквото си иска :)

Просто аз съм 100% фен на това "всеки според чергата си" и ако имам примерно 40 000 лв за кола, ще си купя нов опел или нещо подобно, а не стара 7ма серия. Това имах предвид.

А относно размера на колата, мен в Юго са ме гледали :) с пътувания яко, по далеч по калпави пътища :)) Просто сме се разглезили яко ние.
Before:
Oris Artelier Small Seconds Pointer Day; Montblanc Meisterstuck PL-7034; Zenith Pilot Big Date; Omega Seamaster Planet Ocean; Romain Jerome Moon Dust DNA; Breitling Colt Chronograph II; Tudor Fastrider Chronograph; Ulysse Nardin Maxi Marine Diver; Zenith El Primero 36000 vph; Fortis Aviatis B-42 Aeromaster Dawn; Panerai PAM 112; Hamilton Pan Europ; Omega Seamaster PO 8500;
wheezy
Маниак

Мнениеот ISDP » 22 01 2018, 19:02

wheezy написа:
ISDP написа:Прага ми за кола е 15к мах. Мисълта ми е така ... не е нужно да слагаме всички под общ знаменател. Разни хора .. разни идеали.

Извинявай, ако съм те обидил задочно, изобщо не ми е това целта. Разбира се, че всеки си прави каквото си иска :)

Просто аз съм 100% фен на това "всеки според чергата си" и ако имам примерно 40 000 лв за кола, ще си купя нов опел или нещо подобно, а не стара 7ма серия. Това имах предвид.

А относно размера на колата, мен в Юго са ме гледали :) с пътувания яко, по далеч по калпави пътища :)) Просто сме се разглезили яко ние.
Ааа не не се обиждам. За разглезването съм съгласен също. Колкото до югото е голям купон . Като по млад карах едно ... супер доброто е :)

ISDP
Почитател

Мнениеот Anthony » 22 01 2018, 20:47

Пичове, няма как да сравняваме днешния ден с ограниченията на комунистическия режим, когато въобще да имаш кола беше огромен късмет, марка и размер нямаха голямо значение :D
Иначе аз също предпочитам голяма и солидна кола, но не само заради размерите ми, които са сериозни, но и по две други причини. Автомобил ползвам основно за дългите ми и чести пътувания, а в София гледам да ходя пеш, с колело и в краен случай с градски транспорт. Втората причина е, че голямата и тежка кола има много по-голям шанс да ти запази живота, както и на семейството ти, отколкото някоя малолитражна маратонка. Както казах, пътувам доста често на дълъг път и няма как да не се замислям за тези неща, гледайки отвратителните олигофрени на пътя. Иначе за град всичко става, най-добре Смарт :)
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот phil05 » 22 01 2018, 23:11

Не че се сравняват, поне аз казах само, че не е лошо да знаеш две и двеста, според мен дава някак си...хм... как да кажа ..малко по - широк мироглед за автомобилите :)). Нали все гледам "позитивно" ::angel::, демек да има някаква полза все пак, даже и от режима и фиатчето :).

Пък сега нека да караме все по хубави, нови и сигурни коли, и аз съм за.

ПП. Да онагледя малко, какво е според мен малко по - широк мироглед за автомобили. Да можеш да се качиш в едно такова и да идеш с него до някъде в София, защото иначе няма да се качиш и изпускаш такова преживяване :)) Шегувам се.

Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот senna » 23 01 2018, 00:19

Изображение
:mrgreen:
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот george2502 » 23 01 2018, 00:24

И аз като взех Хюндая слушах басните за 60к какъв Мерцедес или Туарег можело да си купя. Един от тези, които ми го обясняваха смени двигател, а друг и скоростна кутия. Хем си ги взеха от много реномирана автокъща от наш горе долу близък познат....

Иначе сега гледам по Нетфликс "Комици в коли си взимат кафе" на Джери Зайнфелд. Лафът е: "Италианските спортни коли са за хора, които обичат да са на открито и да изминават пеш големи разстояния" :)

Sent from my G8341 using Tapatalk
Аватар
george2502
Маниак

Мнениеот mitadoc » 23 01 2018, 00:36

Винаги съм се водил от максимата - максимално новата кола за парите ми,независимо от класа.

Като избирах последната, Октавия с кожа и навигация беше на същата цена като Мерцедес Ц-Класа( еднакви км - под 15 000 км, 1 година възраст, остатъчна гаранция 2 години). Б-класата беше дори по-евтина. Не му мислих много...
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 23 01 2018, 01:06

george2502 написа:И аз като взех Хюндая слушах басните за 60к какъв Мерцедес или Туарег можело да си купя. Един от тези, които ми го обясняваха смени двигател, а друг и скоростна кутия.
...

:shock: Какъв Мерцедес какъв Туарег бре, за тия пари М5 можеш да си вземеш! ;). Там двигател и скоростна кутия са вече сменени, те са консуматив, сменят се след всяко излизане как трябва. Като на Формулите :) .
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот wheezy » 23 01 2018, 01:26

mitadoc написа:Винаги съм се водил от максимата - максимално новата кола за парите ми,независимо от класа.

А, а така :)
Before:
Oris Artelier Small Seconds Pointer Day; Montblanc Meisterstuck PL-7034; Zenith Pilot Big Date; Omega Seamaster Planet Ocean; Romain Jerome Moon Dust DNA; Breitling Colt Chronograph II; Tudor Fastrider Chronograph; Ulysse Nardin Maxi Marine Diver; Zenith El Primero 36000 vph; Fortis Aviatis B-42 Aeromaster Dawn; Panerai PAM 112; Hamilton Pan Europ; Omega Seamaster PO 8500;
wheezy
Маниак

Мнениеот phil05 » 23 01 2018, 02:08

Добре де, ясно. Но от гледна точка купуваш автомобил. И хайде отпуснете се малко де, хайде още малко свобода и полет в избора, по - хубавата кола си е по - хубава :wink:, даже и да е на малко повече километри. С часовниците как е? Без да се ходи в крайности и 7-мици.

Като продаваш то почти същото. Ето, нищо, че е супер краен пример, но е факт. Какво да правя примерно с моята 3-ка от примера? В момента няма никакви проблеми с нея. Не се притеснявам, че ще се разпадне на пътя или проблеми със сигурността. Има си всичко и много добра стабилизация и възглавници колко щеш. Върви си супер, преди Коледа я карах, обикаляхме с нея из Австрия. Таман беше минала преглед, а те не се шегуват. И какво, ще я продам за 4000 лева и какво да взема за тях? Колко да доплатя и за най малката нова свястна кола? А какво да взема, Нисан Микра, или Дачия? И аз искам нова или много нова Шкода Октавия. Или друг равностоен на 3-йката нов автомобил, без да се имат предвид разните нововъведения последните 10 години. Да не говорим, че синът не може да отдели нито лев за друга кола, много народ станаха, добре че я отървах тази кола, да имат какво да карат, с 3 деца са. Ама не се събират вече в тая тясна тройка, нищо. Според мен да си я карат докато не спре, по добре. Както искат. Настрана, че на мен лично ми харесва като автомобил, повече от много други, затова съм я купил преди години. Шарен свят.
Последна промяна phil05 на 23 01 2018, 02:16, променена общо 1 път
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот dvd7586 » 23 01 2018, 02:15

phil05 написа:Добре де, ясно. Но от гледна точка купуваш автомобил. И хайде отпуснете се малко де, хайде още малко свобода и полет в избора, по - хубавата кола си е по - хубава :wink:, даже и да е на малко повече километри. С часовниците как е? Без да се ходи в крайности и 7-мици.

Като продаваш то почти същото. Ето, нищо, че е супер краен пример, но е факт. Какво да правя примерно с моята 3-ка от примера? В момента няма никакви проблеми с нея. Не се притеснявам, че ще се разпадне на пътя или проблеми със сигурността. Има си всичко и много добра стабилизация и възглавници колко щеш. Върви си супер, преди Коледа я карах, обикаляхме с нея из Австрия. Таман беше минала преглед, а те не се шегуват. И какво, ще я продам за 4000 лева и какво да взема за тях? Колко да доплатя и за най малката нова свястна кола? А какво да взема, Нисан Микра? И аз искам нова или много нова Шкода Октавия. Или друг равностоен на 3-йката нов автомобил, без да се имат предвид разните нововъведения последните 10 години. Да не говорим, че синът не може да отдели нито лев за друга кола, много народ станаха, добре че я отървах тази кола, да имат какво да карат, с 3 деца са. Ама не се събират вече в тая тясна тройка, нищо. Според мен да си я карат докато не спре, по добре. Шарен свят. И всичко е пред тях.

Значи смееш да твърдиш че нещо скъпо но по старо, има малък шанс да е по ценно от нещо напълно пошло и евтино или не те разбрах? ::drinks::
Аватар
dvd7586
Почитател

Мнениеот phil05 » 23 01 2018, 02:26

Смея :)). Въпреки, че с автомобилите не е баш така, щото се трошат и те вкарват в разходи.

Виж какво допълних, без да видя, че си писал: "Настрана, че на мен лично ми харесва като автомобил, повече от много други, затова съм я купил преди години."

И то нова! Нали така трябва ;), а не на 200 000 ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот dvd7586 » 23 01 2018, 02:39

200 ама реални "УНИКАТ" единствена в Бг.То часовниците не трошат ли , ама нали е част от кефа да ти се счупи някой звънец на оферта.Па преди години и на мен лично ми хареса жена ми от много други ама се въдят ::drinks::
Аватар
dvd7586
Почитател

Мнениеот dvd7586 » 23 01 2018, 02:40

а добре че един колега не се размножава много усилено.
Аватар
dvd7586
Почитател

Мнениеот phil05 » 23 01 2018, 02:59

То тая 3-ка опс... жена ми де, и сега си ми харесва повече от много други :).

Ама нямам късмет да прочете какво съм написал, че като чуе за часовници, бяга надалече :( ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Toshiro » 23 01 2018, 09:25

Гледали ли сте канала на Артур Тусик в youtube?
https://www.youtube.com/user/tussik01/videos
Toshiro
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Други хобита