Четене.

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите

Четене.

Мнениеот Groot » 28 12 2012, 10:54

За тези, които обичат да четат.
Кажете какво четете в момента, какво сте чели, потърсете съвет или просто се изкажете по някой въпрос, свързан с темата :)

Ще започна с това какво чета в момента - "Левски" от трилогията "Балкани" на Яна Язова. В началото съм, но определено ми харесва. А и интересната и тъжна съдба на авторката привлича допълнително интереса ми.
Аватар
Groot
Маниак

Re: Четене.

Мнениеот sci » 28 12 2012, 11:44

Аз в момента чета "Тютюн". Оказа се, че или не съм го чел като ученик, или всичко съм забравил. Първата версия, преди цензурата да го раздуе двойно. От лятната отпуска насам, минах през:
Няколко от интригуващо-наивните фантастично-конспиративни романи на Дж.Ролинс - "Айсбергът на смъртта", "Последната тайна на Земята", "Ключът на Страшния съд", "Щамът на Юда", "Черният орден".
И няколко от ДеСе класиките на Богомил Райнов - "Тайфуни с нежни имена", "Няма нищо по-хубаво от лошото време", "Умирай само в краен случай", "Господин Никой", "Денят не си личи от сутринта", "Ченге втора употреба".
Човек трябва да има нагласа и към двамата автора - Ролинс на моменти изпада в наивности, които и феновете на Дан Браун не биха приели, а Райнов е много политически натоварен. Но ако пофилтрира човек произведенията, докато ги чете, и двямата автора могат да предложат приятни моменти.
Опа, за малко да забравя още едни кнужле - "Приказка за тройката" на Стругатски. Продължение на "Понеделник започва от събота", но по-брутална.
sci
Маниак

Мнениеот Groot » 28 12 2012, 12:58

Аз опитах да чета Тютюн, но рядко се среща толкова много да не ми хареса книга и толкова много да ме дразни автора с политическа тенденциозност... и говоря за нецензурираната версия.

Наскоро изчетох сборника "Птиците" на Дафни дю Морие. После изгледах и филма на Хичкок, не че имат много общо историите :)
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот mitadoc » 28 12 2012, 13:16

Аз пиша какво чета в темата за Киндъла,защото само оттам ги чета напоследък.Много съм доволен от придобивката.
Иначе започнах сега "Полет над кукувиче гнездо" ,но не ми изглежда обещаващ,да видим дали ще устискам.

Колкото до "Тютюн" - менте на "Богат,беден"
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот rogue » 28 12 2012, 13:21

Чета предимно английски в оригинал и чета много - купувам си книгите от Амазон за Kindle. В момента чета Daylight on the Iron Mountain на Дейвид Уингроув, който е чел Чунг Куо (Средното царство - издавана на български, знае за какво иде реч)

Преди това четох 'Колорадеца' на Стивън Кинг и не ми хареса. Като цяло харесвам автора - отличен разказвач, но тази творба е страшно блудкава, далече от класическия Кинг.

Супер тема, ще следя кой какво препоръчва ::thumb::

Наскоро препрочетох Тhe Terror http://en.wikipedia.org/wiki/The_Terror_(novel)на един пт любимите ми Автори - Дан Симънс. Горещо препоръчвам за зимните вечери - иде реч за изчезналата експедиция на сър Джон Франклин.
"Even the most eminent persons are subject to the laws of gravity" — Winston Churchill
Аватар
rogue
Маниак

Мнениеот Groot » 28 12 2012, 14:20

mitadoc, знам, че там тръгна приказката, но е бесен офтопик :).

Като каза Кинг, наскоро четох Гняв и много ми хареса. Още не съм изчел всичко от него, но има време.
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот Петър » 28 12 2012, 18:53

Изображение

Много добра, с готини лафове и интересна фабула.
Петър
Напредващ

Мнениеот ram » 29 12 2012, 14:56

Аз сега препрочитам поредицата "Тъмната кула" на Кинг - невероятна история. Май ми се губят някои книжки. Някой има ли пълната колекция?
Следва трилогията за Борн.
От поредицата за Дюн стигнах до втората книга. Приготвил съм третата ама нещо нямам мерак . . .
„Времето е наркотик, много от него убива.“
Тери Пратчет
Аватар
ram
Маниак

Мнениеот Петър » 29 12 2012, 16:43

След първия Дюн качеството на книгите спада експоненциално, няма смисъл да си губиш времето.
Петър
Напредващ

Мнениеот rogue » 29 12 2012, 17:34

ram написа:Аз сега препрочитам поредицата "Тъмната кула" на Кинг - невероятна история. Май ми се губят някои книжки. Някой има ли пълната колекция?
Следва трилогията за Борн.
От поредицата за Дюн стигнах до втората книга. Приготвил съм третата ама нещо нямам мерак . . .

Цялата поредица я има в читанката (chitanka.info), без последната книга която излезе тази година 'Вятър през ключалката', която се явява добавка към завършената поредица. Има и допълнителен разказ пак за Стрелеца - 'Сестричките от Елурия' в книгата 'Всичко е съдбовно' пак в читанката.
"Even the most eminent persons are subject to the laws of gravity" — Winston Churchill
Аватар
rogue
Маниак

Мнениеот ram » 31 12 2012, 15:28

Сега виждам, кои книги съм пропуснал.
Тери Пратчет
Аватар
ram
Маниак

Мнениеот trysth » 01 01 2013, 20:11

В момента чета новата на Гришам - Рекетьорът, засега бива.
Аватар
trysth
Маниак

Мнениеот Groot » 01 01 2013, 20:25

На Гришам само фирмата съм чел и беше много добра. Иначе наскоро дадоха по ТВ-то няколко филма по автора, който също бяха доста интересни.... малко еднотипни, но интересни :)
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот ram » 02 01 2013, 23:49

Започнах "Самоличността на Борн" - между другото в книгата главния герой краде GIRARD-PERREGAUX, който продава и си взима от заложна къща Сейко хронограф, а не е с Таг Хоя, като във филма.
Тери Пратчет
Аватар
ram
Маниак

Мнениеот marind » 03 01 2013, 00:45

Чета страшно много, предимно трилъри, криминалета и приключенски. Любим автор, нямам, много са - Джак Дю Брул, Клайв Къслър, Лий Чайлд, Джеймс Ролинс, Брайън Хейг, Винс Флин, Майкъл Конъли, Джеймс Патерсън, Чарлз Броко .... Вчера свърших "Скулптора" на Крис Картър - може би най-бруталната му книга досега, дори имаше моменти, в които ми идваше да я оставя, но се радвам, че не го направих - имаше страхотна и напълно неочаквана развръзка! Сега почнах втората книга от един нов, но страхотен автор - Ноа Бойд, препоръчвам го на любителите на жанра тип Лий Чайлд/Брайън Хейг ::up::
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот Bingo » 18 01 2013, 12:52

Здравейте,

нов съм във форума и това е вече една от интересните теми който ще следя с кеф :)
Обожавам да чета - фентъзи, криминални, романи, приключенски, трилъри и разни екзистенциални книжлета.
В момента съм на Ръкопис за Петте Стъпала, но тя е доста специфична книга и няма да бъде разбрана от хора незаинтересовани във БИ ...
Книги който бих препоръчал са:
- Рейн-сан ---> поредица от 6 книги (ако не се лъжа, че не са ми подръка в момента) на Бари Айслър, изключителни книги според мен !
- Шибуми ---> много добра книга на Тревнян
- Сатори ---> Сатори се явява продължение на Шибуми, но с тази разлика, че авторът е друг ! Също изключително добра книга !
- Чингис ---> поредица от 5 книги на Кон Игълдън за Чингис кхан. Книгите са продукт на страхотно смесени факти и фантазия!

Има и още, но тези са едни от любимите ми. Ако има фенове на фентъзито бих пуснал още няколко доста интересни заглавия :)

Поздрави,
Александър Д.
Bingo
Новобранец

Мнениеот sci » 18 01 2013, 14:56

Явор написа:Аз опитах да чета Тютюн, но рядко се среща толкова много да не ми хареса книга и толкова много да ме дразни автора с политическа тенденциозност... и говоря за нецензурираната версия.

Да, четенето върви мноооого бавно и тягостно. Остават ми само няколко странички, но ще я довърша. Фабулата всъщност е много интересна, събитията също са трогателни, но постоянното описание на гнилата капиталистическа система, мъртвите души на рожбите на капиталистическия свят и пълното безцелие на животите им, поставени срещу светлата и безкористна отдаденост към партията, осмисляща целия сват... направо ми спира тока.
БИ ...

срамувам се от невежеството си, но БИ е? Балистичен изохронизъм :)
sci
Маниак

Мнениеот Bingo » 18 01 2013, 20:32

Моя грешка :) Бойни изкуства - БИ :) Сега е ред аз да попитам - Балистичен изохронизъм :? :D :D
Bingo
Новобранец

Мнениеот jordan78 » 18 01 2013, 21:02

Здравейте!
Аз доста съм изчел, но скоро се ядосах и си взех от библиотеката Идиот на Достоевски. Да разбера аджеба що е тва класика. Остават ми още 100 страници но направо ми се зе ъкъла!! Доста трудна и тъпа книга.
Ама поне ще си зная какво е .
Zenith surf
Аватар
jordan78
Активен

Мнениеот tanatsi » 18 01 2013, 22:04

Bingo написа:Моя грешка :) Бойни изкуства - БИ :) Сега е ред аз да попитам - Балистичен изохронизъм :? :D :D

Хехехе,трудно ще го дефинира. :lol:
tanatsi
Маниак

Следваща

Назад към Други хобита