Мотористи има ли?

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите

Re: Мотористи има ли?

Мнениеот drbojo » 06 11 2017, 19:04

kokokoz написа:докторе сподели моля те колко пъти през живота си с мотор, си спазвал ограничението от 30,40,50 или 60 километра на пътя??,колко пъти си чакал реда си на светофар,без да се промушваш около колите,без да почукваш по прозорците на колите за да мръднат и да ти направят място за да минеш?? или да навлизаш в насрщното платно??
колко пъти си стоял чинно пред пешеходна пътека без да профучиш пред или зад пешеходците??колко пъти си предпочел по дългия път вместо да минеш на кратко през тротоарите или колко пъти си се отказал от това да минеш през затворена или еднопосочна улица за да спазиш пътните знаци?? ако почна да задавам разни въпроси защо?? защо??..............................................няма и месец да ми стигне!
и е по правилно да се каже!! пази се от моториста!!
и всъщност защо всички трябва да се съобразяват с мотористите на пътя?? нещо специално ли сте??
със сигурност не си от тези които спазваш правилата дори и на 70% но както и да е! едно е на писане и спорове и лакардий във форума! а съвсем различно е на пътя! то на приказки всички мотористи ще се изкарате най примерните! но реалноста е съвсем друга!за това и всички мотористи сте под един знаменател!просто поведението ви е еднакво! нищо лично!просто фактите са други!

Радвам се, че предизвиках интерес по темата, макар и да ми се струва, че има някаква агресия срещу мотористите явно. Сега, прекалено много въпроси ми зададе, трудно ми е на всички да ти отговоря, но накратко: Аз , както всички предполагам от нас, съм нарушавал понякога правилата за движение, и то не само като моторист, а всъщност много повече като ПЕШЕХОДЕЦ и като водач на автомобил. НИКОГА не съм профучавал около пешеходец, не съм карал по тротоарите, никога не съм чукал по стъклата на автомобилите и не съм чупил странични огледала. Ако някой от вас ми каже, че не е нарушавал ограниченията на скоростта, просто ще ме разсмее. Нямам намерение да се оправдавам, нито да се изтъквам, просто споделих някои факти, които са безспорна истина. Не съм нито адвокат на мотористите, нито някакъв ментор. Но и няма да позволя никой да ми вменява някаква вина, която нямам. Щом искате, мразете си. То е модерно хейтърството, особено в места, където хората се чувстват подтиснати и комплексирани. Също така нищо лично, просто казвам факти. ::drinks::
"Светлината работи... Гравитацията работи... С всичко друго трябва да рискуваме."
Аватар
drbojo
Активен

Мнениеот Sisq0 » 06 11 2017, 19:18

Брех, тук явно сме се събрали все примерни водачи, да му се не знае. Въпрос не време е да се появят и колоездачите които слизат от велосипеда като пресичат на пешеходна (еднорози). :)) :lol:

А в рамките на сериозното, за колегата над мен - "мразя" е много силна дума, не я използвай така с лека ръка. ;)
Two things that are essential to life are WD-40 and duct tape.
If it moves and it isn't supposed to, use the duct tape.
If it doesn't move and it's supposed to use the WD-40.
Аватар
Sisq0
Почитател

Мнениеот senna » 06 11 2017, 19:54

Примерни... едва ли. Ако допуснете обаче, че не малка част от нас са на някаква възраст, която им е е осигурила достатъчно житейски опит със сигурност ще сте прав. :))
Омразата и арогантността убиват! И то не само на пътя! И си мисля, че колегите пишещи в темата са достатъчно зрели за да са наясно с това. Със сигурност не дискутират от омраза.
Ясен е прав, в нашата мила родна картинка има всичко, включително и супер кар на пътя, уви липсва най-важното. Толерантност.
Ей това не само съм го гледал на живо, ами и участие в трафика имам, че и на мотор при това.
Рим, пиаца Венеция, основна пътна артерия и основно кръстовище. Светофар няма. Две пешеходни пътеки тип "Зебра", клаксон и тромба, кой колкото има.

Пак Рим

И пак Рим, този път задръстване :))

Да не кажете, че е само Рим, ето ви и Париж

А сега си представете подобна ситуация тук в София, Пловдив, Варна, Бургас...а бе по избор. Малийййй, какво вадене на бухалки, палки, саби, самурайски мечове и винкели ще настане. Великото трепанйе ще е. :lol:
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот marind » 06 11 2017, 20:21

Като чета някои изказвания, ми става тъжно. Изобщо няма да се включвам в дискусията, няма смисъл. Ще постна нещо, което се надявам да прочетете и поне малко да се замислите:

"Аз съм моторист и вие казвате, че съм луд и безразсъден. Може би е така!
Но когато сваля каската си...
Аз съм пожарникарят, който спаси дете, защото вие безразсъдно го оставихте без надзор да играе с кибрит.
Аз съм адвокатът, който спаси вашия дом, защото безразсъдно подписахте неизгоден кредит с банка.
Аз съм лекарят, който спаси тинейджър от самоубийство, защото вие безразсъдно не обръщахте внимание на проблемите му.
Аз съм случайният минувач, който взе ключовете от колата ви и ви прибра с такси, защото вие безразсъдно се напихте.
Аз съм психотерапевтът, който спаси брака ви, защото вие безразсъдно го оставихте на произвола на съдбата.
Аз съм спасителят, който ви извади от морето, когато вие безразсъдно се къпехте на черен флаг.
Аз съм планинарят, който спаси две деца от премръзване, защото вие ги оставихте безразсъдно и безконтролно да се разхождат не екипирани в гората.
Аз живея с теб в общество, където си подаваме ръка, прощаваме и поправяме грешките си заедно!
Ако се огледаш ще ме видиш на пътя, запази ме, защото утре ще имаш нужда от мен!" ::drinks::
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот george2502 » 06 11 2017, 20:35

Аз съм с Марин.
Сега ще записвам курсове за А. Около мен има много хубави хора мотористи от всякакви професии.
Аз съм от тези които правят път на мотористи, прибирам си огледалата в задръстване за да мине скутер и винаги се оглеждам като правя маневра. 99% от случаите колегата на две колела го оценява и ми благодари...

Sent from my G8341 using Tapatalk
Аватар
george2502
Маниак

Мнениеот diran » 06 11 2017, 21:03

Аз съм забелязал, че най големите хейтъри на мотористите са хора които нямат смелост да се качат на мотор.
Какъв кеф било??? Ами докато те е страх да дишаш няма да разбереш.
То какъв кеф е да скочиш от самолет с парашут,или с ластик от мост, а алпинист да си ::huh::
И спокойно най новия модел на Кавасаки Н2R е 326кс. и максималната му скорост е 350 400км. Става все по зле.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот Barking Dog » 06 11 2017, 21:58

Senna е прав в аргументацията и разсъжденията си, но за съжаление има много водачи на двуколесни ПС, които са доста агресивни на пътя и оттам се прави извода, че всички са такива. Мен лично извънградско много повече ме е страх, че когато изпреварвам ще ми налети някой моторист с 200+ отколкото автомобил със същата скорост. Автомобилът се вижда много по-лесно от мотоциклета и мозъкът по-лесно може да определи неговата скорост и затова се услушвам и оглеждам като пр*днал заек в люцерна, когато предприемам маневра.
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.
Barking Dog
Маниак

Мнениеот mitadoc » 07 11 2017, 00:03

Истината е някъде там,по средата.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот saniti » 08 11 2017, 00:48

Аз лично, смея да кажа моторист и АТВ-ист (ако има такава дума :), се обиждам като ме сложат под общ знаменател с тинейджърите с 15 годишни убити от бой и каране пистови мотори, които карат със 150+ км/ч в града и си мислят, че са яхнали килимчето на Аладин, защото болшинството от участниците в пътното движение ги мразят точно поради поведението и арогантността им..и да не говорим, че и вечер понякога не може да се спи от тях.
Да си моторист според мен е нещо много повече и много по различно от тези самоубийци, които ги стържат с шпатула от асфалта.
Аватар
saniti
Маниак

Мнениеот saniti » 25 11 2017, 16:41

Прекрасен ден за каране.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
saniti
Маниак

Мнениеот marind » 25 11 2017, 20:16

saniti написа:Прекрасен ден за каране.

Изображение

Стига да не се намери някой простак на пътя, дето да ти тегли една майна :lol: ::drinks::
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот saniti » 25 11 2017, 23:02

Случвало се е да :)) ако е от форума няма проблем, ще го понеса :)) ::drinks::
Аватар
saniti
Маниак

Мнениеот sci » 26 12 2017, 02:28

От събота имам тази италианска красавица - Vespa Primavera 2T. Двутактовата Веспа има особен чар, и преди да ми се нахвърлят еко-защитниците, аз също съм отговорен към околната среда и се осигурих, че Hi-Per 2 моторите на Пиаджио (които се произвеждат само до края на тази година, поради новите ЕС директиви), са всъщност доста еко-/ико- номични и рафинирани. Този мотор е механично почти идентичен на стария двутактов мотор, който движи Веспи от десетилетия и им осигурява много десетки хиляди КМ пробег. Мислех да чакам до пролетта, но купувайки го сега ми даде възможност въобще да си избера двутактовата версия (в Германия продажбата на нови возила без ЕВРО4 е възможна само до 31.12.2017), а и получих добра "зимна" отстъпка от 20%.
Изображение
sci
Маниак

Мнениеот Светломир » 27 12 2017, 17:56

Бившият ми

Изображение

и сегашния

Изображение
Светломир
Новобранец

Мнениеот starman85 » 28 12 2017, 11:39

Изображение

Има има :))
starman85
Напредващ

Мнениеот Torro » 28 12 2017, 17:32

Това БМВ е направо "черна магия". Брррр, настръхнах!
Torro
Маниак

Мнениеот saniti » 05 01 2018, 08:46

Лека подготовка за следващия сезон - почистване на карбуратори, смяна свещи, масла и филтри :)

Изображение
Аватар
saniti
Маниак

Мнениеот mitadoc » 05 01 2018, 13:19

starman85 написа:Изображение

Има има :))

Уникален!
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Валери » 06 01 2018, 10:30

Какъв е точно модела на BMW-то :) ?
Валери
Напредващ

Мнениеот starman85 » 08 01 2018, 10:41

R65 от 1985-та - оригинално беше 27 коня (удушен заради ограничения за нови мотористи в Германия), но го преработихме до пълномаслената версия с 48 к.с. :)) - много приятна машина - като се абстрахираш от разликата в мощността не отстъпва на съвременните BMW въздухарки.
starman85
Напредващ

ПредишнаСледваща

Назад към Други хобита