За феновете на пишещите средства

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите

Re: За феновете на пишещите средства

Мнениеот TheNet » 31 01 2018, 00:13

Искам да купя на приятеля ми писалка. Коя марка ще ми препоръчате
TheNet
Новобранец

Мнениеот Pfote2 » 05 02 2018, 05:39

Колко лева са предвидени, това е по-важното. Защото марките струват пари.
Pfote2
Маниак

Мнениеот TheNet » 05 02 2018, 09:06

Ами между 100-150
TheNet
Новобранец

Мнениеот ivo p » 06 02 2018, 01:29

TheNet написа:Ами между 100-150
Парите за съжаление не са за златен писец, поне не и нова.

Ще ти препоръчам да избягаш от съвременен Паркър.

В този диапазон, бих се насочил към много и различни - Лами, Кавеко, TWSBI.

Но, щом ще е за подарък,трябва да има и някаква тежест, усещане за лукс, та аз бих избрал нещо от сериите на Cross или Shaeffer, фирми с традиции и добри решения.
Информативно може да погледнеш Пеншоп.бг - цените не са най- добрите, от Англия може и да намериш по- евтино, но се чака, а и с този бюджет едва ли ще има драстична разлика.

Успех

Sent from my SGP771 using Tapatalk

Да си допиша- ако решиш за още малко- Пеликан 200 не е никак лош вариант и от вън може и да се върже в бюджета.
Но ако човека е с големи ръце, може и да Малее....
Аватар
ivo p
Маниак

Мнениеот Lamer » 24 02 2018, 15:46

Малко преки впечатления от няколко писалки. Историята е точно като с часовниците.
Изображение
Първо Montblanc Meisterstuck Classique Chopin No. 145
Изображение
Великолепна, красива, прекрасна, уникална...докато не стане време да се пише. Писец размер М. Пише твърде разлято, много едро. Абсурд е да се попълнят дребни поленца в разни документи. Използвам я с оригинални пълнителчета Монблан. На този етап не съм ползвал помпата и.
Изображение
Изображение
За сериозен параф на половин страница-незаменима :lol:
Следва един Parker. Всъщност имам 3 или 4 Паркър, но тази е най-висок клас. Размер М писец. Пише много приятно, мазно. И тя ми идва много едра, но е по-приятна за писане от Монблан. Всъщност всички паркъри пишат еднакво. Ако си намеря такъв с писец F, ще бъда много доволен. Общо взето, много ми харесва.
Изображение
Следва един непретенциозен Пеликан. Този е от детската серия, но си е съвсем истинска писалка. Има си помпичка. Пише много приятно, равномерно, по фино от Паркър. Страхотен е.Направо ще се хвърля на един Pelikan Souveran 400, който ще е наслада и за окото.
Изображение
Стигнах до моят любимец. Waterman, писец размер F. Най-приятната писалка, с която съм писал. Много равномерно, тънко писане. С удоволствие попълвам разни бланки. Ако беше метална или по-скоро малко по-тежка, вероятно щеше да е още по-добре но и така е супер. Набелязал съм си още два-три модела.
Изображение
Сега две евтини писалки, но за мен са доста интересни. Първата е някакъв китаец. Много малък. Писецът се прибира чрез въртене в корпуса. Сглобката и материалите са отвратителни, евтина работа, но пък пише удивително тънко. Някъде пишеше F, но не на писеца, а от зад, на пластмасата. във всеки случай с нея може да се пише по-тънко и ситно от колкото с която и да е друга от изброените.
Изображение
Накрая една бюджетна INOXCROM ZEPPELIN. Много писалка за 36 лв. Нещо като Сейко. Солидна изработка, много приятно пише, изглежда добре. Отличен избор за първа писалка и не само.
Изображение
Дъщеря ми си тренира краснописа с нея. Ако трябва да напълни за нула време страница с букви, взима Parker :lol:
Пропуснах да отбележа, че всички писалки ползвам с оригинални пълнителчета, без Pelikan и Inoxcrom, които са с мастило Parker от флакон.
В тази връзка искам да попитам запознатите. Има ли мастила с различен вискозитет. Т.е. има ли по-гъсти и по-редки. Логиката ми е, че с по-гъсто мастило М писец може да пише като F и обратното. Възможно е да не съм прав, но ми се ще да пробвам.
На снимката писалките са в хронологичен ред. За пълен размер - клик.
Изображение
Аватар
Lamer
Маниак

Мнениеот ivo p » 24 02 2018, 16:35

Lamer написа:Малко преки впечатления от няколко писалки. Историята е точно като с часовниците.
Изображение
Първо Montblanc Meisterstuck Classique Chopin No. 145
Изображение
Великолепна, красива, прекрасна, уникална...докато не стане време да се пише. Писец размер М. Пише твърде разлято, много едро. Абсурд е да се попълнят дребни поленца в разни документи. Използвам я с оригинални пълнителчета Монблан. На този етап не съм ползвал помпата и.
Изображение
Изображение
За сериозен параф на половин страница-незаменима :lol:
Следва един Parker. Всъщност имам 3 или 4 Паркър, но тази е най-висок клас. Размер М писец. Пише много приятно, мазно. И тя ми идва много едра, но е по-приятна за писане от Монблан. Всъщност всички паркъри пишат еднакво. Ако си намеря такъв с писец F, ще бъда много доволен. Общо взето, много ми харесва.
Изображение
Следва един непретенциозен Пеликан. Този е от детската серия, но си е съвсем истинска писалка. Има си помпичка. Пише много приятно, равномерно, по фино от Паркър. Страхотен е.Направо ще се хвърля на един Pelikan Souveran 400, който ще е наслада и за окото.
Изображение
Стигнах до моят любимец. Waterman, писец размер F. Най-приятната писалка, с която съм писал. Много равномерно, тънко писане. С удоволствие попълвам разни бланки. Ако беше метална или по-скоро малко по-тежка, вероятно щеше да е още по-добре но и така е супер. Набелязал съм си още два-три модела.
Изображение
Сега две евтини писалки, но за мен са доста интересни. Първата е някакъв китаец. Много малък. Писецът се прибира чрез въртене в корпуса. Сглобката и материалите са отвратителни, евтина работа, но пък пише удивително тънко. Някъде пишеше F, но не на писеца, а от зад, на пластмасата. във всеки случай с нея може да се пише по-тънко и ситно от колкото с която и да е друга от изброените.
Изображение
Накрая една бюджетна INOXCROM ZEPPELIN. Много писалка за 36 лв. Нещо като Сейко. Солидна изработка, много приятно пише, изглежда добре. Отличен избор за първа писалка и не само.
Изображение
Дъщеря ми си тренира краснописа с нея. Ако трябва да напълни за нула време страница с букви, взима Parker :lol:
Пропуснах да отбележа, че всички писалки ползвам с оригинални пълнителчета, без Pelikan и Inoxcrom, които са с мастило Parker от флакон.
В тази връзка искам да попитам запознатите. Има ли мастила с различен вискозитет. Т.е. има ли по-гъсти и по-редки. Логиката ми е, че с по-гъсто мастило М писец може да пише като F и обратното. Възможно е да не съм прав, но ми се ще да пробвам.
На снимката писалките са в хронологичен ред. За пълен размер - клик.
Изображение
Благодаря за споделеното.

Определено явно за теб е F.
Пробвай различни мастила, аз не съм капацитет, но на Паркър не им се води хубаво.

Иначе това с вискозитета не съм го чувал ( да е като видове, просто различните марки леко различно се държат) и определено няма да е по- тънко, просто вероятно ще прекъсва дори да има и мастило с по- гъст вискозитет.

Но щом М ти се струва дебело, може да се замислиш дори за EF или японски Fine.

Sent from my SGP771 using Tapatalk
Аватар
ivo p
Маниак

Предишна

Назад към Други хобита