Да видим кой какъв телефон има...

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите
Потребителски аватар
Spitfir3
Маниак
Регистриран: 15 07 2014, 12:31

Re: Да видим кой какъв телефон има...

Мнение от Spitfir3 » 05 04 2017, 18:20

NANI написа:Някъде бях чел,че камерата в Самсунг S8/S8+ е идентична с тази на S7, а цената му е скандална. Подкрепям предложението на колегата по-горе- Huawei P10 plus.
1.Цената определено не е ниска - 1559лв. на S8 срещу предполагаема 1400лв. на P10+
2.Добра съпоставка на камерите на различните модели телефони правят тук - https://www.dxomark.com/Mobiles , където, за съжаление, все още няма информация за качеството и на двата обсъждани модела. Випреки еднаквите камери при S7 и S8 от Самсунг твърдят, че софтуера, който обработва снимките е много по-добър при S8.
3.Изискването за безжично зареждане автоматично изключва Huawei P10+ , докато S8 разполага не само с възможност за безжично зареждане, но и с функцията Fast Charge Wireless Charging , което вече си е сериозна екстра.
4.Ако пък пренебрегнем безжичното зареждане веднага на дневен ред излиза Pixel-a, който е с възможно най-добрата камера към момента.
... Абе няма да е лесно :crazy: Пожелавам успех при избора! ::drinks::
Vulnerant omnes, ultima necat !

Потребителски аватар
penmark
Маниак
Регистриран: 05 06 2010, 10:00

Мнение от penmark » 05 04 2017, 19:46

Може да погледнеш LG G6
Изображение

trustnoone
Активен
Регистриран: 02 02 2014, 21:00

Мнение от trustnoone » 06 04 2017, 07:30

За последните няколко месеца успях да ползвам четири броя Huawei - p9, honor 8, mate 9 и p10. Нито един от тях не успя да ме разочарова, страхотни машинки, бързи, добри дисплеи, предостатъчни за мен фотовъзможности, добър живот на батерията (при mate 9 направо феноменален), EMUI ми е удобен, нямат безжично зареждане, но не ми е и необходимо такова. Google Pixel не съм ползвал, но мисля, че също би бил добър вариант. Относно Самсунг и LG, толкова пъти се опарих от тях, че не искам и да ги чуя, не ми се коментират, за едното безжично зареждане просто не си струва.

Потребителски аватар
Spitfir3
Маниак

Мнение от Spitfir3 » 29 04 2017, 04:10

Съжалявам, че ъпвам темата, но така и не стана ясно дали колегата си е намерил подходящият за него телефон. Реших, че е добре да споделя тези снимки с вас, понеже са правени с два от флагманите на марките Huawei(първите две с P10+) и Samsung(вторите две с Galaxy S8). Снимките са правени на автоматичен режим, без да се ползват максималните възможности на ръчните режими. Редно е да отбележа, че при направени по 10 снимки с всеки телефон, със Samsung се получиха 6 читави снимки, а с Huawei те бяха само три, визирам макро снимките, където бързият фокус си казва думата. Снимките са правени по едно и също време, на едно и също място, като съм избрал двете най-добри от всяка серия. Желанието ми не е да разбунвам духовете на почитателите на различните марки, а да покажа, доколкото ми е възможно, максимално обективно и безпристрастно, как снимат двата флагмана, без да омаловажавам фактора "задклавиатурно устройство", който е на ниво под среден потребител.
Изображениеhow to use print screencertificity.com
Изображениеscreen shot on windowscertificity.com
Изображениеimage url uploadcertificity.com
Изображениеimages hostingcertificity.com

Потребителски аватар
cenzor
МОДЕРАТОР
Регистриран: 15 10 2009, 17:47

Мнение от cenzor » 29 04 2017, 10:24

На мен и 4те не са ми добре. Няма фокус, няма детайл.
От телефоните ли е, от хостинга ли е, не знам, ама не са впечатляващи. :wtf:
А съм виждал страхотни снимки от Р10 на приятел, вкл. на тъмно - с детайл, с дефокус на фона, страхотни.
А и S7 се справя, та предполагам, че и S8 ще може.

Изображение
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“

Потребителски аватар
Spitfir3
Маниак

Мнение от Spitfir3 » 29 04 2017, 14:47

Едва ли ще е от телефоните. Вероятно в мен е причината. Както споменах, снимките са от типа "включвам и снимам " ,вероятно затова не са съвсем добри.
Както и да е. Ако съм помогнал, ще се радвам, ако ли не, съжалявам! Хубава събота на всички!

Изпратено с помощта на Tapatalk
Изображение
Ето и една със S7 за капак! 8-)

Потребителски аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 29 04 2017, 16:42

Аз съм доволен от S6.

Изображение

Снимка на тъмно в ресторант отпреди 2 минути.
Обаче postimage омазва цялата работа ::crap::
Daydreamer

Потребителски аватар
Дон Жуан
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 13:09

Мнение от Дон Жуан » 29 04 2017, 22:13

Spitfir3 написа:Едва ли ще е от телефоните. Вероятно в мен е причината. Както споменах, снимките са от типа "включвам и снимам " ,вероятно затова не са съвсем добри.
Както и да е. Ако съм помогнал, ще се радвам, ако ли не, съжалявам! Хубава събота на всички!

Изпратено с помощта на Tapatalk
Изображение
Ето и една със S7 за капак! 8-)
Китайчето има професионален, демек ръчен режим! Влез в него, избери автофокус и нещата няма да са толкова жалки ;) ::drinks:: Повечето от снимките на Галиано са правени с P8 и то на автоматичен, но след задържане и фокусиране, така че телефона не снима никак зле.....а десятката е с много по-добра камера!
::drinks:: ::drinks:: ::drinks::

Потребителски аватар
Spitfir3
Маниак

Мнение от Spitfir3 » 29 04 2017, 22:51

Тази, последната беше директно през тапата. Нямах представа, че така е орязана. ::huh::
Това е снимката в действителност.
Изображениеfree photo uploadcertificity.com

Потребителски аватар
chefinger
Активен
Регистриран: 29 09 2010, 12:11

Мнение от chefinger » 30 04 2017, 10:10

От пет дни с Galaxy S8, засега съм много доволен. Трудно ми беше да свикна с липсата на скенер за пръстов отпечатък на лесно достъпно място, но всичко друго ми харесва много. В комбинация с Iphone 6 (нормален, не +) ми покриват всички изисквания за телефони.
Ето една снимка със Самсунга.

Изображение

Потребителски аватар
Sir Tomaz
Маниак
Регистриран: 02 09 2010, 13:19

Мнение от Sir Tomaz » 05 05 2017, 17:53

Ами той вече пръстовият отпечатък е безсмислен, сензора за сканиране на ретината работи безупречно и супер бързо на 8цата, а пък смартлока го отключва щом се свърже с колата, или е вкъщи телефона автоматично... та отключването е супер лесно и бързо, много удобно. Най-бруталният екран на телефон, който съм виждал до момента а камерата е като на доста добра сапунерка, ако някой обмисля - смело, няма да сбърка, уникален тилифон.
Изображение

V&G
Почитател
Регистриран: 06 05 2015, 15:48

Мнение от V&G » 28 07 2017, 15:04

Това ми е втория телефон.
Изображение

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Мнение от ivanovnov » 28 07 2017, 15:06

навява ми страхотни спомени от навремето :)
...go forward...

Потребителски аватар
Puzo
Маниак
Регистриран: 18 10 2016, 09:37

Мнение от Puzo » 28 07 2017, 15:34

Понеже от известно време въобще не се впечатлявам от телефони, си карам със старото Леново А536 3 години вече... :)
Дето ще дам 1000 лв за някой прехвален телефон, който ще "царува" 1-2 години макс, по-добре часовник да си купя за тия пари! ;)
Пиша обаче по друг повод, не да се хваля с телефона си, а да споделя какво ми прави впечатление, откакто го имам.
Часовникът на това Леново буквално работи по-зле от механичен часовник! ::huh:: Изостава си с около минута на седмица... ::angel:: Досега такъв часовник на телефон не бях имал и въобще такъв електронен часовник. Едва ли всички смартфони са така, може би ниския клас Леново!? Но е много странно и изнервящо.
Всъщност за мен не е толкова изнервящо, понеже винаги имам часовник на ръката си и този на телефона не ме интересува, но все пак...
Някой да има подобни впечатления? :)
Когато си мъртъв, ти не знаеш, че си умрял. Трудно и тежко е само за другите. Абсолютно същото е и когато си ТЪП! ;)

Потребителски аватар
petarstoil
Маниак
Регистриран: 04 12 2015, 18:57

Мнение от petarstoil » 28 07 2017, 21:13

От известно време съм с "OnePlus 3T" - пушка е ::up:: !

Потребителски аватар
dtmf
Маниак
Регистриран: 16 10 2013, 18:53

Мнение от dtmf » 30 07 2017, 22:27

От около месец съм с Xiaomi redmi 4X. Бях поръчал и redmi note 2 едновременно с другия, но този така и си остана в кутията и даже не съм слагал сим карта. Двата пристигнаха е един и същи ден.

Та почнах да ползвам redmi 4X , понеже е малък а с огромна батерия 4100 mAh за малкия 5" HD дисплей.
Huawei P8 Lite и Sony Z3 Compact бързо ги разкарах/ продадох и други телефони не ме интересуват.

Китайския змей работи 3 денонощия с 1 зареждане при моето често ръчкане по телефона. Има си хиляда ядрен процесор и ми излезе само към 200 лв. Та като гледам какво предлагат Китайците за 200 лв, предполагам че моделите им от 1000 лв ще са без конкуренция.

Потребителски аватар
vvgospodinov
Маниак
Регистриран: 25 02 2012, 12:30

Мнение от vvgospodinov » 31 07 2017, 09:51

V&G написа:Това ми е втория телефон.
Изображение
На мен ми беше първия
Естествената тъпота побеждава изкуствения интелект. Винаги.

Потребителски аватар
stdenev
МОДЕРАТОР
Регистриран: 29 09 2009, 15:55

Мнение от stdenev » 15 09 2017, 11:56

И аз реших да пробвам един от китайските сайтове за телефончета. :)
Като любител на фотографията се "метнах" на още един камерафон.
Asus ZenFone Zoom.

http://www.gsmarena.com/asus_zenfone_zo ... l-7577.php

3x optical zoom, което ме грабна всъщност, 4gb Ram, 128gb памет, 5,5 дисплей.
Ползвам го вече няколко дена и определено съм доволен. :)
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!

Потребителски аватар
petarstoil
Маниак
Регистриран: 04 12 2015, 18:57

Мнение от petarstoil » 16 09 2017, 21:03

Аз пък от няколко седмици съм с LG V20 и определено не съжалявам за избора си. Изключая селфи камерата, която не ми е приоритетна, всичко останало му е ::thumb:: , а звукът /особено в слушалките/ е просто ::yahoo:: .

Потребителски аватар
cenzor
МОДЕРАТОР
Регистриран: 15 10 2009, 17:47

Мнение от cenzor » 26 09 2017, 20:05

Изображение
Изображение

:-D
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“

Отговори

Върни се в “Други хобита”