Да видим кой какъв телефон има...

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите
Потребителски аватар
nibaru
Маниак
Регистриран: 28 02 2015, 15:14

Re: Да видим кой какъв телефон има...

Мнение от nibaru » 27 09 2017, 21:25

Понеже няколко съфорумника ме питаха тези дни за едно "китайче", което ползвам, а и аз вече си изградих мнение - ще драсна няколко реда.
Телефонът е OnePlus 5 в конфигурацията 6GB RAM и 64 GB вградена памет.

Спецификации може да видите и в сайта им, който за Европа е OnePlus.net. Поръчката тръгва от Полша и ако сте избрали експресна доставка (към момента е 10 EUR) - идва до 2-3 дни директно до адреса Ви. Не се занимавате с митници.
Плюсове:
- най-бързия телефон в момента.
- доработен Андроид наречен OxygenOS, която не работи никак зле.
- уникално бързо зареждане наречено Dash Charge. Адаптера е 5V 4A и кабела е доста сериозен на дебелина.
- на сайта има и глезотийки като стъклени протектори и др.
- в менюто има черно-бял режим удобен за четене, както и популярният вече нощен режим - намаляване на синята светлина.
- батерията държи поне 2 дни, дори и непрекъснато да го ръчкате (а само за разговори и да проверите форума - може и 4 дни)
- интересна двойна задна камера 16 + 20 мегапиксела. Едната е широкоъгълна ....Абе има си на сайта им детайлно инфо. Снима добре, особено ефекта за дълбочина прави невероятни портретни снимки. Има си и ръчен режим за ISO, скорост на затвора ....
И предната камера е 16 мегапиксела

Недостатъци:
- няма български език на интерфейса;
- някои липсващи вградени програми като E-mail клиент, който естествено може да си свалите.
- липсва слот за допълнителна карта памет (обяснението е, че външната памет е бавна)
- да не се налага гаранционна поддръжка - не знам как ще е.
За сега толкоз. Лека вечер.
Вчера бях умен, затова исках да променя света.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.

Потребителски аватар
cenzor
МОДЕРАТОР
Регистриран: 15 10 2009, 17:47

Мнение от cenzor » 27 09 2017, 21:34

За мейл клиент си изтегли Nine for Android, най-доброто на пазара и в пъти по-читаво от вградените клиенти.
Иначе - ::thumb:: хубав телефон си взел.
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“

Потребителски аватар
Sir Tomaz
Маниак
Регистриран: 02 09 2010, 13:19

Мнение от Sir Tomaz » 27 09 2017, 21:44

nibaru написа:Понеже няколко съфорумника ме питаха тези дни за едно "китайче", което ползвам, а и аз вече си изградих мнение - ще драсна няколко реда.
Телефонът е OnePlus 5 в конфигурацията 6GB RAM и 64 GB вградена памет.

Спецификации може да видите и в сайта им, който за Европа е OnePlus.net. Поръчката тръгва от Полша и ако сте избрали експресна доставка (към момента е 10 EUR) - идва до 2-3 дни директно до адреса Ви. Не се занимавате с митници.
Плюсове:
- най-бързия телефон в момента.
- доработен Андроид наречен OxygenOS, която не работи никак зле.
- уникално бързо зареждане наречено Dash Charge. Адаптера е 5V 4A и кабела е доста сериозен на дебелина.
- на сайта има и глезотийки като стъклени протектори и др.
- в менюто има черно-бял режим удобен за четене, както и популярният вече нощен режим - намаляване на синята светлина.
- батерията държи поне 2 дни, дори и непрекъснато да го ръчкате (а само за разговори и да проверите форума - може и 4 дни)
- интересна двойна задна камера 16 + 20 мегапиксела. Едната е широкоъгълна ....Абе има си на сайта им детайлно инфо. Снима добре, особено ефекта за дълбочина прави невероятни портретни снимки. Има си и ръчен режим за ISO, скорост на затвора ....
И предната камера е 16 мегапиксела

Недостатъци:
- няма български език на интерфейса;
- някои липсващи вградени програми като E-mail клиент, който естествено може да си свалите.
- липсва слот за допълнителна карта памет (обяснението е, че външната памет е бавна)
- да не се налага гаранционна поддръжка - не знам как ще е.
За сега толкоз. Лека вечер.

1+5 е супер, много бързо се зарежда, ама недостатъци също има.. не е с екран вече каквато е тендецията, която се налага от типа "безелес", другото е да не му става нещо, че тука никаква подръжка се оказа, че няма и пляскаш с ръце.

Аз все още съм с с8 и много ме радва, имам добри надежди и за LG V30, ще е супер според мен, ама всички вече много се оляха с цените, самсунг, епъл, лг... направо се насраха... Сега разцъквам също един много интересен телефон, който ме изненада много приятно, противовсякакъв с много як дизайн и дебела батерия.
Изображение

Потребителски аватар
DocVader
Маниак
Регистриран: 25 02 2012, 12:30

Мнение от DocVader » 29 09 2017, 15:02

Наточил съм се на Meizu 7Pro, два дисплея, FlymeOS, някой има ои впечатления от марката?
Естествената тъпота побеждава изкуствения интелект. Винаги.

Потребителски аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнение от Sir Tomaz » 29 09 2017, 22:32

Тва с двата дисплея... малко силно казано, то единият дисплей е като шпионка. Аз лично харесах много Mi Mix2, уникален телефон, отзад керамика, не се драска, изненадващо има дроп тестове в ютюба и керамиката не се чупи.., ама и той е от тия дето нещо ако стане... вече се наплаших. То затова самсунг, хуауей, епъл и т.н., дето имат гаранция и подръжка тука, и квото и да стане се оправя, онова го носиш и го гледат като голям камък, части няма, боксове няма, софтуер няма... за тука са си екзотични.
Изображение

otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 05 10 2017, 18:25

Бюджетник,с хубав дисплей,и модерна визия
Фабрично с Нуга,протектор и калъф.
Цена малко над 100$
Изображение
Изображение
Изображение

V&G
Почитател
Регистриран: 06 05 2015, 15:48

Мнение от V&G » 08 10 2017, 20:05

За мен прехода от iOS към android се оказва много труден. Взех си самсунг с8 и вече втора седмица немога да свикна.
Ползвам iPhone от три годни и сега всичко ми изглежда адски трудно. А и тези приложения на Андроида много често спират неочаквано.
Ще се помъча още седмица и не свикна ли си оставам с iPhone.

Потребителски аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнение от Sir Tomaz » 08 10 2017, 21:12

Аз от няколко дни с iPhone 8, тоя бионик наистина е зверски бърз, камерата е страОтна, иначе не знам дали ми харесва повече от S8-цата...
Изображение

V&G
Почитател

Мнение от V&G » 08 10 2017, 21:57

Аз ако ще сменям седицата ще е с x.

Потребителски аватар
george2502
Маниак
Регистриран: 04 01 2013, 14:24

Мнение от george2502 » 09 10 2017, 10:14

От 5 дни съм с Xperia XZ1. Имам си слабост към Сони, макар че и за iPhone и за S8 e ясно, че са по-добри.

Има какво да се желае - да четеш повечето сайтове през хром отнема много пространство от екрана отгоре и долу, камерата в автоматичен режим е редко смотана, някои андроидски недостатъци (менюто например), алуминиевия корпус е много хлъзгав, а модела е толкова нов, че още няма внесени калъфи за него (освен тефтери, ама аз не ги харесвам хич).
НО пък на издръжливост на батерията не знам дали някой е в състояние да ме впечатли така. Над час разговори на ден, повече от половината през блутута в колата, много сериозно браузване и честа употреба на услугите за локация и пак кара над 35 часа.
Veni, vidi, пиши ЛОКО СФ и да си одим.

Потребителски аватар
stdenev
МОДЕРАТОР
Регистриран: 29 09 2009, 15:55

Мнение от stdenev » 09 10 2017, 10:54

George,
Никак не е лоша машинката като гледам покзателите.
Electronic Image Stabilization...не е лошо. :)
Имам само един сериозен въпрос - загрява ли?
Имал съм няколко Sony и това винаги ми е правило впечатление - много високата температура, която вдига апаратът при по-интензивно ползване.
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!

Потребителски аватар
george2502
Маниак

Мнение от george2502 » 09 10 2017, 12:10

Досега е загрявал само при зареждане в колата. Като и тогава не е и на половина толкова топъл колкото Xiaomi mi5.

Sent from my G8341 using Tapatalk

Потребителски аватар
george2502
Маниак

Мнение от george2502 » 09 10 2017, 18:32

Ъпдейт! Панагюрище - София + задръствания и търсене на паркомясто час и половина. През цялото време на блутут съм стриймвал музика от Spotify плюс 4 телефонни разговора и сума ти вайбъри и фб месинджъри и три мейла. Телефонът не загря въобще!

Sent from my G8341 using Tapatalk

vspiridonov
Маниак
Регистриран: 13 10 2013, 02:22

Мнение от vspiridonov » 09 10 2017, 18:55

Колега, как се отнася ios 11 към батерията при iPhone 8?
Наскоро ъпдейтнах 6s+ и телефона почна да губи 30-40% на денонощие за standby. :wtf:
Sir Tomaz написа:Аз от няколко дни с iPhone 8, тоя бионик наистина е зверски бърз, камерата е страОтна, иначе не знам дали ми харесва повече от S8-цата...
"Е како ма напрайхти" - врачански футболен вратар

Потребителски аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнение от Sir Tomaz » 09 10 2017, 21:49

Ами днес след обяда го зареждах, към 15-16 ч. го махнах от зарядното, сега е на 93% батерията. Не играя на игри, имам няколко разговора, няколко съобщения по вайбър, 4-5 снимки и малко броузер, блутута е непрекъснато включен, както и wi-fi, a самият телефон стои на 4g. Общо показва юзидж 53 мин, а стенд-бай почти 7 часа. Като цяло откъм батерия 8-цата е супер, може би и защото е нов и не съм му инсталирал 1000 глупости, но държи много.

ИзображениеИзображение
Изображение

vspiridonov
Маниак
Регистриран: 13 10 2013, 02:22

Мнение от vspiridonov » 10 10 2017, 13:03

Да, така описани нещата са приемливи. Дано донаместят ОС-а към по-старите модели скоро.
Благодаря за инфото ::drinks::
Sir Tomaz написа:Ами днес след обяда го зареждах, към 15-16 ч. го махнах от зарядното, сега е на 93% батерията. Не играя на игри, имам няколко разговора, няколко съобщения по вайбър, 4-5 снимки и малко броузер, блутута е непрекъснато включен, както и wi-fi, a самият телефон стои на 4g. Общо показва юзидж 53 мин, а стенд-бай почти 7 часа. Като цяло откъм батерия 8-цата е супер, може би и защото е нов и не съм му инсталирал 1000 глупости, но държи много.

ИзображениеИзображение
"Е како ма напрайхти" - врачански футболен вратар

Потребителски аватар
Vesire
Маниак
Регистриран: 26 08 2011, 08:45

Мнение от Vesire » 10 10 2017, 16:51

vspiridonov написа:Колега, как се отнася ios 11 към батерията при iPhone 8?
Наскоро ъпдейтнах 6s+ и телефона почна да губи 30-40% на денонощие за standby. :wtf:
Sir Tomaz написа:Аз от няколко дни с iPhone 8, тоя бионик наистина е зверски бърз, камерата е страОтна, иначе не знам дали ми харесва повече от S8-цата...
iOS11, и мен ме почна с батерията, но според мен е заради auto brightnes adjust-а
който сега е някъде по менютата скрит, не в опция дисплей, махни го и ще се оправи.

Потребителски аватар
ayl
Активен
Регистриран: 02 01 2016, 13:11

Мнение от ayl » 10 10 2017, 17:28

Не е заради това, а защото 11-ката е пълна боза засега. Иначе преди да върна на 10.3.3 бях открил къде в менюто е яркостта, но изключването не решава проблема.

V&G
Почитател

Мнение от V&G » 10 10 2017, 19:34

Колега как става това с връщането до 10.3.3?Аз искам също да го върна моя.

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 10 10 2017, 19:39

vspiridonov написа:Колега, как се отнася ios 11 към батерията при iPhone 8?
..
Колега колко време е ползувана 6-тицата? Провери за всеки случай батерията в някой от сервизите. Колко ъпдейти вече станаха, все пишат батерията падала след ъпдейта. Досега нищо да не е останало. Има и друго, след някой ъпдейт май си играем повече с телефона да видим какво е станало :wink: И четем какво пишат из нета за батерия и какво ли не.

И аз си мислех така след един ъпдейт с моята 6-тица и като и смениха батерията, да видиш как се оправи :)

Отговори

Върни се в “Други хобита”