Кой какво работи?

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите
Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Re: Кой какво работи?

Мнение от trk2 » 31 07 2011, 20:38

като дете съм минавал по жп линията край Батановци, и винги са ми били интерсни белите керемиди. Римляните със същата смес ли са строили?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
ObZerver
Маниак
Регистриран: 01 04 2011, 11:47
Контакти:

Мнение от ObZerver » 31 07 2011, 21:11

Усещам, че въпросът ти е закачлив. Батановци дълго време е (бил) най-близкия цим. завод до София. Но не е най-стария в България. Въпреки това е бил стар и несъвършен, като технология и производствен процес. Същото важи и за улавянето на праха в горещите газове от пещите. Силно се съмнявам в ефективността на електрофилтрите, които са били монтирани там (ако изобщо е имало такива). Подозирам от там и "белите" керемиди в околноста.
Подобни 'римски' покриви дълго време имаше и в Зл.Панега, в Девня и кв. Вулкан на Димитровград. Навремето е било наказание да работиш в цим.завод. Често "общаците" са били затворници. Апропо, така е било и в кариерите. Смятай какви са били условията. Сега, смея да твърдя, не е така.

Извинявам се за оффтопика, но усетих, че въпросът беше адресиран към мен.
...все по-рядко пиша във форума. Но пък все още често чета.

http://www.flickr.com/photos/plamenvele ... 042857674/

Потребителски аватар
taipan
Маниак
Регистриран: 27 07 2011, 13:32

Мнение от taipan » 19 08 2011, 00:18

По образование юрист. По професия продавам акции на Фондова борса в САЩ на американска фирма. Клиентите са европейци и използват спец. американски закони-врати за инвестиции в САЩ.
Работил съм оператор в клуб, охрана, продавач в секс шоп дори, хелп деск съпорт в ИТ фирма, стажант по кантори и какво ли не.
За сега положението ми е ::crap:: демек не чупя стената. Скъсаха ме на адв. изпит за мл. адвокат тази година, подготвям се за магистратските, прокурорски/съдииски, ходя по конкурси и се боря, както мога и с каквито сили имам. :twisted:
The law is only thing capable of making people equal.

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 19 08 2011, 10:27

е поне в щатите сигурно може да се явиш и втори път на изпит, докато в Австрия е само веднъж в живота :)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
taipan
Маниак

Мнение от taipan » 19 08 2011, 11:34

Аз съм в България, работя за американци от тук. :)
Мисля, че този изпит в България е безмислен. И е за пари, това е свободна професия.

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 19 08 2011, 12:52

Мислех, че адвокатския изпит е формален и никого не късат на него.
Аз съм се явявал на първи два магистратски изпита, от както ги въведоха. Писмения за мен беше лесен, но за устните се иска четене, всестранни и задълбочени познания на теорията или някак си да знаеш какво ще ти се падне :)

Потребителски аватар
taipan
Маниак

Мнение от taipan » 19 08 2011, 13:18

да чувал съм го това, най-веЧе да знаеш какво ще те питат

Потребителски аватар
beelonzz
Новобранец
Регистриран: 14 09 2011, 18:42

Мнение от beelonzz » 14 09 2011, 19:03

По-подходящ първи пост не мога да направя. Студент 4-ти курс ще бъда в СУ специалност "Икономика". В момента съм на нещо като стаж в БНБ.
Гледах, че сте обсъждали чалгата. За мен това не е музика, колкото и крайно да е мнението ми. Най-якото е, че 90% от колегите ми са на същото мнение. :)

Потребителски аватар
ivas
Новобранец
Регистриран: 14 09 2011, 13:07

Мнение от ivas » 18 09 2011, 15:35

Здравейте!
Аз съм само програмист.
Поздрави на всички!
Orient МАКО
Амфибия 2416В x 2
Casio EF-527 Spec: 4369

zarinni
Маниак
Регистриран: 24 07 2010, 18:52

Мнение от zarinni » 18 09 2011, 17:38

ivas написа:Здравейте!
Аз съм само програмист.
Поздрави на всички!
От кога търсим програмисти...
Casio PRS-201

Потребителски аватар
ivas
Новобранец

Мнение от ivas » 18 09 2011, 22:06

zarinni написа:
ivas написа:Здравейте!
Аз съм само програмист.
Поздрави на всички!
От кога търсим програмисти...
Все още съм повече Front End разработчик, плуващ упорито към по-дълбоки води, но ако мога да съм от полза със знания в това, винаги готов.
Мога да помагам и с Adobe Photoshop, GIMP - имам натрупан доста фотографски опит още от времето, когато не бяхме чували за цифрова фотография, а и с добри дизайнерски умения.
Поздрави и лек понеделник на всички утре! :) ::drinks::
Orient МАКО
Амфибия 2416В x 2

Потребителски аватар
Groot
Маниак
Регистриран: 27 09 2009, 17:22

Мнение от Groot » 18 09 2011, 22:29

Нищо леко няма в понеделник след осакатения УЙкенд... сори за офтопика. Добре дошъл.

Потребителски аватар
ivas
Новобранец

Мнение от ivas » 18 09 2011, 23:00

Явор написа:Нищо леко няма в понеделник след осакатения УЙкенд... сори за офтопика. Добре дошъл.
Благодаря!
Радвам се да съм тук.
Orient МАКО
Амфибия 2416В x 2

Потребителски аватар
mosferatu
Активен
Регистриран: 12 09 2011, 10:56

Мнение от mosferatu » 30 09 2011, 13:42

Здравейте,
Първи пост, след 2 седмици ровене и разглеждане на форума- по принцип първо чета, после питам/ коментирам... което вярвам е идеята на форумите изобщо :)) .
По професия съм технолог месната промишленост, по- точно в добив и преработка на червени меса. Макар и с близо 2 години стаж, още се чувствам новак в бранша, професията малко или повече си е занаят и майсторлък, а не само лабораторни тестове и документация. Средно образование- химия в ПМГ "Васил Друмев" В. Търново, висше- Технология на месото и млякото в УХТ- Пловдив- бакалавър. Сега уча задочно магистратура пак там- Контрол на храните от животински произход.
Цял живот се занимавам с всевъзможна техника, но имам слабост към часовниците от малък, в частност механичните. Приятели ми "мятат" и по някой проблемен лаптоп или настолка от време на време.
PS- малко съм обширен ::huh:: , чак сега го забелязах.
Orient Automatic "Sporty" CDBAA001B
Seiko SRP313К2
и други, които рядко нося

Потребителски аватар
stdenev
МОДЕРАТОР
Регистриран: 29 09 2009, 15:55

Мнение от stdenev » 02 10 2011, 01:00

Аз пък се занимавам с авиация и противно на всички мнения не е толкова забавно.
Наздраве
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!

Потребителски аватар
Solaris
Почитател
Регистриран: 19 06 2010, 22:48

Мнение от Solaris » 02 10 2011, 02:14

Язък тъкмо щях да те помоля да ме повозиш малко на някой Миг :D
А инак аз също съм икономист вече 3-та година в Стопанска Академия "Димитър Апостолов Ценов" град Свищов
Предимно съм насочен към Застраховането и социално дело, Здравен мениджмънт и такиви-мити-работи.
Изображение

Потребителски аватар
abvbgbg
Напредващ
Регистриран: 08 11 2010, 18:07

Мнение от abvbgbg » 30 12 2011, 19:31

kaloiannanov написа:
Явор написа:Не ритай толкоз за собствен бизнес... някак си не му е времето :). kaloiannanov - радвам се, че млади хора се интересуват от такива неща. Радвам се всеки път, когато разбера, че млад човек не се интересува само от пари, фолк и секс... Не съм от старите, но вече усещам разликата с хората след мен..
Искам тук да вметна нещо, което въпреки, че съм малък съм констатирал...така значи за фолка. Тук(в България) за много хора фолка олицетворява простащината, хигиеничните нокътчета, леките жени и т.н.В съседна нам Гърция на практика не съществува друг жанр музика, тъй като по радиата има предимно гръцка поп музика.(еквивалента на чалгата) Това може би се дължи и на това, че тяхната музика е авторска и така да я нарека автентична, но все пак се чудя как при тях не е просташко като песните са едни и същи. Като цяло предпочитам олдскуул рока, но съм отворен към много и различни стилове музика в това число и любимият ви поп-фолк. Понякога недоумявам как възрастни хора се държат като деца по отношение на музиката(никой от тук пишещите не ми е дал повод да мисля така и не визирам вас).Това най-осезаемо съм го забелязал при уиндсърфистите(към които се числя и аз :)) ),та те нали са екстремисти ала-бала и тва чалгата не е в унисон с тяхната природа, а сигурно на 20 преди да почнат да карат сърф са слушали Лепа Брена и Кеба! Та недейте да бъдете толкова тесногръди-проблемът на нашето общество не е във фолка! (говоря от гледна точка на младото поколение)
П.С. Знам, че е офтопик, ама не се сдържах ::up:: :)

П.С2. Какво лошо има в стремежа да преуспееш? Иначе откъде пари за часовници и сърф?

Колега проблемът не е толкова в чалгата като музика,а като стил,начин на мислене и поведение.Някой хора си даваме сметка за това и не я вземаме на сериозно,но има други ,за които животът е това за което се пее в песните-само това,"другото" няма значение.Лошо е че голяма част от тях са подрастващи,на които сега им се формира "мирогледа"..........и как ще се формира.......не е за мислене ::bad:: ::angry::
Иначе по темата-студент съм последна година медицина.

7point
Напредващ
Регистриран: 24 10 2011, 16:01

Мнение от 7point » 01 01 2012, 18:05

Работя като чичо доктор в Онкологията в Стара Загора :)

Потребителски аватар
Lumpy
Напредващ
Регистриран: 06 08 2010, 15:38

Мнение от Lumpy » 30 09 2012, 20:23

Да поразбутам отдавна забравената тема :))
Аз съм Машинен инженер :crazy:
"It's not rocket science. But it's close"

Потребителски аватар
guderian
Маниак
Регистриран: 28 10 2011, 15:58

Мнение от guderian » 30 09 2012, 21:01

Ха, много яка тема, сега я зачетох по-детайлно. :))

Аз съм консултант по международни стандарти за управление и проекти по оперативните програми на ЕС ::crap:: Освен това съм и докторант. :ugeek: Абе веселба.. :lol: ::drinks::
"Само движението води до победа"

Отговори

Върни се в “Други хобита”