Любими места за почивка и отпуск

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите

Любими места за почивка и отпуск

Мнениеот saniti » 02 07 2014, 09:49

Здравейте колеги,
Не видях такава тема, но мисля, че ще е полезна. Всеки да каже впечатлението си от дестинация, която е посетил, може и да прикачи някоя снимка, в България, в чужбина, в космоса :)) :))
Аватар
saniti
Маниак

Re: Любими места за почивка и отпуск

Мнениеот taipan » 02 07 2014, 10:50

1. Еко хотел здравец до гр. Пловдив
www.hotelzdravetz.com

Впечатления: Страхотна кухня, собствено био производство, диви глигани, еленско всичко в менюто. Блок маса хранене, обилна храна, качествена. Има сауна, има басейн. Евтини цени в лоби бар. Природа - прекрасна. Чисто и спретнато. За отдих е чудно. Може и с домашни любимци.

2. Роял Спа Велинград - нов хотел.
www.royalspa.bg
Нов , най-голямото спа във Велинград. Финска, руска сауна, арома, солна, инфра ред. Плувни басейни, външен, вътрешен. Студени басейни и шокови душове. Храна отлична, готвачи много добри. Обилно. Цени в бара изкуствено завишени и нереални. Спокойно място.

3. Таксим Гюнен хотел Истанбул
http://www.taksimgonen.com/default-en.html
Най-хубавото легло на което съм спал. Аз спя малко, ставам много рано, но в този хотел едва отварях очи.

4. Dolphin Botanic - Алания
Всичките от веригата са добри, няма какво да ги описвам, най-високо ниво обслужване качество, храна и т.н.

5. Grand Hotel Verdi - Милано
перфектен!!

6. Вили под наем Видеви - Цигов чарк

7. Синеморец - къща за гости Георги
той има и яхта, има и разкарва по Велека гости туристи с лодки , има УАЗ-ки за офроуд, страхотен човек, много готин, топъл, слънчев.
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот trk2 » 02 07 2014, 12:12

http://www.only-apartments.com Сайта е страхотен има инфо за целия свят
Рим през зимата е добър избор докато тук се вихрят студовете
http://www.only-apartments.com/en/rome/giulietti_54155/
Мястото е отлично позиционирано.
до метро
до ЖП- връзка с летище
до район наситен с дискотеки и "ъндъграунд" места
на тиха улица доколкото може да е тихо в Рим.
не съм бил в конкретния апартамент, но съм бил в съседен с роял, който не мога да открия сега.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот alex_slav » 02 07 2014, 12:56

Най-много ме привличат островите, почти навсякъде, където съм бил ми е харесвало много, Тенерифе, Лансароте, Мадейра, Азори. Балеарските не ми допадат толкова.
Аватар
alex_slav
Маниак

Мнениеот ivanovnov » 02 07 2014, 13:07

Мога да препоръчам, Oceania Club Spa, в Гърция много е близо на първия ръкав на Халкидики-Касандра, градчето е Неа Мудания. Всичко http://www.oceaniaclub.gr/ е много готино и яко, храна обстановка, всичко, а с деца е много удобно.

Друго място е Poseidon Palace точно под връх Олимп, градчето е Лептокария, уникална природа и място, за съжаление плажът не е с пясък :) но мястото е красиво и подходящо за деца, прекрасна кухня също :) http://www.poseidonpalace.gr/

Друго яко място е комплесът Sani Resort Spa, Прекрасно място :) :) :) отново на Касандра

А за по интересно прекарване и сравнително добър бюджет http://www.apartments-sunset.gr/ е това Малко комплексче на Тасос, човекът е много любезен и много точен, а островът е супер.

И последно пак в Гърция на о. Скопелос, яко и интерсно място.

Темата е приятна и положителна, може би тук ще има приятни дискусии и предложения :) :) :)

Само да има време за почивки :) Защото последните години забелязвам, че или нямам пари или нямам време :) :) :) дет се вика по-добре богат и здрав, отколкото беден и болен :) :) :)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот saniti » 02 07 2014, 13:18

Препоръчвам в България:
Хотел Балканци - гр. Габрово, област Узана. http://www.hotelbalkanci.com - много приятно местенце на ръба на една скала, от която се вижда връх Шипка, Бузлуджа, гр. Габрово и гр. Велико Търново. На разположение са атв-та, екопътеки, малък спа център, зала за отдих, детски кът, външно барбекю и прекрасен ресторант.
В чужбина:
В Австрия: http://www.projekt-spielberg.at/en/hote ... rschloessl
Намира се на 2 часа път с кола от Виена, в близост до пистата Redbull ring, открихме го покрай едно събитие, което беше организирано там. Уникален дизайнерски хотел, страхотна кухня, много добро изпълнение.
В Италия: http://venezia.boscolohotels.com/
Boscolo Hotel Venezia, Много романтично място, хотелът е построен 15 век и е реновиран отвътре. Кухнята е невероятна, а обслужването е 6+++. Имат организирани екскурзии, събития, могат да декорират стаите поради специален повод.
За сега това са местата оставили най-силно впечатление у мен. Надявам се да успея да посетя и част от местата, които ще препоръчате :) :) :) ::drinks:: ::drinks:: ::drinks::
Аватар
saniti
Маниак

Мнениеот nautylus » 02 07 2014, 14:29

ТРИГРАД !!!
Изображение
Изображение
Горещо препоръчвам ! В сърцето на Родопа планина това място успокоява и
зарежда както никъде другаде . Страхотни възможности за любителски екстремен
туризъм с помощта на алпинисти от местния клуб "Силивряк" . Разходки по еко
пътеки пеша , с мотоциклети , джипове , АТВ , катерене , езда на коне до близката
граница с Гърция .Квартирите не са нищо особено - стаи в хотелчета тип къща за гости,
кабелна , интернет , спартански обзаведени . Но хората тук са просто чудесни - винаги
усмихнати , добронамерени и готови да помогнат с каквото и да е . Храната е супер
истинска и доволно евтина . Такова сирене , картофи , яйца , мед ,боровинково сладко ,
прословутия мурсалски чай - просто в градовете няма . Всяка къща за гости си има долу
механа - поръчваш си предварително каквото си поискаш , няма менюта и тем подобни
ресторантски работи , направо по домашному .
А за чевермето да не говорим :(( - мъка , мъка - с мед се поглъща повече отколкото със салата :)) ::up::
Изображение
Изображение
Хайде стига че се отплеснах много , снимките по - долу да говорят вместо мен ::up:: ::yahoo::
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
::drinks:: ::drinks::
nautylus
Активен

Мнениеот wings_bg » 02 07 2014, 15:32

Красота
F*** Em All
Аватар
wings_bg
Активен

Мнениеот ivanovnov » 02 07 2014, 16:50

Много е красив района Триград, Ягодина и околностите, ако планирате път натам обезателно посетете и Ягодина и Ягодинската пещера много красиви пещерни образувания има :) а и пещерата, която е снимал колегата е страхотно място за посещение, там е и пещерата Дяволското гърло също.
Проето природата в България е много красива и разнообразна :)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот alex_slav » 02 07 2014, 18:18

И няколко снимки от миналата седмица, върнах се вчера. Мястото е Сао Мигуел-Азорски острови, няма почти туристи, много спокойно, красиво и чисто. Много повече ми хареса от други острови, които се задухват от туристи вече. Хотелът ни беше в Фурнас, това е селце в кратер, в който освен селцето има езеро, термални извори и много зеленина. Освен този кратер има още няколко, които пак са с езера и селца вътре.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
alex_slav
Маниак

Мнениеот franka » 02 07 2014, 18:36

:)) на село става ли?
STEINHART Apollon ETA 2824-2 elabore
HELBERG CH7 Miyota 9015
PRAETORIAN Signifer Miyota 8215
Vostok-Europe Caspian Sea Monster Ekranoplan Quartz
Аватар
franka
Маниак

Мнениеот cenzor » 02 07 2014, 20:28

Еко хотел здравец до гр. Пловдив 

Храната (която е в механата)и природата са чудесни , но дотам.
Доста мизерен басейн, ужасна блок маса на закуска, не особено приятни стаи, въобще лустросана туристическа хижа..
Поне преди 2-3 години беше така. :wtf:

От мен препоръка за Старосел, във винарната. По възможност във студио или по -голяма стая, и да не е през уикенда.. :wink:
Храна много прилична, стаи битови и хубави, виното горе-долу става.
Басейнът е нов, има щъкащи животинки из целия комплекс и е екстра за деца.
Но върви към презастрояване (издигат някакви нови корпуси), та скоро няма да е много комфортно.
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот alex_slav » 11 07 2014, 01:15

За втори път сме в Майорка, много сме доволни
Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Аватар
alex_slav
Маниак

Мнениеот saniti » 11 07 2014, 10:18

Страхотни места сте посетили. На острова къде по-точно бяхте? Един път ходих до Палма, но по работа и видях само центъра, нямах възможност да разгледам.
Аватар
saniti
Маниак

Мнениеот taipan » 11 07 2014, 12:07

cenzor написа:

Доста мизерен басейн, ужасна блок маса на закуска, не особено приятни стаи, въобще лустросана туристическа хижа..

От мен препоръка за Старосел, във винарната. По възможност във студио или по -голяма стая, и да не е през уикенда.. :wink:
Но върви към презастрояване (издигат някакви нови корпуси), та скоро няма да е много комфортно.

Прав си! Храната, но не в ресторанта, ако си на блок маса е окей. Наистина добре готвено и с качествени продукти. Басейна е с кофти препарати почистван. Не знам какви стаи сте ползвали, аз специално бях в просторна и всички пъти все в тази стая ни слагаха. Малко е жешко зимата. Но се спи на отворена тераса. Водата не е за пиене. Не е лукс, но за 3 звезди си е ок!

Да допълня, че когато ходих там в Старосел преди 2-3г. минус е скромна закуска. Храната беше безумно скъпа. И бара на плажа не работеше както трябва.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот alex_slav » 11 07 2014, 22:40

saniti написа:Страхотни места сте посетили. На острова къде по-точно бяхте? Един път ходих до Палма, но по работа и видях само центъра, нямах възможност да разгледам.

Това са снимки от кала доминго, тан е хотела в който сме и в момента риу тропикана, другите снимки са от известната са калобра и пътя до нея
Аватар
alex_slav
Маниак

Мнениеот Дон Жуан » 11 07 2014, 23:27

cenzor написа:

+1 за Старосел :thumbup: Когато аз бях там нямах претенции към виното ;) дали защото бях на ракия или пък с кмета на Старосел на една маса не знам....Лично мен ме впечатлиха разкопките, а във избата - залата за дегустация!
На колегите, които си падат по хижи и камънаци мога да препоръчам водопада "Райското пръскало"! Уникален, забележителен и единствен по рода си! Забележително място, пътят до което си струва!!! Хижата е пълна скръб и дано някой не се излъже за нея :lol:
За тези, които са не са по екстремните преходи или пък са с деца до 10 г. мога да предложа Крушунските водопади! Въоръжете се с търпение обаче, тъй като гъмжи от "граждани" решили да отдадат почитта и вниманието си към природата и между другото да барнат и една сесийка за фейсбучиту :lol: :lol: :lol:
Добри впечатления имам и от Турция и по-специално Мармарис заради доброто обслужване и многото възможности. Впечатляващи са морските разходки, островите и многото места за гмуркане в уникално чистата и кристално синя вода, стига да преборите високата концентрация на сол :)) Но нека Турция не се бърка с нискобюджетни предложения за олинклузив ;) Въпреки това не очаквайте от техните 5 звезди обстановката, на която сте свикнали в нашите 5 :) (явно и те като французите смятат, че не сте дошли за да спите :lol: ) Турците компенсират с внимание, сервиз и изобилие от храна и напитки, а наливние Ефес е без забележка ::drinks::
Моята скромна колекцийка : viewtopic.php?f=12&t=20141
Аватар
Дон Жуан
Маниак

Мнениеот taipan » 12 07 2014, 06:57

Дон Жуан написа:
cenzor написа:

+1 за Старосел :thumbup: Когато аз бях там нямах претенции към виното ;) дали защото бях на ракия или пък с кмета на Старосел на една маса не знам....Лично мен ме впечатлиха разкопките, а във избата - залата за дегустация!
На колегите, които си падат по хижи и камънаци мога да препоръчам водопада "Райското пръскало"! Уникален, забележителен и единствен по рода си! Забележително място, пътят до което си струва!!! Хижата е пълна скръб и дано някой не се излъже за нея :lol:
За тези, които са не са по екстремните преходи или пък са с деца до 10 г. мога да предложа Крушунските водопади! Въоръжете се с търпение обаче, тъй като гъмжи от "граждани" решили да отдадат почитта и вниманието си към природата и между другото да барнат и една сесийка за фейсбучиту :lol: :lol: :lol:
Добри впечатления имам и от Турция и по-специално Мармарис заради доброто обслужване и многото възможности. Впечатляващи са морските разходки, островите и многото места за гмуркане в уникално чистата и кристално синя вода, стига да преборите високата концентрация на сол :)) Но нека Турция не се бърка с нискобюджетни предложения за олинклузив ;) Въпреки това не очаквайте от техните 5 звезди обстановката, на която сте свикнали в нашите 5 :) (явно и те като французите смятат, че не сте дошли за да спите :lol: ) Турците компенсират с внимание, сервиз и изобилие от храна и напитки, а наливние Ефес е без забележка ::drinks::

на крушуна се ходи през седмицата. уикенда е като в мола. мен лично в турция морските разходки не ме впечатлиха т.е. всичките екскурзии и глезотии, които предлагат. претупват
ги. петзвезди отговарят на пет звезди в анталия. другите е малко различно, но ние не сме претенциозни.
на хората. които не са били в плевен им препоръчвам парк кайлъка.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот saniti » 14 07 2014, 10:39

alex_slav написа:
saniti написа:Страхотни места сте посетили. На острова къде по-точно бяхте? Един път ходих до Палма, но по работа и видях само центъра, нямах възможност да разгледам.

Това са снимки от кала доминго, тан е хотела в който сме и в момента риу тропикана, другите снимки са от известната са калобра и пътя до нея

Страхотно е! ::thumb::
Аватар
saniti
Маниак

Мнениеот alex_slav » 20 07 2014, 23:44

Върнах се от Майорка, ето няколко по-добри снимки, предните бяха телефонни. Българи няма или поне аз не срещнах за 10 дни никъде. Спокойствие, хубава храна и супер плажове.
Днес бях в Албена и ми се доплака като трябваше да влизам в морето..
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
alex_slav
Маниак