Любими места за почивка и отпуск

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите

Re: Любими места за почивка и отпуск

Мнениеот trk2 » 28 06 2016, 23:45

Абе тези гигантски хлебарки в чините за ядене ли са? Брр все едно съм във филм на Инди Джоунс
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 30 06 2016, 00:43

alex_slav написа:Както каза, много неща има за гледане там, страхотен град е.
За кръчми, тези двете са ми любими и са почти една до друга
http://www.umedvidku.cz/index.php/en/
http://www.restauraceuvejvodu.cz/en/

Първата произвежда най-силната бира в света или поне беше преди години, вписана в рекордите на Гинес, 12 алкохолни градуса, 200 дни ферментация и т.н. седи гъста, но не се усеща алкохола като се пие.

::thumb:: Благодаря много, първата беше супер, но първо пихме по една - две и във втората :) чакай, че се оплетох кое как беше първо второ и т.н. ;). Супер е при мечките, ::drinks:: А от тея устройства какво тече... :)

Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот alex_slav » 30 06 2016, 10:25

Радвам се, че ти е харесало
Аватар
alex_slav
Маниак

Мнениеот taipan » 07 07 2016, 09:21

Здравейте колеги,

Искам да попитам специално за България места за почивка. Не сме претенциозни с жената, но държим на климатик, легло, което да е единично, а не двойно и с номрални размери. Поне 190см, така краката ще ми стърчат малко.

Ако има храна да е качествена, няма значение цената. Не съм фен да плащам 50лв. за хранене или, каквото е там в условията и цените на хотела за бисквитена торта и пиле с ориз, картофи по чирпански и т.н. Не съм в ученически лагер в края на краищата.

Държа на басейн, сауна ако има, е такива неща. И разбира се, пак казвам разумни и нормални цени. Последно ми искаха 360лв. за уикенд нощувки в Роял Спа Велинград :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Сега, че е спа хотел, спа е, че има 10 сауни, не знам колко басейна и т.н. вярно, но за 360лв. и 2 нощувки е смешно. Не отговаря на мръсотията, некачествената храна (натрових се) двойните цени ( на обяд ме таксуват 4лв. бирата, вечерта за същата бира ми искаха 6лв) и други селски номера от вечеринките.

Има ли останало място в България, което да не е посрано? Не може за всеки уикенд да се ходи до Гърция или Турция :roll:
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот nilro » 13 07 2016, 00:12

За любителите на балкана препоръчвам Петрово Бърдо на 3км от Батак. Това е база на община Хасково от къщички и бунгала в гората. Условията са повече от прилични за такъв соц тип почивка. Къщичките са реновирани и много добре подържани, чисти и спретнати. Разполагат с подово отопление, което ползвахме дори сега, пълно кухненско обурудване като казвам пълно дори и подправки имаше при нас. Барбекюта има пред всяка къща, кеф! Храна няма трябва да си носите! Цените са народни най-скъпото в което бяхме ние демек 'къща' е 45лв. за къщата, не на човек! Управителя е железен пич по- добро обслужване и отношение не съм получавал и в сертифициран хотел. В Батак има смесен магазин, където за мое учудване видях стоки, които и в големио град не съм виждал. На близо е и язовира за рибарите. Преди Пещера можете да посетите пещера Снежанка, и самата Пещера, където се намира крепоста Перистера. В посока Велинград село Дорково се намира средновековната крепост Цепина на връх Цепина 1136м. В същото село се намира и музеят на Мастодонта и една прекрасна механа, където ти правят таратор с истинско мляко палачинки с домашно сладко и за 15лв. трима души ще преядете ::drinks::

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в Него, а да има вечен живот.
Аватар
nilro
Маниак

Мнениеот Дон Жуан » 21 09 2017, 23:50

::drinks:: ::drinks:: ::drinks::
Последна промяна Дон Жуан на 22 09 2017, 10:15, променена общо 1 път
Моята скромна колекцийка : viewtopic.php?f=12&t=20141
Аватар
Дон Жуан
Маниак

Мнениеот senna » 22 09 2017, 00:30

:lol: :lol: :lol:
Изображение
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот phil05 » 22 09 2017, 01:20

::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Detson » 30 09 2017, 21:18

Жалко че свърши хубавото лято. Харесвам и на планина от време на време.

Изображение
Я да видим ,туй що все още работи.
Аватар
Detson
Напредващ

Мнениеот trk2 » 01 10 2017, 00:08

Ще се пробвам следваща седмица за последно да ида на море, до Ибиза.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Detson » 17 12 2017, 22:19

Ходихме до Банско за две вечери на 24и25.11.Точно преди увеличенията за сезона.Направихме една много приятна разходка из околията,Петрич,Рупите,Рожен манастира,Златолист манастира,Мелник +10л винце за нова година и Велинград.Много приятно преживяване и страхотна почивка.След прехода през деня ,релакс в басейните на хотела.Ски не карам и затова избягвам ски сезона. :-D
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
Detson
Напредващ

Мнениеот alex_slav » 18 12 2017, 00:48

След няколко седмици ще се върна на едно от любимите ми места-Тенерифе.
Аватар
alex_slav
Маниак

Мнениеот TheNet » 31 01 2018, 00:13

Всяко лято ходим в Гърция!
TheNet
Новобранец

Мнениеот stylish_i » 05 02 2018, 09:19

Обожавам да ходя в Пловдив! Много е красиво и винаги те зарежда с толкова много енергия
stylish_i
Новобранец

Мнениеот SHARKY » 21 02 2018, 12:52

Бирария Jägerhof
Аватар
SHARKY
Маниак

Мнениеот Detson » 21 02 2018, 23:04

Бяхме сега в неделя на местноста Копривките над Пловдив.Пловдив-Марково-хижа Здравец ,вляво са Копривките.Идеално за малки деца и любители на спускане с шейни.Сега би трябвало да вали сняг на 1200м НВ е.Обядвахме на ресторантчето там,огромни порции и съвсем приемливи цени за храната,която беше нормално вкусна.Ски оборудване,уроци и влек малко по евтино от Пампорово,което не ми хареса.По нагоре е Бяла черква на 1800м НВ и по дълга писта.Пампорово сега също ще е много добре и с новия сняг ще има доста прилив на туристи.Бяхме в Форест Нук за две вечери като ходихме на Малините за ски/без мен аз вдигах падналите по пистата :-D /.Цените леле мале 50лв урок 25лв оборудване 60лв влек или лифт,супа в Маркони 7лв/беше евтино спрямо други/.Хотела нормален 45лв двойна стая/от тур оператор който ни направи намаление/+закуска и вечеря/то няма как да обядваш като си по пистите/+сауна и малко басейнче за отпускане.Храната беше нещо като балканска кухня и на много хора може и да не се хареса,иначе киселото мляко и кашкавала бяха върха.Роял спа Велинград само спа-то е на ниво и то много добро,бих казал отлично-ходихме на масаж и басейните обслужването беше невероятно,хотела е излишно скъп.Инфинити е на същия собственик и е много по добре.Банско 300бр хотели че май са и повече.Бил съм само в Лъки Банско,ами невероятен е 300лв за две нощувки с закуска и вечеря/+програма всяка вечер/,басейн,спа-ползвахме масаж с рибки много е готин.Само добри думи мога да кажа,всичко беше като по филмите обслужването-всички ти са като първи приятели,обстановката е супер.Хисаря почти всички хотели са от соца с реставрация,храната по заведенията в които сме били е била много добра,няма много за разходки,лятото се почива добре,цена 90лв вечер апартамент.Има още много, Девин частни къщи в две сме ходили и обстановката е много добра,Цари мали град,Сепарева баня,Самоков има едно заведение в парк край Искър с невероятна кухня.Малеее голям писател се извъдих.За нашето море ми е мъка на какво го превърнаха, алтернативата е Гърция или Турция.Приятна почивка на всички.
Изображение , КопривкитеИзображение,ХисарИзображение, ПампоровоИзображение, Несебър Изображение
Аватар
Detson
Напредващ

Мнениеот bbo » 22 02 2018, 23:32

Откакто открихме Керамоти преди 2 години чрез едни приятели (те ни заведоха), всяка година ходим там за по 1 седмица, 2018 ще ходим за трети път. После почивка от морето (т.е. 1 месец работа) и после пак 10 дни до 2 седмици Лозенец. За семейства с деца май само там става - от гледна точка на дълга почивка за малко пари, всичко вкл. и плажът да ти е близо и да не е пренаселено...
Електронните часовници нямат душа!
Military/Pilot: Seiko 5 7S26c SNK809K1
Sports: Casio EF-300-7AV
Racing: Seiko 5 7S26-SNKK31K1 "Speed Racer"
Vintage: Doxa Anti-magnetic, Poljot AU 20, Ракета
Dress: Citizen Automatic NH2362-52PE, Festina F 16202, Junghans 41/72 17 5 12
Восток Престиж 030725
Аватар
bbo
Активен

Предишна

Назад към Други хобита