Любими места за почивка и отпуск

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите
Потребителски аватар
kokokoz
Маниак
Регистриран: 17 01 2011, 18:39

Re: Любими места за почивка и отпуск

Мнение от kokokoz » 20 05 2016, 21:09

решил съм да поотпусна душата на някое екзотично място! забелязах,че колегата алексслав има сериозно мнение по въпроса и ще се радвам да се включи колкото се може по активно!
предпочитам съприкосновеноста с българи да е почти нулева,както да има какво да се види,история,както и наличието на ал-инклузив пакети!
куба и доминикана са на най заден план!
очаквам ваши впечатления,мнения и идеи!както и препоръки за качествени тур-оператори! ::drinks::

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак
Регистриран: 24 07 2013, 20:17

Мнение от alex_slav » 20 05 2016, 21:18

Ами да започваме тогава с размишленията!
Наличието на пакети ол инлузив, автоматични правят дестинацията или поне зоната в силно туристическа. Не знам до какво ниво искаш да усетиш другата страна или основно ще седиш в комплекса-хотела.
Ако е второто, то няма много смисъл да се ходи на много различно или екзотично място, понеже в комплекса-хотела няма много разлика от това дали си в Аруба, Куба или Лансароте.
Второ много важно нещо е за какво време и за какви пари става дума поне грубо, че нали всеки знае 2 и 200!
Трето склонен си на по-дълъг път, кажи как си представяш да ти е разходката и почивката и какъв тип човек си?
Има хора, които искат да видят колкото се може повече, други не излизат от хотела, трети чакат да ги закарат на някоя екскурзия и т.н.
За кое време на годината искаш да е разходката? В Европа, Азия или Америка поне на първо четене?

Сега видях, че търсиш агенции, с тях автоматично кръга се стеснява много.

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак

Мнение от kokokoz » 20 05 2016, 21:37

майорка,мадейра,азорски острови,тенерифе,сардиния,кабо верде,галапагос,части от карибския басейн,тайланд и тем подобни!
аз съм силно активен!искам да се потопя в историята и атмосферата на даденото място!не си падам по лукса защото парите предпочитам да ги дам за туризъм и исторически обиколки!искам и да разпускам и на плаж и съответните забавления!пари нещо до 2000 евро,време за около 10 дена и може и да не е ал-инклузив! просто някакво недоверие имам към непознатото!
интересува ме и манталитета на хората,бит,обичаи и култура!
ако пускаш и снимки направо ще си като гугъл-ърт! ::up:: ::drinks::

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак

Мнение от alex_slav » 20 05 2016, 21:41

Това 2000евро на човек ли е? Понеже ни си казал колко сте? Сам, жена, деца ще има ли?
На първите 4 от които си изброил съм бил и то по няколко пъти, та ще ти дам отзиви.
За сега само питам и събирам информация, като разбера какво търсиш и за колко, ще дам конкретни предложения.
Не каза за кога трябва да се планува също, сега лятото или?

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак

Мнение от kokokoz » 20 05 2016, 21:50

alex_slav написа:Това 2000евро на човек ли е? Понеже ни си казал колко сте? Сам, жена, деца ще има ли?
За сега само питам и събирам информация, като разбера какво търсиш и за колко, ще дам конкретни предложения.
Не каза за кога трябва да се планува също, сега лятото или?
мисля сам да съм ::angel:: а по кое време?? да не се пада дъждовен сезон!иначе на жеги деяна до несвяст! :))
турция съм я обходил!
преди години обикалях бодрум и мармарис с цел секс туризъм та за това сега това нещо го изключвам!
мароко също ме влече!въпреки,че началото на 90 години съм бил три месеца в агадир за червени корали!и общо взето си беше работа,спане и барокамера!

Потребителски аватар
cenzor
МОДЕРАТОР
Регистриран: 15 10 2009, 17:47

Мнение от cenzor » 20 05 2016, 21:55

Offtopic: покажи
kokokoz написа: турция съм я обходил!
преди години обикалях бодрум и мармарис с цел секс туризъм та за това сега това нещо го изключвам!!
Да не се оказа от страната на булката? :lol: :-D
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак

Мнение от alex_slav » 20 05 2016, 21:59

Ясно, имаш доста добър бюджет и можеш да направиш добра разходка!
Разбира се, че много зависи къде и кога, особено, ако е извън Европа или примерно някои острови, като азорите, където извън юли и август не е добре да се ходи.
Как ти се струва полупансион, за мен това е най-добре, понеже не си вързан с хотела и кола под наем за престоя?
Влекат ли те разни гмуркания, гледане на китове, кашалоти и пр?
С тези пари може да идеш и до Галапагос, наскоро имаше цени от 800евро за пътя, но не за мен ходене до друг континент си струва за поне 15 дни и нагоре.

Кабо верде няма нищо интересно, с изключение на един от островите им, Santo Antao, но до там е малко зор ходенето, след стигането до един от островите с международни летища, трябва вътрешен полет+ферибот, но ми е в топ листата! Можеш да се класираш за там и ще е място, където много малко хора ходят и дори са чували.
Азорите са супер откъснати от света, мега спокойствие цари, много е хубаво и си в Европа.
Майора, Мадейра през лято не ги препоръчвам, прекалено населени са вече.
Може да направиш два острова от Канарските също, 2х5 дни на съвсем различни като вид и усещане.
Не знам защо не искаш Куба, за Доминикана те разбирам.

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак

Мнение от kokokoz » 20 05 2016, 22:08

и полупансион може,гмуркането ми е писнало честно да си кажа,но виж катерене,преходи,китове,акули,камили,палатки в пустиня и тем подобни ме забавляват!
в казармата имах занятия в пустинята каракум и както се казва в дадени моменти и пясък ядях и пиках.......
за автомобили пари не ми се дават!но за колело и мотопед няма грижи!
относно времето може и 15 и 20 дена!просто сам съм си господар! :))

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак

Мнение от alex_slav » 20 05 2016, 22:13

За тези, които не вярват в дядо Коледа, ето едно примерно ходене от Лондон до Аруба за без пари кажи-речи(170паунда).
http://www.thomson.co.uk/flight/book/fl ... 7709171813
:) :)

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак

Мнение от alex_slav » 20 05 2016, 22:15

Ако искаш да видиш някои остров и да не си зависим, няма по-добър вариант от кола под наем.
Из канарите не са скъпи и нямат блокажи на пари, удръжки и пр, при правилните фирми!

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак

Мнение от kokokoz » 20 05 2016, 22:21

alex_slav написа:За тези, които не вярват в дядо Коледа, ето едно примерно ходене от Лондон до Аруба за без пари кажи-речи(170паунда).
е!то там на острова са направо богопомазани относно такива пътувания!чувал съм,че българи през английски оператори си правят резервации за нашето черноморие и им излизало направо без пари!

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак

Мнение от kokokoz » 20 05 2016, 22:21

cenzor написа:
Offtopic: покажи
kokokoz написа: турция съм я обходил!
преди години обикалях бодрум и мармарис с цел секс туризъм та за това сега това нещо го изключвам!!
Да не се оказа от страната на булката? :lol: :-D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ::drinks::
със сълзи се смея!!

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак

Мнение от kokokoz » 20 05 2016, 22:27

всъщност без да искам написах куба,като исках да напиша аруба!
така,че куба също е хубав вариант!имам приятели които няколко години подред далдисваха там и съм слушал много хубави неща!

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак

Мнение от alex_slav » 20 05 2016, 22:39

kokokoz написа:
alex_slav написа:За тези, които не вярват в дядо Коледа, ето едно примерно ходене от Лондон до Аруба за без пари кажи-речи(170паунда).
е!то там на острова са направо богопомазани относно такива пътувания!чувал съм,че българи през английски оператори си правят резервации за нашето черноморие и им излизало направо без пари!
Не точно.
Специално тази цена не се намира ей така и всеки ден с лекота, дори си е зор направо.

Да обобщим за сега.
Искаш някое място, където да няма много народ, да има какво да се прави, не обичаш да седиш в комплекса.
Времето е 10-15 дни, активен си и ти допадат планини, преходи и пр.

Какво ще кажеш за острова Сан Антао от Кабо верде? Хем по пътя ще видиш и други острови.

Азорите, като може да се комбинират два броя да речем.

Канарите, също 2 различни, там има камили, гори, плажове, каквото искаш.

Мен лично, ми хареса много и Крит, но не не е баш екзотичен.

Ако е по-далеч, залагам за Куба най-вече, че до 1-2 години там всичко ще се промени, след като отпушиха американците.
Друго много хубаво място е Коста Рика, но хем пътя е скъп, хем и там е по-скъпо от южна Европа вече.

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак

Мнение от alex_slav » 20 05 2016, 22:42

Майора и Мадейра са много претоварени и няма къде да се избяга от тълпите лятото.

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак

Мнение от kokokoz » 20 05 2016, 22:48

коста рика! о дааа! ама за там бюджета скача с поне още 1000 отгоре!
за куба съм на същото мнение с теб! американците този момент го чакат 50 години и вече са на финала!
другите предложения се приемат с две ръце!
в момента зяпам гугъл ърт за инфо,кое къде се намира,както и снимки от там!
крит съм бил но преди 10 години! страхотно е там!
а обобщението ти е пълно! ::up::

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 21 05 2016, 00:29

Щом не щеш българска реч на всяка крачка, а това е трудно изпълнимо и екзотично желание :)) ...не знам, по надалеч, ама пак... Синът ми беше скоро в Камбоджа и Виетнам. Аз съм нещо със смесени чувства... Малко негови снимки. На едно две места ми се дочуха Вагнер и хеликоптери :) ::up::

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
taipan
Маниак
Регистриран: 27 07 2011, 13:32

Мнение от taipan » 16 06 2016, 09:18

Aко мога да ти препоръчам Тайланд ще се изкефиш. И не Пукет, а на юг. Храната е евтина ,прясна плажове приказка. Само трябва да внимаваш с булките, че по-голямата част имат солидни адамови ябълки :lol:
Понеже се гмуркаш и ако караш сърф сега е сезона на Бора Бора.
Апропо за тези дестинации не ти трябва и тур оператор. Сакчето, гащите, и билетчето, там е евтино. И щом искаш да се потопиш в екзотика задължително се храни от улицата, уличната храна е прясна , на момента я готвят и е божествена. Не случайно Антъни Бурдейн постоянно го показва и набива в главите на хората. Българите масово избягват, защото е пълно с бактерии ууууу, гнуснооо. Все пак друго е да идеш на другия край на света и да плюскаш в Макдоналдс :lol: :lol: :lol: :lol:

За Тайланд мисля, че няма да сбъркаш. Но пак казвам, не на обичайното място, където изсипват българската хай-лай-бай сган, а надолу.
Весело изкарване адаш.
The law is only thing capable of making people equal.

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 22 06 2016, 23:46

Привет, тук ме кандардисаха да ходим до Прага, минавал съм само веднаж, отдавна ей така. Сигурно купища неща за гледане и красив град, ама ако някой има някакви лични впечатления от нещо интересно, което според него си заслужава, може да подскаже. Може и някоя кръчма или бира :) ::drinks::

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак

Мнение от alex_slav » 23 06 2016, 00:23

Както каза, много неща има за гледане там, страхотен град е.
За кръчми, тези двете са ми любими и са почти една до друга
http://www.umedvidku.cz/index.php/en/
http://www.restauraceuvejvodu.cz/en/

Първата произвежда най-силната бира в света или поне беше преди години, вписана в рекордите на Гинес, 12 алкохолни градуса, 200 дни ферментация и т.н. седи гъста, но не се усеща алкохола като се пие.

Отговори

Върни се в “Други хобита”