Има ли рибари

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите

Има ли рибари

Мнениеот mospec » 16 10 2010, 17:31

Някой да ходи на риболов?
Изображение
Аватар
mospec
Маниак

Re: Има ли рибари

Мнениеот omegaqq » 16 10 2010, 18:32

Да, аз ходя за риба! Ама до магазина в който я продават :lol: . Обичам да ям риба, но не и да я ловя.
Аватар
omegaqq
МОДЕРАТОР

Мнениеот valo6 » 16 10 2010, 19:08

последният ми риболов преди да си продам яхтата беше на около 150 мили източно от мангаля-румъния-международни води,навръщане по палубата имаше голямо клане,трябваше да се одерът над 4 тона акули
след това режеш главата и изкормваш
ловени на парагат с 1500 куки :roll:
瓦伦丁
Аватар
valo6
Маниак

Мнениеот sofiq sheretudis » 06 01 2011, 14:26

За саати и риболов винаги готов За часовници само при дошла муза а за риболов рядко Само 5 дни в седмицата Останалото време за попълване на хр припаси баня и уважение на половинката И малко фото
Изображение

Изображение
Сандъка е пълен с консерви брашно олио и газ котлон плюс кафе и чай Абутилката е качена горе за да не пречи за спанеСедалките са махнати
sofiq sheretudis
Активен

Мнениеот sofiq sheretudis » 06 01 2011, 14:49

робита с далекобойни Мавърjavascript:void(0);и 3,90 на 3,5 либри и маришки такъми пак с робита
Изображение

Изображение
кревата и в тръбата 4 мичела двуколенки 3,90 на 3,25 либри и още кревати че съм исихаст и много обичам да лежа и съзерцавам
Изображение

Изображение
И в риболова съм традиционалист и си ловя с Роби гх50 и ах124 така наречени кралски Пробвах да ги сменя с Мичел армада 8000 про ама не ги харесах и ги подарих след първия риболов От тях ми остана само набутвация от 720 лв и прътите които задържах
sofiq sheretudis
Активен

Мнениеот young man » 04 03 2011, 23:01

Здравейте,отскоро съм регистриран във форума и като за първо мнение,реших да се отчета в тази тема.Да,намират се рибари/според мен- учудващо малко за толкова регистрирани тук/,и аз съм един от тях.Обичам риболова въобще,но предпочитам спининга и риболовът на плувка.По това време на годината ми е най-тежко,защото студа,или по-точно леда възпрепятстват любимото ми хоби,затова намерих компромис да запълвам Съботите и Неделите,като се записах за ловни курсове.И без това си ме влекат оръжието и ловът,тъй че...ако всичко мине както трябва на есен ще бъда и пълноправен ловджия.Поздрави!
young man
Новобранец

Мнениеот rogue » 05 03 2011, 16:56

valo6 написа:последният ми риболов преди да си продам яхтата беше на около 150 мили източно от мангаля-румъния-международни води,навръщане по палубата имаше голямо клане,трябваше да се одерът над 4 тона акули
след това режеш главата и изкормваш
ловени на парагат с 1500 куки :roll:

Много образно си го преставям :) Плаването е страхотно хоби. Имаш ли снимки на яхтата? - по възможност не окъпана с акулска кръв и вътрешности :))
"Even the most eminent persons are subject to the laws of gravity" — Winston Churchill
Аватар
rogue
Маниак

Мнениеот plamen03 » 20 05 2011, 19:44

Някой ходил ли е на Сеславци? Много ми го хвалят
 "Голямото увеличаване на стойноста при съмнително увеличаване на достойнствата на изпълнението може да бъде толерирано само при часовниците... и жените." 
Аватар
plamen03
Коли и беси!

Мнениеот Junghans » 21 05 2011, 01:03

Аз също ходя, но само с харпун. Напоследък, от няколко години предпочитам Турция, Гърция, Хърватска, че там има по големи и интересни риби а и морето много по чисто и бистро. Има ли други запалени по подводният риболов тук?
The brand Junghans is synonymous with high quality standards at the best value. JUNGHANS was, is, and will be THE future German watch brand.
Junghans - The German Watch
ИзображениеИзображениеhttp://junghanswatches.bg
Аватар
Junghans
Маниак

Мнениеот Petar_89 » 25 07 2011, 22:16

От време на време, за разнообразие на ежедневието.
Изображение

Poljot Kirovskie 1 MCHZ Soviet CCCP Watch 2409
Seiko 5 Automatic Men's Watch SNX801K
Orient Automatic "Deep" CEM65002D
CASIO G-Shock GW-7900RD-4E
Аватар
Petar_89
Почитател

Мнениеот seiko » 02 08 2011, 15:55

Здравейте! Току що се регистрирах във вашия форум и понеже не намерих къде мога да се представя, реших да го направя тук. Казвам се Антон и съм на 46. Никът ми съвсем не е случаен, ама за това някой друг път. За да не съм офтопик ще добавя, че риболовът е едно от любимите ми занимания и когато разполагам със свободно време (за съжаление, напоследък все по-рядко ми се случва), не пропускам да топна въдиците в някоя река или водоем. Всъщност имам още много други увлечения и се радвам, че едно от тях е застъпено и в този форум. Ножовете са другата ми страст, но не толкова като колекционер, а по-скоро като ползвател, че и те са голям бирник на семейния бюджет. И да не пропусна на края да благодаря на колегата кококоz за съдействието и ориентацията, която ми даде към този форум.
– Човек трябва да иска малко, за да може да плати цената. (Баба Ванга)
Аватар
seiko
Активен

Мнениеот berberian » 27 04 2012, 10:21

еееее риболова ми е страст,имам макар и много по рибарски да прозвучи поне три чифта панталони с изгнили крачоли по реките.Най-обичам риболова по река Тунджа след Елхово.За човек в последните пет години живеещ в Несебър трябва да знаете,че есено време на зарганите въобще, ама въобще не им прощавам.Но цяло лято най-невероятното преживяване за мен е с харпун в ръка да "далдисвам"за платерини и кефали.За жалост нашето море е бедно на голямо разнообразие от риба и затова през година отскачам до някой от комшийте стига да има възможност.Junghans
колега,доколкото разбирам ти си от Варна и също си харпунджия.Не съм бил с харпуна по-далеч от Емине но преди две години аз осветих един нов магазин във града за всякакво въдичарско и харпунджийско оборудване във Варна веднага след моста на влизана в града първи светофар на дясно след някакъв хотел La Telup мисля,че беше.
berberian
Напредващ

Мнениеот alkaline » 23 08 2012, 16:12

Е та как рибари баш да няма? Ние сигурно сме най-голямата гилдия в БГ. И ловец съм и рибар съм... Иначе работя в магазин, в който продават врати за метални каси. Shopzone е онлайн магазин, в който можете да намерите всичко. www.shopamor.ro - още един онлайн магазин. В интернет можете да намерите filmi безплатно.
Последна промяна alkaline на 17 12 2012, 12:11, променена общо 1 път
alkaline
Новобранец

Мнениеот тошето т » 06 12 2012, 11:31

Болен на тема морски риболов във всичките му форми, а от тази година необратимо запален и по сладководния тролинг.
Честит да ни е празника на Свети Николай.

Изображение
Аватар
тошето т
Активен

Мнениеот dani151 » 04 01 2013, 01:40

Привет в късния час на колегите рибари. Аз се казвам Данчо и съм от Ст. Загора.
Ходя много на подводен риболов .

Ще се радвам да срещна съмишленици.
dani151
Новобранец

Мнениеот barbarian » 09 01 2013, 19:49

Като човек живеещ в Несебър подводния риболов е на първо място,но и сладководния доста ми се отдавал.
Аватар
barbarian
Активен

Мнениеот ivanovod » 01 02 2014, 13:56

Изображение
ivanovod
Почитател

Мнениеот Marinski2 » 15 03 2014, 15:49

Много хубава тема !
От сигурно 7 годишен ходя за риба ... израснал съм по реки и язовири но последните 4-5 години не съм много активен поради това че пораснах ... мамка му :?
Страстта са ми хищниците на мен :) беслни , воблери и всякакви изкуствени примамки ... да хванеш нещо живо на изкуствена примака си е кеф , пък и чувството да знаш че има по-глупаво сащество от теб поради това че си дам 30 лева за пластмасова рибка е чудесно :-D
Скоро се запалих и по мачовия риболов ... просто защото съм от хората който мразят да чакат рибата да дойде при тях а те сами отиват при нея.
Моята приятелка ми подари VEGA match 4.20m от която съм много доволен , макар и да си взех TICA след това ... за жалост около Пазарджик няма добри условия за риболов и съм малко демотивиран на последак но съм си казъл че това лято ще си наваксам.
Ето и снимки от последния ми улов :

Изображение

Изображение

Просто ... уникален карък хаха и това беше една от трите който хванах , преди тръгване ударих две шаранчета по килограм и половина и един амур около 5кг но беше тъмно и не съм ги снимал с моят "уникален" телефон.
интересното че 5 часа висях за 3 костенурки а за час и половина хванах 3 прилични риби ... това ме кара още повече да обичам активният риболов на хищници макар и плувката да ми харесва предпочитам да е практикувам по реките.
Работата ми с клиенти е много натоварва а и сам между шума на течаща вода и красива гледка с чист въздух само може да ме успокои...
Хобито е много хубаво ... радвам се че има толкова хора който ходят за риба, макар в присъствието на многобройните бракониери.
Следващият риболов мисля да е на Сърница ако някой може да ми даде съвет за там , с радост ще го изслушам.

Поздрави: Марин ::thumb::
Facebook --- https://www.facebook.com/ds.straps
Поръчка на каишки за часовник --- viewtopic.php?f=82&t=16687
Каишки на колеги от форума --- viewtopic.php?f=53&t=18413

Money comes and goes, but the most important are the people around us !
Аватар
Marinski2
Маниак

Мнениеот marind » 15 03 2014, 15:59

Подушвам, че сме от една порода :)) Ти си Марин, аз също, фен си на хищниците, аз също :)) Само дето ти ловиш от брега, а аз оттам само пускам лодката :)) ::drinks:: Преди час пак дръпнаха 92кг сом :crazy: Преди 10 дни 105-ица :crazy: Тази година май ще има емоции ::yahoo:: ::yahoo:: ::yahoo::
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот taipan » 15 03 2014, 16:08

marind написа:Подушвам, че сме от една порода :)) Ти си Марин, аз също, фен си на хищниците, аз също :)) Само дето ти ловиш от брега, а аз оттам само пускам лодката :)) ::drinks:: Преди час пак дръпнаха 92кг сом :crazy: Преди 10 дни 105-ица :crazy: Тази година май ще има емоции ::yahoo:: ::yahoo:: ::yahoo::

Егати има ли снимки, не съм виждал такова животно? То сигурно е много тлъсто и не е хубаво за ядене? Как се вади такова животно!!!
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Следваща

Назад към Други хобита