Мъже в кухнята (Готварски Рецепти)

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите

Re: Мъже в кухнята (Готварски Рецепти)

Мнениеот donpeev » 24 12 2016, 11:03

След дългия постен ден днес, съм подготвил и ще сваря днес 1кг телешко шкембе и 1кг. свински езици. След това се режат на хапки, 0.500 гр. гъби, 100гр. масло, 100мл. олио, 2-3 скилидки чесън, сол, пипер, лют пипер .... и това нещо се пече и се бърка докато се изпари водата от гъбите. Може да го поднесете за обяд, вечеря, а защо не и за закуска с подходящото количество вино.. :)
donpeev
Напредващ

Мнениеот otof » 24 12 2016, 21:07

Аа,без снимки не може :)
Да ни се похвалиш утре
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот Veselka » 27 12 2016, 22:58

cenzor написа::-D Ако другото не ви се отдава, направете една лесна салата:

Изображение

:thumbup: чак сега забелязвам колко добре изглеждам , поставена в чиния. :lol: :lol: :lol:
::drinks:: ::drinks:: ::drinks::
Изображение
Аватар
Veselka
Активен

Мнениеот phil05 » 14 02 2017, 20:44

Какво става с тая тема, никой нищо... Дайте нещо с имена на ниво, там киноа, сос "Жу", такива работи... ;) :))
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот cenzor » 14 02 2017, 21:55

Е, нещо от мен, да не скучае Вальо. :-D

Изображение

Размразяваш, вадиш от опаковката, печеш 60-70 секунди от всяка страна.
Слагаш на дървена дъска, ръсиш с хималайска сол и черен пипер. И ядеш.
За гарнитура - чери домат, препечен хляб с трюфелово олио и печени картофи.
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот stepona555 » 14 02 2017, 22:08

:thumbup: допи ми се ::drinks:: само от снимката на мезе върху дъска , само това олио :( задължително ли е.
С хубав зехтин от маслини пак ще е добре
stepona555
Маниак

Мнениеот cenzor » 14 02 2017, 22:11

stepona555 написа::thumbup: допи ми се ::drinks:: само от снимката на мезе върху дъска , само това олио :( задължително ли е.
С хубав зехтин от маслини пак ще е добре

Така де, трюфелов зехтин е това. Шлюпки от трюфел накиснати с хубав зехтин.
То и само зехтин си става, прав си. ::thumb::
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 15 02 2017, 02:59

cenzor написа:...
Размразяваш, вадиш от опаковката, печеш 60-70 секунди от всяка страна.
Слагаш на дървена дъска, ръсиш с хималайска сол и черен пипер. И ядеш.
...

Мдаа... ::thumb:: Браво, с малко завист. Тамам си мислех, че всички млади са съвсем отлетяли нанякъде...Можело значи... ::drinks::

Хич не скучае Вальо, непрекъснато го изненадват наоколо. Наскоро синът ми пече (ако това така се казва) телешко месо, както трябвало, естествено и без да се губят най важните, вкусни и полезни неща.

Та взимаш телешкото, слагаш го внимателно в една тавичка, никаква сол или подправки и гледаш да не го докосваш с ръце или каквото и да е.

Слагаш фурната на 80 градуса и пъхаш вътре тавата. Забождаш в месото някакъв термометър, дето мери само с върха си и взет не знайно откъде, явно от някакъв съмишленик. На въпросите - кога ще стане? отговаряш когато стане, трябва да покаже около 55 градуса вътре и е готово. Ама за обяд, или за вечеря? Не знам, когато стане.

Минават часове, може и дни наред, животът си върви, околните забравят за печеното, претръпнали и свикнали с подобен начин на готвене. И по някое време - готово е !!! Хайде на масата, къде са другите работи, нали щяхте да правите гарнитура. Готова е, зеленчуци на почти сух тиган с две капки специален зехтин и нищо друго. Хималайската сол и тя е на път да се обяви за вредна, след другата.

Резултата е този, също на дъска :).

Изображение

Вкуса му трудно може да се определи ясно, мненията са от божествен до мълчание. Всички са единодушни, че е крехко "като мозък". Плахите въпроси на някоя черна овца, а да не би просто да се е развалило след толкова време на топло ::angel:: :)) ? се подминават даже без учуден поглед. На някои може и да им се явяват кадри от някой филм за ескимоси и какво месо хапват, но ги преглъщат заедно със специалитета.

Та така, с малко шега разбира се :) ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Bartek » 15 02 2017, 07:23

phil05 написа:Какво става с тая тема, никой нищо... Дайте нещо с имена на ниво, там киноа, сос "Жу", такива работи... ;) :))

И ние ги гледаме тея, новото национално ястие е Сьомга с паста от каперси. Мен Господ ме е дарил с прекрасна съпруга, която готви страхотно, защото аз този спорт не го практикувам...въобще. От мен мезето. :)
Изображение
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."
Аватар
Bartek
Маниак

Мнениеот Barking Dog » 15 02 2017, 09:45

@Censor- Вагуто е супер! ::thumb:: Него няма как да го сбъркаш, освен да го забравиш да тигана повече време. Аз предпочитам аржентинско, особено бон филе... ::drinks::
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.
Barking Dog
Маниак

Мнениеот Detson » 15 02 2017, 21:12

Нещо простичко.Бургери с домашни телешки кюфтенца,домашни яйца от село,домашно зеле,пълнозърнести хлебчета и кашкавал.Телешката кайма/500гр./ се омесва с малко галета-две сухи филии в робота,ситно нарязан магданоз и две глави изпечен чесън,сол на вкус.Изпичат се на тиган с две капки зехтин,като се обърнат се поставя тънък резен кашкавал.Яйцата се разбиват с малко кисело мляко и щипка сол и сода бикарбонат.Пържи се в леко намазнен тиган и омлета става бухнал и много вкусен.Хлебчето се реже по средата и се реди кюфте домат яйце зеле , по желание млечно кисел чеснов сос - 1/2 кисело мляко+майонеза 1/2 + 3 склидки чесън смачкани с машинка+връхчета копър+една супена лъжица зехтин+щипка сол всичко това се разбърква много добре и се полива с лъжица.Да ви е сладко. ::drinks:: Е без бира не става. :)
Изображение
Я да видим ,туй що все още работи.
Аватар
Detson
Напредващ

Мнениеот cenzor » 11 03 2017, 21:19

Barking Dog написа:@Censor- Вагуто е супер! ::thumb:: Него няма как да го сбъркаш, освен да го забравиш да тигана повече време. Аз предпочитам аржентинско, особено бон филе... ::drinks::

Ей тук едно австралийско. ::thumb:: Много вкусно.
Изображение
Изображение

@ Detson, супер рецепта. ::drinks::
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот stdenev » 11 03 2017, 21:25

Bartek написа:
phil05 написа:Какво става с тая тема, никой нищо... Дайте нещо с имена на ниво, там киноа, сос "Жу", такива работи... ;) :))

И ние ги гледаме тея, новото национално ястие е Сьомга с паста от каперси. Мен Господ ме е дарил с прекрасна съпруга, която готви страхотно, защото аз този спорт не го практикувам...въобще. От мен мезето. :)
Изображение

С това мезе не ти и трябва да готвиш. :))
@ Датсон - с тия бургери уби вскичко детско в мен. :(( Браво!
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот Detson » 17 03 2017, 22:19

Блогодаря на всички.Харесва ми да си го направя по мой си начин. phil05 тези завъртяните не всички са вкусни.
Нещо още по лесно,от известно време ми се хапваше агнешко.Тази вечер направих агнешки задушени стекчета. В йенска тенджерка на дъното поставям лук ситно нарязан,около1см дебелина.Подреждам стекчетата,посолявам с 1к.л. сол,поръсвам с ситно нарязан магданоз,между тях поставям картофки шайби,2с.л. зехтин,3-5с.л. вода и сега най интересното.Не пия концентрат и затова го слагам вътре около 30-50мл.Поставям и едно стръкче розмарин.Слагам капака и в предварително загрята фурна на 240градуса за 30мин.После намалям на 190-200градса и още 1час.Ще си оближете пръстите,ако не отхапете някой преди това :)) .
Ето преди
Изображение
и след.
Изображение
Да ви е вкусно.Пих една чаша винце мерло домашно. ::drinks::
Не ми се играеше да аранжирам чиния,всеки да си го направи по собствен вкус.
Я да видим ,туй що все още работи.
Аватар
Detson
Напредващ

Мнениеот phil05 » 20 03 2017, 01:26

Detson написа:Блогодаря на всички.Харесва ми да си го направя по мой си начин. phil05 тези завъртяните не всички са вкусни.
...

Предполагам си разбрал, че се шегувам ;)

Ето тая вечер пак здравословната голяма палачинка, с печене без пържене ::angel::. То същата работа де, отдолу има масло, ама хайде... Рецептата е някъде нагоре. Явно и е било тясно в тавата :lol:

Страхотна е с киноа и салата от лимец с авокадо ;). Ама понеже нямаше, замина със сиренце и домашен конфитюр от вишни ::up::

Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот cenzor » 14 04 2017, 21:56

Изображение

Не е рецепта, ама както се вижда - няма и много за обясняване. :-D
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 20 05 2017, 21:52

Оня ден бях по Родопите и се върнах с тези красиви стари съдове от дърво. Понеже предпочитам нещата да се ползуват, отколкото да стоят за украшение, да питам нещо.

За какво може да е това каченце с това капаче? Малко е, високо около 1 голяма педя. Капачето затваря много плътно. Мога да си пъхна ръката вътре по диагонал на отвора.

Изображение
Изображение

А тоя многофункционален уред - горе долу ясно, все ще му се намери приложение в кухнята :)) ::drinks::

Изображение
Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Barking Dog » 20 05 2017, 22:47

Не съм напълно сигурен, но мисля, че в първото се е съхранявало масло. След като се избие от млякото се слага в този съд и после с дървената лъжица... сещаш се.. стават по-вкусни манджите.
Последна промяна Barking Dog на 21 05 2017, 07:52, променена общо 1 път
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.
Barking Dog
Маниак

Мнениеот phil05 » 21 05 2017, 00:04

Аха! ::thumb:: Имам и стара дървена лъжица. Сигурно затова му се затваря толкова плътно капачето, и като се понамаже...Тъкмо се чудех как е направен толкова точно капака, защото не изглежда рязан от горната част, няма я дебелината на инструмента, капачето не потъва надолу. Ама сигурно отвора е сканиран и после капака с CNC :)) ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Barking Dog » 21 05 2017, 07:50

Това с CNC-то ми хареса. Ама едно време е било- тесла, длето, пила... :lol: Ама гледай какъв финиш са му докарали :crazy:
Barking Dog
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Други хобита