Мъже в кухнята (Готварски Рецепти)

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите
Потребителски аватар
-MommaBear-
Активен
Регистриран: 15 03 2019, 15:34

Re: Мъже в кухнята (Готварски Рецепти)

Мнение от -MommaBear- » 02 09 2019, 19:03

phil05 написа:
31 08 2019, 22:54
Втори опит, че остана малко тесто. Леко подобрена форма. Изкривих малко зъбите на шприца навътре. Че тия горе на нищо не приличат, по точно да не казвам на какво приличат... ::angry::. Като ме ядосаха с тая истинска ванилия от Бурбонските острови... Сигурно има и екстракти, или естествени аромати от тая ванилия, не само синтетика и химия. [...]
Спрете се, бе, хора. Това с толумбите съвсем потисна женското ми самочувствие, че и за втори път!

Щях да предлагам на горния пост да изкривиш зъбите навътре, но ти си се сетил. Що се отнася до ванилията, преди години в Бразилия ми казаха, че непременно трябва да си купя течен екстракт, защото само там е истински. И аз много се чудих защо е черно това нещо, но действително всички бутилки си бяха с много тъмна течност и много богата като вкус и аромат. Не знаех, че тук има и на прах.

А тиквените опашки именно като такива. И много апетитно!
~There's always the sun. Always, always, always the sun.~

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак
Регистриран: 24 07 2013, 20:17

Мнение от alex_slav » 02 09 2019, 19:42

phil05 написа:
02 01 2019, 23:48
За нова година правих печено свинска плешка без кост, пълнена със сливи и ябълки. По стара германска рецепта. Те всичките са стари :lol:

Изображение

Прилича на печена алигатор каишка.
Изглежда перфектно. Прилича на едно от най-известните прасенца в Единбург!

Изображение

Потребителски аватар
otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 29 01 2020, 14:09

Съвсем забравихме вкусната тема
Я каква баница съм можел да правя ::yahoo::

Изображение

Потребителски аватар
otof
Маниак

Мнение от otof » 29 01 2020, 14:34

Вече поизстина

Изображение

tosunbei
Маниак
Регистриран: 22 06 2010, 23:19
Контакти:

Мнение от tosunbei » 12 02 2020, 19:40

Врътнах един крем карамел снощи :))
Стана по-гладък и от бебешко дупе ::yahoo::
Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
-MommaBear-
Активен

Мнение от -MommaBear- » 12 02 2020, 19:55

А такаааа! Я, откога ви чакам в разнообразието от теми.

Сега вече е женски ред за по-сериозно часовникарско отношение. :P

Баница, крем-карамел, сега едни ребърца и става разкош. Мммм...

tosunbei
Маниак
Регистриран: 22 06 2010, 23:19
Контакти:

Мнение от tosunbei » 12 02 2020, 20:27

Ребрата ги правя на скарата и после ги потапям в барбекю сос, докато още цвърчат и става нещо уникално. Кеф ти с бира, кеф ти с червено вино

Потребителски аватар
Defoto
Маниак
Регистриран: 19 09 2017, 07:25
Контакти:

Мнение от Defoto » 12 02 2020, 21:24

Offtopic: покажи
Само минавам, че ми замириса..... :crazy:
Да чукаш, преди да влезеш, е въпрос на възпитание.Да чукаш, след като си влязъл - е въпрос на възможности!

Потребителски аватар
-MommaBear-
Активен

Мнение от -MommaBear- » 12 02 2020, 21:53

Defoto написа:
12 02 2020, 21:24
Тц. Заблудил си се. От 111 ти е още останало в носа нещо.

ПС. Минах днес покрай един и ме напуши смях, като се сетих за поемата.
Какви майки са ви раждали? Чудесни момчета сте!

Коце, сухо охмелена, моля. С ония ребърца. Не знам какво друго ми остава... Ще донеса десерт. И деца ще водя за игра :lol:.

Потребителски аватар
Defoto
Маниак
Регистриран: 19 09 2017, 07:25
Контакти:

Мнение от Defoto » 12 02 2020, 21:56

-MommaBear- написа:
12 02 2020, 21:53
Defoto написа:

111 е автобус, в който можеш да прекараш добре в обедните часове на деня. Пък ти покрай какъв си минала ? Да не би да върви линия и до Стара Загора?
Да чукаш, преди да влезеш, е въпрос на възпитание.Да чукаш, след като си влязъл - е въпрос на възможности!

Потребителски аватар
-MommaBear-
Активен

Мнение от -MommaBear- » 12 02 2020, 22:09

Defoto написа:
12 02 2020, 21:56
-MommaBear- написа:
12 02 2020, 21:53
Defoto написа:

111 е автобус, в който можеш да прекараш добре в обедните часове на деня. Пък ти покрай какъв си минала ? Да не би да върви линия и до Стара Загора?
Не леж на тази със СтЗ. Овладявам всички ширини - внимавай с градския транспорт! :lol:

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 12 02 2020, 23:49

Отнесохте се тоя рейс по ширини и дължини и не можете да се концентрирате по темата. Ако все пак проявите интерес, може да сложа една лесна рецепта за тази малко нездравослона закуска. Едни същества, радост за децата ако има наоколо, а най вече за по големите. Върви със сиренце и сладко. Че нали в събота ли, в неделя ли, рано - рано имаше закуска във wrist shot. Може да пробвате..

Изображение

Изображение.

Потребителски аватар
-MommaBear-
Активен

Мнение от -MommaBear- » 13 02 2020, 00:02

phil05 написа:
12 02 2020, 23:49
Върви със сиренце и сладко. Че нали в събота ли, в неделя ли, рано - рано имаше закуска във wrist shot. Може да пробвате..

Изображение
Хайде, казвай, моля - харесва ми. Имам идея какво ще е, но искам точно. Когато събереш пържено тесто, сладко и сирене, аз съм съгласна. С пълното съзнание, че по-нездравословно няма на къде. Че да започвам да мисля с кой часовник да снимам.

Пс. Сега видях точното наименование на темата. Няма що! Барабар Петко с мъжете! :lol:

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 13 02 2020, 02:05

-MommaBear- написа:
13 02 2020, 00:02
...
Пс. Сега видях точното наименование на темата. Няма що! Барабар Петко с мъжете! :lol:
Ама как може, в кое време живеем? То и заглавието на темата не е политически коректно, чудя се как модераторите не са го коригирали, какво е това мъже... ::angel::

За рецептата, цялата работа е очевидно във формите на създанията, е и в несравнимия им вкус. Според мен де, това ми е един от първите ми детски спомени. За съжаление, нямат си име, всеки ги нарича както му дойде, примерно животни, извънземни...

Внимание! Най - важното е колко е гъсто, или по точно рядко тестото, иначе няма да имат толкова ръце и опашки. И температурата на олиото. Така че ще се помъчите малко, няма все аз да се мъча всяка неделя.

Иначе рецептата е много лесна и бърза.

Първо слагам да се нагрява на котлона, или на газ метален съд или тенджерка с олио най малко 3-4 см, да има място да плуват, докато се пържат. За да не се хаби много олио, може по малък и по дълбок съд.

Докато се нагрее олиото, съм готов с тестото.

1 кофичка кисело мляко, 2 яйца, по 1/2 чаена лъжичка сол, захар и сода за хляб. Аз слагам една идея повече сода. Това се разбива с миксера и се добавя брашно докато стане рядко тесто. Разбива се накрая добре с миксера. И толкоз.

До дук добре, и сега малко тайни, да не кажете после, че не съм споделил...

Тайна 1: Тук е интересното, колко да се сгъсти! Като го гребнеш с лъжица и я обърнеш надолу, трябва да изтече само, не много бързо, но не и много бавно. Пробвайте, няма да правя сега и видео :). Ако е по рядко, стават много рехави и попиват олио. Ако е малко по гъсто, стават по твърди, тестени и не придобиват форми ръце и опашки. А сега де... Първите 1-2 създания се пробват и ако не са ОК, се коригира. Ако е по рядко, става лесно с малко повече брашно. Ако е по гъсто, се добавя още малко кисело мляко и готово.

Тайна 2: Температура на олиото. Да речем около 1/3 от максималната на газта или котлона, когато я постигне! Ако е по висока, ги грабва отвън стават бързо кафяви, а отвътре в средата сурови. Ако е по ниска, попиват олио. А сега де...Хайде помъчете се малко, няма да се мъча само аз всеки път...

Тайна 3: Ако са овладяни тайна 1+2, тестото се сипва от половин супена лъжица в горещото олио, може да се помогне малко с пръстче да отиде цялото. Но отгоре и отначало по отблизо. С малко повече опит, от по високо, но внимавайте да не ви опръска горещото олио. Тогава стават по свежи глави, рога и опашки. Тъй като тестото е сравнително рядко, при сблъска с олиото придобива веднага най различни форми, които бързо се фиксират. Може лъжицата да се завърти малко, докато изтича тестото, но тогава формите ще са малко докарани, по добре да са със собствено мнение. Ако олиото е достатъчно дълбоко да не пречи на опашките, създанията се обръщат сами. И ако не са много да си пречат. Във всички случаи трябва да има наблизо вилица да им се помогне да се обърнат и трябва да се гледат к'во става.

Готовите от всички страни се изваждат с решетеста лъжица и се слагат за малко на кухненска хартия да попие, после в голяма бяла чиния. Аз като почитател на чистото изкуство ги харесвам на бяла, да контрастират и да се виждат, но жена ми все ми подава някакви чинии на цветя. Може и така.

Както споменах, първите се пробват като вид и се разчупват да се види как са отвътре и дали няма останало сурово тесто. Трябва да са горе - долу като на снимката отвътре. После ако трябва се коригира бързо гъстотата на тестото, както пише горе, или температурата на олиото. Много обичам да ги пробвам докато ги пържа, колкото и да са грешни :)) .

Изображение.

Проблемът е единствено да се изкарат навреме клиентите по пижами от леглата, защото като изстинат, за нищо не стават. Но не е голям проблем, защото като им замирише, идват сами.

Тези на снимката са стояли към половин час докато се появи и последната сънена физиономя и...не е същото.

Изображение

Потребителски аватар
-MommaBear-
Активен

Мнение от -MommaBear- » 13 02 2020, 08:04

Много благодаря! Това беше подозрението ми за рецептата! Ще я опитам, с надежда за успех в причудливите форми.

За да дообогатя познанието и за други потребители, аз също я правя, но малко по-различно. И действително е любима. На всичко това, което си описал, слагам чаша натрошено сирене и още съвсеееееем малко брашно, колкото за малко по-гъсто кексово тесто. Много меко, почти течно, но не е течно. Слагам в сгорещеното олио с две чаени лъжички - оформям овалчета и пускам. Те сами се обръщат, заради формата и по-високото ниво на мазнина. Като за майки, може да се сложи малко мазнина в тестото, сгъстява се съвсем мъничко още и се слага със супена лъжица на хартия за печене и стават содени сиренки, които са си много вкусни и след като изстинат.

И сега остава да видим в уикенда на любовта, ще се намери ли кой да пържи я чудовища, я бухтички със сирене :P.

Потребителски аватар
fivegood
МОДЕРАТОР
Регистриран: 20 10 2009, 10:06

Мнение от fivegood » 13 02 2020, 08:56

Да предам и аз цялата си готварска мъдрост събрана в една авторска снимка:

Изображение

Ако някой иска рецептата - давам веднага! :lol:

ПС: Понякога мажа и принцески! ::up::

Потребителски аватар
otof
Маниак

Мнение от otof » 13 02 2020, 09:51

tosunbei написа:
12 02 2020, 19:40
Врътнах един крем карамел снощи :))
Стана по-гладък и от бебешко дупе ::yahoo::
Изображение

Изображение

Изображение
Като го гледам ми иде да изкарам готварски курс в Англия ::yahoo::
Два пъти опитвах съвсем наскоро ,резултата освен че не е за хвалене,ами не стана и за лично ползване
Твоя изглежда много вдъхновяващо,значи продължавам с опитите :thumbup:

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 13 02 2020, 11:50

-MommaBear- написа:
13 02 2020, 08:04
...
И сега остава да видим в уикенда на любовта, ще се намери ли кой да пържи я чудовища, я бухтички със сирене :P.
Трябва някой да се прежали, няма да караме 3 дни само на любов я...
fivegood написа:
13 02 2020, 08:56
...
На мен пък как ми се дояде принцеска, като видях горе... Представих си я много живо, с малко загоряли крайчета на филийката наоколо ::up::

Потребителски аватар
-MommaBear-
Активен

Мнение от -MommaBear- » 13 02 2020, 13:41

phil05 написа:
13 02 2020, 11:50
Трябва някой да се прежали, няма да караме 3 дни само на любов я...
fivegood написа:
13 02 2020, 08:56
...
На мен пък как ми се дояде принцеска, като видях горе... Представих си я много живо, с малко загоряли крайчета на филийката наоколо ::up::
Разбрах. Ще пържа. Благодаря :lol:.

И яйца си направих за обяд. Не успях така ги усмихна, явно практика трябва.

Ако имаше кой един крем да направи... Може и с карамел.

Потребителски аватар
otof
Маниак

Мнение от otof » 13 02 2020, 15:58

Има :)
Нали не си помислихте че ще се откажа след двете неуспешни проби

Изображение

Отговори

Върни се в “Други хобита”