Fidget Spinners

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите

Fidget Spinners

Мнениеот sci » 12 06 2017, 18:06

Хайде да поплюем по горещия тренд :)
Всъщност, аз няма да правя това, въпреки, че трендовете са за това тук - за да ги критикуваме.
Аз съм си нервак, все нещо правя с ръцете и краката като работя или съм в мийтинг. Ако са ми заети ръцете, барабаня с краката, цъкам химикалки, люлея се на стола и т.н. От две-три години, пускам по някое време Йо-йо, но то изисква да си прав и едната ръка да ти е винаги свободна. Освен това, колеги от стаята мрънкат, че движението на йойото ги дразни. А пък готиния пумпал от алуминий им вдигал бучащ шум... В началото на тази година видях fidget spinner в едно видео и веднага много му се накефих. Всъщност това си е пумпал, за който не ти трябва маса. Или пък като броеницата, но без да приличам на турски дядка... Абе - пумпал-броеница. Потърсих да си купя, но имаше само няколко 3Д принтнати модели в бея и още нищо в Амазон, пък да не говорим за магазините. Разбира се си купих лагери и си направих :) Като излязоха спинерите навсякъде си купих един, оказа се много по-добре от моят самодел, и си връткам. Сега всички ме гледат странно - абе чичката що върви като лапетата тоз' боклук? А аз си го връткам, спеставайки си останалите досадни (барабанененто) или опасни (люлеенето на стола) бекграунд спортни дейности. А и лично аз смятам, че една толкова low-tech механична играчка да направи такъв бум си е яко - нали се кефим на механичните часовници все пак :) А и как стана така, че никой гигант не стои зад най-големия хит на сезона - пълна анархия :mrgreen:
sci
Маниак

Re: Fidget Spinners

Мнениеот mitadoc » 13 06 2017, 01:03

За мен е допълнително разсейване. И е нещо безсмислено. Като стрестопките,които мачкаш. Тъй,че от мен имаш хейт :)
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот sci » 13 06 2017, 07:10

mitadoc написа: Тъй,че от мен имаш хейт :)

Ейии, разби ми сърцето :lol:
sci
Маниак

Мнениеот george2502 » 13 06 2017, 07:36

И аз имах пръстозанималка, загубих я и си поръчах нова. В крайна сметка не на всякъде можеш да си играеш с п***ката [FACE WITH TEARS OF JOY][FACE WITH TEARS OF JOY][FACE WITH TEARS OF JOY].
В интерес на истината, в сезона на откритите кафенета така пуша по-малко.
От мене имаш лайк.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Аватар
george2502
Маниак

Мнениеот galliano » 13 06 2017, 07:45

И аз си взех преди месец ей така от любопитство. Бях останал с впечатление от клиповете, че при леко завъртане започва само да се ускорява и на моменти уж ще спре и пак само набира. А моето ментак ли е не знам, но колкото и силно да го завъртя след 40-50 сек спира.
Пръв между равни...
Аватар
galliano
Маниак

Мнениеот Barking Dog » 13 06 2017, 07:58

galliano написа:И аз си взех преди месец ей така от любопитство. Бях останал с впечатление от клиповете, че при леко завъртане започва само да се ускорява и на моменти уж ще спре и пак само набира. А моето ментак ли е не знам, но колкото и силно да го завъртя след 40-50 сек спира.

Уж с часовници се занимаваш, пък то...веднага профилактика и смазване на лагерите!!! :lol: :lol: :lol: Направих на сина ми самодел, ама нали няма лъскава пластмаса по него, та и купих един, нещо не ме грабна тази бъзикня. Няма лайк от мен.
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.
Barking Dog
Маниак

Мнениеот fivegood » 13 06 2017, 08:43

Аз се кефя на такива неща, така че за това има лайк. Нищо ново под слънцето обаче. Като малки връткахме лагерчета с абсолютно същата цел. Сега някой ги е сложил в не лоша опаковка и се опитват да го представят като кой знае кво изобретение. Иначе аз бях поръчал един от ebay с уж керамични лагери. Действително мнооого мазно и дълго се върти!
За манията обаче - хейт. Манията е същата като тази с Покемоните. Някой вече да чува нещо за Покемони? Така че на манията ѝ давам още половин година живот. После на всички ще им е писнало от спинери и ще ги връткат само тези, които са си търсили подобни играчки и до тогава. :)
Аватар
fivegood
МОДЕРАТОР

Мнениеот sci » 13 06 2017, 08:46

Изображение
sci
Маниак

Мнениеот sci » 13 06 2017, 08:47

fivegood написа:Аз се кефя на такива неща, така че за това има лайк. Нищо ново под слънцето обаче. Като малки връткахме лагерчета с абсолютно същата цел. Сега някой ги е сложил в не лоша опаковка и се опитват да го представят като кой знае кво изобретение. Иначе аз бях поръчал един от ebay с уж керамични лагери. Действително мнооого мазно и дълго се върти!
За манията обаче - хейт. Манията е същата като тази с Покемоните. Някой вече да чува нещо за Покемони? Така че на манията ѝ давам още половин година живот. После на всички ще им е писнало от спинери и ще ги връткат само тези, които са си търсили подобни играчки и до тогава. :)

напълно съгласен!
sci
Маниак

Мнениеот ivanovnov » 13 06 2017, 08:55

и мен ме кефи много, видях го в детето на един приятел и веднага се сдобих и аз с подобен, бях го виждал по магазините за детски играчки, но ми беше неудобно да питам това какво е :) :) :) та като получих инфо от извора, а и детето толкова се въодушеви, че някой голям го пита за играчката му и ми обясни всичко в детайли, къде киви имало, модели, ала бала, китайски, маркови и т.н. Е малко го загубих като фен, като му казах, че съм взел моя от магазин за левче, за скромната сума от 4 лв., но к'во да се прави. То и неговият часовник е пласмасово Q&Q ама не му обяснявам, че не става, нали?!
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот mitadoc » 13 06 2017, 12:21

Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот fivegood » 13 06 2017, 14:13

Изображение
Аватар
fivegood
МОДЕРАТОР

Мнениеот mitadoc » 13 06 2017, 15:16

FIDGETING in job interviews improves the performance of male candidates, but has the opposite effect on women, according to new research.

A study of more than 70 adults by scientists at Roehampton University found that nervous behaviour such as scratching, lip-biting and face touching seemed to help men relax.

The report said that men fidgeted twice as much as women while being interviewed, but made fewer mistakes.

Professor Changiz Mohiyeddini of the University of Roehampton said: "It seems that men have an effective behavioural strategy - fidgeting - to combat their nervousness, but for women, the same behaviour actually makes things much worse."

The study's co-author, Dr Stuart Semple, added: "The classic advice for interviews is not to fidget, and for women this seems to be spot on. For men, though, fidgeting appears beneficial.

"There is always the concern employers are put off by a fidget but there are ways round this. Instead of touching the face or biting the lip, moving the legs or tapping your hands silently under the table may work just as well."

CAPTION(S):

A study finds that interview fidgeting helps men - but not women

Да превеждам ли?
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот george2502 » 13 06 2017, 15:54

Ми не. Връщаме се на хипотезата "нямаш ли пи#*@ да си играш?".
Ми имаш, ама не върви да го придрапваш из офиса.... :))

Аватар
george2502
Маниак

Мнениеот mitadoc » 13 06 2017, 16:10

george2502 написа:Ми не. Връщаме се на хипотезата "нямаш ли пи#*@ да си играш?".
Ми имаш, ама не върви да го придрапваш из офиса.... :))

Джобен тенис :))
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Назад към Други хобита