El otoplenie Конвектори

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите

El otoplenie Конвектори

Мнениеот internetreklama » 10 11 2017, 17:20

ModEdit: Изтрита реклама.
internetreklama
Новобранец

Re: El otoplenie Конвектори

Мнениеот nvelikov » 17 11 2017, 14:15

Даваш 200лв за конвектор, чиято мощност е 2kw/h и плащаш по 120лв всеки месец... благодаря! Предпочитам инвестиция в хубави климатици.
Никога не бъди точен – губиш много време, докато чакаш другите.
Аватар
nvelikov
Почитател

Мнениеот pm03 » 17 11 2017, 16:21

То щот конвектора не печка а?
Аман от реклами за тъпанари!

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Аватар
pm03
Маниак

Мнениеот Barking Dog » 17 11 2017, 16:36

Я най-добре тази тема да си ходи, където и е мястото- в кръглата папка, позната още като КОФА
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.
Barking Dog
Маниак

Мнениеот phil05 » 17 11 2017, 18:36

pm03 написа:То щот конвектора не печка а?

Ми не е печка. Независимо колко дразнеща е тая реклама, озаглавена надве натри, или по - точно надве :)) на латиница, а утре и четвърт на китайски, може би. И дали мястото и е тук. Ама и ние не можем да свикнем да разделяме нещата и все отиваме в крайности.

А дали е печка , аз отоплявам 20 квадрата помещение с един дълъг и тесен датски ли беше, шведски ли конвектор под прозорците, тънък като вестник. Скъп :mrgreen: и не знам колко вата. И като съм го курдисал на 20 градуса преди 2 години само му натискам копчето ноември. По някой път се сещам да погледна дали му свети червения диод, че нагрява и все не уцелвам. Като седна малко по наблизо, едно такова приятно, усещаш че излъчва топлина. Като го пипна, той почти хладен, направо студен. Как стават тия работи, не знам.

Който иска да си духа с климатици отгоре, да топли тавана и да пробива стени. Нищо против, някъде написах, че и според мен климатикът е също е е много удобно решение. Ама чак пък конвектора бил печка...

Само да не вземе сега авторът на темата да почне и той. Това е раздел "други хобита", за кеф и разтуха и хич не щем и тук такива реклами, втръснали са ни отвсякъде. Иначе - успех!
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот pm03 » 17 11 2017, 18:57

phil05 написа:
pm03 написа:То щот конвектора не печка а?

Ми не е печка. Независимо колко дразнеща е тая реклама, озаглавена надве натри, или по - точно надве :)) на латиница, а утре и четвърт на китайски, може би. И дали мястото и е тук. Ама и ние не можем да свикнем да разделяме нещата и все отиваме в крайности.

А дали е печка , аз отоплявам 20 квадрата помещение с един дълъг и тесен датски ли беше, шведски ли конвектор под прозорците, тънък като вестник. Скъп :mrgreen: и не знам колко вата. И като съм го курдисал на 20 градуса преди 2 години само му натискам копчето ноември. По някой път се сещам да погледна дали му свети червения диод, че нагрява и все не уцелвам. Като седна малко по наблизо, едно такова приятно, усещаш че излъчва топлина. Като го пипна, той почти хладен, направо студен. Как стават тия работи, не знам.

Който иска да си духа с климатици отгоре, да топли тавана и да пробива стени. Нищо против, някъде написах, че и според мен климатикът е също е е много удобно решение. Ама чак пък конвектора бил печка...

Само да не вземе сега авторът на темата да почне и той. Това е раздел "други хобита", за кеф и разтуха и хич не щем и тук такива реклами, втръснали са ни отвсякъде. Иначе - успех!

Извинявай, би ли ми обяснил като не е печка (нагряващ се елемент) какво е ?
Може би има "Токамак" вътре или ZPM ( zero point modul за който е фен на Старгейт).
Ел. нагревателен уред като всички от този род , че и кпд то му е там някъде .
Аватар
pm03
Маниак

Мнениеот phil05 » 17 11 2017, 19:48

Като изключим тъпотията с тая реклама и с "автора" на темата, който вероятно е някакъв софтуер или автомат да ръси навсякде.

Всяко нещо си има предимства и недостатъци, да не отиваме в крайности, това исках да кажа. И най простия конвектор с термостат, дето наистина е печка, не нагрява непрекъснато. Нямам предвид маслен радиатор в средата на стаята, или печка с реотани. Естествено, конвекторите не могат да се сравняват с климатика, дето има наистина " ZPM (zero point modul за който е фен на Старгейт)" :wink: ::angel::.

Оттам нататък със сигурност се сещаш, че всеки един от начините си има предимства, и недостатъци. И в принципа, и в мястото, конструкция, изработка, има конвектори и конвектори, също както и климатици и климатици :)). На двигателите на автомобилите изкараха 200 коня от литър почти със същия разход, за сметка на...ама хайде, то си имаше една тема. Няма черно и бяло, искам да кажа, хайде да не я задълбаваме. Да кажеш че конвектора е печка, все едно да кажеш че климатикът е калорифер, като игнорираш принципа на работа, сметките, значението на мястото, както е и за климатика и какво ли не още, за да изтръгнем повече ефективност. За това ставаше въпрос ::drinks::. Да оставим настрана кой начин за отопление е по - приятен и създава повече уют, дето се шегувахме в друга тема :wink:
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот pm03 » 17 11 2017, 20:50

Точно искам да ти каже, че по всичко КОНВЕКТОРА Е печка.
Най-разпрострснените печки топлят въздуха чрез конвекция.
Тумбести, издължени, плоски и т.н. не променя принципа и ефективноста им (и кпд-то) .
Всичко друго е некоректна реклама.

Аватар
pm03
Маниак

Мнениеот phil05 » 17 11 2017, 22:48

А, сега разбрах, печка е, какво да е, само формата :). Като колата, всяко нещо на 4 колела е кола, или каруца, независимо от формата и разни други работи :wink:.

За разлика от другите лесни за реализиране :) и евтини системи за отопление, дето не са печка, като термопомпа от недрата на земята, соларна техника, космически лъчи, ускорители, локално или централно парно, компресора на климатика и цикъла на Карно, отопление по цикъла на Стърлинг, да не говорим че с остатъчната енергия и топлина от отоплението вече се произвежда ток за собствени нужди :).

Майтапа настрана, какво предлагаш като алтернатива на отопление на прословутите конвектори (печки), като изключим парно, щото не всеки има или може да си позволи централно или локално, каквото и да гори това парно, да не говорим за разправиите? Там пък какво ставо с КПД – то....

Не допускам да кажеш печка или камина на дърва и въглища, което пък на мен ми е донякъде любим начин ::angel:: ::angry:: Но ако кажеш климатик, вече знам :)). Опитай се да ме изненадаш, и аз се чудя какво да правя с това отопление.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот cenzor » 17 11 2017, 22:59

Изтрих рекламата в първия пост, дискусията може да остане спокойно.

П.С. Аз съм с 2 бр. ADAX NEO :wink: , вършат чудна работа и изглеждат екстра.
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот pm03 » 17 11 2017, 23:14

ми ти си ги изброил начините горе доло, няма ка да те изненадам. Правиш си сметка и си решаваш за себе си.
Едно време съм се топлел с радиатори на ток, на парно, на духалки, сега съм на климатици.
Е ще ми се една каминка, ама няма комин.
Аватар
pm03
Маниак

Мнениеот senna » 17 11 2017, 23:26

Предлагам отопление на ЮГ, по-конкретно Сейшелите, Малдивите, Бора-Бора, Бали, в краен случай Мавриций.

P.S. Този пост го пиша в напразен опит да изненадам Вальо..., което е много трудно по-принцип. :)) ::drinks::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот phil05 » 17 11 2017, 23:42

Я, и моя оттатък бил Adax "Glamox" :). Одма я давам каминката, сосе комина и 5 кубика сурови мокри дърва отвън за 500 лева, за още един такъв тук в хола. Ако има как да не бутнем стените. Че още се правя, че имам работа, щото ме мързи да я запаля и да цепя подпалки. Нямаше подпалки да взема с дървата и грехота да се дават пари за такова нещо, сухи клони колкото щеш :) ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот n.gerg » 18 11 2017, 00:47

Offtopic: покажи
Ниско КПД, но ми създава неповторимо топло на душата.
Изображение
n.gerg
Почитател

Мнениеот pm03 » 18 11 2017, 01:23

n.gerg написа:
Offtopic: покажи
Ниско КПД, но ми създава неповторимо топло на душата.
Изображение
Така си е.

Аватар
pm03
Маниак

Мнениеот phil05 » 18 11 2017, 01:38

Хайде, стегнах се и я запалих още преди час и ВЕЧЕ си е така :). И прането ще изсъхне сега. Не я давам вече :) ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот marind » 18 11 2017, 04:19

Еййй, с тез конвектори и огнища ще ми изядете ляба ве, лоши ора ::angry:: Не сте ли чували за горивни камери ;) ::drinks::
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот phil05 » 18 11 2017, 13:05

Я, като попрочетох, че то съм имал горивна камера, брех! :)) Или греша. Камината е чугун, с джам отпред, с външно обтичане, затворено в в гипс картон до горе до тавана, вътре изолация вата с алуминиево фолио. отворите за топлия въздъх са от трите страни горе, близо до тавана.

Ама си мълча, че отворите са горе, за да мога да критикувам климатиците, че пак били горе ::angel:: :wink:. Явно по други причини не ги долюбвам нещо...Но все пак камината излъчва и самата тя долу, абе друга топлина си е.

Само дето нямам въздуховоди за топлия въздух по стаите, но пък коминът минава по стената на спалнята точно отгоре, та така се решава и там въпросът с отоплението, Проблемът е, че в спалнята става много топло, трябва да сложа там малко изолация на стената.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот trk2 » 18 11 2017, 18:19

Има и двете климатик и конвектор. Предпочитам второто, с климатика ми е некомфортно, все едно съм в евтин хотел. Колкото до камините и горящите печки - мразя ги :) Живея в центъра на града и това е най- големия проблем през зимата, заради него дори обмисля ма де се изнеса. Въздуха става кошмарен за дишане, дори дрехите ми миришат на пушек, все едно сме в каменната ера.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 18 11 2017, 19:02

Понякога е хубаво да се върнем назад, като в ерата на хубавите джобни механизми :). Миризмата на пушек и на горящи дърва понякога е приятна, особено открит огън. А, да не забравя, мойта "горивна камера" на нищо не мирише, да му се не види :(. Даже си взех една такава скара и току ми скимне да изпека вътре я рибка, я нещо друго, в средата на хола, на жар и джама отворен и пак не ще да мирише, феномен някакъв ::angel::. Така дърпа всичко на горе. А като сложиш нещо такова в кухнята, ако ще и с Миеле отдушник да си, после 3 дни се проветрява цялото жилище, за дрехите да не говорим. Настрана кое как става на жар, нищо че мирише малко на жар и пушек :wink:.

Абе всичко е като с часовниците, неизбродими пътища :)
Аватар
phil05
Маниак

Следваща

Назад към Други хобита