Seamaster 300 Нужда от мнение

Въпроси и мнения около Репликите на часовници
Иван_Иванов
Напредващ
Регистриран: 29 10 2019, 17:30

Re: Seamaster 300 Нужда от мнение

Мнение от Иван_Иванов » 13 01 2020, 13:22

Здравейте, при мен е вече. Обслужен, по думите на часовникаря, вътре е швейцарска ETA 2824. Не съм го карал да я отваря за да снимам, на мен ми е достатъчно и това, а и снимките с телефона, с който съм, не са особено прекрасни. :) Не съм питал допълнително за касата, не ми е от огромно значение. Колкото до стъклото, пробвах само номера с капка вода, задържа я цяла, ако е показателно за вида му. Забелязах друго нещо, което бях пропуснал в началото, логото е щамповано върху циферблата, не е отделен блок залепен отгоре.
Изображение

Потребителски аватар
gordanz
Маниак
Регистриран: 29 07 2012, 02:54

Мнение от gordanz » 13 01 2020, 20:12

ХАХАХА
Omega Speedmaster Japan Special
Rolex Air king
Zenith Elite
Brass Mechanical - Made by Diran Boiadzhyan
Girard Perregaux Sea Hawk II Няма го вече :(
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

moreg
Напредващ
Регистриран: 27 01 2016, 22:13

Мнение от moreg » 13 01 2020, 21:27

Иван_Иванов написа:
06 01 2020, 23:02
пари не са давани за него
С това трябваше да почнеш и темата щеше да е напълно излишна. Кой ще ти даде оригинална омега за без пари? да ти е наследство ще ти е ясно че е оригинал ама така да ти попадне от някъде за без пари е ясно че е фалшив :)

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 13 01 2020, 22:18

ХАХАХА отгоре айде разбираемо, ама това пък какъв аргумент беше? Доколкото разбрах, някой му го е подарил, щом е дал пара от 2 лева. Аз ако подарявам часовник ::angel::, ще гледам да е някой убав, или поне истински. А вие?
Иван_Иванов написа:
13 01 2020, 13:22
Здравейте, при мен е вече. Обслужен, по думите на часовникаря, вътре е швейцарска ETA 2824. Не съм го карал да я отваря за да снимам, на мен ми е достатъчно и това, а и снимките с телефона, с който съм, не са особено прекрасни. :) Не съм питал допълнително за касата, не ми е от огромно значение. Колкото до стъклото, пробвах само номера с капка вода, задържа я цяла, ако е показателно за вида му. Забелязах друго нещо, което бях пропуснал в началото, логото е щамповано върху циферблата, не е отделен блок залепен отгоре.
Изображение
::up:: Супер, сега ще си носиш реплика с малко история и швейцарска ЕТА. Поне ще работи добре. Да не казвам по добре от някои други не-реплики. Нищо че реплика.

На мен ми хареса как си остави още в първия пост искрица надежда, че не е 100%. И после я пораздухахме ;), даже и часовникарят се включи. Така тръпката и май изобщо е по - интересно, отколкото да идеш да си купиш оригинален от магазина, или от нета. Това всеки го може.

И следващия път пак така, не губи кураж, случват се интересни работи и с репликите. И във форума, и в OLX, и на мен ми се е случвало. Вероятността е по малка от тази в първия пост :))

Та затова казвам реплика с малко история, това им е интересното на часовниците и на случките покрай тях. Иначе това "носи се отваря се снимаш и готово" на колегата gordanz ясно, но e малко като ори мели яж. И то хич не е лесно и просто, но е малко по различно от часовниците и какво се случва около тях.

Отговори

Върни се в “Реплики на часовници”