Поредното питане за оригинал или реплика :)

Въпроси и мнения около Репликите на часовници
Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Re: Поредното питане за оригинал или реплика :)

Мнение от ivanovnov » 23 09 2014, 11:23

Колега напълно си прав, за това което показваш, аз съм съгласен с теб. Но искам да кажа, че когато една стока е с определено качество и към определена таргет група се случва да не се обръща внимание на детайли, които при друга стока или при други обстоятелства биха били доста по изпипани. А това, че някой може да предлага ментаци за оригинални стоки нищо ново в България за съжаление...който изгори изгори, но е похвално за усилията, които си положил, за да ни запознаеш, наистина :)
...go forward...

monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Мнение от monopola » 23 09 2014, 11:31

и какво правим сега, някакво обяснение от страна на продавача ако може. Аз лично се ангажирам, ако всичко това е точно така и продавача не се защити адекватно да придвижа нещата към съответните институции, че честно казано малко ми дойде в повече тази история... Признавам си, чак ми стана гадно, баси :(
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

Force
Напредващ
Регистриран: 21 02 2014, 20:31

Мнение от Force » 23 09 2014, 11:31

Когато и ти лично изгориш и си щял да платиш огромна сума за такъв ментак, тогава предполагам и ти ще направиш същото. Предполагам тази тема скоро ще бъде забравена, но поне който я е прочел един път си има глава на раменете и на собствен риск решава дали да се доверява на въпросния продавач или не...

П.С. Нищо чудно скоро клиповете да изчезнат от youtube и затова сложих снапшотове за всеки случай. Пазете се Колеги!
Последна промяна от Force на 23 09 2014, 11:40, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак

Мнение от ivanovnov » 23 09 2014, 11:36

Във форума има доста юристи, ако колегата @Force може да осигури адекватни документи за прозихода на часовника му и как е бил подведен, според мен има възможност да се потърсят правата му. Както каза, @monopola по-горе, не е лошо да се ангажираме с темата, аз съм ЗА и бих съдействал, при условие, че всичко е ясно представено и не е с цел наклепване на определен търговец :)
...go forward...

monopola
МОДЕРАТОР

Мнение от monopola » 23 09 2014, 11:45

Force, може би не ме разбра, понеже съм съгласен с теб и смятам, че продавача трябва да си понесе последиците смятам да придвижа нещата, но все пак първо трябва да се чуе неговата гледна точка.

Force
Напредващ

Мнение от Force » 23 09 2014, 15:05

Сценария с мен се разигра отдавна, нямам нито време, нито желание да се занимавам по съдебни дела, след като скоро загубих подобно дело срещу голяма верига супермаркети за отравяне с развалена храна. Нямам доверие в правосъдната ни система, дори и в кзп... Просто ми направи впечатление, че автора на темата разпитва за автентичността на магазина и реших малко да му "отворя очите". Някой сега може да кажат, че конкуренцията го очернява, но не е така. Да не съм качвал аз видеата в тубата - както се вижда, те са качени от собственика на сайта и след детайлен преглед на клиповете лъсва горчивата истина, че часовниците не са "оригинални" в истинския смисъл на думата. Поздрави!

thetimebg
Новобранец
Регистриран: 28 04 2014, 19:04

Мнение от thetimebg » 07 10 2014, 22:04

Force написа:Снимки от същото видео, предполагам сами ще разберете кой сертификат е оригинален и кой не и съответно вече сами да си направите изводите...

Изображение

Изображение
Force, преди време бах ти писал първо да разжереш какво е сертификат, но явно си много тъп и пак не си разбрал. пращам ти снимка да разбереш какво е сертификат, и как да го гледаш и какво пиши !
http://s1127.photobucket.com/user/mario ... b.jpg.html

monopola
МОДЕРАТОР

Мнение от monopola » 07 10 2014, 22:15

Колега, моля те да се въздържаш от квалификации, противоречи на правилата и води до бан.
Би ли се защитил аргументирано, щото аз лично много се дразня на подобни неща и ако продаваш реплики ще си носиш последствията, ако пък не негативите ще са за тези, отправящи незаслужени обвинения.

Потребителски аватар
cenzor
МОДЕРАТОР
Регистриран: 15 10 2009, 17:47

Мнение от cenzor » 07 10 2014, 22:27

thetimebg написа:
Изображение
Изображение

Явно и аз не разбирам какво е сертификат. Това от първия линк (screenshot youtube) е очевидно различно от това което си дал като линк (втората снимка).
DiАutenticita е слято на първия линк и разделено на втория.
Та кой е истинския ?
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“

thetimebg
Новобранец
Регистриран: 28 04 2014, 19:04

Мнение от thetimebg » 07 10 2014, 22:49

monopola написа:Колега, моля те да се въздържаш от квалификации, противоречи на правилата и води до бан.
Би ли се защитил аргументирано, щото аз лично много се дразня на подобни неща и ако продаваш реплики ще си носиш последствията, ако пък не негативите ще са за тези, отправящи незаслужени обвинения.
тогава да докажат че продаваме реплика, някой да излени и да кажи да! носих часовника на фирма или на сервиз и ми казаха че е реплика, н.п да ли е армани, тисо или друга марка!!!!

monopola
МОДЕРАТОР

Мнение от monopola » 07 10 2014, 23:21

Айде, ясно че на думи сте силни :) Аз казвам, че това от вашия клип е реплика. Сертификата е фалшив, направен некачествено и се вижда достатъчно ясно. Колко струва този часовник, купувам го, точно този от клипа. Ще му пусна ревю, със снимки и т.н., ще го проверя където трябва. През това време да си направиш труда да пуснеш фактурата с която сте го купили от официален дистрибутор, цена и т.н. скрий, това не интересува никой.
Не сте официален представител, тоест единствения вариант да докажете произход е да сте го купили от официален представител. И ако ти се струва заяждане или нещо подобни, то бъди сигурен, че подобно доказателство от ваша страна ще ви донесе много повече дивиденти от празното говорене.

Потребителски аватар
Дон Жуан
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 13:09

Мнение от Дон Жуан » 07 10 2014, 23:45

thetimebg написа:
Force написа:Снимки от същото видео, предполагам сами ще разберете кой сертификат е оригинален и кой не и съответно вече сами да си направите изводите...

Изображение

Изображение
Force, преди време бах ти писал първо да разжереш какво е сертификат, но явно си много тъп и пак не си разбрал. пращам ти снимка да разбереш какво е сертификат, и как да го гледаш и какво пиши !
http://s1127.photobucket.com/user/mario ... b.jpg.html
Колега,
преди да си позволяваш "лукса" да правиш подобни характеристики и да си служиш с такива епитети те съветвам да положиш малко повече грижи върху правописа и грамотността си :thumbup: Това - първо! И второ понеже и аз съм тъп ще замоля да отговориш на колегата cenzor ;)! Надявам се това да обясни на мен и на другия като мен що е това сертификат и има ли почва у вас :)
Моята скромна колекцийка : http://strelki.info/viewtopic.php?f=12&t=20141

Потребителски аватар
u4kuna
Почитател
Регистриран: 11 07 2010, 08:59

Мнение от u4kuna » 08 10 2014, 13:26

ЕЕ тъкмо се бях засил да пазарувам от този магазин ,но след като прочетох тази тема силно се замислих .Интересно ми е и на мен как колегата thetimebg ще защити имиджа на своя онлайн магазин и дали наистина въпросния часовник е реплика . ::up:: :wtf:

Потребителски аватар
Groot
Маниак
Регистриран: 27 09 2009, 17:22

Мнение от Groot » 08 10 2014, 14:32

Моля и потърпевши и търговец от тук насетне да говорят само с факти, документи, снимки и т.н.
И ако можем да минем без обиди - най-добре :).

Потребителски аватар
tard fella
Активен
Регистриран: 26 04 2014, 11:48

Мнение от tard fella » 08 10 2014, 17:36

имал съм часовник на Армани ,закупен от Англия от официален представител .. сертификата трябва да изглежда като на тая снимка :
Изображение
леко релефни красиво изписани букви без замазано никъде ,качеството на печат е на много високо ниво .. това от клипчетата за мен са ментета а и самата цена го подсказва ... снимките на сайта обаче вероятно са на оригинали защото не виждам обичайните забележки на ментетата

E99
Почитател
Регистриран: 30 01 2014, 21:03

Мнение от E99 » 08 10 2014, 19:24

Не мога да изкажа мнение относно конкретния часовник, но все пак трябва да споделя едно наблюдение от посочения сайт. В т. нар. "гаранционни условия" е описано, че в случай на "ощетение", потребителите можело да се обърнат към "Министерство на потребителите и Генерална дирекция за защита на конкуренцията" !!! Тук става въпрос или за генерално непознаване на институциите, което е недопустимо (и невъзможно) за всеки един реално работещ търговец, или за механичен превод на условия, намерени в интернет, което от своя страна също не е допустимо.

Да не говорим, че в сайта липсва каквато и да било информация относно юридическото или физическото лице, собственик на онлайн-магазина, което е грубо нарушение на чл. 4 от Закона за електронната търговия.

Това само след бърз едноминутен преглед на сайта, ако взема сериозно да го разгледам, представям си какво ще излезе.

Force
Напредващ

Мнение от Force » 09 10 2014, 16:24

Колкото и да коментираме, докато някой не се оплаче пред КЗП от съответния онлайн магазин, то ще продължава да си продава безнаказано репликите. Не харесвам да разкривам грешките на "противника", но много лесно може да бъде хванат с една пробна поръчка и като Клиента получи репликата и подаде оплакване към официалния представител, тогава може и да се получи нещо. Но като почитател на марката, доста съм разочарован от "всезнаещите" колеги, които в началото на темата дори твърдяха, че едва ли не Армани са били толкова долна марка, че не обръщали внимание на качеството на сертификатите...

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак

Мнение от ivanovnov » 09 10 2014, 16:38

ivanovnov написа:Може да се окаже, че всичко си е съвсем нормално, за съжаление часовниците Армани са на качествено ниво като часовниците Акрибос XXIV, да не кажа и по-лошо качество. Виждал съм 5 различни модела, ами нищо особено за много пари спрямо това, което предлагат, ама нали има фенове да си дават кинтите така е. За същите пари може да си вземеш много по качествен часовник от сериозна марка, но всичко е въпрос на вкус и желание.
Качеството на отпечатване на сертификата допълнително потвърждава мнението ми :)
Това е моето мнение и си стоя зад него относно качеството им сравнено с това на часовниците Акрибос, ако имаш по един от всяка марка едновременно може да видиш наистина за какво става дума. Но никога не съм твърдял, че са долнопробна марка. Още повече, че открито те подкрепям, колега и считам че си напълно прав. Но пък всеки с мнението си.
...go forward...

monopola
МОДЕРАТОР

Мнение от monopola » 31 10 2014, 21:48

заради една друга тема се сетих за тази :)
И какво стана, мега гига официалния и читав сайт замълча като .....
Да взема да го кажа ясно, че да излиза в търсачките поне :)
Твърдя, че thetime.bg продава реплики и това е достатъчно ясно от написаното и ненаписаното в темата.
Напред с тарикатлъците ::drinks:: ::drinks::

Потребителски аватар
taipan
Маниак
Регистриран: 27 07 2011, 13:32

Мнение от taipan » 31 10 2014, 23:53

monopola написа:заради една друга тема се сетих за тази :)
И какво стана, мега гига официалния и читав сайт замълча като .....
Да взема да го кажа ясно, че да излиза в търсачките поне :)
Твърдя, че thetime.bg продава реплики и това е достатъчно ясно от написаното и ненаписаното в темата.
Напред с тарикатлъците ::drinks:: ::drinks::

А как можеш да го докажеш това твърдение?
The law is only thing capable of making people equal.

Отговори

Върни се в “Реплики на часовници”