Има ли в момента проблем с митниците?

Въпроси и мнения около Репликите на часовници
dragul
Почитател
Регистриран: 07 10 2011, 10:52

Има ли в момента проблем с митниците?

Мнение от dragul » 21 11 2014, 17:50

Здравейте.Има ли в момента проблем с БГ митници (задържане,унищожаване) при покупка на единични бройки часовници реплики?До сега съм купувал 2-3 хомиджа и са идвали директно не отваряни в пощенския клон.Поздрави!

Force
Напредващ
Регистриран: 21 02 2014, 20:31

Re: Има ли в момента проблем с митниците?

Мнение от Force » 21 11 2014, 20:52

Много пъти са ми задържали часовници, но нито един път не са ми отваряли пратката, за да разгледат какво има вътре. Нося им разпечатката от Пейпал, начисляват ДДС-то и всеки жив и здрав по пътя си. Поздрави!

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Мнение от ivanovnov » 21 11 2014, 22:42

и при мен е така, интересно е че последните месеци не минава пратка без да се задържи не зависило какво пише на пакета :)
...go forward...

dragul
Почитател

Мнение от dragul » 21 11 2014, 22:55

Нещо не ми став ясно.Как така задържат пратката?Защо?Идва нещо от някъде и на него пише примерно "аксрсоари за телефон". Значи те не отварят а те викат да представиш точно за тази пратка колко си платил?Ами аз мога да занеса каквато си искам преправена разпечатка?Интересното е че последните месеци получавам два часовника директно в пошата?Странно.Късмет ли имам какво ли?Да обобщим...идва ми репликата,никой не отваря и не пита какво има вътре,искат само разпечатка аз колко съм платил.Изчисляват си Ддс и довиждане?

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак

Мнение от ivanovnov » 21 11 2014, 23:04

колега при мен случаят е следния, сайтовете от които купувам часовници ми изпращат съответните часовници декларирани на ниски стойности :) 5, 10, 15 долара и т.н., понякога пишат че са след ремонт или мостри, подарък и т.н., но никога не се навиват да напишат, че е нещо друго освен часовник. Следователно на митницата спират пратката и казват ок, всичко е наред, но покажи разпечатка от пай пал, примерно и т.н.
И аз какво да правя показвам си всичко и си плащам 23% оскъпяване и така :) :) :)
ако кажеш, че е след ремонт ти казват ОК но покажи товарителницата за изпращане за ремонт :)
Ако е подарък ти казват покажи документ за основанието (защото юридическо лице не може да подарява на физическо) :) :) :) но преди година, никога не ми спираха часовник деклариран на ниска стойност :)
...go forward...

monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Мнение от monopola » 22 11 2014, 00:46

няма пари в държавата :) Правят каквото могат хората ;)
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Мнение от trk2 » 22 11 2014, 01:36

Наскоро получих "Ролекс" от Китай, продавача го маркира 18 щ.д. и го доставиха до дома ми.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак

Мнение от ivanovnov » 22 11 2014, 12:09

monopola написа:няма пари в държавата :) Правят каквото могат хората ;)
::up:: ::up:: ::up:: много точно казано...хахахаххахахаха
...go forward...

dragul
Почитател

Мнение от dragul » 24 11 2014, 23:44

Реших да го пратя до Англия.Да видим...
Последна промяна от dragul на 25 11 2014, 13:14, променено общо 1 път.

riator1912
Напредващ
Регистриран: 09 05 2013, 18:43

Мнение от riator1912 » 24 11 2014, 23:52

Пиши после..

dragul
Почитател

Мнение от dragul » 12 01 2015, 17:27

Сряда/четвъртък ще са при мен часовниците.От Китай до Англия до България..Не са ги задържали и проверявали на английска митница.Нека все пак да дойдат и ще пиша всичко наред ли е.Поздрави!

dragul
Почитател

Мнение от dragul » 18 01 2015, 14:01

Дойдоха.Приятно съм изненадан.За парите които съм дал смело мога да кажа че са в ПЪТИ по-добри от Сейко,Ориент та даже и Тисо КАТО ФИНИШ...Механизмите са съответно Myota кварц хронограф и seagull st16.Времето ще покаже за сийгъла.Не съм имал китайски автоматик до сега.Скоро ще ги наснимам и постна в реплика шот оф тхе дейййй

Потребителски аватар
tzetz
Маниак
Регистриран: 08 04 2013, 13:53

Мнение от tzetz » 16 10 2015, 23:50

Аз досега е съм имал проблеми нито с телефони, нито с часовници от Китай. Отдавам го и на голяма доза късмет. Куриери като DHL или UPS, обаче, задължителн отиват на митница - там мърдане няма. Случи се и на един приятел веднъж.
Да оставим шаха на мира, да пием по бира!

Потребителски аватар
tzetz
Маниак
Регистриран: 08 04 2013, 13:53

Мнение от tzetz » 16 10 2015, 23:52

dragul написа:Реших да го пратя до Англия.Да видим...
Колега - до склада ма gabco.org ли пращаш или по друга схема, защото иде реч от друга държава до UК и после България?
Пзодрави!
Да оставим шаха на мира, да пием по бира!

Praetorian
Новобранец
Регистриран: 24 09 2015, 23:40

Мнение от Praetorian » 17 10 2015, 11:41

На късмет е.

Преди месец аз и един приятел си поръчваме часовници. Той от Канада, аз - от Сингапур. В София пристигнаха с 2 дни разлика.
Неговите бяха в кутия и реална, обявена стойност около 2 по 400$. Мина си по целия цирк с митниците.
Моят Сейко беше за реални 155$ и обявени 49$ (инициатива на търговеца, без моя намеса). Не пристигна в кутия, а в дебел найлонов плик директно в пощенската станция. Без драми.

Потребителски аватар
El Rockero
Активен
Регистриран: 20 03 2014, 11:36
Контакти:

Мнение от El Rockero » 12 07 2020, 00:09

Ще изтупам малко праха от темата, нищо че е стара и в раздел "Реплики на часовници", но заглавието ѝ ми се стори подходящо. По повод следната ми публикация:
" 08 07 2020, 12:21

Пиша този пост като превенция.
Ето какво се случи днес преди обяд - Получавам SMS, който е обявен, че идва от Български​ Пощи за някакви митнически истории. Пакетът, както по-горе става ясно, е изпратен от търговеца по DHL. Според проследяващия номер, все още не е в България. Рапидо също дава индикация, че не е тук.
Отивам в пощата да ги питам какво е това съобщение. "Не е от нас. Много сигнали имаме за фалшиви съобщения, които идвали уж от БП. Не попълвайте нищо и не пращайте нищо на никого. И не предоставяйте кодове на никого."
Показах им какво съм получил - "Не е от БП, както са писали." "

В петък имах разговор с Рапидо и БП, митническия отдел. Първо от Рапидо ми казват, че пратката е приета от БП и те ще я доставят. Правя справка с кода и да, в БГ е. Следва комуникация с БП, която беше не добра и ме увъртяха като пиле в кълчища. В един момент ГъСъМъ-то звъни, ама някакси по нашенски звъни. От БП. И ми обясняват следното:
Последна информация за поръчки извън ЕС и Европа - "Пратката Ви подлежи на митническо оформяне."
Всичко ще бъде задържано на митницата и плащано. Почва яко рязане. Засега е избирателно, но скоро започват на 100%. Никога, за около 20 поръчки (Ибей и Алиекспрес повечето), почти всички извън европейския континент, не съм получавал такова съобщение, когато пратката е вече тук.
Поръчах едно Касио за около $20. А от митническия отдел ми разказват история за жена от Лом, чиято поръчка била за $1,40 и също "Пратката Ви подлежи на митническо оформяне."
И се почна с декларации от сътворението на Света, п*тки майни и бабината им трънкина + "дрън-дрън, ярина" казваше дядо ми... ::bad:: :crazy:

P.S.: Относно фалшивите съобщения уж от БП - Още веднъж ми потвърдиха. За това проверка, задължително, в БП!
You don't stop riding when You get old - You get old when You stop riding!
ИзображениеИзображениеИзображение
Drugs are for sluts, losers & weak!

Потребителски аватар
SNK
Маниак
Регистриран: 17 09 2018, 16:38

Мнение от SNK » 12 07 2020, 12:08

Или просто поръчваш през един от proxy куриерите ни в чужбина и не се занимаваш с БП, нашенски митници и прочее.
Аз така си взех един часовник и пристигна в Англия. Не му бяха начислени такси и ДДС - не знам защо, но най накрая пристигна в България необезпокоено - нямаше разкарвации, нямаше хвърчащи разпечатки от PayPal и обяснения какво си купил раиш ли, все едно съм решил да ипортвам C4, за да си правя екстремни пиратки и после се занимаваш с клоуни, за да си освободиш 4 тениски, ти нагъл престъпнико. В качеството си на гражданин на ЕС, фатката е да си вкарам артикула в границата на съюза. България не ме каасае, все пак съм освен български също така и европейски гражданин. Защо да не се възползвам от по компетентните/адекватни транспортни и пощенски услуги на ЕС? По БП само ако някаква дребнава работа от eBay, да речем И ПАК ги ползвам рядко просто защото са малко некадърни и ми губят нещата. И говорим в границите на ЕС не е като да съм поръчал лед от Антарктида. А нашенски куриери в 99% ги ползвам за доставки от БГ магазини. Естествено ако са празници пак не се получават нещата.

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Мнение от trk2 » 13 07 2020, 11:25

SNK написа:
12 07 2020, 12:08
Или просто поръчваш през един от proxy куриерите ни в чужбина и не се занимаваш с БП, нашенски митници и прочее.
Аз така си взех един часовник и пристигна в Англия. Не му бяха начислени такси и ДДС - не знам защо, но най накрая пристигна в България необезпокоено - нямаше разкарвации, нямаше хвърчащи разпечатки от PayPal и обяснения какво си купил раиш ли, все едно съм решил да ипортвам C4, за да си правя екстремни пиратки и после се занимаваш с клоуни, за да си освободиш 4 тениски, ти нагъл престъпнико. В качеството си на гражданин на ЕС, фатката е да си вкарам артикула в границата на съюза. България не ме каасае, все пак съм освен български също така и европейски гражданин. Защо да не се възползвам от по компетентните/адекватни транспортни и пощенски услуги на ЕС? По БП само ако някаква дребнава работа от eBay, да речем И ПАК ги ползвам рядко просто защото са малко некадърни и ми губят нещата. И говорим в границите на ЕС не е като да съм поръчал лед от Антарктида. А нашенски куриери в 99% ги ползвам за доставки от БГ магазини. Естествено ако са празници пак не се получават нещата.
Кое прокси ползваш?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак
Регистриран: 24 07 2013, 20:17

Мнение от alex_slav » 13 07 2020, 11:58

За куриери от сорта на GGBG ли става дума?
При минаване през Англия, на късмет ли не е имало ДДС или там са други законите?

Потребителски аватар
SNK
Маниак
Регистриран: 17 09 2018, 16:38

Мнение от SNK » 13 07 2020, 12:15

trk2 написа:
13 07 2020, 11:25

Кое прокси ползваш?
GGBG, GabCo което ме устройва. Ако ми се начислят такси плащането е онлайн и автоматизирано, от "моите" хора просто се иска да приемат пратката и да я натоварят за БГ, не го правят за пръв път и аз плюс много други съграждани ползваме услугите им. Последно от DHL си платих import duty tax за едно рядко Seiko. Начи това ако бях посмял директно до БГ щяха да ми разпорят задника и не го казвам наизуст, а защото вече си патих.
Изгубих цял ден да се връткам от митницата до летището при комшиите им DHL. Все едно бях някакъв смотан чиновник, който тичкаше нагоре надолу с едни хвърчащи листа, па разпечатка, па какво е това, па какъв материял. След което ми усвоиха парите за такси и прочее и равносметка - 2-3 дни от Индонезия до България, 2 седмици от митницата до вратата ми.
alex_slav написа:
13 07 2020, 11:58
За куриери от сорта на GGBG ли става дума?
При минаване през Англия, на късмет ли не е имало ДДС или там са други законите?
Да.
Не съм сигурен и аз, защо пратката беше пусната. Просто беше през Royla Mail. Очаквах да получа известие за плащане на такси, но за разлика от назе си, това не ме тревожеше защото системата им е автоматизирана и улеснена. Да, знам. Система която да работи в ползва на гражданина - данъкоплатец, егати какво е това вуду, тази измишльотина...
В България не говорим за проблем на плащане, а проблем на услугата. Докато продължават да кретат с този развален, амортизиран и некадърен комунистично - чиновнически принцип, на всеки ще му е неприятно да ходи до митницата.
Последна промяна от SNK на 13 07 2020, 12:35, променено общо 1 път.

Отговори

Върни се в “Реплики на часовници”