Дали наистина някой е наясно с репликите тук!?!

Въпроси и мнения около Репликите на часовници
Al_Kokone
Новобранец
Регистриран: 29 10 2010, 14:35

Дали наистина някой е наясно с репликите тук!?!

Мнение от Al_Kokone » 29 10 2010, 15:14

Редактирания текст:

Здравейте,

Извинете ме за новата - стара тема. Прегледах всичко написано до тук във връзка с часовниците - реплики и научих много. Неприятно ми е все пак обаче, че конкретни въпроси поставят само лаиците в областта - като мен, а отговори почти няма, независимо, че сте хора със знания. Всички "специалисти" бягат от темата за репликите да не би да се отъркат в нея и изцапат чистия си лик и репутация. Не става ясно струва ли си да притежаваш часовник - реплика (чисто технически)!?! Има ли на българския пазар "сносни" реплики?!? Кой е ценовият им диапазон!?! Чувам само "за" и "против" репликите и квалификации по отношение на хората, които ги носят. Позволете само да споделя личното си мнение - Според мен не винаги изборът се спира на реплика единствено от снобия, по-често хората ги купуват тъй като им харесват. Вижте, не си струва да притежаваш оригинала - това е грандиозна инвестиция, съизмерима за мен само с колекционирането на спортни автомобили. Мога да си взема оригинален часовник за примерно едни 1 000лв., НО ... харесвам Хублот! Никога, ама никога, не бих се раделил с 15 - 20 хил. долара за нещо, което ще ми омръзне утре. А аз знам, че ще ми омръзне и после какво - ще го предам на внука си?!? :o Така, че моля, Ви - споделете има ли на БГ пазара качествени - реплики и цената ли се явява решаващ критерий? До колко (най-малко) пари си струва да се гледа реплика!?! За 150-200 лева сериозно ли е да се говори!?! А, ако кажете и къде мога да ги видя на живо и да реша, още по-добре. Ако пък няма такива - здравей, Фестина и Армани :lol:

Поздрави!

П.С. Не разбирам нищо от часовници, освен да познавам колко е часа, а досега съм носил единствено старите рубинени руски бижута на дядовците ми (прекрасни часовници сделани в СССР) и Q&Q. Така или иначе няма как - бизнесът изисква да имам и подобен аксесоар! Така че, здравей, снобария! 8-)

П.С. 2 WESTERNA предлага ли нещо интересно?!? МОЛЯ, поствайте снимки на реплики от там, за да видим и ние неверниците каква е истината.

БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ПРОЯВЕНИЯ ИНТЕРЕС!!! :roll:

Потребителски аватар
Groot
Маниак
Регистриран: 27 09 2009, 17:22

Re: Дали наистина някой е наясно с репликите тук!?!

Мнение от Groot » 29 10 2010, 15:22

Темата е заключена поради не спазване на добрия тон.

Потребителски аватар
Groot
Маниак

Мнение от Groot » 29 10 2010, 15:58

Темата пак е активна с редактиран текст.
Моля са спазването на добрия тон - само така може да се води реален разговор.

Потребителски аватар
Groot
Маниак

Мнение от Groot » 29 10 2010, 16:07

Търсиш конкретни отговори за репликите, като цяло а разлика между скъпата реплика и евтината реплика има и то голяма.

Струва ли си, го решава всеки един човек за себе си. Няма как някой тук да ти каже струва ли си за теб. Разбирам, че имаш желание да притежаваш реплики и се дразниш, че повечето хора тук не харесват идеята, но това нито значи, че ти не трябва да искаш да имаш реплика, нито, че хората, които не харесват реплики нещо са се объркали.

Виж колко положителни страни на репликите изреди - явно за теб си струва. Малко хора тук имат реален опит с реплики, така, че да те опътят от къде да си купиш качествена такава. Да търсиш експерти по репликите във форум за часовници е сравнително трудна задача.

Не гледай на този форум като на някакъв вид услуга - тук нито пише всичко, нито някой е длъжен да отговаря на всички въпроси. Все пак всеки пише тук на собствена воля и то пристрастно, повлиян от собствения си опит и разбирания. Никой не е длъжен с нищо нито на форума, нито на потребителите му (изключение правя аз като администратор).

Al_Kokone
Новобранец

Мнение от Al_Kokone » 29 10 2010, 16:20

Не съм съгласен, Явор!

Мисля, че точно тук е мястото да се задават подобни въпроси. За да разбера струва ли си или не "репликата", то редно е да знам какво мислят, хората, които са виждали часовник и от вътре.

Иначе всеки търговец на реплики е в състояние да ми обясни колко е хубава каишката и как "стъклото" не се драска и затова е редно да си я купя.

Все пак явлението "реплика" е доста интересно и си струва човек да научи повече за тях. А и с тая агресивна реклама ...

А, ако пък някой добър човек реши да обясни нещо повече на честния народ по тази тема - добре дошло! :thumbup:

Истината е, че искам да си взема, но не знам нито каква, нито от къде! :crazy:

Потребителски аватар
Groot
Маниак

Мнение от Groot » 29 10 2010, 16:41

То може и тук да е мястото, но не е ясно има ли кой да ти отговори.
Хората, имащи реплики дават много разнопосочни мнения. Има пълни буклуци, има и читави неща. Виждал лоши изработки на вече носени часовници - падат им стрелки, лющят им се покрития (в оригиналите се влагат скъпи материяли и за да се имитира същия вид явно ползват някакви покрития, които се прецакват с времето и от долу лъсва ламарина). Виждал съм и реплики, който аз като прост потребител не мога да ги "хвана". Само дето ако те "хване" някой разбирач и то в ситуация в която се правиш на голяма работа изънката може да ти коства не просто изчервяване и нервен смях.

Виждаш, че има и положителни коментари от хора, които имат и носят реплики. Преди време на лична един пич ми похвали часовника си от westerna. Имаха известно време проблем с доставката, но мисля, че си го решиха.

Сам разбираш, че това не е същия часовник, ама по-евтин. Производителя не пази нито име, нито марка - нищо не му пречи да направи добре един модел и да издъни друг. Там не играят думи, като престиж, гаранция и от сорта. Но пък да - евтини са. Това им е плюс и всеки сам си прави сметката и си поема риска.

Наскоро в друг форум един пич питаше дали да си купи реплика на някакъв ролекс. Наскочиха разбира се двата лагера да се дърлят. Едните викат "за тия пари знаеш ли кво хубаво сейко ше си земеш" (това, че човека не харесва сейко изобщо не играе роля в избора според тях), другите викат "леле са къв ше си гъзар с тоя ролекс, па и за без пари". Той чете, чете и накрая пише "абе то качеството не може да е толква лошо - все пак ролекс са си ролекс".

Приеми историята като басня... :)

Потребителски аватар
Dinev
Активен
Регистриран: 29 06 2010, 18:03

Мнение от Dinev » 29 10 2010, 17:09

Напълно подкрепям Al_Kokone. Колко средностатистически българи могат да си позволят Ролекс или Hublot? Определено са по-малко от тези които ги имат.А и да бъдем реалисти - реланата цена на тези часовници е стотици пъти под тяхната цена (освен ако няма диаманти и такива гъзариики) Материалите или труда стуват 30k $ ? А долкото притежателите на оригинални часовници във форума...на пръсти се броят тези които имат часовници от големи марки - масата е със seiko 5, Польот, Восток. 1-2 с Омега за 3k i Юнгханс. Не ме слагайте на бесилото изказвам лично мнение. Трябва да нямаш други проблеми и всичко да си ти е ок,за да си купиш часовник, който струва колкото нова кола. Не смятам,че българинът е достигнал това ниво.100,200 може да са но на фона на останалите това е нищо. Дано няма засегнати.Пак казвам-изказвам лично мнение
Casio EF 509
Jacques lemans 1-1452B
Casio G-7800B
Orient Mako CEM65001B

Al_Kokone
Новобранец

Мнение от Al_Kokone » 29 10 2010, 17:31

Явор,

Всичко написано е вярно и споделям, НО...

Все пак няма как да не се е стигнало до някакво поне първично отсяване на плявата от просото (или беше обратното :D ) досега. Ясно е, че аз ще си реша - просто се чудя дали си струва ламарина и пластмасов механизъм от Q&Q за 150 - 200лв?!? :shock:

Проблемът при мен е мерак, а не вътрешна потребност от "показуха". Не бих скрил от никого, че нося реплика - просто не ме притеснява факта, а и няма кой да прави коментари по мой адрес (дебел врат, нали разбираш... 8-) )

Явно няма да рискувам с реплика :? а така ми се иска... (Да се чуди човек каква драма направих от такава дреболия :lol: :clap: :shh: )

Поздрави!

Al_Kokone
Новобранец

Мнение от Al_Kokone » 29 10 2010, 17:40

Динев,

Прав си, приятелю!

Все пак колко ориганала на престижни марки си виждал в живота си и колко от тях са притежание на хора от непосредственото ти обкръжение...

А животът е един и сега му е времето да се ползва, така че някоя и друга глезотия не вреди (пък била тя и под формата на реплика)!

А както казват мъдрите хора - "Разнообразието е есенцията на живота!" - та струва ли си да се забиеш с оригинален часовник и да не ти дава сърце да го смениш ?!? ;)

Поздрав!

Потребителски аватар
Dinev
Активен

Мнение от Dinev » 29 10 2010, 17:54

Усещаш ли как плуваме сред акули :D
Casio EF 509
Jacques lemans 1-1452B
Casio G-7800B
Orient Mako CEM65001B

sci
Маниак
Регистриран: 31 03 2010, 17:32

Мнение от sci » 29 10 2010, 18:00

Ето малко инфо как се ценообразува и защо някой часовници са скъпи (оправдано или неоправдано):
http://forums.watchuseek.com/f408/why-w ... 60035.html
Не мисля, че е offtopic, принципна позиция...

Сега за репликите. Аз никога не съм имал реплика, но като общ съвет за избора мога да ти кажа... Трудно ще получиш конкретна препоръка. Просто защото няма как да идентифицираш репликите помежду им. Няма как някой да ти каже "репликите, които се произвеждат от джун-хуан-дзъ са много зле, но онези от чин-чан-ли са супер". По-скоро използвай опцията на форума - часовниците за продажба да минат през Божидар. А той да ти каже - механизмът изглежда добре, има достатъчно камъни, смазан е, работи стабилно, корпусът е стомана (а не базов метал със съмнително покритие) и т.н. Другата опция е тази, която ти си избрал - в конкретен магазин, конкретен модел (с надеждата, че в самия магазин има повторяемост на артикулите) да бъде препоръчан от някой тук. Виждал съм реплика на Tissot Le Locle във WUS (не на живо), която беше със стоманен корпус, сапфирено стъкло и механизъм ETA 2824 вътре, също като оригинала. Предполагам, това би била доста качествена реплика. Минусът - човекът беше го купил за 80% от цената на оригиналния модел, мислейки го за истински. Виж статията по-горе, тя обяснява донякъде това явление.
Понеже спомена, че искаш да го носиш, тъй като етикетът изисква - повечето реплики са на модели с механичен хронограф. Обаче вместо хронографски механизъм се слага нормален автомат с 2 или 3 съб-диала (които показват обикновенно дата, ден и т.н.). Друг вариант е да е хронографски механизъм, но кварцов и стрелката да прескача всяка секунда. Такъв часовник, дори и с перфектни материали за стрелки, корпус и циферблат, просто избожда очите на познавача и крещи "менте". Ако попаднеш на среща с човек, който притежава оригинала, ще се почувстваш наистина неловко. Избери си реплика на "тристрелочник". Ако е добре направена, само опитно око ще забележи, че примерно секундната стрелка "насича" на 21800, вместо 28800 или повече в оригиналния часовник. Опитай се да намериш часовник със сравнително качествен механизъм от "реномиран" производител, като Seagull ST21 например. Ако все пак трябва да е хронограф, търси с механизъм ST19 (ако не се лъжа), което е истински хронографски механизъм и няма да се излагаш с псевдо-хронограф в лъскава опаковка.
Надявам се да ти помогне.

Al_Kokone
Новобранец

Мнение от Al_Kokone » 29 10 2010, 18:02

Ха-ха-ха ... не смея да мръдна, да - имам очи и на гърба :mrgreen:

Ще ни преследват като еретици :twisted:

sci
Маниак
Регистриран: 31 03 2010, 17:32

Мнение от sci » 29 10 2010, 18:04

Al_Kokone написа:Ще ни преследват като еретици :twisted:
Е, има и по-лош вариант, да ви преследват като еротици. :lol:

Потребителски аватар
Groot
Маниак

Мнение от Groot » 29 10 2010, 18:05

Той тоя мерак се лекува само с покупка, според мене.
Dinev, ако плувахте сред акули до сега да са ви изяли с парцалите.... :)

Al_Kokone
Новобранец

Мнение от Al_Kokone » 29 10 2010, 18:10

Благодаря SCI,

Но, сам разбираш, сега ме хвърли в тълковния речник, за да дешифрирам сам останалото от поста ти. :lol:

Истината е една - без да пипне човек не бива да се купува!!!

Вече ми показаха реплика на Хублот от 800лв. и съм очарован, видях и от 140лв. - всичко на живо - разлика море! Като тази от 800лв. беше според мен неразличима за обикновения "зрител" от оригинала - жесток часовник!!!

А, виж, ние с Динев се познаваме от скоро и освен еретични, не споделяме други възгледи за живота, които да носят подобен скандален за съвременното общество заряд! ;)

Потребителски аватар
Dinev
Активен

Мнение от Dinev » 29 10 2010, 18:30

Та в общи линии : има Ролекс с дата и Q&Q с дата - каквото ти е по джоба.
Casio EF 509
Jacques lemans 1-1452B
Casio G-7800B
Orient Mako CEM65001B

Потребителски аватар
7009-3170
Маниак
Регистриран: 17 02 2010, 10:50

Мнение от 7009-3170 » 29 10 2010, 18:31

Хубавото е, че явно има жестока конкуренция сред производителите на реплики, та все по-неразличими от оригинала реплики започват да се появяват и на много по-ниски цени. ;) Разбира се, качеството пада, но кой ти гледа качество при тези цени...то е като запалките по 20 стотинки.

mart_kn
Новобранец
Регистриран: 30 08 2010, 22:30

Мнение от mart_kn » 29 10 2010, 22:34

Привет,
Изразявам и мойто мнение за репликите да не си водите само диалози.Преди 3 месеца си купих реплика на РАДО която е изчистеният вариянт с керамично покритие.Часовникът струва 250лв. нося си го с удоволствие и кеф и не ми пука дали е реплика или не,като ми омръзне ще си купя друг,въпреки че радото е много стилен.Същият часовник го гледах в джулиани и не намерих разлика на пръв поглед.
Al_Kokone мисля че правилно си се насочил няма да съжаляваш взимай си ХУБЛОТ-а и си го носи с кеф.
Поздрави

Потребителски аватар
Lamer
Маниак
Регистриран: 22 02 2010, 19:39

Мнение от Lamer » 30 10 2010, 16:28

Има реплики, на хронографи от ранга на Breitling, Tag Heuer и т.н., които претендират, че са с швейцарски механизми ЕТА Валжу. Или поне продавачите така твърдят. Подобни реплики имат цени от няколко стотин $ по сайтовете /500-600-700/ и тук стигат с цени 1400-1500лв. Гледах такава реплика с подобни претенции-ами ако имам съмнения, категорично ще кажа, че е реплика. Ако ми кажат "виж какъв Таг си взех от "Джулияни", със сигурност няма да обърна внимание. Има дребни недоизпипани неща. Тук таме някое надписче не е съвсем ясно. Датата обикновено не лежи точно в центъра на прозорчето и е леко потънала. Много по-вероятно е, обаче, вместо швейцарско Валжу 7750 вътре да има Asian 7750, което не е точно същото, да не кажа, че няма много общо. А това може да стане ясно едва след като се отвори. Повечето Breitling-и са с непрозрачен заден капак, някои Таг-ове, също. Какво всъщност купуваш, остава на съвестта на продавача....За подобни суми могат да се купят истински Тисо, Сертина и подобен клас часовник с ЕТА механизъм. Говорим за висок клас реплики на механични часовници. Репликите на кварцови часовници могат да се докарат с доста качествени и евтини механизми. Визуално може да има минимални различия. Най-голям проблем ще е херметичността. Ако оригиналът е дайвър, едва ли репликата ще предлага по-сериозна водоустойчивост от това да не се притесняваш да си измиеш ръцете.

zarinni
Маниак
Регистриран: 24 07 2010, 18:52

Мнение от zarinni » 30 10 2010, 23:14

Момчета, изчетох цялата тема, споменавате само две крайности- менте на скъп часовник и от другата страна Q&Q, извинявайте, но за 800 лева може да се намери качествен часовник втора употреба на доста прилично ниво !!! Усещането е друго! И само с думата " оригинал" може да се запуши устата на доста разбирачи и "баровци" !
Casio PRS-201

Отговори

Върни се в “Реплики на часовници”